Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Wakacje 2020

Wakacje 2020

Wakacje 2020 nie mogą należeć do zmarnowanych. Ten wyjątkowy czas upłynąć powinien pod znakiem zwiedzania, podróży i delektowania się cudownymi widokami.

turystyka ogromne straty
06.01.2021 09:04 Podsumowali 2020 pod względem turystyki. Hiszpania zanotował nawet 90 proc. strat

Z tego artykułu dowiesz się:Ilu turystów zagranicznych odwiedziło Hiszpanię między styczniem a listopadem 2020 rokuKto najczęściej odwiedzał popularny kurortJakie obostrzenia obecnie panują w HiszpaniiTurystyka w Hiszpanii bardzo odczuła skutki pandemii, co potwierdzają dane podane przez Krajowy Urząd Statystyczny. Zgodnie z informacjami podanymi przez Wirtualną Polskę, jeden z najpopularniejszych kurortów świata między styczniem a listopadem 2020 roku zanotował spadek zagranicznych wczasowiczów aż o 76,8 procent w porównaniu do tego okresu w 2019 roku.Od dawna turystyka w Hiszpanii nie wyglądała tak źle. Według danych przekazanych przez Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w okresie styczeń-listopad 2020 do Hiszpanii przybyło 18,3 milionów wczasowiczów z zagranicy. W 2019 roku w tym samym czasie odnotowano ich aż 79,2 miliony. To oznacza też znaczny spadek wpływów.

podróż polska gwiazda
01.09.2020 11:43 Polska gwiazda wzięła ślub w tajemnicy. Wyciekły zdjęcia z podróży poślubnej, nieprawdopodobnie pięknie

Podróż poślubna jednej z polskich aktorek wzbudziła duże zainteresowanie internautów. Mowa o Marii Dębskiej, która niedawno wyszła za mąż za Marcina Bosaka. Para aktorów szybko stała się bardzo popularna w całym show-biznesie, jednak artyści nie zawsze dzielili się swoim życiem prywatnym. Zdjęcia z ich miesiąca miodowego, które trafiły do sieci, tym bardziej zaskoczyły fanów.Najpierw ślub w Kościele na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, później piękna podróż poślubna. O takim początku formalnego związku może marzyć mnóstwo Polaków. Maria Dębska i Marcin Bosak 15 sierpnia br. mieli swoją wielką uroczystość. Aktorzy stanęli przed ołtarzem i powiedzieli sobie "tak". Teraz internauci mogą obejrzeć na Instagramie artystki piękne zdjęcie z miesiąca miodowego.

TVN BiS o sprawie Bośni i Hercegowiny.
27.08.2020 11:04 Pilna wiadomość MSZ do Polaków. Chodzi o obostrzenia

TVN BiS informuje o kolejnych zmianach w przepisach sanitarnych jednego z państw Półwyspu Bałkańskiego. Rząd krajowy deklaruje, że przekroczenie granicy będzie się wiązało z okazaniem stosownych dokumentów potwierdzających m.in. brak nosicielstwa wirusa COVID-19.

Turyści z tańszym wyjazdem do Szwajcarii.
27.08.2020 08:06 Rozdają bony na 350 zł. Wystarczy pojechać do jednego miasta na 2 dni

Turyści dostaną voucher na około 350 zł, jednak władze stawiają pewien warunek. Nowy program rządu ułatwi życie przyjezdnym od momentu wylądowania na płycie lotniska, aż do zameldowania się w jednym z hoteli. Co więcej, środki można wykorzystać również na poczet miejscowych restauracji i wycieczek.

granica całkowity zakaz
26.08.2020 10:57 Całkowity zakaz przekraczania drogi granicznej. Konsekwencje mogą być bolesne

Granica polsko-rosyjska zaczęła być szczegółowo obserwowana przez służby po tym, jak jeden z patroli zauważył ślady butów na pasie drogi granicznej. Natychmiast rozpoczęło sę poszukiwanie sprawców. Wreszcie strażnicy dotarli do grupy wczasowiczów. Okazało się, że zlekceważyli wszystkie zakazy i ostrzeżenia. Wobec dwóch mężczyzn wyciągnięte zostały surowe konsekwencje.Zielona granica z Federacją Rosyjską objęta jest surowym zakazem. Przekraczanie przejścia jest możliwe jedynie w specjalnie przeznaczonych do tego punktach. Zlekceważyło to 2 krakowskich turystów, którzy biwakowali w grupie niedaleko przejścia. Po zauważeniu śladów butów przez platrol z placówki SG w Dubeninkach, rozpoczęto poszukiwania, które doprowadziły do sprawców.

Chorwacja jest fatalnie
25.08.2020 13:26 Z ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnie

Chorwacja - podobnie jak wiele innych krajów europejskich - wciąż zmaga się z dynamicznym wzrostem zarażeń koronawirusem. Kraj znalazł się już na czerwonej liście Włoch oraz Austrii, w związkuz tym obywatele tych państw zaczęli szybko wracać z wakacji. Raporty lokalnych służb sanitarnych potwierdzają, że sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. Niedawno w tej sprawie stanowisko zajęło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.Chociaż Chorwacja to bardzo popularny kierunek wczasów wśród Polaków, to polski resort nie pozostawia złudzeń. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wydanym komunikacie oświadczyło jasno, że stanowczo odradza podróż do kraju położonego na Półwyspie Bałkańskim. Resort jako powód podał niepokojącą sytuację związaną z dynamicznym wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Przewiduje jednak pewne wyjątki.

polskie Malediwy dramatyczna akcja
25.08.2020 12:47 Pojechali nad polskie Malediwy. Doszło do tragedii. Niecodzienna akcja ratunkowa

Polskie Malediwy to miejsce, które aż prosi się o sfotografowanie. Jednak, niektórzy turyści zapominają, że ta okolica - choć jest niewątpliwie malownicza - to do najbezpieczniejszych nie należy. Osadnik Gajówka nazywany również Lazurowym Jeziorem ma unikalny kolor wody z powodu składowanych na dnie popiołu i żużlu z nieczynnej już kopalni Adamów. Sztuczny zbiornik powstał po wypełnieniu obiektu wodą. Wejście na jego teren może skończyć się tragedią, o czym przekonało się dwóch Polaków.Swoją popularność polskie Malediwy poniekąd zwdzięczają blogerom i podróżnikom, którzy zaczęli poublikować zdjęcia zbiornika położonego w gminie Przekona (województwo wielkopolskie) w mediach społecznościowych. Niedługo potem nad Lazurowe Jezioro zaczęło przyjeżdżać wielu turystów, którzy również chcieli fotografować to oryginalne miejsce w Polsce.

wiadomości podjął decyzję
25.08.2020 09:01 Polska na czerwonej liście. Kolejny kraj podjął decyzję, cios w turystów

Wiadomości z zagranicy rozczarują część Polaków - zwłaszcza tych, którzy planowali jeszcze podróż do europejskich miast. Ze względu na dynamicznie rosnącą liczbę zarażeń w naszym kraju Łotwa podjęła decyzję o wpisaniu Polski na czerwoną listę. To natomiast wiąże się z kolejnymi surowymi restrykcjami, które obejmą podróżnych. Pojawił się szereg utrudnień oraz zawieszenie połączeń.Łotewski rząd przekazał niepokojące wiadomości w sprawie Polski. Ustalony przez tamtejszy rząd wskaźnik zachorowalności na COVID-19 został już przekroczony przez nasz kraj. To natomiast wpłynęło na decyzję o wpisaniu Polski na czerwoną listę krajów, gdzie ryzyko zarażenia się SARS-CoV-2 jest bardzo duże. Przewoźnik Air Baltic zawiesił już połączenie Ryga-Warszawa.

Polacy "uwięzieni" w Hiszpanii?
24.08.2020 19:23 W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?

Polacy przebywające na zachodzie Europy powinni się spieszyć. Przepis zakazujący lotów do 63 państw wejdzie w życie już w środę, 26 sierpnia. Tym samym, turyści, którzy jeszcze nie wykupili biletów powrotnych, mogą zostać “uwięzieni” ze względu na zawieszone połączenia do kraju. Już teraz urlopowicze pytają o potencjalne rozwiązanie sytuacji, jednak odpowiedzi - na razie brak.

Lato z wyższymi stawkami nawet za lody?
24.08.2020 18:48 Kupiła 2 lody na patyku podczas wakacji. Dostała paragon i straciła cierpliwość

Lato w dobie pandemii to nie tylko problem koronawirusa. Coraz więcej turystów zwraca uwagę na ceny w restauracjach barach, a także w najzwyklejszych sklepach spożywczych. Gdy wakacje stają się obiektem szczegółowych wyliczeń, nie hotel, transport, czy kolacja we dwoje okazują się problemem. Przysłowiowe schody zaczynają się nawet w przypadku lodów - i to tych niekoniecznie drogich i ekskluzywnych, a na patyku.

pogoda ostatni tydzień
24.08.2020 11:05 Kiepska sytuacja w nadmorskich kurortach. Ostatni tydzień wakacji może być rozczarowujący

Pogoda w ostatnim tygodniu wakacji nie będzie już tak rozpieszczała turystów, jak miało to miejsce przez wiele tygodni sierpnia. Dotyczy to przede wszystkim wczasowiczów, którzy będą wybierali się w kierunków nadmorskich kurortów, gór oraz mazurskich jezior. Synoptycy przewidują spadek temperatur oraz nasilenie wiatru, co jeszcze bardziej będzie wzmagać poczucie chłodu. Jednak pozostaje optymistyczny akcent.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News w poniedziałek 24 sierpnia nie musimy się obawiać niebezpiecznych zjawisk. Warunki mają być spokojne, a od rana towarzyszyć ma nam słońce, które jednak z czasem będzie chowało się za chmurami. Odczuwalnie gorsza pogoda może być nad morzem, mazurskich jeziorach i w Karpatach - tam może spaść deszcz. Jednak nie będą to ulewy - suma opadów nie powinna przekraczać 2 litrów na metr kwadratowy.

Gdańsk na plażę
24.08.2020 09:52 Przyszli na plażę całą grupą. Przekroczyli wszelkie granice. Inni plażowicze nie mogli uwierzyć

Gdańsk to miejsce, w którym turyści bywają szczególnie kreatywni - zwłaszcza ci na plażach. Niedawno na Twitterze Gdańska Loża SZYDERCÓW pojawiło się zdjęcie, które tylko potwierdza tę opinię. Fotografia przedstawia sytuację dość kuriozalną. Kolejna bariera została przekroczona, a standard wypoczynku na plaży wzniesiono na zupełnie nowy poziom. Mocny akcent na koniec wakacji.Każdy, kto choć od raz odwiedził Gdańsk w sezonie wakacji, wie, że po turystach można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Plażowicze nad wodą jedzą i piją bez umiarkowania, a śmieci po prostu zakopują. Natomiast nadmiernie spożywany alkohol uruchamia skrywaną na co dzień fantazję Polaków. Popularne kąpielsika porośnięte parawanami w jaskrawych kolorach przypominają wizję po LSD,a wewnątrz każdego z parawanów tworzy się mikroświat, w którym dochodzi do wielu dziwnych zachowań.

woda centrum alarmuje
23.08.2020 11:37 Odnotowano ponad 300 ofiar śmiertelnych podczas wakacji. Centrum Bezpieczeństwa alarmuje

Woda to jedna z największych atrakcji w czasie wakacji - w dodatku jedna z najprostszych. Wystarczy znaleźć kąpielisko i plażę, aby móc beztrosko spędzać upalne dni, chłodząc się co jakiś czas. Choć taka forma spędzania wczasów brzmi kusząco, to Polacy niestety zapominają, że nad wodą konieczne jest zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa. Statystyki są coraz gorsze - przekroczona została kolejna granica. Ofiar śmiertelnych jest już ponad 300.W związku z tym, że woda zabiera kolejnych wczasowiczów, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wystosować pilny komunikat do wszystkich Polaków. Niestety większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystarczy chwila nieuwagi, aby już nigdy znad kąpieliska nie wrócić do domu. Wypoczynek ponad 300 osób został tragicznie przerwany. Centrum apeluje, aby nie popełniac podstawowych błędów.

plaża kwestia czasu
22.08.2020 08:29 Nad Bałtykiem mają powody do zmartwień. Sanepid nie ma wątpliwości. Kwestia czasu

Plaża obecnie przyciąga Polaków, którzy podczas wakacji ruszyli w kierunku popularnych kurortów nadmorskich. Jednak znaczny wzrost zarażeń koronawirusem jest zauważalny już także na Pomorzu. Przypominamy, że 21 sierpnia Ministerstwo Zdrowia przekazało raport dobowy, w którym odnotowano rekordową liczbę zakażeń w skali krajowej. Aż 903 testy na obecność SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik.Wystarczy krótki spacer w godzinach szczytu w nadmorskich kurortach, aby przekonać się, że plaża to miejsce, w którym o zaleceniach sanitarnych się często zapomina. Czy wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek nad kąpieliskami miałoby sens? Okazuje się, że sanepid nie wyklucza takiej ewenutalności. Dowodem może być powiat pucki, który już znalazł się na liście ostrzegawczej. W jego skład wchodzą między innym Jurata, Hel oraz Jastarnia.

góry poważne zmiany
22.08.2020 07:29 Poważne zmiany na południu Polski. W wielu miejscach są naprawdę gigantyczne. Nikt się nie spodziewał

Góry uległy bardzo dużym zmianom - największych od ponad 80 lat. W ramach prac ekspertów dokonano nowych ustalteń, które dotyczą przede wszystkim wysokości szczytów, przełęczy i stawów w Tatrach. W pewnych miejscach te zmiany sięgają nawet 34 metrów. O nowych danych i szczegółach analiz poinformowały Zakład Kartograficzny Sygnatura i Wydawnictwo Kartograficzne Polkart we współpracy z wydawnictwem słowackim TatraPlan.Turyści, którzy regularnie odwiedzają polskie góry, mogą być zaskoczeni nowymi ustaleniami dotyczącymi wysokości w Tatrach. Nic dziwnego, ponieważ trudno zobaczyć je gołym okiem, chociaż miejscami sięgają nawet 34 metrów. Opublikowano mapy turystyczne nowymi wartościami wysokości dla szczytów, przełęczy i stawów, jak poinformował portal Tatromaniak. Autorzy badań potwierdzili, że to największe zmiany od 86 lat.

Polska nadal na norweskiej "czerwonej liście".
20.08.2020 09:39 Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Polska nadal będzie miała pewne problemy z przekraczaniem północnych granic. Miejscowy rząd z jednej strony zdecydował się na rezygnację z obostrzeń względem części turystów, lecz z drugiej - dopisuje do listy państw potencjalnie niebezpiecznych pod względem epidemiologicznym kolejne punkty.

Włochy z kolejnym zakazem.
20.08.2020 07:51 Uwaga, każą zakładać maseczki na plażach. Turyści będą rozczarowani, pierwszy zagraniczny kurort podjął decyzję

Włochy kolejny raz reagują na widmo przyszłych zachorowań i forsują przepis, który odbije się na krajobrazie jednego z kurortów. W świetle najnowszego rozporządzenia, maseczki nie będą obowiązywały wyłącznie w dwóch przypadkach. Co więcej, władze samorządowe wprowadzają konkretne godziny otwarcia i zamknięcia lokalnych plaż.

dzieci nie wiedzą
19.08.2020 19:56 Rodzice płacą i nie wiedzą, że nie mogą. Kolejna afera z bonem turystycznym

Dzieci posyłane na wakacje przez rodziców, którzy korzystają Polskiego Bon Turystycznego, bez wątpienia mają powody do radości. Jednak świadczenia zostały wprowadzone nie tylko po to, aby wspierać polskie rodziny, ale również, by pomóc sektorowi turystycznemu, który podczas lockdownu poniósł ogromne straty. Okazuje się, że przy wyborze pewnej formy wczasów, korzystanie z bonu może być niezgodne z prawem. Mimo to jest taka możliwość. Eksperci wskazują na zgrzyty w funkcjonowaniu programu wprowadzonego przez rząd.Podczas wakacji, niektórzy rodzice wysłyają swoje dzieci na półkolonie i płacą za nie świadczeniami przyznanymi w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Specjaliści uważają jednak, że chociaż jest taka możliwość, nie do końca spełnia to warunki programu utworzonego przez rząd. Zarówno media, jak i eksperci wskazują niezgodność przepisów w tej sytuacji.

Kreta ostre słowa
18.08.2020 21:44 Polska gwiazda jest na Krecie. Nie zostawiła suchej nitki na naszych turystach, ostre słowa o Polakach

Kreta to prawdziwy raj, który robi wrażenie na wszystkich podróżnych. Obecnie pięknem tego miejsca napawa się polska gwiazda, Blanka Lipińska - autorka powieści "365 dni", której ekranizacja wywołała duże kontrowersje nie tylko w Polsce. Lipińska wybrała się tam wraz ze swoim ukochanym. Od pewnego czasu celebrytka jest w związku z Baronem z telewizyjnego show The Voice of Poland. Oboje za pośrednictwem Instagrama dzielą się swoimi wakacyjnymi przygodami. Część z nich pojawia się na Instagramie @blanka_lipinska. Nic dziwnego, że Kreta przyciągnęła Blankę Lipińską i Barona, którzy obecnie tworzą jedną z najpopularniejszych par w polskim showbiznesie. Dzięki relacjom gwiazd mogliśmy już widzieć, jak spędzają czas i trzeba przyznać, że jest czego pozazdrościć. Piękne plaże, podróże łodzią, egzotyczne bary i dieta składająca się z owoców morza - o takich wakacjach marzy większość Polaków. Okazało się, że para celebrytów spotkała na miejscu rodaków.

Kołobrzeg dopisali ceny
18.08.2020 18:06 Dopisali ceny markerem w Kołobrzegu. 250 zł, przesadzili

Kołobrzeg mógł niemiło zaskoczyć wczasowiczów w tym sezonie wakacyjnym. Jednak, aby być sprawiedliwym, trzeba przyznać, że dotyczy to większości kurortów w Polsce, znajdujących się zarówno nad morzem, jak i w górach. Do różnych redakcji docierają listy czytelników, którzy przesyłają zdjęcia paragonów z restauracji. Okazuje się, że niektórzy za rodzinny obiad w smażalniach płacą nawet ponad 200 złotych. Teraz jednak szok wywołał cennik na plaży.Tym razem Kołobrzeg nie zaskoczył cenami w smażalniach - a przynajmniej jeszcze nie otrzymaliśmy takiej informacji - lecz cennikiem na plaży. Turyści wypoczywający na plaży mogą skorzystać z różnego rodzaju udogodnień, jeśli oczywiście tylko za nie zapłacą. W większości przypadków ceny może nie są najniższe, ale też nie szokują. Jednak pojawia się pewien wyjątek, który może zaskoczyć. W dodatku obsługa podjęła decyzję, aby było jeszcze drożej, dopisując nowe ceny markerem.

Darłówek opowiedziała wszystko
18.08.2020 17:15 Joanna była w Darłówku. Opowiedziała nam wszystko o polskich turystach, a jednak

Darłówek, jak Polacy bardzo często określają Darłówko, to jeden z częściej obieranych przez wczasowiczów kierunków. Nie jest żadnym zaskoczeniem, że podczas tegorocznego sezonu letniego nadmorski kurort cieszy się dużym napływem turystów. Biorąc pod uwagę relacje mieszkańców i osób związanych z branżą turystyczną, trudno teraz znaleźć miejscowość nad Bałtykiem, która nie jest oblegana przez urlopowiczów. Wpływ na to może mieć Polski Bon Turystyczny oraz fakt, że duża część Polaków zrezygnowała z wakacji za granicą.Joanna regularnie odwiedza Darłówek już od wielu lat. Jak sama przyznała w wiadomości przesłanej do naszej redakcji, w nadmorskim kurorcie tłoczno bywa zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Podczas trwania wakacji nasza redakcja czeka na wasze maile z historiami związanymi z wczasami. Właśnie w ramach tej akcji Joanna postanowiła podzielić się swoimi wrażeniami. Nasza czytelniczka dokładnie opisała sytuację, jaka obecnie panuje w popularnej miejscowości.

hotel okropne słowa
18.08.2020 16:02 Skandaliczne słowa hotelarzy o osobach z bonem turystycznym. "Mówią o nich zupełnie po cichu"

Hotel może dołączyć do programu Polskiego Bonu Turystycznego, który został wprowadzony przez rząd, aby zarówno umożliwić rodzinom wakacje w kraju, jak i wesprzeć sektor turystyczny - ten bowiem poniósł ogromne straty podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa. Okazuje się jednak, że nie wszyscy potrzebują takiej pomocy, a nawet wolą uniknąć przyjmowania w swoich obiektach Polaków pobierających świadczenia. Nieoficjalnie i po cichu padają kontrowersyjne opinie.Nie każdy hotel przeżywa dotkliwy kryzys. Okazuje się, że ruch turystyczny w Polsce znacznie wzrósł i wiele kurortów jest obecnie obleganych. Do popularnych miejscowości napływają podróżni, co z kolei sprawia, że obiekty noclegowe cieszą się bardzo dużym obłożeniem. Oczywiście są też noclegownie, które bardziej odczuwają okres pandemii i dla nich korzystający z Polskiego Bonu Turystycznego Polacy są jak wybawienie. Wśród hotelarzy, którzy jednak takiego wsparcia nie potrzebują, pojawiać się mają podobno opinie, które mogą oburzać.

Chorwacja wielkie rozczarowanie
18.08.2020 15:35 Stało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystów

Chorwacja obecnie zmaga się z poważnym problemem związanym ze wzrostem potwierdzonych przypadków koronawirusa. W ostatnim czasie ministerstwo zdrowia obserwuje wyraźną tendencję rosnąca, podobnie jak ma to miejsce w Hiszpanii. Coraz mniej bezpieczna sytuacja w uwielbianym przez Polaków kraju wymusiła na resorcie wprowadzanie nowych obostrzeń. Austriacy już tłumnie wracają do swojej oczyzny po tym, jak rząd postanowił wpisać Chorwację na czerwoną listę. Chorwacja podczas pandemii nadal była bardzo popularnym kierunkiem wybieranym przez Polaków. Przez pewien czas kraj ten nie był mocno dotknięty przez epidemię koronawirusa. Jednak sytuacja uległa dynamicznej zmianie. Niestety możliwe, że jest to efekt ignorowania zaleceń rządowych dotyczących zachowania środków ostrożności - choćby w kwestii noszenia maseczek. Z informacji przekazanych przez TVN24 wynika, że w piątek 14 sierpnia resort odnotował aż ponad 200 nwych zakażeń. Aż 2/3 z nich miała zarazić się właśnie w lokalach.

Ryanair bez części kursów.
18.08.2020 11:33 Ryanair likwiduje kolejne trasy. Lista jest coraz dłuższa

Ryanair w perspektywie przywrócenia inwazyjnych obostrzeń sanitarnych rezygnuje z części połączeń obsługiwanych przez polskie lotniska. Z najnowszymi zmianami powinni się liczyć pasażerowie kursujący z Modlina, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Poznania.

ministerstwo oficjalnie potwierdziło
17.08.2020 20:25 Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonych

Ministerstwo Zdrowia odniosło się do sytuacji Polaków wracających zza granicy. Chociaż pandemia koronawirusa nadal trwa, nie wszyscy zrezygnowali z wakacji za granicą. Jednak w ciągu ostatnich tygodni sytuacja pandemiczna zmienia się bardzo dynamicznie. Doskonale obrazuje to przykład Hiszpanii, Czech, Ukrainy czy Chorwacji, gdzie obserwuje się skok potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. W związku z rosnącymi falami zachorowań w popularnych wśród Polaków krajach, Ministerstwo Zdrowia coraz częściej słyszało pytania odnośnie obowiązkowych testów na obecność koronawirusa oraz kwarantanny dla wracających zza granicy. Resort jeszcze na początku sierpnia br. przyznał, że bierze taką ewentualność pod uwagę. Kwestia ta była powodem wielu zmartwień nie tylko podróżujących, ale także i biur turystycznych, dla których byłby to kolejny odczuwalny cios, niosący wiele strat.

informacje nowa miejscowość
17.08.2020 17:20 Własnie potwierdzono dramatyczne informacje. Nowa miejscowość w czerwonej strefie, co roku jeżdżą tam tysiące turystów

Informacje o Krynicy-Zdrój, która dołączyła do czerwonej strefy zagrożenia, zaniepokoiła nie tylko mieszkańców popularnej miejsowości. Resort zdrowia zdecydował, że 20 powiatów w Polsce muszą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do strefy, w której panują najostrzejsze restrykcje, dołączono także powiat nowosądecki.To szczególnie przykre informacje nie tylko dla mieszkańców, ale również organizatorów Forum Ekonomiczne, które miało odbyć się właśnie w Krynicy-Zdrój. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo podjęto decyzję o przeniesieniu wydarzenia do Karpacza. Obecnie Polska została podzielona na strefę zieloną - czyli bezpieczną - oraz żółtą i czerwoną, w których panują dodatkowe ograniczenia ze względu na wyraźny wzrost potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.

Wyjazd z bonem i problemami.
17.08.2020 09:10 Mają tylko 2 minuty, wielka burza wokół bonu turystycznego. Wielu nie skorzysta

Wyjazd na tegoroczne wakacje to nie tylko problem koronawirusa, ale i karkołomnej biurokracji. Głośno zapowiadany bon turystyczny już wszedł w życie i część urlopowiczów faktycznie korzysta ze świadczenia, jednak niektórzy beneficjenci nadal czekają na dopełnienie procedur. Jednak z rozmówczyń Money.pl napisała do redakcji, że co prawda na jedno dziecko otrzymała “wakacyjne 500+”, ale już na syna - nie.

wyjazd coraz gorzej
15.08.2020 14:15 Nie żyją dwie osoby. Wydano ostrzeżenia dla wypoczywających nad wodą

Wyjazd nad wodę skończył się tragicznie dla kolejnych 2 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało dramatyczne informacje w piątek 14 sierpnia. Statystyki są gorsze, niż mogłoby się wydawać. W dodatku sytuacja daje coraz więcej powodów do niepokoju. Komenda Główna Policji odnotowała 265 utonięć od 1 kwietnia br.Jest coraz gorzej - jeszcze niedawno opisaliśmy wyjazd pary nad Jezioro Solińskie, który skończył się śmiercią 35-letniego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie potrafił pływać, wpadł do wody z pomostu i mimo trwającej około godziny reanimacji, nie przeżył. Był to pierwszy tego typu przypadek na Solinie w tym roku. O kolejnych utonięciach powiadomiło 14 sierpnia RCB. Z komunikatu wynika, że jedna osoba utonęła w miejscowości Kiełpino w woj. pomorskim, a druga w Radzimiu w woj. kujawsko-pomorskim.