Turysci.pl
Chorwacja jest fatalnie

fot. flickr/kancelaria premiera

Z ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnie

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Chorwacja już od pewnego czasu zmagała się z dynamicznym wzrostem zachorowań. Mimo sytuacji pandemicznej również w tym sezonie wakacyjnym wybrało się tam wielu Polaków. W związku z komunikatem rządu jednak wiele osób może być rozczaro

Chorwacja - podobnie jak wiele innych krajów europejskich - wciąż zmaga się z dynamicznym wzrostem zarażeń koronawirusem. Kraj znalazł się już na czerwonej liście Włoch oraz Austrii, w związkuz tym obywatele tych państw zaczęli szybko wracać z wakacji. Raporty lokalnych służb sanitarnych potwierdzają, że sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. Niedawno w tej sprawie stanowisko zajęło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Chociaż Chorwacja to bardzo popularny kierunek wczasów wśród Polaków, to polski resort nie pozostawia złudzeń. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wydanym komunikacie oświadczyło jasno, że stanowczo odradza podróż do kraju położonego na Półwyspie Bałkańskim. Resort jako powód podał niepokojącą sytuację związaną z dynamicznym wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Przewiduje jednak pewne wyjątki.

Chorwacja coraz mniej bezpieczna. Jest oświadczenie polskiego MSZ

Chorwacja z tygodnia na tydzień staje się coraz mniej bezpieczna, o czym świadczy reakcja takich krajów jak Włochy oraz Austria, które nakładają już dodatkowe restrykcje na osoby przybywające z kraju z Półwyspu Bałkańskiego. Lokalne władze umieściły Chorwację na czerwonej liście. Chociaż polski rząd nie podjął tak radykalnych kroków, to w mediach społecznościowych pojawiło się już sugestywne oświadczenie w sprawie podróży do popularnego kurortu.

- MSZ RP odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne z uwagi na bardzo dużą liczbę nowych zarażeń na COVID-19 - czytamy na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Warto przypomnieć, że w odpowiedzi na dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem Chorwacja wprowadziła dodatkowe ograniczenia również wewnątrz kraju. W całej Chorwacji obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (także na promach i w taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta np. na pocztach i dworcach, w bankach, kantorach oraz punktach usługowych jak np. fryzjer, kosmetyczka.

Chorwacja wciąż nie znalazła się jednak na czerwonej liście polskiego rządu. Niedługo jednak Rada Ministrów opublikuje zaktualizowany spis krajów, do których obowiązuje zakaz lotów. Liczba z 44 ma wzrosnąć do 63. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bardzo zaskakującej decyzji LOT-u.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >