Turysci.pl
Samolot wylądował w oceanie

screen/youtube/WESH 2 News

Awaryjne lądowanie historycznego samolotu w oceanie przy samej plaży. Zdarzenie na pikniku lotniczym

18 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Samolot pochodzący z czasów II wojny światowej miał usterkę techniczną. Podczas lotu w ramach popularnego pikniku lotniczego Cocoa Beach Air Show, pilot musiał lądować awaryjnie. Wybrał miejsce na wodzie, w pobliżu brzegu.

  • Historyczny samolot TBM Avenger wylądował awaryjnie w oceanie, tuż przy plaży

  • Całe zdarzenie zostało nagrane. Na filmie słychać krzyki przerażonych plażowiczów i turystów

  • Na miejsce zdarzenia ruszyli ratownicy. Na szczęście nikt nie został ranny

Cocoa Beach Air Show to jedna z czołowych atrakcji turystycznych Florydy, na której wielu pasjonatów z chęcią demonstruje możliwości swoich samolotów. Pokazy maszyn są imponujące, czasem jednak nie da się uniknąć sytuacji niebezpiecznych.

Tegoroczna edycja pikniku trwa cały weekend 17-18 kwietnia. Wczoraj samolot TBM Avenger podczas przelotu miał usterkę techniczną. Pilot z zimną krwią podjął decyzję o lądowaniu w oceanie.

Podczas pikniku lotniczego samolot lądował awaryjnie w oceanie

Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci. Obejrzeć je można na profilu WESH 2 News na YouTube. Jak słychać, przerażeni turyści i plażowicze, zgromadzeni na plaży, krzyczeli w chwili lądowania samolotu na wodzie.

Słowacja zmienia zdanie. Kwarantanna dla Polaków

Słowacja zmieniła zdanie. Utrzymują obowiązek kwarantanny dla wszystkich Polaków

CZYTAJ DALEJ

Zauważyć można, że w wodzie było wiele osób, manewr był więc szczególnie niebezpieczny. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i nie było rannych. Na miejscu po chwili pojawili się ratownicy, którzy zadbali o opiekę zarówno nad pilotem, jak i przerażonymi świadkami.

Jeśli uważnie przyjrzymy się nagraniu, odnieść można wrażenie, że jedno z pojedynczych śmigieł samolotu się nie obracało. Być może była to przyczyna awaryjnego lądowania, ale podkreślamy, że oficjalna informacja o powodach wystąpienia niebezpiecznej sytuacji, nie zostały jeszcze przekazane do mediów.

W tym roku Cocoa Beach Air Show cieszy się szczególną popularnością wśród turystów. Wszystko z powodu lotniczych, sławnych jednostek, które zostały zaproszone. Widzowie w powietrzu zobaczyć mogą m.in. zespół akrobacyjny sił powietrznych USA, U.S. Air Force Thunderbirds czy Geico Skytypers - jeden z najsłynniejszych zespołów akrobacyjnych, występujący na imprezach lotniczych w całym kraju.

Tragedia podczas pikniku lotniczego w Polsce

Niestety niebezpieczne zdarzenia podczas pikników lotniczych zdarzają się na całym świecie, również w Polsce. Do najgłośniejszej tragedii podczas tego rodzaju imprezy turystycznej doszło u nas w czerwcu 2019 roku.

Wtedy to samolot Jak-52, pilotowany przez profesjonalistę z Niemiec, runął do Wisły w Płocku. Do zdarzenia doszło, gdy maszyna wprowadzona została w korkociąg. Na miejsce natychmiast ruszyły motorowe służby ratownicze i pogotowie ratunkowe. Akcja trwała ok. 3 godzin, ale pilota niestety nie udało się uratować. Jego ciało wydobyto z wraku, a lekarz stwierdził zgon.

Nagranie, na którym uwieczniono tragiczny moment uderzenia samolotu w taflę wody, zobaczyć można na profilu PetroNews na YouTube.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WESH 2 NEWS

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >