Turysci.pl
Zakopane liderem wyjazdów czerwcowych Polaków

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/Januszk57/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Polacy rezerwują noclegi na długi weekend czerwcowy. Króluje Zakopane

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wszystko wskazuje na to, że już na początku czerwca Zakopane będzie oblegane przez tłumy turystów. Zgodnie z danymi przekazanymi przez portal rezerwacyjny Nocowanie.pl, to właśnie podhalańska stolica jest najwyżej w wynikach wyszukiwania i rezerwacji, dokonywanych przez Polaków, na kolejny długi weekend.

  • Polacy się nie poddają. Po ogłoszeniu lockdownu w czasie majówki, turyści rezerwują noclegi na początku czerwca

  • Najwięcej zapytań dotyczy Zakopanego, Karpacza oraz Soliny

  • Turyści nadal najchętniej wybierają domki oraz apartamenty

W tym roku początek czerwca wielu Polaków spędzi w Zakopanem, a przynajmniej tak wynika z prognoz serwisu Nocowanie.pl. 3 czerwca, w czwartek, wypada Boże Ciało, czyli dzień ustawowo wolny. Biorąc sobie wolny jeszcze 4 czerwca, otrzymujemy cztery dni wolne, a więc czas idealny na turystyczny wyjazd, nadrabiający straty z majówki.

Zakopane najczęściej wybierane na długi weekend czerwcowy

Długi weekend, który rozpoczyna się dokładnie za 2 tygodnie, upłynie niestety pod znakiem zakazów i obostrzeń. Rząd już zapowiedział, że w hotelach prowadzone będą kontrole, a to z pewnością skutecznie zniechęci przynajmniej część turystów do wyjazdów. Te osoby, które nie zamierzają szukać noclegów „u cioci", już zaczęły planować tzw. czerwcówkę.

Dorota Szelągowska w Hotelu Traugutta

Białostocki hotel wyróżniony w programie „Tu jest pięknie" Doroty Szelągowskiej

CZYTAJ DALEJ

Okazuje się, że 7,7 proc. zapytań o noclegi na ten okres dotyczy Zakopanego. Stolica Podhala zdeklasowała w tej kwestii konkurencję, na drugim miejscu bowiem znalazł się Karpacz, ale jego wynik to zaledwie 4,3 proc., a więc zdecydowanie mniej. Podium zamyka natomiast Solina z wynikiem 3 proc.

Na kolejnych miejscach, cieszących się zainteresowaniem, pojawiło się Władysławowo, Sarbinowo, Łeba oraz Jastarnia. Trudno się temu jednak dziwić, bowiem sezon na wyjazdy nadmorskie zwykle rozpoczyna się dopiero pod koniec czerwca.

Od początku pandemii utrzymuje się również trend rezerwowania noclegów, które są niezależne i nie narażają turystów na kontakt z większą liczbą ludzi. Z tego powodu królują głównie domki lub apartamenty o oddzielnych wejściach. Eksperci wskazują, że tam Polacy czują się bezpiecznie i mniej obawiają się zakażenia.

Ile zapłacimy na urlop w czasie tzw. czerwcówki?

Ceny noclegów na czas tzw. czerwcówki są bardzo niejednorodne. Wszystko zależy zarówno od regionu Polski, jak i standardu wybranego przez podróżnych. Niewielkie domki znaleźć można już za ok. 200 zł, warto jednak wziąć też pod uwagę liczbę osób rezerwujących jeden obiekt.

W Zakopanem przeciętnie liczyć się trzeba z wydatkiem rzędu 57 zł za noc od jednej osoby. W Karpaczu cena średnia jest o złotówkę niższa, a w Solinie z kolei wynosi 50 zł.

Początkiem czerwca najtańsze oferty znaleźć można w turystycznych miejscowościach nad morzem. Szczyt sezonu jeszcze się tam nie rozpoczął, więc nocleg dla jednej osoby w Sarbinowie znaleźć można nawet za 43 zł. Niewiele droższe jest Władysławowo (56 zł), a najwięcej zapłacimy w Jastarni - 60 zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nocowanie.pl

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >