Turysci.pl

fot. unsplash.com/Ralph Darabos

Prezes PIH: Pomożemy hotelarzom otworzyć się w sposób odpowiedzialny na majówkę

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Zgodnie z wytycznymi rządu, majówka miała upłynąć pod znakiem obostrzeń i zakazów. Sektor turystyczny objęty jest oficjalnie lockdownem do 3 maja, prezes Polskiej Izby Hotelarskiej jednak zdradził, że część obiektów noclegowych się otworzy. PIH ma pomóc im zrobić to w sposób odpowiedzialny.

  • Hotelarze stracili cierpliwość. Niektórzy będą otwierać się w czasie majówki

  • Prezes PIH deklaruje przygotowanie oferty dla hotelarzy. Ma im pomóc funkcjonować zgodnie z prawem

  • Rząd nadal nie podał dokładnego terminu, kiedy może dojść do otwarcia hoteli. Nie odmrożą ich jednak w pierwszej kolejności

Tegoroczna majówka zapowiada się tragicznie dla branży turystycznej. Rząd ogłosił całkowity lockdown obiektów noclegowych, który ma trwać do 3 maja. Ma to uniemożliwić w znacznej mierze przemieszczanie się podróżnych, jednak przedsiębiorcy nie chcą się pogodzić z tym scenariuszem. Prezes Polskiej Izby Hotelarskiej oświadczył, że dojdzie do otwarcia niektórych obiektów.

Prezes PIH: Część hoteli otworzy się na majówkę

W rozmowie z Gazetą.pl Marek Łuczyński, Prezes PIH, oświadczył, że część hotelarzy straciła już cierpliwość. Stwierdził, że „wszystko wskazuje na to, że majówka się odbędzie". Zapowiedział, że Polska Izba Hotelarska za 2-3 dni opublikuje specjalnie przygotowaną ofertę dla hotelarzy na długi weekend.

Nie są jeszcze znane szczegóły tego projektu, wiadomo natomiast, że ma on umożliwić przedsiębiorcom otwarcie obiektów hotelowych w sposób legalny na majówkę. Łuczyński podkreślił, że obiekty te działały będą w sposób zgodny z prawem i w pełni odpowiedzialny.

Jak zasugerował prezes PIH, część obiektów ma działać m.in. jako podmioty lecznicze, nie ujawnił jednak dokładnego planu. Jego słowa natomiast wyraźnie wskazują, że turyści nie będą musieli szukać tzw. noclegów u cioci .

Wiadomość o otwarciu hoteli mimo obostrzeń z pewnością jednak nie będzie zaskoczeniem dla polskiego rządu. Już podczas konferencji, na której ogłoszono przedłużenie zamknięcia sektora noclegowego, Adam Niedzielski podkreślał, że w czasie majówki służby przeprowadzać będą wzmożone kontrole .

Rząd nadal nie podał daty odmrożenia turystyki

Złość i niepewność hotelarzy potęgowana jest m.in. mglistymi wiadomościami, które otrzymują ze strony rządu. Wciąż nie podano nawet dokładnej daty czy terminu odmrażania branży. Nieznane są też warunki ewentualnego otwarcia obiektów noclegowych.

Dziś minister zdrowia w rozmowie w Radiu ZET wyjawił kolejność odmrażania branż po ogólnopolskim lockdownie. Okazało się, że przed hotelami dojdzie do uruchomienia branży beauty czy sklepów wielkopowierzchniowych, co mogło być kolejnym ciosem dla przedsiębiorców z sektora turystycznego.

Niepewne w obliczu tych zapowiedzi są też losy długiego weekendu w czerwcu. Polacy rezerwują już noclegi na tzw. czerwcówkę , podczas której chcą nadrobić czas spędzony w domu podczas majówki. Nadal jednak nie wiadomo, czy przed wakacjami turystyka w końcu zacznie działać.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio ZET

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]