Turysci.pl
rząd przedłuża obostrzenia

fot. pixabay.com/ManuelaJaeger

Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Rząd podczas konferencji prasowej ogłosił, co z obostrzeniami epidemicznymi na czas majówki. Niestety, minister zdrowia nie ma dobrych wiadomości dla turystów. Hotele i inne obiekty noclegowe, pozostaną zamknięte.

  • Hotele i obiekty noclegowe zamknięte do 3 maja

  • Wszystkie obowiązujące obostrzenia przedłużone o tydzień

Rząd zadecydował. Majówka z zamkniętymi hotelami

O 2 tygodnie przedłużone zostały restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych. Ma to powstrzymać Polaków przed masowymi wyjazdami, które nie są konieczne.

Do 3 maja miejsca te pozostaną zamknięte, a minister zdrowia podkreślił, że ogłoszenie to ma sprawić, że turyści nie będą mieli dylematów w kwestii rezerwacji i planowania urlopu. Już wcześniej pojawiały się informacje, że być może zabookowane noclegi na czas długiego weekendu, będą musiały zostać odwołane. Teraz informacja ta została oficjalnie potwierdzona.

Minister zdrowia podkreślił również, że wszystkie decyzje w głównej mierze podejmowane są na podstawie wiadomości o stopniu obłożeniu łóżek szpitalnych oraz respiratorów.

Izrael ogłasza otwarcie granic

Izrael ogłosił otwarcie granic dla turystów z zagranicy. Już 23 maja

CZYTAJ DALEJ

Szef MSZ ogłosił w środę, że od poniedziałku 19 kwietnia otwarte zostaną jedynie żłobki oraz przedszkola. Możliwe będzie również uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

Wszystkie pozostałe obostrzenia zostają utrzymane. Oznacza to, że choć hotele zamknięte będą aż do 3 maja, to wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne i miejsca o potencjale wyjazdowym, pozostaną nieczynne jeszcze co najmniej tydzień.

Można mieć więc nadzieję, że na samą majówkę zostanie otwarta choć część atrakcji i możliwe będą choć wyjazdy jednodniowe. Nie jest to jednak oficjalnie potwierdzony scenariusz.

Kiedy otworzą hotele?

Branża turystyczna od kilku miesięcy pogrąża się w kryzysie. Zaległości finansowe są coraz większe i niestety nic nie wskazuje na to, że w najbliższych dniach się to zmieni.

Ekonomiści z Banku Pekao pod koniec marca zdradzili, kiedy ich zdaniem możliwe będzie otwarcie hoteli. Niestety nie mieli dobrych wiadomości zarówno dla przedsiębiorców, jak i samych turystów.

Ich zdaniem, do stopniowego odmrażania gospodarki dojść miało w drugiej połowie kwietnia, co może pokrywać się z ogłoszeniem otwierania przedszkoli. Jeśli jednak chodzi o obiekty noclegowe, specjaliści przewidywali, że do rozpoczęcia ich funkcjonowania może dojść dopiero po majówce, czego właśnie doświadczamy.

Już w marcu analitycy podkreślali, że otwarcie hoteli przed majówką jest mało prawdopodobne. Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego apelowała w tej sprawie do rządu początkiem kwietnia, by informacja o ostatecznej decyzji pojawiła się jak najwcześniej.

Teraz pojawia się pytanie, kiedy branża w końcu będzie mogła przyjmować gości. Dr Zaczyński niedawno stwierdził, że pozostanie w domach w czasie długiego weekendu może zagwarantować bezpieczne wakacje. Biorąc pod uwagę te słowa, trudno ocenić, czy 3 maja będzie datą odmrożenia turystyki, czy też za 2 tygodnie termin ten zostanie ponownie przełożony.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Konferencja prasowa

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >