Turysci.pl
pogoda ostatni tydzień

Fot. wikipedia/czernik.jerzy (zdjęcie podglądowe)

Kiepska sytuacja w nadmorskich kurortach. Ostatni tydzień wakacji może być rozczarowujący

24 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Pogoda w ostatnim czasie często się zmienia. Sytuacja w nadmorskich kurortach będzie mało optymistyczna. Wiele osób może mieć zepsuty urlop. Od strojów kąpielowych bardziej przydatne mogą okazać się płaszcze przeciwdeszczowe. Na zmianę warun

Pogoda w ostatnim tygodniu wakacji nie będzie już tak rozpieszczała turystów, jak miało to miejsce przez wiele tygodni sierpnia. Dotyczy to przede wszystkim wczasowiczów, którzy będą wybierali się w kierunków nadmorskich kurortów, gór oraz mazurskich jezior. Synoptycy przewidują spadek temperatur oraz nasilenie wiatru, co jeszcze bardziej będzie wzmagać poczucie chłodu. Jednak pozostaje optymistyczny akcent.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News w poniedziałek 24 sierpnia nie musimy się obawiać niebezpiecznych zjawisk. Warunki mają być spokojne, a od rana towarzyszyć ma nam słońce, które jednak z czasem będzie chowało się za chmurami. Odczuwalnie gorsza pogoda może być nad morzem, mazurskich jeziorach i w Karpatach - tam może spaść deszcz. Jednak nie będą to ulewy - suma opadów nie powinna przekraczać 2 litrów na metr kwadratowy.

Pogoda w ostatnim tygodniu wakacji może rozczarować

Pogoda najbardziej może popsuć koniec wakacji wczasowiczom nad morzem. Tam będzie zdecydowanie najchłodniej z powodu morskiej bryzy i przelotnych deszczów. Temperatura w nadmorskich kurortach ma oscylować najwyżej na poziomie 20 stopni Celsjusza. Cieplej będzie na pozostałym obszarze kraju, gdzie na ogół temperatura powinna wahać się od 22 do 24 stopni Celsjusza. Towarzyszyć będzie też miarkowany i chwilami silniejszy wiatr z kierunku zachodniego, który w porywach dochodzić będzie do 40 km/h.

Na szczęście obecna pogoda to korzystny biometr. Wyjątki mogą pojawić się przejściowo w regionach północnych, w których mogą pojawić się opady. Ciśnienie ma być lekko podwyższone, lecz stabilne - od 1011 hPa na północy do 1015 hPa na południu kraju. We wtorek 25 sierpnia będzie słonecznie na zachodzie i południu kraju. W pozostałych częściach kraju natomiast synoptycy przewidują opady - przelotne choć obfite. We wschodnich województwach mogą pojawić się burze.

Jednak pogoda nie da wielu powodów do optymizmu osobom, które liczą na ciepły koniec wakacji. Temperatura będzie wahała się od 19 do 23 stopni na zachodzie, południu i w centrum kraju. Z powodu wiatru jednak odczuwalna temperatura może być jeszcze niższa. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niszczycielskim żywiole, przez który ewakuowano tysiące mieszkańców.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >