Turysci.pl
ministerstwo oficjalnie potwierdziło

Fot. Flickr Kancelaria Premiera

Ministerstwo oficjalnie potwierdziło. Chodzi o Polaków wracających zza granicy, wielu nie będzie zadowolonych

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ministerstwo Zdrowia poruszyło temat, który coraz bardziej nurtuje Polaków. Zwłaszcza tych, którzy planują lub już wybrali się na wakacje za granicą. Pytanie o to, czy wracający do Polski będą musieli poddać się testom na obecność kor

Ministerstwo Zdrowia odniosło się do sytuacji Polaków wracających zza granicy. Chociaż pandemia koronawirusa nadal trwa, nie wszyscy zrezygnowali z wakacji za granicą. Jednak w ciągu ostatnich tygodni sytuacja pandemiczna zmienia się bardzo dynamicznie. Doskonale obrazuje to przykład Hiszpanii, Czech, Ukrainy czy Chorwacji, gdzie obserwuje się skok potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.  

W związku z rosnącymi falami zachorowań w popularnych wśród Polaków krajach, Ministerstwo Zdrowia coraz częściej słyszało pytania odnośnie obowiązkowych testów na obecność koronawirusa oraz kwarantanny dla wracających zza granicy. Resort jeszcze na początku sierpnia br. przyznał, że bierze taką ewentualność pod uwagę. Kwestia ta była powodem wielu zmartwień nie tylko podróżujących, ale także i biur turystycznych, dla których byłby to kolejny odczuwalny cios, niosący wiele strat.

Ministerstwo Zdrowia o wdrożeniu dodatkowych procedur wobec wracających zza granicy

Ministerstwo Zdrowia 17 sierpnia poinformowało, że na razie nie zamierza wdrażać dodatkowych procedur wobec Polaków, którzy wracają zza granicy. Wynika z tego, że bezpiecznie mogą czuć się nawet podróżni, którzy spędzają wczasy w takich krajach jak Hiszpania czy Chorwacja, gdzie obecnie odnotowuje się wyraźne skoki potwierdzonych przypadków koronawirusa. Niedawno jeszcze Łukasz Szumowski nie wykluczał wprowadzenia obowiązkowych testów, które miały by być bezpłatne.

Jednak zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia nic nie wskazuje na to, aby resort wprowadził obowiązkowe testy na SARS-CoV-2, choć opcja ta jest brana pod uwagę. Łukasz Szumowski przyznał też, że Polacy z pewnością nie będą kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę po powrocie zza granicy. Decyzja ta nie wszystkim może się podobać - część wolałaby przejśc badania, aby mieć pewność, że nie zaraziła się niebezpiecznym patogenem podczas wakacji.

Chociaż Ministerstwo Zdrowia obecnie nie planuje zmian dotyczących procedur wobec Polaków wracającyc zza granicy, to resort nadal szczegółowo monitoruje sytuację pandemiczną w innych krajach. Na liście państw, w których liczba przypadków zaczyna wzrastać, znajdują się najpopularniejsze kierunki jak Chorwacja, Hiszpania, Bułgaria, Czarnogóra czy Grecja. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o złych wiadomościach dla turystów związanych z zaostrzeniem restrykcij.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >