Turysci.pl
Bułgaria otwiera granice

fot. pixabay.com/sapviktor/zdjęcie poglądowe

Bułgaria otwiera się dla turystów od 1 maja

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Bułgaria ogłosiła otwarcie granic dla turystów z zagranicy. Tamtejszy minister zdrowia potwierdził, że od 1 maja już nie tylko negatywny wynik testu PCR uprawniał będzie do wjazdu na teren tego kraju.

  • Bułgaria od 1 maja uruchomi ofertę turystyczną dla podróżnych z zagranicy

  • Minister zdrowia potwierdził, że na teren kraju wjadą osoby, które przeszły zakażenie COVID-19 lub przyjęły szczepionkę przeciwko koronawirusowi

  • Wjechać można również z negatywnym wynikiem testu na COVID-19: zarówno PCR, jak i antygenowego

Bułgaria w okresie wiosenno-letnim cieszy się szczególną popularnością wśród turystów. Pandemia sprowadziła na to państwo kryzys, szczególnie odczuwalny w sektorze turystycznym, wkrótce jednak sytuacja przedsiębiorców może się poprawić. Od 1 maja kraj ten luzuje obostrzenia, ułatwiają wjazd zagranicznym podróżnym.

Bułgaria otwiera granice dla turystów

Do tej pory każdy turysta na granicy bułgarskiej musiał okazać negatywny wynik testu PCR na COVID-19. To niestety skutecznie zniechęcało wielu urlopowiczów, bowiem badanie to jest stosunkowo drogie - może kosztować nawet ok. 500 zł.

Rząd przyjął nowelizację ws. vouchera turystycznego

Rząd przyjął nowelizację wydłużającą możliwość korzystania z vouchera turystycznego

CZYTAJ DALEJ

Od 1 maja jednak koszt wakacji w Bułgarii znacząco się zmniejszy. Granice swobodnie przekroczyć będą mogły wszystkie osoby, które są tzw. ozdrowieńcami (co najmniej 6 miesięcy od wyzdrowienia) lub przyjęły preparat przeciwko COVID-19.

Oczywiście wjazd za okazaniem negatywnego wyniku testu również będzie możliwy, ale respektowane już będą nie tylko badania PCR. Jak potwierdził bułgarski minister zdrowia, Konstantin Angelov, granice będą otwarte również dla podróżnych, którzy wykonają tańszy test antygenowy.

Na miejscu nie jest konieczne przejście obowiązkowej kwarantanny. Tamtejszy rząd nie wymaga również żadnej rejestracji czy zgłaszania wjazdu jednostkom rządowym.

Obostrzenia pandemiczne w Bułgarii

Bułgaria, mimo testów na granicach i zmniejszenia ruchu międzynarodowego, od czerwca ubiegłego roku nie zdecydowała się na całkowite zamknięcie sektora turystycznego. Zniesiono też wtedy zakaz przemieszczania się po kraju, a hotele rozpoczęły pracę, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Wszystkie obiekty noclegowe, działające na terenie kraju i przyjmujące turystów, zobowiązane są do zapewnienia gościom bezpiecznych i komfortowych wakacji. Jeśli na terenie budynku wykryte zostanie zakażenie, przygotowane są specjalne, wolne pokoje, gdzie chorzy mogą odbyć izolację. Nie ma potrzeby zamykania całego hotelu.

Baseny w ośrodkach są otwarte, ale leżaki rozstawiane są w odległościach 1,5-3 metry. Obsługa stosuje środki ochrony osobistej, a stoliki w restauracjach stoją co 2 metry. Usługa all inclusive w kurortach realizowana jest z pomocą pracowników, którzy sami serwują posiłki - samoobsługa nie jest dozwolona.

Turyści w miejscach publicznych powinni zasłaniać usta oraz nos. Wskazane jest częste dezynfekowanie rąk, a także zachowywanie dystansu społecznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >