Turysci.pl
grecja

fot. Unsplash/ alexandros Giannakakis

Grecja otworzy się na zagranicznych turystów 14 maja. Minister przedstawił „pięć linii obrony”

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja ogłosiła, że 14 maja otworzy się na zagranicznych turystów. Aby wakacje przebiegały w sposób bezpieczny, wprowadzone zostanie „pięć linii obrony”. Z kolei prezes organizacji branży turystycznej SETE twierdzi, że to właśnie dzięki tej branży grecka gospodarka będzie miała szansę na odbudowę.

Grecja otwarcie na zagranicznych turystów zapowiada od maja, jednak teraz pojawił się plan, aby wakacje nie wiązały się z dodatkowym zagrożeniem rozprzestrzeniania pandemii. Minister turystyki tego kraju zapewnia, że otworzą się bezpiecznie mimo zagrożenia.

Pierwsi turyści przyjadą do Grecji w połowie maja

Minister turystyki Grecji Harry Teocharis podczas wystąpienia w parlamencie poinformował, że pierwsi turyści z zagranicy będą mogli przyjechać do tego kraju już w połowie maja. Zapowiedział, że otwarcie będzie przebiegało w sposób bezpieczny.

Otworzymy się 14 maja i otworzymy się bezpiecznie mimo zagrożenia – mówił minister cytowany przez greckie media.

Minister wytłumaczył, że dla zapewnienia turystom i mieszkańcom maksymalnego bezpieczeństwa, rząd wdroży „pięć linii obrony”. Pierwszą z zasad będzie, że każda osoba przekraczająca grecką granicę, będzie musiała przedstawić potwierdzenie szczepienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa.

minister zapowiedział kontrole hoteli

Minister Zdrowia zapowiedział kontrole podczas majówki. Hotele będą zamknięte dla turystów

CZYTAJ DALEJ

Po drugie prowadzone będą wyrywkowe badania na granicach, przy wykorzystaniu systemu informatycznego „EVA”. Trzecią linią będzie kwarantanna osób zakażonych COVID-19 w hotelach do tego przeznaczonych.

Czwartym działaniem będzie priorytetowe szczepienie pracowników turystyki, zaraz po wyszczepieniu osób z grup największego ryzyka. Piątą zasadą będzie natomiast wprowadzenie protokołów sanitarnych, których przestrzeganie będzie kontrolowane.

Prezes greckiej organizacji branży turystycznej SETE Giannis Retsos przekonywał z kolei podczas spotkania akcjonariuszy banku Bank of Greece, że to właśnie dzięki branży turystycznej grecka gospodarka będzie miała szansę na odbudowę.

Jak tłumaczył, chodzi mu nie tylko o przestrzeganie zasad sanitarnych, ale również wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do monitorowania rozwoju sytuacji. Podkreślił, że Grecja musi być bezpiecznym kierunkiem dla wszystkich.

Przypomnijmy, że obecnie osoby przybywające do Grecji zobowiązane są do poddania się 7-dniowej kwarantannie. Ponadto należy posiadać przy sobie wypełniony formullarz PLF oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku badania na COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >