Turysci.pl
W samolocie znaleziono ciało

fot. Pixabay/ Free-Photos

Ciało mężczyzny znalezione w podwoziu samolotu. W Holandii trwa śledztwo

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W podwoziu samolotu lecącego do Holandii znaleziono ciało mężczyzny. Media przekazały, że prawdopodobnie był on pasażerem na gapę, który chciał w ten sposób nielegalnie dostać się do Europy. Śledztwo jest w toku.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w samolocie lecącym z Nigerii do Holandii. Służby prowadzą obecnie dochodzenie, które ma na celu ustalenie tożsamości mężczyzny, także przyczyny jego śmierci.

W podwoziu samolotu odkryto ciało

Zwłoki zostały odkryte w poniedziałek po południu na międzynarodowym lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Samolot leciał ze znajdującego się w Nigerii Lagos. Ciało mężczyzny znajdowało się wewnątrz kadłuba.

Trwa śledztwo prowadzone przez holenderskie służby, które ma ustalić tożsamość znalezionego w podwoziu mężczyzny. Badana jest również przyczyna jego śmierci.

Według wczesnych ustaleń mężczyzna zmarł w wyniku hipotermii. Do takiego stanu miały go doprowadzić ekstremalnie niskie temperatury panujące w podwoziu. Samolot leciał do celu prawie siedem godzin.

Minister zdrowia zapowiada plan na maj

Niedzielski: nie ma planu na otwarcie hoteli dla osób zaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Według informacji przekazanych przez portal Airlive.net, zdarza się, że migranci próbują przekraczać granice w ryzykowny i niebezpieczny dla swojego życia czy zdrowia sposób. Jednym z nich jest właśnie ukrywanie się w podwoziach samolotów.

- Mężczyzna zaszył się w nadkole samolotu. Prawdopodobnie zmarł z powodu niskich temperatur, które panowały tam w czasie lotu - powiedział rzecznik prasowy Royal Netherlands Marechaussee - podaje portal Airlive.net, cytowany przez Radio Zet.

Nie jest to pierwszy raz, gdy w podwoziu samolotu ukrył się pasażer na gapę. W lutym tego roku z Londynu do Holandii w taki sam sposób przedostał się 16-letni chłopak z Kenii. Nastolatek trafił do szpitala z ciężką hipotermią.

Chłopak został znaleziony na lotnisku Maastricht-Aachen w Holandii. Ledwie przeżył z powodu braku tlenu i temperatury przekraczającej minus 30 stopni Celsjusza.

–  Większość pasażerów na gapę ukrytych w dolnej części koła zamarza na śmierć lub spada z kryjówki podczas lotu – powiedział rzecznik holenderskiego lotniska cytowany przez Radio Zet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia w Tarach. Dotyczą schronisk i wyciągów

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >