woda centrum alarmujeFot. pixabay/Wodnik

Odnotowano ponad 300 ofiar śmiertelnych. Centrum Bezpieczeństwa alarmuje

Woda w sezonie letnim przyciąga mnóstwo wczasowiczów, którzy chętnie relaksują się na plażach. Wiele osób zapomina jednak o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje - przekroczono kolejną granicę. Odnotowano ponad 300 ofiar śmiertelnych. W sobotę 22 sierpnia br. wydarzyła się kolejna tragedia.

Woda to jedna z największych atrakcji w czasie wakacji - w dodatku jedna z najprostszych. Wystarczy znaleźć kąpielisko i plażę, aby móc beztrosko spędzać upalne dni, chłodząc się co jakiś czas. Choć taka forma spędzania wczasów brzmi kusząco, to Polacy niestety zapominają, że nad wodą konieczne jest zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa. Statystyki są coraz gorsze - przekroczona została kolejna granica. Ofiar śmiertelnych jest już ponad 300.

Żywioł nie miał litości. Fatalna noc w Polsce. Tysiące mieszkańców poszkodowanychŻywioł nie miał litości. Fatalna noc w Polsce. Tysiące mieszkańców poszkodowanychCzytaj dalej

W związku z tym, że woda zabiera kolejnych wczasowiczów, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postanowiło wystosować pilny komunikat do wszystkich Polaków. Niestety większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystarczy chwila nieuwagi, aby już nigdy znad kąpieliska nie wrócić do domu. Wypoczynek ponad 300 osób został tragicznie przerwany. Centrum apeluje, aby nie popełniac podstawowych błędów.

RCB apeluje. Woda jest niebezpieczna

Woda chłodzi i relaksuje, jednak może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, o czym przekonały się już 304 osoby. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało wiadomość o 4 kolejnych utonięciach w sobotę 22 sierpnia. Zgodine z komunikatem do utonięć doszło w Biskupicach Melsztyńskich w woj. małopolskim (16-latek), w Starachowicach w woj. świętokrzyskim (61-latek), w Redzikowie w woj. pomorskim (71-latek) oraz w Wielinie w woj. zachodniopomorskim (50-latek).

W Polsce woda jest jedną z największych atrakcji w sezonie wakacyjnym. Polacy całymi tłumami jeżdżą nad Bałtyk do nadmorskich kurortów i wypoczywają również na mniejszych plażach nad jeziorami. Niestety powinniśmy pamiętać, że pływać powinniśmy jedynie na kąpieliskach strzeżonych. Na plażach często pojawia się także nadmierne spożywanie napojów zawierających alkohol. RCB apeluje, aby po spożyciu lub pod wpływem środków odurzających nie wchodzić do wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
2. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce
3. Polacy czekają na niedzielę handlową w sierpniu. Gdzie dzisiaj zrobimy zakupy?

W związku z tym, że woda może być niebezpieczena, nie powinniśmy skakać w nieznanych miejscach, wbiegać do wody rozgrzanym, wypływać na materacu daleko od brzegu oraz wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku. W innym z naszych artkułów pisaliśmy również o tragicznym wypadku na południu Polski - wszyscy jadący busem zginęli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa razy leżał na deskach, ale wstał i dokonał potwornej zemsty. Nieprzytomny rywal bezwładnie runął na matę (WIDEO)
  2. Ostra awantura na antenie Studio Polska w TVP. Poseł PiS zaczął grozić pozwem, jeśli posłanka nie przeprosi
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Gołymi rękami wyciągnęli rekina z wody. Doszło do tragedii, wszystko się nagrało

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł