Turysci.pl
wyjazd coraz gorzej

Fot. Wikimedia Taktoperz77 CC BY-SA 3.0

Nie żyją dwie osoby. Wydano ostrzeżenia dla wypoczywających nad wodą

15 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wyjazd na kąpieliska to jedna z ulubionych form spędzania wakacji wielu Polaków. Chociaż plaże najczęściej kojarzą się z relaksem w słońcu i orzeźwieniem, to wiele osób nie ma pojęcia, z jak dużym ryzykiem się to wiąże, jeśli nie zostaną pod

Wyjazd nad wodę skończył się tragicznie dla kolejnych 2 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało dramatyczne informacje w piątek 14 sierpnia. Statystyki są gorsze, niż mogłoby się wydawać. W dodatku sytuacja daje coraz więcej powodów do niepokoju. Komenda Główna Policji odnotowała 265 utonięć od 1 kwietnia br.

Jest coraz gorzej - jeszcze niedawno opisaliśmy wyjazd pary nad Jezioro Solińskie, który skończył się śmiercią 35-letniego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie potrafił pływać, wpadł do wody z pomostu i mimo trwającej około godziny reanimacji, nie przeżył. Był to pierwszy tego typu przypadek na Solinie w tym roku. O kolejnych utonięciach powiadomiło 14 sierpnia RCB. Z komunikatu wynika, że jedna osoba utonęła w miejscowości Kiełpino w woj. pomorskim, a druga w Radzimiu w woj. kujawsko-pomorskim.

Wyjazd nad wodę ponad 200 osób skończył się tragedią

Chociaż RCB regularnie apeluje o szczególną ostrożność do osób, które planują wyjazd na kąpielisko, statystyki są coraz gorsze. Wakacje jeszcze się nie skończyły, a w Polsce utonęło już 265 osób. Służby nie ustają w powtarzaniu komunikatów, które mają na celu przypominanie najważniejszych zasad dotyczących zachowywania się nad wodą.

- Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym - czytamy w komunikacie RCB udostępnionym w mediach społecznościowych.

RCB przypomina, że jeśli chcemy, aby nasz wyjazd na kąpielisko nie skończył się tragedią, nie powinniśmy skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika. Niestety jedną z największych pokus, której ulegają Polacy, jest alkohol. Po spożyciu częściej pozwalamy sobie na brawurowe zachowania, które niestety mogą kończyć się tragicznie.

Jeśli planujecie w ten weekend wyjazd nad wodę, pamiętajcie o stosowaniu się do zaleceń RCB. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o strasznej tragedii na Solinie, podczas której utonął 35-letni mężczyzna.

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >