Turysci.pl
basen

fot. Pixabay/ Mika Baumeister

Kompleks basenów na Podhalu wznowił działalność mimo pandemii. Teraz działają jako centrum rehabilitacji

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kompleks basenów z gorącą wodą na Podhalu wznowił swoją działalność. Wszystko ma odbywać się jednak zgodnie z obowiązującymi restrykcjami sanitarnymi - obiekt funkcjonuje obecnie jako ośrodek rehabilitacji balneoterapią.

Baseny oraz aquaparki zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem muszą być zamknięte, aby ograniczyć transmisję koronawirusa. Właściciele kompleksu Gorący Potok znaleźli jednak lukę, która pozwoliła im otworzyć obiekt pod pewnymi warunkami.

Baseny na Podhalu wznowiły działalność

Kompleks Gorący Potok znajduje się na granicy wsi Szaflary i Bańska Niżna. Można dostać się do niego Zakopianką, wyjeżdżając 15 km od Zakopanego.

Kompleks wznowił swoją działalność w sobotę z samego rana. Jak się okazuje, gorąca woda w tamtejszych basenach, podobnie jak we wszystkich termach na Podhalu, ma udowodnione właściwości lecznicze i pomaga w leczeniu reumatyzmu i chorób skóry.

Co ważne, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem rządu, ośrodki rehabilitacyjne w Polsce mogą działać zgodnie z prawem. Z tego powodu kompleks basenów przekwalifikował się jako Centrum Leczenia Balneoterapią (gorącą wodą).

paszport covid

UE chce wprowadzić paszporty immunologiczne do 25 czerwca

CZYTAJ DALEJ

- Każda osoba, która chce się wykąpać w naszej wodzie po dojeździe na miejsce ma konsultacje medyczne - wyjaśnia obsługa „Gorącego Potoku" w rozmowie z Onetem.

- Przed wejściem rozstawiliśmy specjalny namiot, w którym przyjmują rehabilitanci i fizjoterapeuci. Trzeba im powiedzieć, jakie mamy dolegliwości, a oni już wskażą nam, do których konkretnie basenów wejść i z jakich masaży skorzystać, by odczuć ulgę - dodają pracownicy.

Obsługa „Gorącego Potoku" zaznacza również, że w basenach wprowadzony został limit osób, aby zapewnić gościom maksimum bezpieczeństwa. Wszystko zostało zaplanowane tak, aby goście mieli możliwość zachowywania dystansu społecznego.

Baseny w pozostają zamknięte od 20 marca, kiedy w całej Polsce wprowadzono restrykcje odpowiednie dla czerwonej strefy. Oprócz „Gorącego Potoku" na Podhalu znajduje się pięć podobnych kompleksów, jednak wszystkie pozostają obecnie zamknięte.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >