Turysci.pl
Bułgaria znosi lockdown

fot. wikimedia.org/Infobgv/www.vacacionesbulgaria.com/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Bułgaria odmraża gospodarkę. Jakie są zasady wjazdu dla Polaków?

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Bułgaria ogłosiła zakończenie ogólnokrajowego lockdownu. Otwartych zostanie większość miejsc kulturalnych, a także restauracje. Podróżni korzystać mogą z hoteli. Polacy mogą jechać wjechać na teren tego państwa w celach turystycznych, po okazaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19.

  • Bułgaria otwiera restauracje, kina, siłownie oraz centra handlowe

  • Za ok. 2 tygodnie uruchomione zostaną kluby nocne i dyskoteki. Kraj przygotowuje się na przyloty zagranicznych turystów

  • Tamtejsze hotele przyjmują gości, a kraj deklaruje poprawę sytuacji pandemicznej

Polski rząd ogłosił zamrożenie sektora turystycznego na czas majówki, a tymczasem Bułgaria ogłosiła łagodzenie obostrzeń. W ostatnim czasie otworzyli restauracje, centra handlowe, siłownie oraz kina, a hotele działają w reżimie sanitarnym. Dla wielu podróżnych z Polski kraj ten może stanowić atrakcyjne rozwiązanie na wiosenny lub letni urlop.

Bułgaria łagodzi restrykcje

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoich stronach nawołuje do rezygnacji z zagranicznych wyjazdów turystycznych, jednak Polacy mają już dość lockdownu. Międzynarodowe wyjazdy zyskują do popularności, a atrakcyjnym celem podróży okazać się może Bułgaria.

Koleje Śląskie przywracają połączenia na Słowację

Koleje Śląskie częściowo znoszą ograniczenia w kursach na Słowację

CZYTAJ DALEJ

Prof. Angel Kunchev z Krajowej Centrali Operacyjnej (NOC) w Bułgarii stwierdził, że kraj ten uporał się już z trzecią falą pandemii. Jego zdaniem widać już niewielką tendencję zmniejszania nowych zachorowań, co najwyraźniej skłoniło rządzących do rozpoczęcia procesu odmrażania gospodarki.

12 kwietnia ogłoszono otwarcie lokali gastronomicznych i kawiarni, możliwe jest też organizowanie jarmarków, koncertów i festiwali. Ma to wspomóc m.in. sektor turystyczny, który przed pandemią przynosił w Bułgarii znaczne zyski.

Od 15 kwietnia wznowiono również działalność centrów handlowych, a także kasyn. Ostatnie w kolejce są kluby nocne oraz dyskoteki - nimi mieszkańcy i turyści cieszyć się będą mogli już 29 kwietnia.

Do zamknięcia hoteli w tym kraju nie doszło w ogóle od czerwca 2020 roku, kiedy to Bułgaria oficjalnie otworzyła się na międzynarodowy ruch turystyczny. Samoloty z Polski latają tam od 17 czerwca, a turyści muszą jedynie przedstawić negatywny wynik testu PCR, który musi zostać wykonany na 72 godziny przed stawieniem się na granicy.

Bułgaria znosi lockdown

Primorsko, Bułgaria/fot. wikimedia.org/Boby Dimitrov/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Czy Bułgaria jest dobrym pomysłem na urlop?

W obliczu zamrożenia turystyki Polski i rosnącego zainteresowania Polaków podróżami zagranicznymi, Bułgaria może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób. Jedynym utrudnieniem może być brak testu na COVID-19. W tej sytuacji przyjezdny będzie musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie hotelowej.

Bułgaria jednak zachęca mimo to do odwiedzin, kusząc m.in. otwartymi atrakcjami. W hotelach działają baseny (leżaki rozstawione są w odległości 1,5-3 m od siebie) oraz restauracje (odległość między stołami wynosi 2 metry).

O przestrzeganie reżimu sanitarnego dba również obsługa hotelowa. Pracownicy zobowiązani są do stosowania wszystkich środków ochrony osobistej. Ponadto posiłki nie są wydawane w formule samoobsługowej, tylko przez pracowników dezynfekujących ręce.

W przestrzeniach publicznych (zarówno otwartych, jak i zamkniętych) turyści zobowiązani są również do zasłaniania ust oraz nosa. W przypadku wyjścia do supermarketów lub sklepów, przestrzegać należy limitu osób, o którym informować powinni pracownicy obsługi.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >