Turysci.pl
Polska nadal na norweskiej "czerwonej liście".

Fot. Pixabay.com/Peggy_Marco

Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Bartek Wojnowski

Udostępnij:

Polska w obliczu zmian dokonywanych przez jedno z państw europejskich, przez moment mogła liczyć na pewne zmiany, jednak krajowe MSZ nie ma dobrych wiadomości. Miejscowy rząd zdecydował się na rozszerzenie tzw. czerwonej strefy, co najpewniej odbije się n

Polska nadal będzie miała pewne problemy z przekraczaniem północnych granic. Miejscowy rząd z jednej strony zdecydował się na rezygnację z obostrzeń względem części turystów, lecz z drugiej - dopisuje do listy państw potencjalnie niebezpiecznych pod względem epidemiologicznym kolejne punkty. 

Polska a północ. Czy turyści pojadą do Skandynawii?

Według ustaleń dziennikarzy TVN24, Polska niestety nie powinna liczyć na ułatwienia w podróżowaniu do Norwegii. Kraj nadal figuruje na tzw. czerwonej liście, a urlopowiczów znad Wisły zaraz po przekroczeniu granicy z północą, czeka 10-dniowa kwarantanna. Z drugiej zaś strony, nowe rozporządzenie rządu w Oslo nie ułatwi życie również Polakom mieszkającym w regionie - Polonii odradza się m.in. urlop w kraju.

Polska w oczach norweskiego rządu jest kierunkiem potencjalnie niebezpiecznym pod względem zakażeń. Oslo odradza obywatelom podróże nie tylko nad Wisłę, ale i do Andory, Belgii, Bułgarii, Wysp Owczych, Francji, Islandii, Chorwacji, Cypru, Luksemburga, Malty, Monako, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwajcarii, Czech. Co więcej, niepokojące w opinii rządu są również niektóre regiony Szwecji i Danii.

Norwegia z kolejnymi wyjatkami. Polska nadal na liście

Pomimo faktu, iż Polska nadal znajduje się na norweskiej “czerwonej liście”, rząd w Oslo zdecydował się na wyłączenie regionu, którego rząd krajowy w sposób relatywnie liberalny podchodził do przepisów pandemicznych. Chodzi o szweckie Norrbotten, jednak Szwecja jako całość nadal rozpatrywana jest jako “sanitarnie niestabilna”. W środę (19 sierpnia) norweski rząd dopisał do czerwonej listy Wielką Brytanię, Irlandię, Grecję i Austrię.

W przypadku czterech wyżej wymienionych państw rząd w Oslo odnotował na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni więcej niż 20 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Podobne wskaźniki występowały w duńskim Aarhus na Jutlandii oraz stołecznej Kopenhadze. Obecnie Polska notuje najwięcej przypadków w województwie śląskim. Od początku pandemii rząd potwierdził 58 611 zakażeń.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >