Andrzej Duda zapowiadają strajkFot. East News AGENCJA SE (zdjęcie ilustracyjne)

Nie chcą wpuścić Andrzeja Dudy na Podhale. Górale zapowiadają strajk

Andrzej Duda nie będzie mógł spędzić okresu zimowego na Podhalu? Przedsiębiorcy zapowiedzieli już radykalny strajk. Górale są oburzeni decyzjami rządu, które narażają branżę turystyczną na ogromne straty. Zamierzają zablokować Zakopiankę, zorganizować duży manifest w centrum Warszawy 6 grudnia i zapowiadają zatrzymanie prezydenta w drodze na ferie. Żądają zmiany decyzji w sprawie ferii.

Andrzej Duda nie będzie mógł spędzić ferii na Podhalu? Niezadowoleni z decyzji rządu w sprawie reorganizacji przerwy zimowej przedsiębiorcy zapowiedzieli już masowe strajki. Przedstawiciele branży turystycznej mają zablokować Warszawę i zorganizować manifest w centrum stolicy Polski 6 grudnia. Zapowiadają, że jeśli prezydent będzie wybierał się w kierunku tego regionu, zamierzają zablokują Zakopiankę. O szczegółach informuje portal INNPoland.pl.

Julia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyJulia Wieniawa na ustach całej Polski. Wszystko przez egzotyczne wakacje, wyciekły szczegółyCzytaj dalej

Oświadczenie górali wskazuje na to, że Andrzej Duda osobiście odczuje oburzenie przedstawicieli branży turystycznej związanej z Podhalem, jeśli będzie zamierzał wybrać się w góry. Czarę goryczy prawdopodobnie przelała informacja o opublikowaniu w Dzienniku Ustaw rozporządzenia dotyczącego ferii zimowych. Mimo pojawienia się wielu rozwiązań proponowanych przez samorządowców powiatu tatrzańskiego rząd pozostał przy swoim wariancie, wyznaczając termin przerwy na 4-17 stycznia 2021 roku.

Andrzej Duda nie będzie mile widzianym gościem na Podhalu

Wygląda na to, że Andrzej Duda może mieć problemy z wyjazdem na narty. Górale oświadczyli, że nie wpuszczą prezydenta i zapowiedzieli strajki. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal INNPoland.pl, przedsiębiorcy przedstawili już listę żądań wobec polskiego rządu. Ostatnie decyzje wywołały ogromne niezadowolenie.

Przeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historiąPrzeklęte miejsce w Polsce. Zginęły dziesiątki ludzi, doszło do katastrof. Piękne miejsce ze straszną historiąCzytaj dalej

Samorządowcy oczekują, że decyzje w kwestii terminu ferii zimowych zostaną zmienione. Górale domagają się, aby przerwa trwała aż do połowy marca. Przedsiębiorcy wnoszą też o otwarte hoteli i lokali gastronomicznych. Otwarcie stoków narciarskich uważają za niewystarczający krok, który jest jedynie symbolicznym gestem.

Zdaniem górali funkcjonowanie stoków narciarskich nie pomoże branży turystycznej, jeśli górskie hotele, pensjonaty i gastronomia pozostaną zamknięte. Samorządowcy uważają, że obecna polityka rządu skazuje sezon zimowy na wielką porażkę i gigantyczne straty całego sektora. Na napięte stosunki wpływ mogła też mieć wypowiedź ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który zagroził, że nieprzestrzeganie obostrzeń może spowodować odcięcie hotelarzy od rządowych środków.

Przedsiębiorcy z Podhala zapowiedzieli już strajki i protesty, przedstawiając wstępny plan. Blokada Warszawy i główna manifestacja w centrum stolicy mają odbyć się 6 grudnia. Górale niespodziewanie oświadczyli też, że zablokowana zostanie również zakopianka, jeśli pojawi się na niej Andrzej Duda, wybierając się na narty. Nie od dziś wiadomo, że prezydent jest fanem sportów zimowych.

– Nikt nie przyjedzie na wasze stoki, które otwieracie tylko po to, żeby prezydent Duda mógł sobie pojeździć, ponieważ hotelarze zakopiańscy zablokują zakopiankę – słowa Piotra Zygarskiego, właściciela hotelu PRL w Zakopanem cytuje portal INNPoland.pl.

Andrzej Duda może odczuć oburzenie hotelarzy na własnej skórze

Jak dotąd Andrzej Duda nie wypowiedział się jeszcze w kwestii ferii zimowych. Tymczasem oburzenie przedstawicieli branży turystycznej rośnie z dnia na dzień, a dzisiejsza publikacja rozporządzenia dotyczącego terminu ferii zadziałała jak oliwa dolana do ognia. Zwłaszcza że samorządowcy powiatu tatrzańskiego dwoili się i troili, proponując Radzie Ministrów różne warianty rozwiązań.

Warto przypomnieć, że podczas posiedzenia samorządowców zaproponowano, by ferie trwały od 4 stycznia do 14 marca 2021. Jednym z rozwiązań przedstawionych przez radnych było także otwarcie obiektów świadczących usługi noclegowe oraz gastronomiczne w pobliżu stoków narciarskich. Uznano, że od zainteresowanych korzystaniem z tych atrakcji będzie można wymagać testów na obecność koronawirusa, by zapewnić turystom bezpieczeństwo.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Wioska jak ze snu. Nie mają nawet dróg i samochodów, czysta cisza, spokój i odpoczynek od świata
2. PKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożność
3. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą

Żadna z propozycji samorządowców nie została jednak wysłuchana przez Radę Ministrów. W dodatku hotele, hostele i pensjonaty mają zostać zamknięte dla turystów aż do końca ferii zimowych – 17 stycznia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, jak hotelarze omijają przepisy, by ratować biznes.

Tragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdęTragedia, dwie osoby nie żyją. Mieli spędzić czas na działce wypoczynkowej, w pobliskim jeziorze odkryto najstraszniejszą prawdęCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ania Lewandowska zrewolucjonizowała przepis na placki ziemniaczane. Są lżejsze i delikatniejsze
  2. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" mają powody do radości. Fani fantastycznie odpowiedzieli na apel
  3. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  6. W Warszawie trwają protesty. Przewodnicząca Strajku Kobiet nagle osunęła się na ziemię
  7. Kobieta wyczuła, że adoptowany pitbull dziwnie pachnie. Gdy ściągnęła mu szelki, natychmiast zadzwoniła na policję

Źródło: INNPoland.pl

Następny artykuł