Turysci.pl
W samolocie znaleziono ciało

fot. Pixabay/ Free-Photos

Ciało mężczyzny znalezione w podwoziu samolotu. W Holandii trwa śledztwo

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W podwoziu samolotu lecącego do Holandii znaleziono ciało mężczyzny. Media przekazały, że prawdopodobnie był on pasażerem na gapę, który chciał w ten sposób nielegalnie dostać się do Europy. Śledztwo jest w toku.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w samolocie lecącym z Nigerii do Holandii. Służby prowadzą obecnie dochodzenie, które ma na celu ustalenie tożsamości mężczyzny, także przyczyny jego śmierci.

W podwoziu samolotu odkryto ciało

Zwłoki zostały odkryte w poniedziałek po południu na międzynarodowym lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Samolot leciał ze znajdującego się w Nigerii Lagos. Ciało mężczyzny znajdowało się wewnątrz kadłuba.

Trwa śledztwo prowadzone przez holenderskie służby, które ma ustalić tożsamość znalezionego w podwoziu mężczyzny. Badana jest również przyczyna jego śmierci.

Według wczesnych ustaleń mężczyzna zmarł w wyniku hipotermii. Do takiego stanu miały go doprowadzić ekstremalnie niskie temperatury panujące w podwoziu. Samolot leciał do celu prawie siedem godzin.

Minister zdrowia zapowiada plan na maj

Niedzielski: nie ma planu na otwarcie hoteli dla osób zaszczepionych

CZYTAJ DALEJ

Według informacji przekazanych przez portal Airlive.net, zdarza się, że migranci próbują przekraczać granice w ryzykowny i niebezpieczny dla swojego życia czy zdrowia sposób. Jednym z nich jest właśnie ukrywanie się w podwoziach samolotów.

- Mężczyzna zaszył się w nadkole samolotu. Prawdopodobnie zmarł z powodu niskich temperatur, które panowały tam w czasie lotu - powiedział rzecznik prasowy Royal Netherlands Marechaussee - podaje portal Airlive.net, cytowany przez Radio Zet.

Nie jest to pierwszy raz, gdy w podwoziu samolotu ukrył się pasażer na gapę. W lutym tego roku z Londynu do Holandii w taki sam sposób przedostał się 16-letni chłopak z Kenii. Nastolatek trafił do szpitala z ciężką hipotermią.

Chłopak został znaleziony na lotnisku Maastricht-Aachen w Holandii. Ledwie przeżył z powodu braku tlenu i temperatury przekraczającej minus 30 stopni Celsjusza.

–  Większość pasażerów na gapę ukrytych w dolnej części koła zamarza na śmierć lub spada z kryjówki podczas lotu – powiedział rzecznik holenderskiego lotniska cytowany przez Radio Zet.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >