Turysci.pl
wycieczki

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Niemieckie biura podróży pokazują dowody, że wycieczki zorganizowane są bezpieczne

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemieckie biura podróży pokazują dowody, że wyjazdy zorganizowane w pełnym reżimie sanitarnym są bezpieczne. Jak podaje Rzeczpospolita, spośród ponad 40 tysięcy turystów, którzy wyjechali na Majorkę podczas przerwy wielkanocnej, tylko 27 osób trafiło na kwarantannę.

Zorganizowane wycieczki na Majorkę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Niemców. Jak się jednak okazuje, jedynie 27 osób trafiło do „korona-hotelu” na Majorce. Dla branży turystycznej jest to dowód, że podróże mogą przebiegać w sposób bezpieczny.

Biura podróży pokazują, że wycieczki mogą być bezpieczne

Osoby, u których wykryto COVID-19 lub podejrzewa się zakażone, kieruje się na kwarantannę do obiektu Melia Palma Bay. Jak poinformował portal branży turystycznej Reisevor9, przebywa tam obecnie 27 Niemców.

Zdaniem niemieckiej branży turystycznej, wycieczki zorganizowane są najbezpieczniejszą formą podróżowania, ponieważ na każdym etapie pilnowane jest przestrzeganie rygorystycznych zasad sanitarnych. Podobnego zdania są również przedsiębiorcy z Polski.

Niemieccy politycy nawołują jednak, żeby powstrzymać się od podróży i pozostać w domach, żeby ograniczyć transmisję wirusa. Podobną narrację objął również polski rząd, który ogłosił dzisiaj wydłużenie restrykcji sanitarnych.

Co ważne, mimo ogromnego napływu turystów sytuacja epidemiczna na Majorce do tej pory nie pogorszyła się znacząco. W poniedziałek 12 kwietnia wskaźnik określający liczbę nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia wyniósł 29,1. Dla porównania dwa tygodnie wcześniej (26 marca) wynosił on 28,1.

Portal „Mallorca Magazin” podkreśla jednak, że spośród 27 osób przebywających w hotelu kwarantannowym, nie wszyscy są zakażeni koronawirusem. Znajdują się tam również osoby, które miały kontakt z wirusem lub wystąpiło u nich podejrzenie wystąpienia choroby.

Biuro podróży Alltours nie zanotowało żadnego przypadku zachorowania wśród swoich 10 tysięcy gości. Ponadto, niemieckie prawo wymaga obecnie, aby każda osoba powracająca z zagranicy okazała negatywny wynik testu na koronawirusa.

Kwarantanna w hotelu Melia Palma Bay jest darmowa – wszelkie koszty pobytu ponosi rząd Balearów. Osoby, które wolą spędzić izolację w innym hotelu lub we własnym mieszkaniu mogą to zrobić na własny koszt.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Rzeczpospolita

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >