Turysci.pl
Martyna Wojciechowska szokuje internautów

Instagram.com/@martyna.world

Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę po podróży do Kambodży. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Martyna Wojciechowska to uwielbiana polska podróżniczka. Jakiś czas temu miała okazję być w Kambodży, gdzie istnieje kult szczurów. Okazuje się, że Martyna także je lubi. Na Instagramie opowiedziała o jednym gryzoniu. Jest przekonana, że to

Martyna Wojciechowska podzieliła się na Instagramie zdjęciem szczura. Wiele osób nie spodziewało się, że podróżniczka jest fanką tych zwierząt. Opowiedziała niesamowitą historię, która ma zmienić pogląd ludzi na tych gryzoni.

Martyna Wojciechowska opowiedziała o szczurze

- Nie przepadacie za szczurami? Po tej historii na pewno zmienicie zdanie. Poznajcie superbohatera MAGAWA z Kambodży! To specjalnie wyszkolony zwierzak do wykrywania min przeciwpiechotnych i niewypałów - pisze Wojciechowska.

- Otrzymał złoty medal od brytyjskiej organizacji charytatywnej PDSA za „ratujące życie męstwo i oddanie na służbie”. Do tej pory wykrył 39 min i 28 niewypałów na obszarze ponad 114 tysiąca metrów kwadratowych! - dodaje. 

Jak wyjaśniła w poście na Instagramie, szkoleniem specjalnego gatunku szczurów zajmuje się organizacja APOPO, trenuje je w wykrywaniu min lądowych i gruźlicy. Mali bohaterowie nazywani są HeroRATs". Mowa o afrykańskim szczurze olbrzymim, który może osiągać rozmiary kota. 

Wojciechowska odpowiedziała na pytanie, skąd takie uwielbienie do szczurów. "To bardzo inteligentne zwierzaki, które odpowiednio przekupione jedzeniem chętnie wykonują powtarzalne zadania. Są małe i lekkie, więc pole minowe stanowi dla nich mniejsze niebezpieczeństwo" - wyjaśniła. 

Co prawda, przedstawiona na zdjęciu Magawa mierzy zaledwie 70 centymetrów i waży 1,2 kilograma, ale - jak uważa Wojciechowska - "nie trzeba być wielkim, żeby być WIELKIM". Magawa może przeszukać teren wielkości kortu tenisowego w ok. 20 min, osobie z wykrywaczem metalu zajęłoby to od 1 do nawet 4 dni.

W komentarzach pod zdjęciem można było znaleźć wiele komentarzy. Większość internautów przyjęła pozytywnie tę historię. "Jak byłam małym dzieckiem miałam i szczurki i myszki. Teraz jestem większa i cenię ich wolność" - czytamy pod zdjęciem. 

Kambodża - atrakcje dla turystów

Opisane przez Martynę Wojciechowską zwierzę pochodzi z Kambodży. Jest państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Jego sąsiedzi to Laos, Wietnam oraz popularna wśród turystów Tajlandia.

W 2015 roku kraj ten odwiedziło około 4,775 milionów turystów. Rok wcześniej było to 6,1 procent mniej. Oznacza to, że zainteresowanie wciąż wzrasta. Nic dziwnego, ponieważ tak oferuje ciekawe atrakcje turystyczne. 

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?**2. Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscy3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc4. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce**

Będąc w Kambodży koniecznie trzeba zobaczyć stolicę Phnom Penh, w której znajdują się między innymi Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, Bazar centralny czy Pola Śmierci Choeung Ek.

Źródło: Onet, Wikipedia

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >