Turysci.pl
Turyści z tańszym wyjazdem do Szwajcarii.

Fot. pxfuel.com/domena publiczna (zdjęcie poglądowe)

Rozdają bony na 350 zł. Wystarczy pojechać do jednego miasta na 2 dni

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Turyści mogą liczyć na niemałe wsparcie ze strony rządu krajowego. Państwo, które nie często gości na liście typowych kierunków wyjazdowych, teraz chce zachęcić urlopowiczów do spędzenia wakacji właśnie w jednym z czołowych miast regi

Turyści dostaną voucher na około 350 zł, jednak władze stawiają pewien warunek. Nowy program rządu ułatwi życie przyjezdnym od momentu wylądowania na płycie lotniska, aż do zameldowania się w jednym z hoteli. Co więcej, środki można wykorzystać również na poczet miejscowych restauracji i wycieczek.

Turyści z nietypowym bonem. Miasto w końcu na kieszeń Polaków?

Na nietypowy pomysł promocji regionu wpadły władze Szwajcarii. Turyści, którzy zdecydują się na przyjazd do jednej z większych aglomeracji kraju, mogą liczyć na voucher opiewający na kwotę 93 dolarów (blisko 347 zł). Co ważne jednak środki dotyczą wyłącznie atrakcji na terenie Genewy. Geneva Gift Card pozwoli urlopowiczom na o wiele tańszy transport do centrum miasta, nieco korzystniejsze warunki noclegowe i dogodne płatności za stołowanie się w lokalnych restauracjach.

Według ustaleń Radia Zet, turyści, którzy zdecydują się na przyjazd do zwyczajowo drogiej Genewy, otrzymają kartę podarunkową pod warunkiem zostania w mieście przez co najmniej 2 dni. Jeden voucher przypada na jeden pokój hotelowy, a środki można będzie zrealizować dopiero po zameldowaniu się w wybranym ośrodku. Co więcej, turyści mogą liczyć również na pewne ułatwienie w “wydostaniu się” z lotniska.

Genewa “odbierze” przyjezdnych z lotniska. Turyści z bonusem od miasta

Jak podają dziennikarze Radia Zet, turyści, którzy postawią na transport lotniczy, będą mogli skorzystać ze specjalnego bonu na przejazd do miasta. Zaraz po pojawieniu się w genewskim porcie, przyjezdni otrzymają bilet o ważności 80 minut od momentu przybycia. Tym samym turyści będą mogli dostać się do wybranego punktu w mieście bez większych opłat.

Według ustaleń Radia Zet, turyści skorzystają z vouchera w ramach ponad 150 obiektów w całej Genewie. Do dyspozycji przyjezdnych będzie m.in. 60 hoteli, 80 restauracji, a także 15 wycieczek zorganizowanych (w tym także przejście szlakiem szwajcarskiej czekolady). Informacje o szczegółach programu można uzyskać w biurach turystycznych Genewy. Władze miasta wyszły z inicjatywą projektu (podobnie jak rząd na Malcie) w myśl pobudzenia ruchu w czasie pandemii koronawirusa.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >