Turysci.pl > Bułgaria

Bułgaria

Bułgaria jeszcze niedawno zalewana była przez tłumy Polaków. Choć trend ten w ostatnim czasie zwolnił, kraj ten wciąż ma wiele do zaoferowania turystom.

dron kurort bułgaria
18.09.2023 14:05 Uzbrojony dron spadł tuż obok nadmorskiego hotelu. To popularne miejsce wśród Polaków

W popularnym kurorcie, tuż nad brzegiem  Morza Czarnego znaleziono wojskowy dron. Maszynę przez przypadek odnalazł właściciel pobliskiego hotelu. Mimo, że samoobsługowy dron rozbił się o skały to okazało się, że był bardzo niebezpieczny - miał przenosić ładunki wybuchowe.Sprawą natychmiast zajęły się władze i oddział specjalny. W pobliżu tego miejsca przebywało wielu turystów i mieszkańców. 

Lotnisko w Katowicach
19.08.2023 13:09 "Jesteśmy uwięzieni". Horror Polaków, którzy z TUI i Ryanairem mieli lecieć na all inclusive w Bułgarii

Sierpień zbliża się ku końcowi, ale wiele osób ma dopiero przed sobą wakacyjne wyjazdy. W piątek 18 sierpnia na urlop do Bułgarii miała wylecieć grupa Polaków z lotniska w Katowicach. Niestety TUI i Ryanair nie uniknęły problemów.Wakacje w Bułgarii to jedna z najtańszych opcji. Jednak nie tylko dlatego jest to jeden z najpopularniejszych kierunków tego lata. Wczasy nad Morzem Czarnym oferują bowiem wiele rozrywek, a hotele zapewniają wysokie europejskie standardy.

Bułgaria
23.07.2023 12:10 Polka pojechała na all inclusive do Bułgarii. Zaznała "luksusowego więzienia z basenem"

Wczasy all inclusive to marzenie wielu polskich turystów. Takie wakacje mają gwarantować wypoczynek i kilka dni wolnych od wszelkich trosk. Jednak luksusowy hotel może stać się złotą klatką.Polscy turyści generalnie dzielą się na dwie grupy. Jedni marzą o all inclusive i darmowych drinkach, drudzy podczas urlopu szukają przygody. Jednak nawet ci, którzy wybierają wczasy wolne od zmartwień, czasami chcą coś zwiedzić. Niestety okazuje się, że bywa to niemożliwe.

Bułgaria
19.04.2022 21:17 Rosjanie masowo wyprzedają domki letniskowe w Bułgarii

Konsekwencje w wyniku wojny na Ukrainie dotykają kolejnych krajów i sektorów gospodarki. Już wcześniej Bułgaria odnotowała wyraźne zmiany w turystyce, jednak teraz sytuacja w Europie doprowadziła do kolejnych, nieoczekiwanych skutków. Rosjanie nie tylko masowo rezygnują z wakacji w tym kraju, ale też wyprzedają posiadane tam domki letniskowe. Kiedy w ramach kary za najazd na Ukrainę wykluczono Rosję z międzynarodowego systemu płatniczego, wielu jej obywateli zostało postawionych w bardzo trudnym położeniu. Dla przebywających za granicą oznaczało to odcięcie od wszelkich środków, przez co wielu z nich miało kłopot z powrotem do kraju, nie mówiąc o zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Obecnie sytuacja finansowa wielu Rosjan pogarsza się z dnia na dzień, a znaczna część rzuciła się do ratowania swojego budżetu.

a-candle-g4f4f71414 1280
23.11.2021 11:37 Wypadek autokaru wycieczkowego w Bułgarii. Nie żyje 46 osób, w tym 12 dzieci

Wypadek autokaru na autostradzie Struma w południowo-zachodniej Bułgarii. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformowała bułgarska telewizja publiczna. W wypadku zginęło 46 osób, w tym 12 dzieci. Siedmiu poszkodowanych przewieziono do szpitala w Sofii. Premier Stefan Janew powiedział, że jest to najpoważniejszy i najbardziej tragiczny w skutkach wypadek drogowy w Bułgarii.

Bułgaria
07.06.2021 15:17 Wczasy all inclusive najtańsze w Bułgarii. Bije inne kraje na głowę

Bułgaria nazywana jest przez niektórych najtańszą riwierą Europy. I to nie bez powodu - wczasy można tam zarezerwować już od 1000 złotych. Obecnie kraj ten jest w pierwszej piątce najchętniej wybieranych kierunków. Bułgaria cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Kraj słynie nie tylko ze wspaniałych plaż i słonecznej pogody, ale również bardzo atrakcyjnych cen.

Bułgaria otwiera granice
25.04.2021 12:04 Bułgaria otwiera się dla turystów od 1 maja

Bułgaria ogłosiła otwarcie granic dla turystów z zagranicy. Tamtejszy minister zdrowia potwierdził, że od 1 maja już nie tylko negatywny wynik testu PCR uprawniał będzie do wjazdu na teren tego kraju. Bułgaria od 1 maja uruchomi ofertę turystyczną dla podróżnych z zagranicyMinister zdrowia potwierdził, że na teren kraju wjadą osoby, które przeszły zakażenie COVID-19 lub przyjęły szczepionkę przeciwko koronawirusowi Wjechać można również z negatywnym wynikiem testu na COVID-19: zarówno PCR, jak i antygenowegoBułgaria w okresie wiosenno-letnim cieszy się szczególną popularnością wśród turystów. Pandemia sprowadziła na to państwo kryzys, szczególnie odczuwalny w sektorze turystycznym, wkrótce jednak sytuacja przedsiębiorców może się poprawić. Od 1 maja kraj ten luzuje obostrzenia, ułatwiają wjazd zagranicznym podróżnym.

Bułgaria znosi lockdown
17.04.2021 15:12 Bułgaria odmraża gospodarkę. Jakie są zasady wjazdu dla Polaków?

Bułgaria ogłosiła zakończenie ogólnokrajowego lockdownu. Otwartych zostanie większość miejsc kulturalnych, a także restauracje. Podróżni korzystać mogą z hoteli. Polacy mogą jechać wjechać na teren tego państwa w celach turystycznych, po okazaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19. Bułgaria otwiera restauracje, kina, siłownie oraz centra handloweZa ok. 2 tygodnie uruchomione zostaną kluby nocne i dyskoteki. Kraj przygotowuje się na przyloty zagranicznych turystówTamtejsze hotele przyjmują gości, a kraj deklaruje poprawę sytuacji pandemicznej Polski rząd ogłosił zamrożenie sektora turystycznego na czas majówki, a tymczasem Bułgaria ogłosiła łagodzenie obostrzeń. W ostatnim czasie otworzyli restauracje, centra handlowe, siłownie oraz kina, a hotele działają w reżimie sanitarnym. Dla wielu podróżnych z Polski kraj ten może stanowić atrakcyjne rozwiązanie na wiosenny lub letni urlop.

bułgaria zaostrza restrykcje
29.01.2021 17:20 Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Decyzję o zaostrzeniu restrykcji przekazał na konferencji minister zdrowia Bułgarii, Kostadin Angełow. Do tej pory kraj ten był atrakcyjnym kierunkiem dla narciarzy ze względu na otwarte ośrodki narciarskie, jednak już od dzisiaj ulegnie to zmianie.

Lockdown w popularnym kraju
27.11.2020 19:30 Definitywnie. Wprowadzają pełny lockdown europejskiego państwa. Branża turystyczna ma tylko jedną nadzeję

Lockdown w Bułgarii został wprowadzony z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej. Ograniczono handel, a uczniowie będą mieli lekcje w formie online. Ograniczenia uderzają także w lokalną turystykę.

granice częściowo zamknięto
20.06.2020 19:54 W ostatniej chwili wprowadzili zakaz podróży. Media obiegły zaskakujące wiadomości z Łotwy

Granice Bułgarii zostały otwarte, jednak nie wszyscy do tego kraju polecą. Na Łotwie w ostatniej chwili wprowadzono zakaz na lot do tego kraju przez wzrost liczby zakażeń. Jak podkreślił Polsat, pasażerowie niedługo przed planowanym wylotem dowiedzieli się, że podróż się nie odbędzie. Jak poinformowało ministerstwo zdrowia Bułgari, w ciągu ostatniej doby odnotowano tam 81 nowych zakażeń i trzy zgony z powodu Covid-19. Zauważono tendencję wzrostową, co zaalarmowało władze Łotwy. Pierwsze przyjazdy turystów z Łotwy do tego kraju zostały odwołane, by nie narażać ich na niebezpieczeństwo.