Turysci.pl
Turyści skorzystają z akcji Zanocuj w lesie

fot. pixabay.com/iBrave /zdjęcie poglądowe

Pierwszego maja rusza program „Zanocuj w lesie"

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści nie skorzystają w czasie majówki legalnie z hoteli, ale pojawił się nowy pomysł na spędzenie wolnego weekendu. 1 maja rusza rządowy program „Zanocuj w lesie". Dzięki niemu w całej Polsce otwarte zostaną obszary, w których przenocować będą mogli miłośnicy noclegów pod chmurką.

  • „Zanocuj w lesie" to program Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który rusza już 1 maja

  • W 430 nadleśnictwach w całej Polsce wyznaczone zostają obszary leśne, w których turyści mogą spokojnie przenocować

  • Jest to ukłon w stronę stale powiększającej się w naszym kraju liczby miłośników spania „pod gołym niebem", w bliskości z naturą

Turyści będący miłośnikami bliskości natury z pewnością się ucieszą. Jak możemy przeczytać na stronie rządowej, już 1 maja startuje nowy program Ministerstwa Klimatu i Środowiska, „Zanocuj w lesie". Jak stwierdził wiceminister tego resortu, Edward Siarka, jest to idealna okazja do kontaktu ze środowiskiem, a także sposób na ucieczkę od zgiełku wielkich miast.

1 maja rusza akcja „Zanocuj w lesie"

W ramach nowego projektu, otwarte zostaną specjalne obszary leśne, wyznaczone na terenie 430 nadleśnictw należących do Lasów Państwowych. Rozsiane mają być po całej Polsce i udostępnione turystom.

Hotele mogą zostać otwarte w połowie maja

Prof. Horban: Otwarcie hoteli możliwe w połowie maja

CZYTAJ DALEJ

Nocować tam będzie mógł każdy, a warunkiem jest to, by w jednym czasie na przygotowanym terenie nie przebywało więcej niż 9 osób. Nie można również bez powiadomienia odpowiedniego nadleśnictwa zostać w takim miejscu dłużej niż 2 noce.

Jeśli grupa będzie większa lub chce zagościć w lesie na dłużej, może zgłosić się z taką prośbą drogą mailową do nadleśnictwa. Jeśli wyrazi ono zgodę, to możliwa będzie zmiana tych warunków.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska projekt tej akcji ogłosiło już pod koniec lutego na swoim profilu na Facebooku, fani natury więc z niepokojem oczekiwali na 1 maja. Jak na razie nie pojawiły się informacje, by z powodu pandemii czy obostrzeń na czas majówki nałożonych m.in. na obiekty noclegowe, miało się coś zmienić w „Zanocuj w lesie".

Gdzie turyści mogą przenocować w czasie majówki?

Niestety wszystko wskazuje na to, że możliwości na spędzenie turystycznej majówki nie ma zbyt wiele. Głównym rozwiązaniem są jednodniowe wycieczki. Na szczęście wiele atrakcji będzie otwartych, możliwe są też wyjścia na szlaki górskie, więc takie krótkie wyprawy mogą się udać.

Możliwym rozwiązaniem są też wyjazdy kamperami czy z przyczepami kempingowymi. Ten rodzaj turystyki stał się szczególnie popularny w okresie świąteczno-sylwestrowym, gdy na Podhalu pojawiły się dziesiątki takich pojazdów na parkingach.

Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej wczoraj zadeklarował również, że pomoże otworzyć się części obiektów noclegowych w sposób zgodny z prawem. Nie są jeszcze znane szczegóły, ale rzekomo chodzić może m.in. o przyjmowanie gości jako podmioty lecznicze.

Wielu Polaków wybiera również noclegi „u cioci", które Ministerstwo Zdrowia potępia i nazywa oszustwem. Polegają one na wynajmowaniu pokoi w obiektach prywatnych, które zwykle oficjalnie pozostają zamknięte.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gov.pl

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >

Polska

Szlak turystyczny w Beskidach zalany betonem. Turyści oburzeni, urząd tłumaczy

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje mężczyzna pobity przy Krupówkach. Sprawcy wciąż są poszukiwani

Czytaj więcej >

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >