Turysci.pl
Turyści z Podkarpacia zniszczyli domek w Zakopanem

Fot. Policja Zakopane/Facebook

Turyści wynajęli domek w Zakopanem. Wyrządzili straty na 20 tys. zł

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści z Podkarpacia wynajęli domek w Zakopanem, gdzie chcieli spędzić krótki urlop. Jak się okazało, nie potrafili się w nim odpowiednio zachować. Po ich wyjeździe właściciel wszedł do swojego obiektu i zobaczył zdemolowane wnętrza oraz meble. St

Wynajmowanie domków w Zakopanem jest powszechną praktyką, stosowaną przez turystów. Nie każdy ma ochotę spędzić urlop w dużym hotelu, gdzie za ścianą ma innych gości. Czasami jednak dochodzi do naprawdę przykrych sytuacji. 

Turyści zniszczyli domek, który wynajmowali w Zakopanem

Powierzenie przyjezdnym prywatnego obiektu „na własność' czasami ma tragiczne konsekwencje. Przekonał się o tym jeden z właścicieli domków, który przyjął podróżnych z Podkarpacia. 

Po kilku dniach pobytu goście opuścili domek, a gdy właściciel do niego wszedł, przeżył wstrząs. Okazało się, że wynajmujący zniszczyli meble oraz wnętrza obiektu. Sprawa została od razu zgłoszona na policję w Zakopanem

Straty wyceniono na 20 tys. zł – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek. 

Jak dodaje funkcjonariusz, na którego powołuje się Gazeta Wyborcza, za zniszczenie mienia sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie z osobami, które wynajęły domek, nie ma żadnego kontaktu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Problemowi turyści w Zakopanem

Niestety w Zakopanem w ostatnim czasie często pojawiają się turyści, którzy zachowują się w nieodpowiedni sposób. W niedzielę policja podsumowała kolejny weekend na Podhalu. Niestety, choć było względnie spokojnie, znów nie zabrakło osób agresywnych i będących pod wpływem alkoholu. Służby posłużyły się nawet określeniem „pseudoturyści" wobec osób, które zamiast spokojnie wypoczywać, prowokują policję do działania. 

Odnotowaliśmy tylko kilkanaście interwencji, ale wszystkie z nietrzeźwymi i agresywnymi osobami. Obecność dodatkowych sił policyjnych z Krakowa zdecydowanie studzi emocje niektórych „pseudoturystów" [pis. org.] – czytamy w podsumowaniu opublikowanym przez profil Policja Zakopane na Facebooku. 

Kończy się kolejny weekend pod Tatrami. Miniona noc przebiegła względnie spokojnie. Odnotowaliśmy tylko kilkanaście...

Opublikowany przez Policja Zakopane Niedziela, 28 lutego 2021

Od 12 lutego w mediach pojawiło się wiele doniesień o turystach, którzy zachowują się w sposób nieodpowiedni. Mieli oni m.in. nie stosować się do przepisów reżimu sanitarnego. 

– Niestety doświadczamy tego, że duża grupa turystów nie stosuje się do obostrzeń. Oczekujemy odpowiedzialności osób, które przyjeżdżają tutaj wypocząć. Niech nie myślą tylko o sobie, ale niech pomyślą o osobach, które tu przyjadą za tydzień i kolejne tygodnie informował 21 lutego Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Roman Kuster. 

Doszło wtedy do 160 interwencji w pensjonatach, pod prywatnymi adresami, czy w miejscach publicznych

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na urlop, wciąż obowiązują nas zasady kultury i odpowiedniego zachowania. Niektórzy turyści niestety wychodzą z założenia, że skoro nie są w swojej miejscowości, to nie muszą uważać na to, co robią i mówią. To jednak wzajemny szacunek sprawia, że turystyczne miejscowości, takie jak Zakopane, utrzymują od lat swój magiczny i niepowtarzalny klimat. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źrodło: 24tp.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >