Turysci.pl
Turyści z Podkarpacia zniszczyli domek w Zakopanem

Fot. Policja Zakopane/Facebook

Turyści wynajęli domek w Zakopanem. Wyrządzili straty na 20 tys. zł

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści z Podkarpacia wynajęli domek w Zakopanem, gdzie chcieli spędzić krótki urlop. Jak się okazało, nie potrafili się w nim odpowiednio zachować. Po ich wyjeździe właściciel wszedł do swojego obiektu i zobaczył zdemolowane wnętrza oraz meble. St

Wynajmowanie domków w Zakopanem jest powszechną praktyką, stosowaną przez turystów. Nie każdy ma ochotę spędzić urlop w dużym hotelu, gdzie za ścianą ma innych gości. Czasami jednak dochodzi do naprawdę przykrych sytuacji. 

Turyści zniszczyli domek, który wynajmowali w Zakopanem

Powierzenie przyjezdnym prywatnego obiektu „na własność' czasami ma tragiczne konsekwencje. Przekonał się o tym jeden z właścicieli domków, który przyjął podróżnych z Podkarpacia. 

Po kilku dniach pobytu goście opuścili domek, a gdy właściciel do niego wszedł, przeżył wstrząs. Okazało się, że wynajmujący zniszczyli meble oraz wnętrza obiektu. Sprawa została od razu zgłoszona na policję w Zakopanem

Straty wyceniono na 20 tys. zł – poinformował rzecznik zakopiańskiej policji, Roman Wieczorek. 

Jak dodaje funkcjonariusz, na którego powołuje się Gazeta Wyborcza, za zniszczenie mienia sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie z osobami, które wynajęły domek, nie ma żadnego kontaktu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Problemowi turyści w Zakopanem

Niestety w Zakopanem w ostatnim czasie często pojawiają się turyści, którzy zachowują się w nieodpowiedni sposób. W niedzielę policja podsumowała kolejny weekend na Podhalu. Niestety, choć było względnie spokojnie, znów nie zabrakło osób agresywnych i będących pod wpływem alkoholu. Służby posłużyły się nawet określeniem „pseudoturyści" wobec osób, które zamiast spokojnie wypoczywać, prowokują policję do działania. 

Odnotowaliśmy tylko kilkanaście interwencji, ale wszystkie z nietrzeźwymi i agresywnymi osobami. Obecność dodatkowych sił policyjnych z Krakowa zdecydowanie studzi emocje niektórych „pseudoturystów" [pis. org.] – czytamy w podsumowaniu opublikowanym przez profil Policja Zakopane na Facebooku. 

Od 12 lutego w mediach pojawiło się wiele doniesień o turystach, którzy zachowują się w sposób nieodpowiedni. Mieli oni m.in. nie stosować się do przepisów reżimu sanitarnego. 

– Niestety doświadczamy tego, że duża grupa turystów nie stosuje się do obostrzeń. Oczekujemy odpowiedzialności osób, które przyjeżdżają tutaj wypocząć. Niech nie myślą tylko o sobie, ale niech pomyślą o osobach, które tu przyjadą za tydzień i kolejne tygodnie informował 21 lutego Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Roman Kuster. 

Doszło wtedy do 160 interwencji w pensjonatach, pod prywatnymi adresami, czy w miejscach publicznych

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na urlop, wciąż obowiązują nas zasady kultury i odpowiedniego zachowania. Niektórzy turyści niestety wychodzą z założenia, że skoro nie są w swojej miejscowości, to nie muszą uważać na to, co robią i mówią. To jednak wzajemny szacunek sprawia, że turystyczne miejscowości, takie jak Zakopane, utrzymują od lat swój magiczny i niepowtarzalny klimat. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źrodło: 24tp.pl

Podobne artykuły

Zbiórka dla Pana Michała

Polska

Pan Michał zdobył Koronę Gór Polski, teraz potrzebuje pomocy

Czytaj więcej >
lotnisko w Modlinie może mieć nowego inwestora

Polska

Francuska grupa chce kupić część akcji lotniska w Modlinie. PPL krytykuje władze Mazowsza

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >