Turysci.pl
grecja

fot. Unsplash/ alexandros Giannakakis

Grecja otworzy się na zagranicznych turystów 14 maja. Minister przedstawił „pięć linii obrony”

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja ogłosiła, że 14 maja otworzy się na zagranicznych turystów. Aby wakacje przebiegały w sposób bezpieczny, wprowadzone zostanie „pięć linii obrony”. Z kolei prezes organizacji branży turystycznej SETE twierdzi, że to właśnie dzięki tej branży grecka gospodarka będzie miała szansę na odbudowę.

Grecja otwarcie na zagranicznych turystów zapowiada od maja, jednak teraz pojawił się plan, aby wakacje nie wiązały się z dodatkowym zagrożeniem rozprzestrzeniania pandemii. Minister turystyki tego kraju zapewnia, że otworzą się bezpiecznie mimo zagrożenia.

Pierwsi turyści przyjadą do Grecji w połowie maja

Minister turystyki Grecji Harry Teocharis podczas wystąpienia w parlamencie poinformował, że pierwsi turyści z zagranicy będą mogli przyjechać do tego kraju już w połowie maja. Zapowiedział, że otwarcie będzie przebiegało w sposób bezpieczny.

Otworzymy się 14 maja i otworzymy się bezpiecznie mimo zagrożenia – mówił minister cytowany przez greckie media.

Minister wytłumaczył, że dla zapewnienia turystom i mieszkańcom maksymalnego bezpieczeństwa, rząd wdroży „pięć linii obrony”. Pierwszą z zasad będzie, że każda osoba przekraczająca grecką granicę, będzie musiała przedstawić potwierdzenie szczepienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa.

minister zapowiedział kontrole hoteli

Minister Zdrowia zapowiedział kontrole podczas majówki. Hotele będą zamknięte dla turystów

CZYTAJ DALEJ

Po drugie prowadzone będą wyrywkowe badania na granicach, przy wykorzystaniu systemu informatycznego „EVA”. Trzecią linią będzie kwarantanna osób zakażonych COVID-19 w hotelach do tego przeznaczonych.

Czwartym działaniem będzie priorytetowe szczepienie pracowników turystyki, zaraz po wyszczepieniu osób z grup największego ryzyka. Piątą zasadą będzie natomiast wprowadzenie protokołów sanitarnych, których przestrzeganie będzie kontrolowane.

Prezes greckiej organizacji branży turystycznej SETE Giannis Retsos przekonywał z kolei podczas spotkania akcjonariuszy banku Bank of Greece, że to właśnie dzięki branży turystycznej grecka gospodarka będzie miała szansę na odbudowę.

Jak tłumaczył, chodzi mu nie tylko o przestrzeganie zasad sanitarnych, ale również wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do monitorowania rozwoju sytuacji. Podkreślił, że Grecja musi być bezpiecznym kierunkiem dla wszystkich.

Przypomnijmy, że obecnie osoby przybywające do Grecji zobowiązane są do poddania się 7-dniowej kwarantannie. Ponadto należy posiadać przy sobie wypełniony formullarz PLF oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku badania na COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >