informacje nowa miejscowośćTurysci.pl

Własnie potwierdzono dramatyczne informacje. Nowa miejscowość w czerwonej strefie, co roku jeżdżą tam tysiące turystów

Informacje o kolejnej miejscowości, która dołączyła do czerwonej strefy, mogą zasmucić mnóstwo osób. Krynica-Zdrój to jedno z popularniejszych miejsc w Polsce, które co roku odwiedza tysiące turystów. Niedługo miasto miało też gościć ważne wydarzenie. Niestety sytuacja zmienia się dynamicznie i ze względu na bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i uczestników, będzie to niemożliwe do zrobienia.

Informacje o Krynicy-Zdrój, która dołączyła do czerwonej strefy zagrożenia, zaniepokoiła nie tylko mieszkańców popularnej miejsowości. Resort zdrowia zdecydował, że 20 powiatów w Polsce muszą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Do strefy, w której panują najostrzejsze restrykcje, dołączono także powiat nowosądecki.

Stało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystówStało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystówCzytaj dalej

To szczególnie przykre informacje nie tylko dla mieszkańców, ale również organizatorów Forum Ekonomiczne, które miało odbyć się właśnie w Krynicy-Zdrój. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo podjęto decyzję o przeniesieniu wydarzenia do Karpacza. Obecnie Polska została podzielona na strefę zieloną - czyli bezpieczną - oraz żółtą i czerwoną, w których panują dodatkowe ograniczenia ze względu na wyraźny wzrost potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2.

Niepokojące informacje: Krynica-Zdrój w czerwonej strefie

Informacje o powiatach dołączających lub opuszczających konkretne strefy są aktualizowane przez resort zdrowia, który szczegółowo monitoruje sytuację w polskich powiatach. Krynica-Zdrój obecnie znalazła się w czerwonej strefie, w której panują najostrzejsze restrykcje: zakaz organizacji targów, zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych, zamknięcie kin i sanatoriów, wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych (na ulicach czy w parkach), w komunikacji zbiorowej będzie mogło być zajętych tylko 50 proc. miejsc siedzących. Ograniczono uroczystości rodzinne do 50 osób, natomiast pojemności w lokalach gastronomicznych to 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

Ze względu na te niepokojące informacje postanowiono, że w tym roku Forum Ekonomiczne zostanie przeniesione do Karpacza. Wydarzenie to było zaplanowane na 8-10 września br. Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Zygmunt Berdychowski wydał już w tej sprawie oficjalne oświadczenie, wskazując na dynamiczną zmianę związaną z epidemią.

- Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie. Dlatego nie możemy zagwarantować naszym Partnerom i Gościom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe - słowa Berdychowskiego cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto decyzję o zaostrzeniu przepisów. Gigantyczne kary za brak maseczki we Włoszech
2. Spacerował po plaży w Łebie. Nagle dokonał druzgocącego odkrycia. Wezwał policję
3. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

Informacje dotyczące powiatów objętych specjalnymi strefami, będą regularnie aktualizowane przez Ministerstwo Zdrowia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym apelu sanepidu do mieszkańców Warszawy, w jednej z parafii był zarażony proboszcz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do dramatu brakowało kilku minut. Kibice chcieli urządzić bitkę w polskim mieście, policja była szybsza
  2. Polki i Polacy wściekli na podwyżki dla posłów i pensję pierwszej damy. Aż trudno uwierzyć, co zrobiły Wiadomości TVP
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł