Turysci.pl
Turyści popłyną Kanałem Elbląskim od 1 maja

Żegluga Ostródzko-Elbląska/Facebook

Biała flota z Ostródy rozpocznie 1 maja sezon turystyki żeglugowej

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści od 1 maja będą mogli cieszyć się rejsami na statkach pasażerskich Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Maszyny są już niemalże w pełni gotowe do otwarcia sezonu letniego. Jak mówią przedstawiciele, pierwszego dnia majówki wszystkie jednostki będą mogły wypłynąć na Kanał Elbląski i nie tylko.

  • Żegluga Ostródzko-Elbląska to największy przewoźnik działający na Kanale Elbląskim

  • W ubiegłym roku w rejsy wybrało się ponad 52 tys. turystów

  • W tym roku statki gotowe są do otwarcia sezonu 1 maja. Maszyny wypłynąć mają na Kanał Elbląski oraz Jezioro Drwęckie

Choć rząd zamknął hotele i obiekty noclegowe, turyści mają szansę spędzić majówkę na dobrej zabawie. Miejski przewoźnik Żegluga Ostródzko-Elbląska ogłosił na swoim Facebooku uruchomienie codziennych kursów na swoim profilu na Facebooku. Co więcej, w tym roku uruchomiona zostanie również nowa trasa, której większość podróżnych z pewnością nie zna.

Turyści popłyną białą flotą po Kanale Elbląskim

W rozmowie z Polską Agencją Prasową przedstawicielka Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, Anna Kościukiewicz-Skorupa oświadczyła, że 1 maja wszystkie jednostki mogą wyruszyć na trasy.

cape town pożar

Pożar na zboczu Góry Stołowej w RPA. Spłonęły zabytkowe budowle, ogień mógł zostać podłożony

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z jej słowami, 5 statków pływać ma po Kanale Elbląskim na odcinku pochylniowym - jednym z najcharakterystyczniejszych miejsc regionu. Szósta maszyna wypłynąć ma na Jezioro Drwęckie, gdzie dołączy do niej w lecie jeszcze jedna.

Specjalną niespodzianką, przygotowaną dla turystów, jest dwugodzinny rejs po zachodniej stronie Jeziora Drwęckiego. Ma być on realizowany w kierunku rzeki Drwęcy oraz Samborowa.

Na te tereny zapuszcza się niewielu komercyjnych turystów, a spotkać tam można rzadkie gatunki ptaków. Miłośnicy przyrody z pewnością więc chętnie skorzystają z nowej opcji wycieczkowej.

Rok temu biała flota z Ostródy napotkała wiele problemów wynikających z czasu pandemicznego. Sezon rozpoczął się dopiero od czerwca, konieczne też było przestrzeganie obostrzeń, zgodnie z którymi zajęta mogła być połowa z dostępnych miejsc dla turystów. Mimo to i tak 52,5 tys. pasażerów skorzystało z atrakcji, a przedsiębiorstwo twierdzi, że w tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.

Ostróda kusi na wakacje

Miasto Ostróda stara się robić w ostatnim czasie wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony polskim turystom i stać się ważnym punktem na podróżniczej mapie Polski. 15 kwietnia włodarze przekazali jeszcze jedną, dobrą wiadomość.

W sezonie letnim przywrócony zostanie cykl cieszących się popularnością wycieczek, zatytułowany: Tajemnice Starej Ostródy. W jego ramach turyści w okresie od 1 maja do 2 października co sobotę mają szansę uczestniczyć w 2 tematycznych wycieczkach po mieście. Podróżni za udział dostaną również bezpłatny voucher na rejs statkiem po jeziorze Drwęckim.

Organizatorzy podkreślają, że wszystkie atrakcje zostaną przygotowane w taki sposób, by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwo pandemiczne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PAP/ Portal Morski

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >