Martyna Wojciechowska szokuje internautówInstagram.com/@martyna.world

Martyna Wojciechowska wyjawiła prawdę po podróży do Kambodży. "Po tej historii na pewno zmienicie zdanie"

Martyna Wojciechowska to uwielbiana polska podróżniczka. Jakiś czas temu miała okazję być w Kambodży, gdzie istnieje kult szczurów. Okazuje się, że Martyna także je lubi. Na Instagramie opowiedziała o jednym gryzoniu. Jest przekonana, że to zmieni myślenie wielu osób.

Martyna Wojciechowska podzieliła się na Instagramie zdjęciem szczura. Wiele osób nie spodziewało się, że podróżniczka jest fanką tych zwierząt. Opowiedziała niesamowitą historię, która ma zmienić pogląd ludzi na tych gryzoni.

Zacznie się dziś o północy, Polacy nie chcą czekać. Korzystają póki mogą z lotów z Wielkiej BrytaniiZacznie się dziś o północy, Polacy nie chcą czekać. Korzystają póki mogą z lotów z Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Martyna Wojciechowska opowiedziała o szczurze

- Nie przepadacie za szczurami? Po tej historii na pewno zmienicie zdanie. Poznajcie superbohatera MAGAWA z Kambodży! To specjalnie wyszkolony zwierzak do wykrywania min przeciwpiechotnych i niewypałów - pisze Wojciechowska.

- Otrzymał złoty medal od brytyjskiej organizacji charytatywnej PDSA za „ratujące życie męstwo i oddanie na służbie”. Do tej pory wykrył 39 min i 28 niewypałów na obszarze ponad 114 tysiąca metrów kwadratowych! - dodaje.

Jak wyjaśniła w poście na Instagramie, szkoleniem specjalnego gatunku szczurów zajmuje się organizacja APOPO, trenuje je w wykrywaniu min lądowych i gruźlicy. Mali bohaterowie nazywani są HeroRATs". Mowa o afrykańskim szczurze olbrzymim, który może osiągać rozmiary kota.

Wojciechowska odpowiedziała na pytanie, skąd takie uwielbienie do szczurów. "To bardzo inteligentne zwierzaki, które odpowiednio przekupione jedzeniem chętnie wykonują powtarzalne zadania. Są małe i lekkie, więc pole minowe stanowi dla nich mniejsze niebezpieczeństwo" - wyjaśniła.

Stewardessa nie wytrzymała i przerwała milczenie. Nie do pomyślenia, co się dzieje za kulisami linii lotniczychStewardessa nie wytrzymała i przerwała milczenie. Nie do pomyślenia, co się dzieje za kulisami linii lotniczychCzytaj dalej

Co prawda, przedstawiona na zdjęciu Magawa mierzy zaledwie 70 centymetrów i waży 1,2 kilograma, ale - jak uważa Wojciechowska - "nie trzeba być wielkim, żeby być WIELKIM". Magawa może przeszukać teren wielkości kortu tenisowego w ok. 20 min, osobie z wykrywaczem metalu zajęłoby to od 1 do nawet 4 dni.

W komentarzach pod zdjęciem można było znaleźć wiele komentarzy. Większość internautów przyjęła pozytywnie tę historię. "Jak byłam małym dzieckiem miałam i szczurki i myszki. Teraz jestem większa i cenię ich wolność" - czytamy pod zdjęciem.

Kambodża - atrakcje dla turystów

Opisane przez Martynę Wojciechowską zwierzę pochodzi z Kambodży. Jest państwo w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Jego sąsiedzi to Laos, Wietnam oraz popularna wśród turystów Tajlandia.

W 2015 roku kraj ten odwiedziło około 4,775 milionów turystów. Rok wcześniej było to 6,1 procent mniej. Oznacza to, że zainteresowanie wciąż wzrasta. Nic dziwnego, ponieważ tak oferuje ciekawe atrakcje turystyczne.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscy
3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc
4. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce

Będąc w Kambodży koniecznie trzeba zobaczyć stolicę Phnom Penh, w której znajdują się między innymi Pałac Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, Bazar centralny czy Pola Śmierci Choeung Ek.

Przez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiekPrzez rok nie mówił nikomu. Przemek Kossakowski wyjawił swoją tajemnicę, trudno uwierzyć, niezwykły człowiekCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Napoleonka bez pieczenia skradnie twoje serce w ciągu chwili. Idealna dla zabieganych łasuchów, wystarczy tylko budyń i krakersy
  2. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel
  3. Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdę
  4. Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historią
  5. Hotelarze już wiedzą, jak obejdą kwarantannę. Nie mieści się w głowie
  6. Robią kontrole przy polskiej granicy. 150 osób już zawróciło, podróżni muszą się przygotować
  7. „Król polskich hoteli" ma tragiczną wizję wprowadzenia obostrzeń. Ostre słowa, dramat całej branży

Źródło: Onet, Wikipedia

Następny artykuł