Turysci.pl
Polacy "uwięzieni" w Hiszpanii?

Fot. Pixabay.com/Rainer Prang (zdjęcie ilustracyjne)

W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?

24 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Polacy muszą liczyć się z kolejnym zakazem, który już na dniach może dotknąć tysiące turystów. Najnowsze przepisy krajowego Ministerstwa Zdrowia będą niemałym wyzwaniem dla osób, które jeszcze nie wykupiły biletów powrot

Polacy przebywające na zachodzie Europy powinni się spieszyć. Przepis zakazujący lotów do 63 państw wejdzie w życie już w środę, 26 sierpnia. Tym samym, turyści, którzy jeszcze nie wykupili biletów powrotnych, mogą zostać “uwięzieni” ze względu na zawieszone połączenia do kraju. Już teraz urlopowicze pytają o potencjalne rozwiązanie sytuacji, jednak odpowiedzi - na razie brak.  

Polacy w gąszczu pytań. Zakaz lotów już od środy

Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, Polacy od środy nie będą mogli podróżować do 63 państw, spośród których wiele kierunków nawet w tym sezonie uchodziło za wakacyjne hity wyjazdowe. Niestety, teraz turyści będą zmuszeni do skrócenia urlopu m.in. w Hiszpanii, Malty, Belgii, Rumunii, czy Albanii. Kontrowersje wzbudza głównie charakter ostatniego rozporządzenia rządu.

Według ustaleń WP, najwięcej kontrowersji wzbudza niepewność turystów co do wymiaru najnowszych przepisów. Polacy przebywający głównie na zachodzie Europy zastanawiają się, czy już od środy nastąpi całkowity zakaz lotów i wcześniej zaplanowane rejsy w ogóle się nie odbędą, czy też część połączeń będzie realizowana, a dopiero kolejne kursy zostaną przełożone na inne terminy. Niepewność udziela się przede wszystkim osobom, które nie kupiły jeszcze biletów powrotnych.

Co z powrotami? Polacy w Hiszpanii z widmem “więzienia”

- Jestem w Hiszpanii i mam wykupiony lot powrotny po terminie wyznaczonym w rozporządzeniu. Co mają zrobić osoby, które znalazły się w podobnej do mnie sytuacji? Czy będziemy mieli możliwość powrotu do Polski po wprowadzeniu zakazu lotów? - pyta czytelniczka Wirtualnej Polski, która już od kilku dni przebywa w na Półwyspie Iberyjskim.

Według rozmówców WP ze spółki Itaka, jak na razie Polacy mogą liczyć na regularne loty do Hiszpanii, czy Albanii, które w tym roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Problemy zaczynają się dopiero w przypadku osób, które albo przebywają w krajach objętych przepisami i nie mają wykupionych biletów powrotnych, albo turystów z zaplanowanym powrotem, jednak wyjazdem zaplanowanym już po dacie wejścia w życie przepisów. Jak na razie rząd nie komentuje charakteru ostatnich rozporządzeń, a sytuacja może przybrać ostatni scenariusz brytyjskich urlopowiczów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >