Turysci.pl
Gowin hotele i gastronomia powinny być otwierane w pierwszej kolejności

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hotele zostaną otwarte jako pierwsze po ogólnopolskim lockdownie? Zdaniem wicepremiera, Jarosława Gowina, branża noclegowa, wraz z gastronomiczną, powinny zacząć działać w pierwszej kolejności. Wcześniej były na końcu listy.

  • Jarosław Gowin: hotelarstwo i gastronomia powinny zostać odmrożone w pierwszej kolejności

  • Polityk wskazał, że tego rodzaju usługi powinny zostać udostępnione wszystkim Polakom, którzy przyjmą dwie dawki szczepionki

  • Obecnie obowiązującą datą otwierania hoteli jest 3 maja

Polskie hotele pozostają zamknięte od wielu tygodni, z krótkim wyjątkiem w lutym. Po warunkowym otwarciu obiektów noclegowych, rząd zadecydował o wprowadzeniu ogólnopolskiego lockdownu. W przypadku sektora turystycznego został on przedłużony do 3 maja, ale ostatnia wypowiedź wicepremiera może nieść nadzieję dla przedsiębiorców i podróżnych planujących urlopy.

Wicepremier: Hotele i gastronomia powinny zostać otwarte w pierwszej kolejności

W poniedziałek Jarosław Gowin w rozmowie z Business Insider Polska stwierdził, że branża hotelarska oraz gastronomiczna powinny zostać odmrożone jako pierwsze.

Grecja luzuje obostrzenia

Grecja znosi kolejne restrykcje. Trwają przygotowania do otwarcia granic

CZYTAJ DALEJ

Decyzja ta jest o tyle zaskakująca, że wcześniej politycy sugerowali raczej wcześniejsze otwarcie m.in. usług fryzjerskich, siłowni oraz klubów fitness. Wicepremier jednak stwierdził, że trzeba wytrzymać jeszcze dwa tygodnie, a na początku maja możliwe będzie powolne likwidowanie obostrzeń, o ile akcja szczepienia Polaków szła będzie sprawnie.

Polity wskazał ponadto, że jego zdaniem osoby, które przyjęły 2 dawki preparatu, powinny mieć możliwość wynajęcia noclegu czy skorzystania z usług gastronomicznych. Jeśli słowa Gowina się spełnią, to turyści w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą. Choć majówka przepadnie, nadal będziemy mieli czas na zorganizowanie udanego długiego weekendu na początku czerwca.

Kiedy branża turystyczna zacznie działać?

Słowa wicepremiera pokrywają się z prognozą, którą pod koniec marca przedstawili ekonomiści Banku Pekao. Stwierdzili wtedy, że prawdopodobnie hotele będą miały szansę otworzyć się dopiero w pierwszej połowie maja. Przypomnijmy, że jeszcze wtedy oficjalnie mówiło się, że lockdown zostanie zakończony 9 kwietnia, do czego ostatecznie nie doszło.

W tym samym raporcie przewidywano, że restauracje jednak wznowią działalność w drugiej połowie maja, co już się z wizją Gowina wyraźnie kłóci. Niepewność i nieprzewidywalne decyzje rządu sprawiają, że coraz więcej turystów natomiast rezygnuje z urlopów spędzanych w Polsce.

Jak określili eksperci z portalu rezerwacyjnego Travelist, zaraz po kolejnym przedłużeniu obostrzeń, polscy turyści rozpoczęli rezerwację zagranicznych wyjazdów.

Czarnogóra i Chorwacja królują, a znawcy tematu sugerują, że cierpliwość wczasowiczów się kończy, ludzie nie mogą przekładać terminów w nieskończoność, a liczba miejsc noclegowych jest ograniczona.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >