Turysci.pl
wyspa

fot. Pixabay/ Michelleraponi

Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyspa Phuket zostanie ponownie otwarta dla turystów od 1 lipca. Władze Tajlandii ogłosiły, że od tego dnia zniosą wymóg kwarantanny dla zaszczepionych gości. Otwiera to również drogę do ewentualnej turystyki do innych miejsc kraju. Turystyka odpowiada za 20 proc. gospodarki kraju.

Phuket jest największą wyspą Tajlandii i jednym z jej najważniejszych ośrodków turystycznych. Władze państwa zapowiedziały, że od 1 lipca zaszczepieni turyści nie będą musieli odbywać tam obowiązkowej kwarantanny.

Wyspa Phuket zwolni zaszczepionych turystów z kwarantanny

Premier Prayuth Chan-ocha wraz z zespołem doradców zatwierdził w piątek propozycję sektora prywatnego wyspy, aby zaszczepić przeciwko COVID-19 co najmniej 70 proc. jej mieszkańców. Ma to na celu przygotowanie się na ponowne otwarcie dla zaszczepionych turystów.

Taka decyzja oznacza, że wyspa zostanie ponownie otwarta dla turystów trzy miesiące wcześniej niż reszta kraju.

Tym sposobem Phuket ma stać się poletkiem doświadczalnym w sprawie otwarcia innych kluczowych ośrodków turystycznych, takich jak wyspa Koh Samui. Wczoraj informowaliśmy również o eksperymentalnych wakacjach w Holandii.

hotel bojkotuje H&M

Hotel w Chinach nie wpuszcza turystów ubranych w H&M i Nike. Zdjęcie obiegło Internet

CZYTAJ DALEJ

Mieszkańcy Phuket będą również traktowani priorytetowo w rozpowszechnianiu szczepionek przeciwko COVID-19. Według oczekiwań przed ponownym otwarciem wyspy zostanie podanych ponad 930 tys. dawek.

Wcześniejsze otwarcie Phuketu może przynieść gospodarce ponad 30 miliardów bahtów (1,3 miliarda dolarów). Cała operacja zależy jednak również od międzynarodowego porozumienia paszportowego dotyczącego szczepień i negocjacji z innymi krajami, aby zezwolić na swobodne podróżowanie - powiedział Bhummikitti Ruktaengam, przewodniczący stowarzyszenia turystycznego na wyspie Phuket.

Wyspa Phuket jest rajem dla turystów

Wyspa Phuket należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w całej Azji. Znaleźć można tam piaszczyste plaże w małych i dużych zatokach, urokliwe wysepki, bujną roślinność i jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Tajlandii

Phuket leży na Morzu Andamańskim przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Ze stałym lądem połączona jest mostem. Wnętrze wyspy jest górzyste, dlatego miłośnicy trekkingu również znajdą tam coś dla siebie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >