Turysci.pl
Grecja znosi kwarantannę

fot. Turysci.pl

Grecja znosi obowiązkową kwarantannę. Dotyczy również Polaków

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja zdecydowała się na zniesienie obowiązkowej kwarantanny dla osób zamieszkałych na stałe w UE, strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Serbii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  • Kwarantanna zniesiona została również dla obywateli Polski

  • Do 26 kwietnia obowiązują jednak inne ograniczenia w lotach krajowych i międzynarodowych

Grecki urząd lotnictwa cywilnego ogłosił niedawno zniesienie obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny dla niektórych podróżnych. Zasada obowiązuje od dzisiaj i dotyczy również Polaków.

Grecja znosi kwarantannę dla podróżnych

Obowiązkowa 7-dniowa kwarantanna została zniesiona dla lotów z udziałem osób w pełni zaszczepionych lub osób, które uzyskały negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie musi zostać wykonane w ciągu 72 godzin przed wylotem.

Jak zauważa agencja AFP, decyzja zapadła w momencie, gdy w Grecji przebiega szczyt pandemii, a codziennie odnotowywane jest kilkadziesiąt zgonów i ponad 1500 przypadków zakażenia koronawirusem.

Wybierając się do Grecji należy pamiętać jednak, że w kraju w dalszym ciągu obowiązuje ścisły lockdown. Podróże między regionami dopuszczalne są jedynie z przyczyn niezbędnych, takich jak sprawy rodzinne lub zawodowe.

Gowin hotele i gastronomia powinny być otwierane w pierwszej kolejności

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

CZYTAJ DALEJ

Urząd lotnictwa cywilnego przekazał również, że chociaż kwarantanna zostanie zniesiona od poniedziałku, „pozostałe ograniczenia dotyczące lotów krajowych i międzynarodowych pozostaną w mocy do 26 kwietnia".

Grecja znosi kwarantannę

Grecja, fot. Pixabay/ Michelleraponi

Grecja przygotowuje się do otwarcia sezonu

Wcześniej informowaliśmy, że Grecja przygotowuje się do ponownego otwarcia turystyki, które ma nastąpić już w połowie następnego miesiąca. Zniesienie kwarantanny jest zatem pierwszym krokiem do odbudowy tamtejszej gospodarki.

Wakacje w Grecji będą możliwe dla osób, które posiadają świadectwo szczepień lub testy PCR. Mieszkańcy Europy mogą pojechać tam już w tym tygodniu, jednak należy pamiętać o ograniczeniach na miejscu.

Do tej pory podróżni oprócz 7-dniowej kwarantanny zobowiązani byli do przedstawienia negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Dziennik

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >