Włochy z kolejnym zakazem.Fot. Wikipedia.org/Kekko 14/domena publiczna (Meta, prowincja Neapol)

Uwaga, każą zakładać maseczki na plażach. Turyści będą rozczarowani, pierwszy zagraniczny kurort podjął decyzję

Włochy wprowadzają kolejny przepis, który może nie ułatwić życia wielu turystom. Popularny kurort od teraz stanie pod znakiem obowiązku noszenia maseczek, a reguła zasłaniania nosa i usta nie będzie obejmowała tylko konkretnych punktów kompleksu.

Włochy kolejny raz reagują na widmo przyszłych zachorowań i forsują przepis, który odbije się na krajobrazie jednego z kurortów. W świetle najnowszego rozporządzenia, maseczki nie będą obowiązywały wyłącznie w dwóch przypadkach. Co więcej, władze samorządowe wprowadzają konkretne godziny otwarcia i zamknięcia lokalnych plaż.

Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludziNowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludziCzytaj dalej

Włochy: Kurort z obowiązkowymi maseczkami

Jak informują dziennikarze RMF24, władze samorządowe miasteczka Meta (Włochy Południowe) na Półwyspie Sorrentyńskim wprowadzają w życie przepis mówiący o obowiązku zasłaniania nosa i usta na terenie miejscowych plaż. Okolice znane są zarówno wśród turystów krajowych, jak i zagranicznych, a według deklaracji władz - widmo kolejnej fali zachorowań wymusza na regionie zmiany w polityce sanitarnej.

Włochy konkretyzują najnowszy przepis okolic Mety i zaznaczają, że maseczki są obowiązkowe podczas “przemieszczania się po plażach”. Według ustaleń RMF24 obowiązek zasłaniania usta i nosa nie obejmuje leżaków (czy też łóżek do opalania), a także wody - wszystkie osoby chcące popływać w Zatoce Neapolitańskiej nie będą musiały nurkować z maseczką (w domyśle - maseczką sanitarną, inny sprzęt jest całkowicie dozwolony). Co więcej, od godziny 20:00 do 6:00 obiekty będą wyłączone z ruchu turystycznego.

Meta z nowymi przepisami. Włochy wprowadzają kolejne kary

Co ważne, redakcja RMF24 podaje, iż Włochy uregulowały już kwestię kar za potencjalne łamanie “przepisów maseczkowych”. Jak na razie ewentualne zobowiązania finansowe będą mogły być nałożone na dzierżawców i administrację poszczególnych kąpielisk. Zarówno właściciele, jak i najemcy obiektów, za brak egzekwowania reguły wśród swoich gości, będą musieli zapłacić nawet 2500 euro (kara dodatkowa). Podstawową konsekwencją jest zamknięcie danego kompleksu na 5 dni. Nie jest to jednak branża odosobiona - nieco cięższe kary Włochy zastosowały w przypadku m.in. klubów nocnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził czarny scenariusz, ostrzega Polaków. Będzie nawet 1000 przypadków zachorowań dziennie?
2. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro
3. Polacy przez pandemię oszaleli na punkcie jednej usługi. Ustawiają się niemal w kolejkach

- Moje rozporządzenie jest niewątpliwie surowe, ale lepiej zrobić to teraz i uniknąć zamykania gospodarki we wrześniu. [...] To właśnie na plażach słońce, morze i relaks sprawiają, że zapomina się o obowiązku zachowania ostrożności, jaką wykazywaliśmy dotąd. A plaże są bardziej zatłoczone niż restauracja - mówił cytowany przez RMF24 burmistrz Mety, Giuseppe Tito.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł