Turysci.pl

fot. pixabay.com/sapviktor/zdjęcie poglądowe

Bułgaria otwiera się dla turystów od 1 maja

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Bułgaria ogłosiła otwarcie granic dla turystów z zagranicy. Tamtejszy minister zdrowia potwierdził, że od 1 maja już nie tylko negatywny wynik testu PCR uprawniał będzie do wjazdu na teren tego kraju.

  • Bułgaria od 1 maja uruchomi ofertę turystyczną dla podróżnych z zagranicy

  • Minister zdrowia potwierdził, że na teren kraju wjadą osoby, które przeszły zakażenie COVID-19 lub przyjęły szczepionkę przeciwko koronawirusowi

  • Wjechać można również z negatywnym wynikiem testu na COVID-19: zarówno PCR, jak i antygenowego

Bułgaria w okresie wiosenno-letnim cieszy się szczególną popularnością wśród turystów. Pandemia sprowadziła na to państwo kryzys, szczególnie odczuwalny w sektorze turystycznym, wkrótce jednak sytuacja przedsiębiorców może się poprawić. Od 1 maja kraj ten luzuje obostrzenia, ułatwiają wjazd zagranicznym podróżnym.

Bułgaria otwiera granice dla turystów

Do tej pory każdy turysta na granicy bułgarskiej musiał okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19. To niestety skutecznie zniechęcało wielu urlopowiczów, bowiem badanie to jest stosunkowo drogie - może kosztować nawet ok. 500 zł.

Od 1 maja jednak koszt wakacji w Bułgarii znacząco się zmniejszy. Granice swobodnie przekroczyć będą mogły wszystkie osoby, które są tzw. ozdrowieńcami (co najmniej 6 miesięcy od wyzdrowienia) lub przyjęły preparat przeciwko COVID-19.

Oczywiście wjazd za okazaniem negatywnego wyniku testu również będzie możliwy, ale respektowane już będą nie tylko badania PCR. Jak potwierdził bułgarski minister zdrowia, Konstantin Angelov, granice będą otwarte również dla podróżnych, którzy wykonają tańszy test antygenowy.

Na miejscu nie jest konieczne przejście obowiązkowej kwarantanny. Tamtejszy rząd nie wymaga również żadnej rejestracji czy zgłaszania wjazdu jednostkom rządowym.

Obostrzenia pandemiczne w Bułgarii

Bułgaria, mimo testów na granicach i zmniejszenia ruchu międzynarodowego, od czerwca ubiegłego roku nie zdecydowała się na całkowite zamknięcie sektora turystycznego. Zniesiono też wtedy zakaz przemieszczania się po kraju, a hotele rozpoczęły pracę, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Wszystkie obiekty noclegowe, działające na terenie kraju i przyjmujące turystów, zobowiązane są do zapewnienia gościom bezpiecznych i komfortowych wakacji. Jeśli na terenie budynku wykryte zostanie zakażenie, przygotowane są specjalne, wolne pokoje, gdzie chorzy mogą odbyć izolację. Nie ma potrzeby zamykania całego hotelu.

Baseny w ośrodkach są otwarte, ale leżaki rozstawiane są w odległościach 1,5-3 metry. Obsługa stosuje środki ochrony osobistej, a stoliki w restauracjach stoją co 2 metry. Usługa all inclusive w kurortach realizowana jest z pomocą pracowników, którzy sami serwują posiłki - samoobsługa nie jest dozwolona.

Turyści w miejscach publicznych powinni zasłaniać usta oraz nos. Wskazane jest częste dezynfekowanie rąk, a także zachowywanie dystansu społecznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]