Turysci.pl
hotel okropne słowa

Fot. Wikimedia Antekbojar CC0

Skandaliczne słowa hotelarzy o osobach z bonem turystycznym. "Mówią o nich zupełnie po cichu"

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Hotel, który i tak jest oblegany podczas wakacji, nie potrzebuje gości z bonem turystycznym? Sposób, w jaki hotelarze wypowiadają się na temat osób korzystających ze świadczeń przyznawanych w ramach Polskiego Bonu Turystycznego, może

Hotel może dołączyć do programu Polskiego Bonu Turystycznego, który został wprowadzony przez rząd, aby zarówno umożliwić rodzinom wakacje w kraju, jak i wesprzeć sektor turystyczny - ten bowiem poniósł ogromne straty podczas lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa. Okazuje się jednak, że nie wszyscy potrzebują takiej pomocy, a nawet wolą uniknąć przyjmowania w swoich obiektach Polaków pobierających świadczenia. Nieoficjalnie i po cichu padają kontrowersyjne opinie.

Nie każdy hotel przeżywa dotkliwy kryzys. Okazuje się, że ruch turystyczny w Polsce znacznie wzrósł i wiele kurortów jest obecnie obleganych. Do popularnych miejscowości napływają podróżni, co z kolei sprawia, że obiekty noclegowe cieszą się bardzo dużym obłożeniem. Oczywiście są też noclegownie, które bardziej odczuwają okres pandemii i dla nich korzystający z Polskiego Bonu Turystycznego Polacy są jak wybawienie. Wśród hotelarzy, którzy jednak takiego wsparcia nie potrzebują, pojawiać się mają podobno opinie, które mogą oburzać.

Nie każdy hotel chce gościć "grupę 500+", ale o tym mówi się "zupełnie po cichu"?

Okazuje się, że hotel, który cieszy się dobrą opinią, może wcale nie potrzebować gości korzystających z Polskiego Bonu Turystycznego - a nawet nie życzyć ich sobie. O tym, jakie opinie pojawiają się wśród hotelarzy, powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską Marlena Kosiura, analityk portalu InwestycjewKurortach.pl. Wiele wskazuje na to, że także wśród przedstawicieli firm zdążył się już utrzeć stereotyp Polaka, który korzysta z coraz chętniej przyznawanych ostatnio przez państwo świadczeń.

- Na rynku pojawiły się skrajności. W związku z wysokim poziomem obłożenia nad Bałtykiem, część hoteli w ogóle nie jest zainteresowana przystąpieniem do programu. Hotelarze z obiektów, które mają wysokie obłożenie, nieoficjalnie przyznają, że wsparcia bonu nie potrzebują, bo i tak mają turystów - słowa Marleny Kosiury, analityk portalu InwestycjewKurortach.pl. cytuje Wirtualna Polska.

Nie to jest jednak najbardziej oburzające. Okazuje się, że beneficjenci opisywani są bardzo nieprzyjemnie. 

- A już zupełnie po cichu mówią, że obawiają się, iż goście z bonami to, mówiąc wprost, grupa 500+, czyli goście nie zawsze mile widziani z uwagi na wysoką klasę hotelu - dodaje analityk.

Wynika z tego, że nie każdy hotel jest zainteresowany jest przystąpieniem do programu Polskiego Bonu Turystycznego. Opinie hotelarzy mogą oburzać, ponieważ z prawdopodobnie część Polaków potrzebuje świadczeń i wykorzystuje je rozsądnie. Niemniej nie możemy uznać, że stereotypowa opinia wzięła się znikąd. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o turystach, którzy pojechali na wakacje do Świnoujścia i złamali prawo.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >