Polacy "uwięzieni" w Hiszpanii?Fot. Pixabay.com/Rainer Prang (zdjęcie ilustracyjne)

W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?

Polacy muszą liczyć się z kolejnym zakazem, który już na dniach może dotknąć tysiące turystów. Najnowsze przepisy krajowego Ministerstwa Zdrowia będą niemałym wyzwaniem dla osób, które jeszcze nie wykupiły biletów powrotnych.

Polacy przebywające na zachodzie Europy powinni się spieszyć. Przepis zakazujący lotów do 63 państw wejdzie w życie już w środę, 26 sierpnia. Tym samym, turyści, którzy jeszcze nie wykupili biletów powrotnych, mogą zostać “uwięzieni” ze względu na zawieszone połączenia do kraju. Już teraz urlopowicze pytają o potencjalne rozwiązanie sytuacji, jednak odpowiedzi - na razie brak.

Nagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życieNagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życieCzytaj dalej

Polacy w gąszczu pytań. Zakaz lotów już od środy

Jak informują dziennikarze Wirtualnej Polski, Polacy od środy nie będą mogli podróżować do 63 państw, spośród których wiele kierunków nawet w tym sezonie uchodziło za wakacyjne hity wyjazdowe. Niestety, teraz turyści będą zmuszeni do skrócenia urlopu m.in. w Hiszpanii, Malty, Belgii, Rumunii, czy Albanii. Kontrowersje wzbudza głównie charakter ostatniego rozporządzenia rządu.

Według ustaleń WP, najwięcej kontrowersji wzbudza niepewność turystów co do wymiaru najnowszych przepisów. Polacy przebywający głównie na zachodzie Europy zastanawiają się, czy już od środy nastąpi całkowity zakaz lotów i wcześniej zaplanowane rejsy w ogóle się nie odbędą, czy też część połączeń będzie realizowana, a dopiero kolejne kursy zostaną przełożone na inne terminy. Niepewność udziela się przede wszystkim osobom, które nie kupiły jeszcze biletów powrotnych.

Co z powrotami? Polacy w Hiszpanii z widmem “więzienia”

- Jestem w Hiszpanii i mam wykupiony lot powrotny po terminie wyznaczonym w rozporządzeniu. Co mają zrobić osoby, które znalazły się w podobnej do mnie sytuacji? Czy będziemy mieli możliwość powrotu do Polski po wprowadzeniu zakazu lotów? - pyta czytelniczka Wirtualnej Polski, która już od kilku dni przebywa w na Półwyspie Iberyjskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Leczenie nie przynosiło żadnego efektu. Wtedy lekarz kazał odstawić jeden składnik diety
2. Koronawirus jest na Podhalu. Sanepid poszukuje ludzi, ryzyko zakażenia
3. Został jeszcze niecały tydzień. Potem 1400 zł może przejść ci koło nosa

Według rozmówców WP ze spółki Itaka, jak na razie Polacy mogą liczyć na regularne loty do Hiszpanii, czy Albanii, które w tym roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Problemy zaczynają się dopiero w przypadku osób, które albo przebywają w krajach objętych przepisami i nie mają wykupionych biletów powrotnych, albo turystów z zaplanowanym powrotem, jednak wyjazdem zaplanowanym już po dacie wejścia w życie przepisów. Jak na razie rząd nie komentuje charakteru ostatnich rozporządzeń, a sytuacja może przybrać ostatni scenariusz brytyjskich urlopowiczów.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska urządziła Robertowi namiętne powitanie po triumfie w LM. Wszystko pokazała (FOTO)
  2. "Mówi pan rzeczy obsceniczne". Korwin-Mikke na antenie Polsatu wyprowadził dziennikarkę z równowagi
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliła

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł