Rząd podjął decyzję ws. luzowania obostrzeńfot. pixabay/davidlee770924

Premier podjął decyzję ws. luzowania obostrzeń. Hotele otwarte

Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji decyzję rządu ws. luzowania obostrzeń. Z najnowszych informacji wynika, że hotele zostają otwarte w warunkach reżimu sanitarnego. Możliwe jest 50% obłożenia hoteli.

Polski rząd właśnie ogłosił decyzję ws. luzowanie kolejnych restrykcji. Na konferencji premier Mateusz Morawiecki przekazał do opinii publicznej decyzję, jaką podjął wraz z innymi ministrami na posiedzeniu. Z najnowszych informacji wynika, że hotele i obiekty turystyczne zostają otwarte w warunkach reżimu sanitarnego. Możliwe jest 50% obłożenia hoteli i innych obiektów.

Rząd luzuje restrykcje

Na konferencji, która odbyła się w piątek, 5 lutego o godzinie 11:00, szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje ws. walki z epidemią koronawirusa. Jak wynika z decyzji rządu hotele zostają otwarte w warunkach reżimu sanitarnego. Możliwe jest 50% obłożenia hoteli.

Premier potwierdził, że COVID-19 jest nieprzewidywalny. Dlatego nie można działać w pośpiechu i luzować obostrzeń bez analizy. Znoszenia kolejnych restrykcji nie jest proste, więc przez dwa tygodnie sytuacja w kraju będzie monitorowana. Jeśli wzrost infekcji będzie znów widoczny, polski rząd zapowiedział ponowne zamknięcie otwieranych dziś obiektów.

Od 12 lutego na nowo zaczną działać hotele, hostele, schroniska i inne obiekty noclegowe. Zgodnie z decyzją Rady Ministrów będą obowiązywały w nich zasady reżimu sanitarnego. Mowa tutaj o obłożeniu wśród turystów, które nie przekracza 50% miejsc.

Od 15 lutego kwarantanna w hotelach w Wielkiej BrytaniiOd 15 lutego kwarantanna w hotelach w Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Poza hotelami otwarte zostaną również lodowiska. Jest to bez wątpienia dobra wiadomość, dla miłośników sportów zimowych i jazdy na łyżwach. Dodatkowo turyści będą mogli skorzystać ze stoków narciarskich, basenów oraz boisk, które także zostają otwarte.

Podróżni, którzy planują wyjazdy i zwiedzanie polskich miast, będą mieli większy wachlarz możliwości przy spędzaniu czasu wolnego. Rząd podjął decyzję o otwarciu kin, teatrów i filharmonii, które taka samo jak w przypadku obiektów noclegowych, będą musiały przestrzegać zasad 50% miejsc.

Rząd podjął warunkowe luzowanie obostrzeń

Na konferencji, na której wystąpił premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, którzy przekazali, że luzowanie jest warunkowe. Podjęta decyzja wdrażana jest, jak narazie na dwa tygodnie. W tym czasie polski rząd będzie obserwował, czy epidemia ponownie nie rozwija się w Polsce.

Minister zdrowia podkreśla, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie Polaków. Szersze otwarcie obiektów sportowych świadczy o pozytywnym wpływie sportu na zdrowie.

Restauracje i punkty gastronomiczne wciąż pozostają zamknięte. Restauracje hotelowe nadal pozostają nieczynne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Konferencja Premiera RP

Następny artykuł