Turysci.pl
Belgia pozwala na podróże turystyczne

fot. Unsplash/ Xingyue HUANG

Zakaz podróżowania w Belgii zniesiony. Mieszkańcy będą mogli jechać na wakacje

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Belgia w poniedziałek oficjalnie zniosła zakaz podróżowania w celach turystycznych. Do tej pory mieszkańcy mogli przemieszczać się za granicę wyłącznie z uzasadnionych powodów oraz służbowo.

Belgia znosi zakaz podróży turystycznych, jednak w dalszym ciągu konieczne będzie przebycie kwarantanny po powrocie z „czerwonych stref".

Belgia znosi zakaz podróży, ale trzeba przejść kwarantannę po powrocie

Osoby, które przebywały za granicą dłużej niż 48 godzin, będą musiały wypełnić specjalny formularz lokalizacyjny.

Ci turyści, którzy podczas swojego wyjazdu przebywali w czerwonych strefach, muszą jednak poddać się obowiązkowej kwarantannie po powrocie. Trwa ona przez siedem dni, a pierwszego i ostatniego dnia należy poddać się obowiązkowym testom w stronę SARS-CoV-2.

cape town pożar

Pożar na zboczu Góry Stołowej w RPA. Spłonęły zabytkowe budowle, ogień mógł zostać podłożony

CZYTAJ DALEJ

Jak przekazuje Onet, w okresie od stycznia do marca 75 proc. osób podróżnych wracających z czerwonych stref wykonało pierwszy test, jednak na drugie badanie zgłosiło się jedynie 30 proc. osób.

Władze zapowiedziały jednak, że będą się kontaktować w przypadku, gdy podróżni nie będą wykonywać testów na koronawirusa po powrocie. Naruszenie zasad kwarantanny grozi karą w wysokości 250 euro.

Wjazd do Belgii

Obecnie podróże do Belgii możliwe są tylko w wyjątkowych przypadkach, jak łączenie rodzin, pomoc osobie wymagającej opieki, w celu kontynuacji nauki, czy z powodów zawodowych. Przyjazd z powodów turystycznych obecnie nie jest możliwy.

Podróżni z Polski, którzy nie są jednocześnie rezydentami Belgii, zobowiązani są do okazania negatywnego wyniku testu na Covid-19 wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem.

Negatywny wynik testu nie zwalnia jednak z obowiązku posiadania przy sobie wypełnionego formularza lokacyjnego oraz odbycia kwarantanny i poddania się testowi siódmego dnia po przybyciu do Belgii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, MSZ

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >