Turysci.pl
Ryanair bez części kursów.

Fot. Flickr.com/Nabil Molinari/CC BY-NC-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Ryanair likwiduje kolejne trasy. Lista jest coraz dłuższa

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Ryanair tnie siatkę połączeń z polskich portów. Na spore zmiany powinni nastawić się turyści kursujący na północ i zachód Europy. Ostatnie decyzje zarządu irlandzkiej spółki dotkną aż siedmiu lotnisk.

Ryanair w perspektywie przywrócenia inwazyjnych obostrzeń sanitarnych rezygnuje z części połączeń obsługiwanych przez polskie lotniska. Z najnowszymi zmianami powinni się liczyć pasażerowie kursujący z Modlina, Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Poznania.

Ryanair a siatka na Modlinie

Jak podaje portal Fly4free, irlandzka spółka Ryanair tymczasowo zawiesi czwartkowe połączenia z Modlina do Barcelony (pozostaną 2), wtorkowe do Sewilli (pozostanie 1 w soboty) oraz poniedziałkowe do Walencji (pozostanie 1). Co więcej, wypada również środowy kurs do Shannon w Irlandii (pozostanie 1).

Radykalnie Ryanair postąpi także z kursami do Szwecji. Modlin aż do 22 października nie będzie obsługiwał połączenia na lotnisko Sztokholmu-Skavsta (ostatni rejs 29 sierpnia). Ponadto, z mazowieckiego portu znikną wtorkowe i czwartkowe loty do Rzymu (pozostanie 5) - połączenie ma planowo wrócić 20 października). Co ciekawe, zmian należy spodziewać się również w siatce krajowej.

Północ i południe bez części kursów. Ryanair tnie rejsy

Według ustaleń Fly4free Ryanair zawiesi część połączeń z Gdańska do Pizy (bez lotów we wrześniu i połowie października; planowy powrót od 19 października) oraz do Cork (we wrześniu i październiku tylko raz w tygodniu). Katowickie Pyrzowice będą realizowały tylko 2 rejsy do Dublina (we wrześniu i październiku znika lot wtorkowy), a Rzeszów obsłuży kursy do stolicy Irlandii nie 3, a 2 razy (bez połączeń w piątki).

Co więcej, Ryanair zawiesi kursy z Krakowa do Lourdes (powrót od 18 października), a także do Brukseli (z 5 do 3), Madrytu (z 2 do 1), Malagi (z 2 do 1), Walencji (z 2 do 1), Lizbony (z 2 do 1), Rzymu (z 5 do 4) i Dublina (z 7 do 3). Ponadto, Balice do 19 października nie będą obsługiwały kursów do Shannon. Z Poznania do 17 października znikną rejsy do Cork i Girony. Ławica ograniczy też loty do Alicante (z 2 do 1). Wrocław nie zrealizuje kursów do Barcelony (na jesieni wyłącznie 2 rejsy 21 i 24 października, później brak), a w przypadku Madrytu, Majorki i Shannon pozostanie jedno połączenie. Jeśli chodzi o loty do Dublina, Ryanair ograniczy siatkę z 4 do 3 (zimą powrót do 5), a kursy do Cork znikną do 19 października.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Fly4free

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >