Turysci.pl
zima fani sportów

Fot. Unsplash.com Nikoli Afina/zdjęcie poglądowe

Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Zima zbliża się wielkimi krokami i dała o sobie znać w niedzielę 29 listopada. W mediach zaczęły pojawiać się zdjęcia polskich miast, w których spadł już śnieg. Fani sportów zimowych mają powody do zadowolenia. W niektórych miejs

Zbliżająca się zima coraz wyraźniej daje o sobie znać. Dzisiaj, tj. 29 listopada, mieszkańcy i podróżni w wielu regionach mogli być zaskoczeni, gdy po przebudzeniu zobaczyli białe ulice. Zdaniem synoptyków do końca dnia przeważało będzie zachmurzenie i mogą wystąpić okresowe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Fani sporów zimowych długo czekali na takie widoki. O szczegółach informuje Onet.pl.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska obecnie znajduje się pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi. To natomiast oznacza napływ chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego. Synoptycy zapowiadają spadek temperatury oraz okresowe opady śniegu. W mediach pojawiły się już pierwsze reakcje na pojawienie się zimowej aury.

Zima zaskoczyła wielu Polaków

W mediach pojawiły się żarty mówiące, że zima zaskoczyła nie tylko kierowców. Mowa oczywiście o mieszkańcach, którzy po otwarciu oczu zauważyli białe ulice i chodniki. Śnieg spadł już między innymi w Krakowie. Według synoptyków 29 listopada opady będzie można zaobserwować też na Mazowszu i Lubelszczyźnie.

Ucieszyli się fani sportów zimowych, którzy już z niecierpliwością czekali na opady śniegu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i entuzjastyczne komentarze: „Wstaję, patrzę a tu niespodzianka!!”, „Śnieg! Mam śnieg!”, „Pamiętacie czasy, gdy na zimę padał śnieg?”. Wśród internautów oczywiście pojawiły się też osoby, które za białym puchem nie przepadają.

Fani spotów zimowych od lat nie doświadczyli już prawdziwie białej zimy. Być może w tym roku będą mieli więcej szczęścia. Na sprzyjające warunki liczą turyści korzystający ze stoków, które nie są w całości sztucznie naśnieżane. Wszystko okaże się prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni. Na białą zimę czekają też miłośnicy ferii zimowych, którzy spędzają ten okres na południu Polski.

Zima coraz bliżej. Prognoza pogody na niedzielę

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zima coraz bardziej będzie dawała o sobie znać. W niedzielę 29 listopada czeka nas przede wszystkim duże zachmurzenie. Miejscami może dojść do niewielkiego przejaśnienia. Możemy też spodziewać się okresowych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem. undefined

Najwięcej śniegu będzie w Karpatach. Synoptycy prognozują, że przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 6 cm do 10 cm. Termometry wskażą od -1 stopni Celsjusza na wschodzie, przez 2 stopnie w centralnej części kraju, do 7 stopni Celsjusza na północnym zachodzie. W Karpatach temperatura może spaść nawet do -4 stopni.

W większości kraju wiatr będzie słaby, miejscami umiarkowany. O szczególną ostrożność apeluje się do osób przebywających w Karpatach, gdzie można spodziewać się zawiei i zamieci śnieżnych. Nocą zachmurzenie będzie się utrzymywało i może padać śnieg.

Synoptycy zwracają uwagę na marznące mgły. W wielu miejscach ograniczenie widzialności może spaść do 200 metrów. W regionach, w których temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza, może dojść do oblodzenia dróg oraz chodników. Podróżni powinni zachować szczególną ostrożność i odpowiednio przygotować się przed opuszczeniem domów.

1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?**2. Spojrzała w niebo i nie mogła uwierzyć. Chwyciła za aparat, teraz o zdjęciu mówią wszyscy3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc4. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce**

Czy już niedługo czeka nas zimowe szaleństwo? Dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni. W internecie natomiast pojawiło się wiele zdjęć prezentująch biały puch w polskich miastach. Podziwiać to można m.in. na kontach julie oraz Księżniczka Nairobi na Twitterze. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przeklętym miejscu w Polsce. Historia tego niesamowitego szczytu wiąże się z wieloma tragicznymi wypadkami. O szczegółach przeczytacie w tym tekście.

Źródło: Onet.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >