Turysci.pl
minister zapowiedział kontrole hoteli

fot. Pixabay/ StockSnap

Minister Zdrowia zapowiedział kontrole podczas majówki. Hotele będą zamknięte dla turystów

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że hotele będą musiały zostać zamknięte dla turystów do 3 maja. Właśnie majówka będzie okresem wzmożonych kontroli sanepidu oraz policji.

  • Zamknięcie hoteli i obiektów noclegowych przedłużone do 3 maja

  • Minister Zdrowia zapowiada kontrole policji i sanepidu

  • Branża hotelarska chce otwierać się mimo zakazu

Minister Zdrowia ogłosił w środę przedłużenie lockdownu do 25 kwietnia. Jeśli chodzi jednak o hotele, będą musiały pozostać nieczynne przez całą majówkę, czyli do 3 maja. To jednak nie wszystko - Adam Niedzielski ogłosił, że podjęte zostaną w tym czasie dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Minister Zdrowia zapowiedział kontrole hoteli w majówkę

Hotele będą musiały zostać zamknięte do 3 maja, aby skłonić Polaków do pozostania w domu na majówkę. Przedsiębiorcy są jednak zdania, że nie powstrzyma to turystów, którzy zaczną wyjeżdżać na zagraniczne wypady.

Wyjątkiem od obowiązującego rozporządzenia pozostaną m.in. hotele robotnicze, ale również noclegi w ramach niektórych podróży służbowych, przede wszystkim dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Minister Zdrowia zapowiedział również, że podczas zbliżającej się majówki zostaną wdrożone również dodatkowe środki bezpieczeństwa. Przestrzegania restrykcji mają pilnować funkcjonariusze policji i pracownicy sanepidu.

rząd przedłuża obostrzenia

Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja

CZYTAJ DALEJ

Jeżeli chodzi o kwestie kontroli, na pewno majówka będzie tym okresem wytężonych kontroli prowadzonych zarówno przez policję, jak i inspektorów sanitarnych – powiedział podczas konferencji Minister Zdrowia.

Przypomnijmy, że sanepid ma nową podstawę prawną do zamykania hoteli. Za naruszenie przepisów sanitarnych grozi kara nawet 30 tysięcy złotych. Ponadto firmy, które otworzą działalność wbrew przepisom mogą bezpowrotnie utracić możliwość skorzystania z pomocy, zarówno w formie tarczy antykryzysowej, jak i finansowej.

Branża hotelarska buntuje się jednak przeciw przedłużaniu restrykcji sanitarnych. Wielu przedsiębiorców zapowiada otwarcie mimo grożących im kar. Jak podkreślają, Polacy w przypadku zamknięcia hoteli w kraju, będą decydować się na wyjazdy za granicę.

Hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne, są bezpiecznymi miejscami, należy więc je otworzyć na długi weekend majowy – mówił Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego cytowany przez PAP.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >