Turysci.pl
Gowin hotele i gastronomia powinny być otwierane w pierwszej kolejności

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotele zostaną otwarte jako pierwsze po ogólnopolskim lockdownie? Zdaniem wicepremiera, Jarosława Gowina, branża noclegowa, wraz z gastronomiczną, powinny zacząć działać w pierwszej kolejności. Wcześniej były na końcu listy.

  • Jarosław Gowin: hotelarstwo i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

  • Polityk wskazał, że tego rodzaju usługi powinny zostać udostępnione wszystkim Polakom, którzy przyjmą dwie dawki szczepionki

  • Obecnie obowiązującą datą otwierania hoteli jest 3 maja

Polskie hotele pozostają zamknięte od wielu tygodni, z krótkim wyjątkiem w lutym. Po warunkowym otwarciu obiektów noclegowych, rząd zadecydował o wprowadzeniu ogólnopolskiego lockdownu. W przypadku sektora turystycznego został on przedłużony do 3 maja, ale ostatnia wypowiedź wicepremiera może nieść nadzieję dla przedsiębiorców i podróżnych planujących urlopy.

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać otwarte w pierwszej kolejności

W poniedziałek Jarosław Gowin w rozmowie z Business Insider Polska stwierdził, że branża hotelarska oraz gastronomiczna powinny zostać odmrożone jako pierwsze.

Grecja luzuje obostrzenia

Grecja znosi kolejne restrykcje. Trwają przygotowania do otwarcia granic

CZYTAJ DALEJ

Decyzja ta jest o tyle zaskakująca, że wcześniej politycy sugerowali raczej wcześniejsze otwarcie m.in. usług fryzjerskich, siłowni oraz klubów fitness. Wicepremier jednak stwierdził, że trzeba wytrzymać jeszcze dwa tygodnie, a na początku maja możliwe będzie powolne likwidowanie obostrzeń, o ile akcja szczepienia Polaków szła będzie sprawnie.

Polity wskazał ponadto, że jego zdaniem osoby, które przyjęły 2 dawki preparatu, powinny mieć możliwość wynajęcia noclegu czy skorzystania z usług gastronomicznych. Jeśli słowa Gowina się spełnią, to turyści w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą. Choć majówka przepadnie, nadal będziemy mieli czas na zorganizowanie udanego długiego weekendu na początku czerwca.

Kiedy branża turystyczna zacznie działać?

Słowa wicepremiera pokrywają się z prognozą, którą pod koniec marca przedstawili ekonomiści Banku Pekao. Stwierdzili wtedy, że prawdopodobnie hotele będą miały szansę otworzyć się dopiero w pierwszej połowie maja. Przypomnijmy, że jeszcze wtedy oficjalnie mówiło się, że lockdown zostanie zakończony 9 kwietnia, do czego ostatecznie nie doszło.

W tym samym raporcie przewidywano, że restauracje jednak wznowią działalność w drugiej połowie maja, co już się z wizją Gowina wyraźnie kłóci. Niepewność i nieprzewidywalne decyzje rządu sprawiają, że coraz więcej turystów natomiast rezygnuje z urlopów spędzanych w Polsce.

Jak określili eksperci z portalu rezerwacyjnego Travelist, zaraz po kolejnym przedłużeniu obostrzeń, polscy turyści rozpoczęli rezerwację zagranicznych wyjazdów.

Czarnogóra i Chorwacja królują, a znawcy tematu sugerują, że cierpliwość wczasowiczów się kończy, ludzie nie mogą przekładać terminów w nieskończoność, a liczba miejsc noclegowych jest ograniczona.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >