Turysci.pl
wycieczki

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Niemieckie biura podróży pokazują dowody, że wycieczki zorganizowane są bezpieczne

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Niemieckie biura podróży pokazują dowody, że wyjazdy zorganizowane w pełnym reżimie sanitarnym są bezpieczne. Jak podaje Rzeczpospolita, spośród ponad 40 tysięcy turystów, którzy wyjechali na Majorkę podczas przerwy wielkanocnej, tylko 27 osób trafiło na kwarantannę.

Zorganizowane wycieczki na Majorkę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Niemców. Jak się jednak okazuje, jedynie 27 osób trafiło do „korona-hotelu” na Majorce. Dla branży turystycznej jest to dowód, że podróże mogą przebiegać w sposób bezpieczny.

Biura podróży pokazują, że wycieczki mogą być bezpieczne

Osoby, u których wykryto COVID-19 lub podejrzewa się zakażone, kieruje się na kwarantannę do obiektu Melia Palma Bay. Jak poinformował portal branży turystycznej Reisevor9, przebywa tam obecnie 27 Niemców.

Zdaniem niemieckiej branży turystycznej, wycieczki zorganizowane są najbezpieczniejszą formą podróżowania, ponieważ na każdym etapie pilnowane jest przestrzeganie rygorystycznych zasad sanitarnych. Podobnego zdania są również przedsiębiorcy z Polski.

Niemieccy politycy nawołują jednak, żeby powstrzymać się od podróży i pozostać w domach, żeby ograniczyć transmisję wirusa. Podobną narrację objął również polski rząd, który ogłosił dzisiaj wydłużenie restrykcji sanitarnych.

Co ważne, mimo ogromnego napływu turystów sytuacja epidemiczna na Majorce do tej pory nie pogorszyła się znacząco. W poniedziałek 12 kwietnia wskaźnik określający liczbę nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia wyniósł 29,1. Dla porównania dwa tygodnie wcześniej (26 marca) wynosił on 28,1.

Portal „Mallorca Magazin” podkreśla jednak, że spośród 27 osób przebywających w hotelu kwarantannowym, nie wszyscy są zakażeni koronawirusem. Znajdują się tam również osoby, które miały kontakt z wirusem lub wystąpiło u nich podejrzenie wystąpienia choroby.

Biuro podróży Alltours nie zanotowało żadnego przypadku zachorowania wśród swoich 10 tysięcy gości. Ponadto, niemieckie prawo wymaga obecnie, aby każda osoba powracająca z zagranicy okazała negatywny wynik testu na koronawirusa.

Kwarantanna w hotelu Melia Palma Bay jest darmowa – wszelkie koszty pobytu ponosi rząd Balearów. Osoby, które wolą spędzić izolację w innym hotelu lub we własnym mieszkaniu mogą to zrobić na własny koszt.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Rzeczpospolita

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >