Turysci.pl
Turyści skorzystają z akcji Zanocuj w lesie

fot. pixabay.com/iBrave /zdjęcie poglądowe

Pierwszego maja rusza program „Zanocuj w lesie"

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści nie skorzystają w czasie majówki legalnie z hoteli, ale pojawił się nowy pomysł na spędzenie wolnego weekendu. 1 maja rusza rządowy program „Zanocuj w lesie". Dzięki niemu w całej Polsce otwarte zostaną obszary, w których przenocować będą mogli miłośnicy noclegów pod chmurką.

  • „Zanocuj w lesie" to program Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który rusza już 1 maja

  • W 430 nadleśnictwach w całej Polsce wyznaczone zostają obszary leśne, w których turyści mogą spokojnie przenocować

  • Jest to ukłon w stronę stale powiększającej się w naszym kraju liczby miłośników spania „pod gołym niebem", w bliskości z naturą

Turyści będący miłośnikami bliskości natury z pewnością się ucieszą. Jak możemy przeczytać na stronie rządowej, już 1 maja startuje nowy program Ministerstwa Klimatu i Środowiska, „Zanocuj w lesie". Jak stwierdził wiceminister tego resortu, Edward Siarka, jest to idealna okazja do kontaktu ze środowiskiem, a także sposób na ucieczkę od zgiełku wielkich miast.

1 maja rusza akcja „Zanocuj w lesie"

W ramach nowego projektu, otwarte zostaną specjalne obszary leśne, wyznaczone na terenie 430 nadleśnictw należących do Lasów Państwowych. Rozsiane mają być po całej Polsce i udostępnione turystom.

Hotele mogą zostać otwarte w połowie maja

Prof. Horban: Otwarcie hoteli możliwe w połowie maja

CZYTAJ DALEJ

Nocować tam będzie mógł każdy, a warunkiem jest to, by w jednym czasie na przygotowanym terenie nie przebywało więcej niż 9 osób. Nie można również bez powiadomienia odpowiedniego nadleśnictwa zostać w takim miejscu dłużej niż 2 noce.

Jeśli grupa będzie większa lub chce zagościć w lesie na dłużej, może zgłosić się z taką prośbą drogą mailową do nadleśnictwa. Jeśli wyrazi ono zgodę, to możliwa będzie zmiana tych warunków.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska projekt tej akcji ogłosiło już pod koniec lutego na swoim profilu na Facebooku, fani natury więc z niepokojem oczekiwali na 1 maja. Jak na razie nie pojawiły się informacje, by z powodu pandemii czy obostrzeń na czas majówki nałożonych m.in. na obiekty noclegowe, miało się coś zmienić w „Zanocuj w lesie".

Gdzie turyści mogą przenocować w czasie majówki?

Niestety wszystko wskazuje na to, że możliwości na spędzenie turystycznej majówki nie ma zbyt wiele. Głównym rozwiązaniem są jednodniowe wycieczki. Na szczęście wiele atrakcji będzie otwartych, możliwe są też wyjścia na szlaki górskie, więc takie krótkie wyprawy mogą się udać.

Możliwym rozwiązaniem są też wyjazdy kamperami czy z przyczepami kempingowymi. Ten rodzaj turystyki stał się szczególnie popularny w okresie świąteczno-sylwestrowym, gdy na Podhalu pojawiły się dziesiątki takich pojazdów na parkingach.

Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej wczoraj zadeklarował również, że pomoże otworzyć się części obiektów noclegowych w sposób zgodny z prawem. Nie są jeszcze znane szczegóły, ale rzekomo chodzić może m.in. o przyjmowanie gości jako podmioty lecznicze.

Wielu Polaków wybiera również noclegi „u cioci", które Ministerstwo Zdrowia potępia i nazywa oszustwem. Polegają one na wynajmowaniu pokoi w obiektach prywatnych, które zwykle oficjalnie pozostają zamknięte.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gov.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >