wyjazd coraz gorzejFot. Wikimedia Taktoperz77 CC BY-SA 3.0

Nie żyją dwie osoby. Wydano ostrzeżenia, jest coraz gorzej

Wyjazd na kąpieliska to jedna z ulubionych form spędzania wakacji wielu Polaków. Chociaż plaże najczęściej kojarzą się z relaksem w słońcu i orzeźwieniem, to wiele osób nie ma pojęcia, z jak dużym ryzykiem się to wiąże, jeśli nie zostaną podjęte niezbędne środki ostrożności. Ostrzeżenia służb są jednoznaczne - jest coraz gorzej. Potwierdzono śmierć kolejnych 2 osób.

Wyjazd nad wodę skończył się tragicznie dla kolejnych 2 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało dramatyczne informacje w piątek 14 sierpnia. Statystyki są gorsze, niż mogłoby się wydawać. W dodatku sytuacja daje coraz więcej powodów do niepokoju. Komenda Główna Policji odnotowała 265 utonięć od 1 kwietnia br.

Zdecydowali, przywracają ograniczenia. Sytuacja w turystycznym raju się pogarszaZdecydowali, przywracają ograniczenia. Sytuacja w turystycznym raju się pogarszaCzytaj dalej

Jest coraz gorzej - jeszcze niedawno opisaliśmy wyjazd pary nad Jezioro Solińskie, który skończył się śmiercią 35-letniego mężczyzny. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie potrafił pływać, wpadł do wody z pomostu i mimo trwającej około godziny reanimacji, nie przeżył. Był to pierwszy tego typu przypadek na Solinie w tym roku. O kolejnych utonięciach powiadomiło 14 sierpnia RCB. Z komunikatu wynika, że jedna osoba utonęła w miejscowości Kiełpino w woj. pomorskim, a druga w Radzimiu w woj. kujawsko-pomorskim.

Wyjazd nad wodę ponad 200 osób skończył się tragedią

Chociaż RCB regularnie apeluje o szczególną ostrożność do osób, które planują wyjazd na kąpielisko, statystyki są coraz gorsze. Wakacje jeszcze się nie skończyły, a w Polsce utonęło już 265 osób. Służby nie ustają w powtarzaniu komunikatów, które mają na celu przypominanie najważniejszych zasad dotyczących zachowywania się nad wodą.

- Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym - czytamy w komunikacie RCB udostępnionym w mediach społecznościowych.

RCB przypomina, że jeśli chcemy, aby nasz wyjazd na kąpielisko nie skończył się tragedią, nie powinniśmy skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, a także stosować się do poleceń ratownika. Niestety jedną z największych pokus, której ulegają Polacy, jest alkohol. Po spożyciu częściej pozwalamy sobie na brawurowe zachowania, które niestety mogą kończyć się tragicznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów

Jeśli planujecie w ten weekend wyjazd nad wodę, pamiętajcie o stosowaniu się do zaleceń RCB. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o strasznej tragedii na Solinie, podczas której utonął 35-letni mężczyzna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł