Turysci.pl > Świat > Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu
Ania Radke
Ania Radke 27.03.2021 15:10

Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu

wyspa
fot. Pixabay/ Michelleraponi

Wyspa Phuket zostanie ponownie otwarta dla turystów od 1 lipca. Władze Tajlandii ogłosiły, że od tego dnia zniosą wymóg kwarantanny dla zaszczepionych gości. Otwiera to również drogę do ewentualnej turystyki do innych miejsc kraju. Turystyka odpowiada za 20 proc. gospodarki kraju.

Phuket jest największą wyspą Tajlandii i jednym z jej najważniejszych ośrodków turystycznych. Władze państwa zapowiedziały, że od 1 lipca zaszczepieni turyści nie będą musieli odbywać tam obowiązkowej kwarantanny.

Wyspa Phuket zwolni zaszczepionych turystów z kwarantanny

Premier Prayuth Chan-ocha wraz z zespołem doradców zatwierdził w piątek propozycję sektora prywatnego wyspy, aby zaszczepić przeciwko COVID-19 co najmniej 70 proc. jej mieszkańców. Ma to na celu przygotowanie się na ponowne otwarcie dla zaszczepionych turystów.

Taka decyzja oznacza, że wyspa zostanie ponownie otwarta dla turystów trzy miesiące wcześniej niż reszta kraju.

Tym sposobem Phuket ma stać się poletkiem doświadczalnym w sprawie otwarcia innych kluczowych ośrodków turystycznych, takich jak wyspa Koh Samui. Wczoraj informowaliśmy również o eksperymentalnych wakacjach w Holandii.

Mieszkańcy Phuket będą również traktowani priorytetowo w rozpowszechnianiu szczepionek przeciwko COVID-19. Według oczekiwań przed ponownym otwarciem wyspy zostanie podanych ponad 930 tys. dawek.

Wcześniejsze otwarcie Phuketu może przynieść gospodarce ponad 30 miliardów bahtów (1,3 miliarda dolarów). Cała operacja zależy jednak również od międzynarodowego porozumienia paszportowego dotyczącego szczepień i negocjacji z innymi krajami, aby zezwolić na swobodne podróżowanie - powiedział Bhummikitti Ruktaengam, przewodniczący stowarzyszenia turystycznego na wyspie Phuket.

Wyspa Phuket jest rajem dla turystów

Wyspa Phuket należy do najpopularniejszych regionów wypoczynkowych w całej Azji. Znaleźć można tam piaszczyste plaże w małych i dużych zatokach, urokliwe wysepki, bujną roślinność i jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Tajlandii

Phuket leży na Morzu Andamańskim przy zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Ze stałym lądem połączona jest mostem. Wnętrze wyspy jest górzyste, dlatego miłośnicy trekkingu również znajdą tam coś dla siebie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet