Turysci.pl
Grecja znosi kwarantannę

fot. Turysci.pl

Grecja znosi obowiązkową kwarantannę. Dotyczy również Polaków

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja zdecydowała się na zniesienie obowiązkowej kwarantanny dla osób zamieszkałych na stałe w UE, strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Izraelu, Serbii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

  • Kwarantanna zniesiona została również dla obywateli Polski

  • Do 26 kwietnia obowiązują jednak inne ograniczenia w lotach krajowych i międzynarodowych

Grecki urząd lotnictwa cywilnego ogłosił niedawno zniesienie obowiązkowej 7-dniowej kwarantanny dla niektórych podróżnych. Zasada obowiązuje od dzisiaj i dotyczy również Polaków.

Grecja znosi kwarantannę dla podróżnych

Obowiązkowa 7-dniowa kwarantanna została zniesiona dla lotów z udziałem osób w pełni zaszczepionych lub osób, które uzyskały negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie musi zostać wykonane w ciągu 72 godzin przed wylotem.

Jak zauważa agencja AFP, decyzja zapadła w momencie, gdy w Grecji przebiega szczyt pandemii, a codziennie odnotowywane jest kilkadziesiąt zgonów i ponad 1500 przypadków zakażenia koronawirusem.

Wybierając się do Grecji należy pamiętać jednak, że w kraju w dalszym ciągu obowiązuje ścisły lockdown. Podróże między regionami dopuszczalne są jedynie z przyczyn niezbędnych, takich jak sprawy rodzinne lub zawodowe.

Gowin hotele i gastronomia powinny być otwierane w pierwszej kolejności

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

CZYTAJ DALEJ

Urząd lotnictwa cywilnego przekazał również, że chociaż kwarantanna zostanie zniesiona od poniedziałku, „pozostałe ograniczenia dotyczące lotów krajowych i międzynarodowych pozostaną w mocy do 26 kwietnia".

Grecja znosi kwarantannę

Grecja, fot. Pixabay/ Michelleraponi

Grecja przygotowuje się do otwarcia sezonu

Wcześniej informowaliśmy, że Grecja przygotowuje się do ponownego otwarcia turystyki, które ma nastąpić już w połowie następnego miesiąca. Zniesienie kwarantanny jest zatem pierwszym krokiem do odbudowy tamtejszej gospodarki.

Wakacje w Grecji będą możliwe dla osób, które posiadają świadectwo szczepień lub testy PCR. Mieszkańcy Europy mogą pojechać tam już w tym tygodniu, jednak należy pamiętać o ograniczeniach na miejscu.

Do tej pory podróżni oprócz 7-dniowej kwarantanny zobowiązani byli do przedstawienia negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, Dziennik

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >