Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni
Ania Radke
Ania Radke 28.03.2021 17:42

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

airport-1503332 1280 (4)
fot. Pixabay/ ilaria88

Lotnisko w Krakowie dzisiaj rozpoczyna sezon letni. Niestety, wielu popularnych przewoźników, w tym Ryanair i WizzAir decydują się na przełożenie startu wakacyjnych tras. Wiele z nich zaplanowanych zostało dopiero na czerwiec.

Chociaż Kraków Airport otworzył w niedzielę sezon letni, z powodu pandemii koronawirusa wielu przewoźników, jak np. WizzAir czy Ryanair zdecydowało o przesunięciu wprowadzenia nowych kierunków. Część z nich wystartuje dopiero w czerwcu.

Kraków Airport startuje z sezonem letnim, ale tanie linie przekładają loty

Jak przekazała Gazeta Wyborcza, w grudniu Kraków Airport zapowiadał, że w 2021 roku chce obsłużyć 4,25 mln pasażerów. Liczba ta jest niemal o połowę mniejsza niż w 2019 roku, który był rekordowy pod względem obsłużonych podróżnych. Z portu skorzystało wówczas 8 mln osób.

- W ubiegłym roku cofnęliśmy się na naszym lotnisku o dekadę. Ruch z 2019 roku wróci dopiero w 2025 roku - szacował wówczas prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Start sezonu letniego zaplanowany był na dzisiaj, mimo przesunięcia wprowadzenia nowych kierunków o kilka miesięcy przez popularnych przewoźników, jak WizzAir i Ryanair.

Loty z Krakowa do Chorwacji i Grecji dopiero od czerwca

WizzAir uruchomi swoje nowe kierunki z Krakowa od 11 czerwca i będzie obsługiwał je do września. Z węgierskim przewoźnikiem będzie można lecieć do chorwackiego Splitu. Loty realizowane będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Natomiast Ryanair ze stolicy Małopolski poleci na grecką wyspę Korfu. Pierwsi pasażerowie wylecą z Balic 2 lipca.

LOT planuje połączenia do USA

PLL LOT w przyszłym tygodniu mają przedstawić swoją letnią siatkę połączeń. Wiadomo już jednak, że planowanie jest przywrócenie połączenia między Krakowem a Chicago, a także uruchomienie lotu z lotniska w Balicach do Nowego Jorku.

Branża lotnicza jest szczególnie dotknięta przez pandemię koronawirusa ze względu na liczne obostrzenia w Europie i na świecie, a także lęk przed podróżami. W ubiegłym roku z krakowskiego lotniska skorzystało zaledwie 2 592 972 podróżnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza