Turysci.pl
Belgia przywraca obostrzenia

Artgrid Danil Rudenko

Europejskie państwo przywraca restrykcje. Wyjazd na wakacje może być utrudniony

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Belgia dołączyła do krajów, które przywracają obostrzenia w związku z rosnącą liczbą zarażeń. Jest to odpowiedź rządu na dynamicznie zmieniającą się sytuację dotyczącą pandemii koronawirusa. Od teraz turyści, którzy planują urlop w ty

Belgia to kolejny kraj, który odnotowuje wyraźny wzrost zarażeń koronawirusem. To tylko pokazuje, jak dynamicznie zmienia się sytuacja związana z pandemią. Lokalne władze zdecydowały o zaostrzeniu panujących zaleceń. Zmiany w szczególności dotyczą zgromadzeń i socjalizowania się. O powrocie obostrzeń poinformowała na konferencji prasowej premier Belgii Sophie Wilmes. Wstępnie ustalono również termin ich zniesienia.

Wcześniej Hiszpania oraz Chorwacja, teraz natomiast Belgia zdecydowała się przywrócić część obostrzeń w związku ze wzrostem zakażeń SARS-CoV-2. To kolejny kraj, w którym ostatnio odnotowuje się więcej przypadków koronawirusa. Powracające restrykcje w dużej mierze dotyczą społecznego dystansowania się. Chcąc zachować niezbędne środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu, zdecydowano m.in. zmniejszeniu liczby osób, z którymi można spotykać się na co dzień.

Beglia to kolejny kraj, który przywraca obostrzenia

Do tej pory Belgia dopuszczała możliwość spotykania się z 15 tymi samymi osobami w ciągu tygodnia (nie uwzględniano dzieci poniżej 12 roku życia). Podczas konferencji prasowej premier Sophie Wilmes poinformowała o zmianach, które wynikają ze wzrostu liczby zakażeń w kraju. Od 29 lipca każdy mieszkaniec Belgii będzie mógł widywać się jedynie z gronem 5 tych samych osób w ciągu całego miesiąca, co określa się "bańką społeczną". W przypadku odpowiednich warunków w gospodarstwie domowym może spotykać się 10 dorosłych osób np. podczas zajęć na świeżym powietrzu.

Belgia zredukowała także liczbę osób, które mogą brać udział w wydarzeniach organizowanych w pomieszczeniach z 200 do 100. W kraju nadal rekomenduje się pracę zdalną. W sklepach będzie mogła przebywać tylko jedna osoba na każde poszczególne domowe. W dodatku czas robienia zakupów nie będzie mógł przekraczać pół godziny. Restrykcje dotkną także podróżnych, którzy wybiorą się do Belgii na wakacje. Podobnie jak w przypadku Grecji - odwiedzający będą musieli wykonać elektroniczne formularze 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Belgia wciąż rozważa wprowadzenie dalszych obostrzeń w obawie przed skokiem liczby zarażeń. Rząd zawiesił też wprowadzanie piątej fazy znoszenia obostrzeń związanych z pandemią, która między innymi miała dotyczyć zakazu organizowania imprez masowych. Przywrócone restrykcje mają obowiązywać do końca sierpnia br. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o najnowszym raporcie polskiego Ministerstwa Zdrowia dotyczącym nowych przypadków zakażeń.

Źródło: Business Insider

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >