Turysci.pl
Niektóre hotele mogą się otworzyć na majówkę

fot. unsplash.com/Ralph Darabos

Prezes PIH: Pomożemy hotelarzom otworzyć się w sposób odpowiedzialny na majówkę

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zgodnie z wytycznymi rządu, majówka miała upłynąć pod znakiem obostrzeń i zakazów. Sektor turystyczny objęty jest oficjalnie lockdownem do 3 maja, prezes Polskiej Izby Hotelarskiej jednak zdradził, że część obiektów noclegowych się otworzy. PIH ma pomóc im zrobić to w sposób odpowiedzialny.

  • Hotelarze stracili cierpliwość. Niektórzy będą otwierać się w czasie majówki

  • Prezes PIH deklaruje przygotowanie oferty dla hotelarzy. Ma im pomóc funkcjonować zgodnie z prawem

  • Rząd nadal nie podał dokładnego terminu, kiedy może dojść do otwarcia hoteli. Nie odmrożą ich jednak w pierwszej kolejności

Tegoroczna majówka zapowiada się tragicznie dla branży turystycznej. Rząd ogłosił całkowity lockdown obiektów noclegowych, który ma trwać do 3 maja. Ma to uniemożliwić w znacznej mierze przemieszczanie się podróżnych, jednak przedsiębiorcy nie chcą się pogodzić z tym scenariuszem. Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej oświadczył, że dojdzie do otwarcia niektórych obiektów.

Prezes PIH: Część hoteli otworzy się na majówkę

W rozmowie z Gazetą.pl Marek Łuczyński, Prezes PIH, oświadczył, że część hotelarzy straciła już cierpliwość. Stwierdził, że „wszystko wskazuje na to, że majówka się odbędzie". Zapowiedział, że Polska Izba Hotelarska za 2-3 dni opublikuje specjalnie przygotowaną ofertę dla hotelarzy na długi weekend.

Hotele mogą zostać otwarte w połowie maja

Prof. Horban: Otwarcie hoteli możliwe w połowie maja

CZYTAJ DALEJ

Nie są jeszcze znane szczegóły tego projektu, wiadomo natomiast, że ma on umożliwić przedsiębiorcom otwarcie obiektów hotelowych w sposób legalny na majówkę. Łuczyński podkreślił, że obiekty te działały będą w sposób zgodny z prawem i w pełni odpowiedzialny.

Jak zasugerował prezes PIH, część obiektów ma działać m.in. jako podmioty lecznicze, nie ujawnił jednak dokładnego planu. Jego słowa natomiast wyraźnie wskazują, że turyści nie będą musieli szukać tzw. noclegów u cioci.

Wiadomość o otwarciu hoteli mimo obostrzeń z pewnością jednak nie będzie zaskoczeniem dla polskiego rządu. Już podczas konferencji, na której ogłoszono przedłużenie zamknięcia sektora noclegowego, Adam Niedzielski podkreślał, że w czasie majówki służby przeprowadzać będą wzmożone kontrole.

Rząd nadal nie podał daty odmrożenia turystyki

Złość i niepewność hotelarzy potęgowana jest m.in. mglistymi wiadomościami, które otrzymują ze strony rządu. Wciąż nie podano nawet dokładnej daty czy terminu odmrażania branży. Nieznane są też warunki ewentualnego otwarcia obiektów noclegowych.

Dziś minister zdrowia w rozmowie w Radiu ZET wyjawił kolejność odmrażania branż po ogólnopolskim lockdownie. Okazało się, że przed hotelami dojdzie do uruchomienia branży beauty czy sklepów wielkopowierzchniowych, co mogło być kolejnym ciosem dla przedsiębiorców z sektora turystycznego.

Niepewne w obliczu tych zapowiedzi są też losy długiego weekendu w czerwcu. Polacy rezerwują już noclegi na tzw. czerwcówkę, podczas której chcą nadrobić czas spędzony w domu podczas majówki. Nadal jednak nie wiadomo, czy przed wakacjami turystyka w końcu zacznie działać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >