Chorwacja jest fatalniefot. flickr/kancelaria premiera

Z ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnie

Chorwacja już od pewnego czasu zmagała się z dynamicznym wzrostem zachorowań. Mimo sytuacji pandemicznej również w tym sezonie wakacyjnym wybrało się tam wielu Polaków. W związku z komunikatem rządu jednak wiele osób może być rozczarowanych. Sytuacja jest coraz gorsza, co potwierdził resort, zajmując konkretne stanowisko w tej sprawie.

Chorwacja - podobnie jak wiele innych krajów europejskich - wciąż zmaga się z dynamicznym wzrostem zarażeń koronawirusem. Kraj znalazł się już na czerwonej liście Włoch oraz Austrii, w związkuz tym obywatele tych państw zaczęli szybko wracać z wakacji. Raporty lokalnych służb sanitarnych potwierdzają, że sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. Niedawno w tej sprawie stanowisko zajęło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Chociaż Chorwacja to bardzo popularny kierunek wczasów wśród Polaków, to polski resort nie pozostawia złudzeń. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w wydanym komunikacie oświadczyło jasno, że stanowczo odradza podróż do kraju położonego na Półwyspie Bałkańskim. Resort jako powód podał niepokojącą sytuację związaną z dynamicznym wzrostem potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Przewiduje jednak pewne wyjątki.

Chorwacja coraz mniej bezpieczna. Jest oświadczenie polskiego MSZ

Chorwacja z tygodnia na tydzień staje się coraz mniej bezpieczna, o czym świadczy reakcja takich krajów jak Włochy oraz Austria, które nakładają już dodatkowe restrykcje na osoby przybywające z kraju z Półwyspu Bałkańskiego. Lokalne władze umieściły Chorwację na czerwonej liście. Chociaż polski rząd nie podjął tak radykalnych kroków, to w mediach społecznościowych pojawiło się już sugestywne oświadczenie w sprawie podróży do popularnego kurortu.

- MSZ RP odradza podróże do Republiki Chorwacji, które nie są konieczne z uwagi na bardzo dużą liczbę nowych zarażeń na COVID-19 - czytamy na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Warto przypomnieć, że w odpowiedzi na dynamiczny wzrost zakażeń koronawirusem Chorwacja wprowadziła dodatkowe ograniczenia również wewnątrz kraju. W całej Chorwacji obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach handlowych, instytucjach medycznych, środkach transportu publicznego (także na promach i w taksówkach), instytucjach prowadzących bezpośrednią obsługę klienta np. na pocztach i dworcach, w bankach, kantorach oraz punktach usługowych jak np. fryzjer, kosmetyczka.

Chorwacja wciąż nie znalazła się jednak na czerwonej liście polskiego rządu. Niedługo jednak Rada Ministrów opublikuje zaktualizowany spis krajów, do których obowiązuje zakaz lotów. Liczba z 44 ma wzrosnąć do 63. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bardzo zaskakującej decyzji LOT-u.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł