Turysci.pl
Ryanair znamy plany

Fot. Pexels.com @Markus Winkler (zdjęcie ilustracyjne)

Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą

29 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ryanair i WizzAir mogą być zagrożone z powodu nowej konkurencji. W Polsce pojawiły się nowe tanie linie lotnicze, które początkowo mają latać z dwóch lotnisk. To zapowiedź dużej ofensywy ukraińskiego przewoźnika, który chce

Ryanair i WizzAir zyskają nowego konkurenta na polskim rynku. Ukraińskie tanie linie lotnicze SkyUp poszerzą swoją ofertę lotów o międzynarodowe połączenia z dwóch polskich lotnisk. Przewoźnik planuje dużą ofensywę w naszym kraju. Część klientów węgierskiej i irlandzkiej firmy może przejść do konkurencji. Znamy strategię działania SkyUp. Kursy ruszą już na początku roku. O szczegółach informuje portal Fly4Free.

Ryanair oraz WizzAir mogą już wkrótce nie być jedynymi, popularnymi tanimi liniami lotniczymi w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Fly4Free, ukraiński przewoźnik SkyUp uruchomi swoje połączenia z dwóch polskich lotnisk – Modlina i Gdańska. Samoloty będą kursowały do Kijowa. Ekspansja firmy w naszym kraju rozpocznie się pod koniec marca.

Ryanair i WizzAir będą mieli konkurencję. Tanie linie SkyUp wkraczają na polski rynek

Ryanair i WizzAir od przełomu marca i kwietnia będą musiały walczyć o klientów z ukraińskimi tanimi liniami SkyUp. Dość młoda firma, która na rynku działa dopiero od dwóch lat, jak dotąd rozwijała się przede wszystkim na podstawie trasy regionalne. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fly4Free, przewoźnik rozpoczął jednak poszerzanie działalności na teren naszego kraju. Plan jest imponujący.

Jak donosi portal Fly4Free, SkyUp przedstawił już strategią na najbliższe lato. Przewoźnik planuje 60 tras do aż 21 krajów. Loty mają kursować ze Lwowa, Zaporoża, Kijowa i Charkowa. Z położonego w stolicy Ukrainy lotniska Boryspol zostaną uruchomione dwie trasy do Polski – połączenia z Modlina i Gdańska. Kursy wystartują pod koniec marca 2021 roku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fly4Free, samoloty ukraińskich linii lotniczych zaczną kursować z Modlina 28 marca 2021 roku. Wiele wskazuje na to, że SkyUp planuje latać z bardzo dużą częstotliwością. W systemie rezerwacyjnym widnieje aż pięć lotów w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Start ma rozpoczynać się o godzinie 18:50, natomiast lądowanie w Kijowie zaplanowano na godzinę 21:30.

Już dzień później, tj. 29 marca, wystartuje połączenie z Gdańska do Kijowa. Według portalu Fly4Free loty mają być realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty. Ukraińskie tanie linie lotnicze SkyUp już udostępniły sprzedaż biletów na obu tych trasach, co może mieć znaczny wpływ na konkurencję. Kursy będą wykonywane Boeingami 737-800 NG.

Ryanair i WizzAir muszą przygotować się na zmianę sytuacji

Wszystko wskazuje na to, że Ryanair przestanie być jedynym tanim przewoźnikiem na lotnisku w Modlinie. Ukraińskie tanie linie lotnicze doprowadzą do bardzo interesującej sytuacji na polskim rynku. Irlandzkie i węgierskie firmy, które jak dotąd dominowały, rywalizując jedynie między sobą, teraz muszą przygotować się na nadejście poważnej konkurencji.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fly4Free, wiele wskazuje na to, że SkyUp będzie kursował na tych dwóch trasach z większą częstotliwością. Ryanair wykonuje z Modlina do Kijowa cztery kursy tygodniowo, natomiast WizzAir lata do stolicy Ukrainy jedynie dwa razy w tygodniu. Pod tym względem nowa linia deklasuje rywali. Częstsze połączenia mogą szybko sprawić, że część pasażerów zacznie latać z nowym przewoźnikiem.

Na lotnisku w Gdańsku SkyUp będzie przede wszystkim konkurował z węgierskimi liniami lotniczymi WizzAir. Pozostało już tylko kilka miesięcy na start pierwszych samolotów SkyUp z Polski. Już niedługo będziemy mogli oglądać z zainteresowaniem, jak przewoźnicy będą chcieli przyciągnąć klientów.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o poważnym ruchu przedsiębiorców z Podhala. Górale zapowiadają, że nie pozwolą Andrzejowi Dudzie wyjechać na stoki narciarskie. Andrzej Duda może na własnej skórze odczuć niezadowolenie branży turystycznej. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >