Lockdown w popularnym krajuUnsplash.com Georg Arthur Pflueger

Definitywnie. Wprowadzają pełny lockdown europejskiego państwa. Branża turystyczna ma tylko jedną nadzeję

Lockdown to coś, czego obawiają się nie tylko Polacy, ale wszyscy Europejczycy. W popularnej wśród turystów Bułgarii postanowiono wprowadzić tak zwany "miękki lockdown". To sprawiło w zakłopotanie branżę turystyczną. Pozostała nadzieja, że sezon narciarski nie zostanie zakazany.

Lockdown w Bułgarii został wprowadzony z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej. Ograniczono handel, a uczniowie będą mieli lekcje w formie online. Ograniczenia uderzają także w lokalną turystykę.

Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscySpojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscyCzytaj dalej

Bułgaria wprowadza lockdown. Problemy w turystyce

Jak poinformował w piątek bułgarski resort zdrowia, w ciągu ostatniej doby w Bułgarii na Covid-19 zmarło 162 chorych, wykryto też 3 568 nowych infekcji. Z tego powodu już dzisiaj rozpocznie się tak zwany "miękki lockdown". Co to oznacza?

Z powodu nowych restrykcji zamknięte zostaną żłobki i przedszkola, czego skutkiem jest duże niezadowolenie rodziców młodszych uczniów. Szkoły i uniwersytety będą prowadziły wyłącznie lekcje online.

Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręceZima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręceCzytaj dalej

Co więcej zamknięte będą siłownie, baseny, banki i centra handlowe. Wyjątkiem są znajdujące się w nich apteki i sklepy spożywcze. Lokale gastronomiczne będą mogły sprzedawać żywność wyłącznie na wynos.

Wiadomo, że restrykcje będą obowiązywały aż do 21 grudnia. Oznacza to, że wszystko wróci do wcześniejszego stanu przed samymi świętami Bożego Narodzenia. Władze zapowiadają jednak, że jeśli ograniczenia nie będą przestrzegane, a sytuacja epidemiczna się nie ulegnie polepszeniu, czas obowiązywania obostrzeń będzie trzeba przedłużyć.

To sprawia wielkie obawy wśród osób, które utrzymują się z turystyki. Nadchodzi sezon zimowy, który w Bułgarii oznacza liczne wyjazdy w góry. Jeżeli restrykcje zostaną przedłużone, sezon narciarski przyniesie wiele strat.

Z podobną sytuacją zmagają się Polacy. W naszym kraju wiadomo już jednak, że obostrzenia będą obowiązywały aż do końca ferii. Według przedsiębiorców i samorządów, spowoduje to kolejny kryzys w branży turystycznej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Bułgaria zachwyca polskich turystów

Podczas gdy w sezonie zimowym Bułgaria liczy na wyjazdy na narty, w sezonie letnim czeka na turystów z całej Europy. W tym gronie znajdują się też Polacy, którzy lubią wyjeżdżać do tego kraju. Zachęca duża liczba ofert, niskie ceny oraz wysokie temperatury.

Tym, co najbardziej przyciąga turystów do Bułgarii są zdecydowanie plaże nad Morzem Czarnym, które słynie ze swojej ciepłej wody. Najbardziej popularnymi kurortami są Złote Piaski i Słoneczny Brzeg, jednak ogromną popularnością cieszą się również największe nadmorskie miasta - Warna, Burgas, gdzie znajdują się lotniska.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą
3. Zadziwiające odkrycie w Tajlandii. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
4. Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę po podróży do Kambodży. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"

Miłośnicy przyrody też z całą pewnością znajdą podczas wakacji w Bułgarii coś dla siebie. Wśród najbardziej znanych rezerwatów znajdują się między innymi jezioro Srebyrna oraz górzysty Park Narodowy Pirinu.

Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyJulia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Napoleonka bez pieczenia skradnie twoje serce w ciągu chwili. Idealna dla zabieganych łasuchów, wystarczy tylko budyń i krakersy
  2. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel
  3. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę
  4. Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historią
  5. Jedyne, wyjątkowe miejsce w Polsce. Widać z niego dwa zamki, trudno powstrzymać zachwyt
  6. 5-latek zmarł po zjedzeniu liścia popularnej rośliny. Wiele osób ma ją w swoim domu
  7. Szczeniak został znaleziony na ławce, obok niego był list. Treść porusza do łez

Źródło: Onet, Wikipedia

Następny artykuł