Turysci.pl
airport-1503332 1280 (4)

fot. Pixabay/ ilaria88

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

29 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko w Krakowie dzisiaj rozpoczyna sezon letni. Niestety, wielu popularnych przewoźników, w tym Ryanair i WizzAir decydują się na przełożenie startu wakacyjnych tras. Wiele z nich zaplanowanych zostało dopiero na czerwiec.

Chociaż Kraków Airport otworzył w niedzielę sezon letni, z powodu pandemii koronawirusa wielu przewoźników, jak np. WizzAir czy Ryanair zdecydowało o przesunięciu wprowadzenia nowych kierunków. Część z nich wystartuje dopiero w czerwcu.

Kraków Airport startuje z sezonem letnim, ale tanie linie przekładają loty

Jak przekazała Gazeta Wyborcza, w grudniu Kraków Airport zapowiadał, że w 2021 roku chce obsłużyć 4,25 mln pasażerów. Liczba ta jest niemal o połowę mniejsza niż w 2019 roku, który był rekordowy pod względem obsłużonych podróżnych. Z portu skorzystało wówczas 8 mln osób.

- W ubiegłym roku cofnęliśmy się na naszym lotnisku o dekadę. Ruch z 2019 roku wróci dopiero w 2025 roku - szacował wówczas prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany przez Gazetę Wyborczą.

Start sezonu letniego zaplanowany był na dzisiaj, mimo przesunięcia wprowadzenia nowych kierunków o kilka miesięcy przez popularnych przewoźników, jak WizzAir i Ryanair.

kwarantanna

Uciekli z hotelowej kwarantanny w Irlandii. Szuka ich policja, grozi im nawet więzienie

CZYTAJ DALEJ

Loty z Krakowa do Chorwacji i Grecji dopiero od czerwca

WizzAir uruchomi swoje nowe kierunki z Krakowa od 11 czerwca i będzie obsługiwał je do września. Z węgierskim przewoźnikiem będzie można lecieć do chorwackiego Splitu. Loty realizowane będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Natomiast Ryanair ze stolicy Małopolski poleci na grecką wyspę Korfu. Pierwsi pasażerowie wylecą z Balic 2 lipca.

LOT planuje połączenia do USA

PLL LOT w przyszłym tygodniu mają przedstawić swoją letnią siatkę połączeń. Wiadomo już jednak, że planowanie jest przywrócenie połączenia między Krakowem a Chicago, a także uruchomienie lotu z lotniska w Balicach do Nowego Jorku.

Branża lotnicza jest szczególnie dotknięta przez pandemię koronawirusa ze względu na liczne obostrzenia w Europie i na świecie, a także lęk przed podróżami. W ubiegłym roku z krakowskiego lotniska skorzystało zaledwie 2 592 972 podróżnych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >