Turysci.pl
informacje nowa miejscowość

Turysci.pl

Własnie potwierdzono dramatyczne informacje. Nowa miejscowość w czerwonej strefie, co roku jeżdżą tam tysiące turystów

17 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Informacje o kolejnej miejscowości, która dołączyła do czerwonej strefy, mogą zasmucić mnóstwo osób. Krynica-Zdrój to jedno z popularniejszych miejsc w Polsce, które co roku odwiedza tysiące turystów. Niedługo mia

Informacje o Krynicy-Zdrój, która dołączyła do czerwonej strefy zagrożenia, zaniepokoiła nie tylko mieszkańców popularnej miejsowości. Resort zdrowia zdecydował, że 20 powiatów w Polsce muszą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do strefy, w której panują najostrzejsze restrykcje, dołączono także powiat nowosądecki.

To szczególnie przykre informacje nie tylko dla mieszkańców, ale również organizatorów Forum Ekonomiczne, które miało odbyć się właśnie w Krynicy-Zdrój. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo podjęto decyzję o przeniesieniu wydarzenia do Karpacza. Obecnie Polska została podzielona na strefę zieloną - czyli bezpieczną - oraz żółtą i czerwoną, w których panują dodatkowe ograniczenia ze względu na wyraźny wzrost potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.

Niepokojące informacje: Krynica-Zdrój w czerwonej strefie

Informacje o powiatach dołączających lub opuszczających konkretne strefy są aktualizowane przez resort zdrowia, który szczegółowo monitoruje sytuację w polskich powiatach. Krynica-Zdrój obecnie znalazła się w czerwonej strefie, w której panują najostrzejsze restrykcje: zakaz organizacji targów, zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, zamknięcie kin i sanatoriów, wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych (na ulicach czy w parkach), w komunikacji zbiorowej będzie mogło być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących. Ograniczono uroczystości rodzinne do 50 osób, natomiast pojemności w lokalach gastronomicznych to 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

Ze względu na te niepokojące informacje postanowiono, że w tym roku Forum Ekonomiczne zostanie przeniesione do Karpacza. Wydarzenie to było zaplanowane na 8-10 września br. Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Zygmunt Berdychowski wydał już w tej sprawie oficjalne oświadczenie, wskazując na dynamiczną zmianę związaną z epidemią.

- Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie. Dlatego nie możemy zagwarantować naszym Partnerom i Gościom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe - słowa Berdychowskiego cytuje Polsat News.

Informacje dotyczące powiatów objętych specjalnymi strefami, będą regularnie aktualizowane przez Ministerstwo Zdrowia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym apelu sanepidu do mieszkańców Warszawy, w jednej z parafii był zarażony proboszcz.

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >