Polska nadal na norweskiej "czerwonej liście".Fot. Pixabay.com/Peggy_Marco

Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Polska w obliczu zmian dokonywanych przez jedno z państw europejskich, przez moment mogła liczyć na pewne zmiany, jednak krajowe MSZ nie ma dobrych wiadomości. Miejscowy rząd zdecydował się na rozszerzenie tzw. czerwonej strefy, co najpewniej odbije się na lokalnej Polonii.

Polska nadal będzie miała pewne problemy z przekraczaniem północnych granic. Miejscowy rząd z jednej strony zdecydował się na rezygnację z obostrzeń względem części turystów, lecz z drugiej - dopisuje do listy państw potencjalnie niebezpiecznych pod względem epidemiologicznym kolejne punkty.

Pilna akcja poszukiwawcza w Jarosławcu. Pogotowie ratunkowe i śmigłowce robią, co mogąPilna akcja poszukiwawcza w Jarosławcu. Pogotowie ratunkowe i śmigłowce robią, co mogąCzytaj dalej

Polska a północ. Czy turyści pojadą do Skandynawii?

Według ustaleń dziennikarzy TVN24, Polska niestety nie powinna liczyć na ułatwienia w podróżowaniu do Norwegii. Kraj nadal figuruje na tzw. czerwonej liście, a urlopowiczów znad Wisły zaraz po przekroczeniu granicy z północą, czeka 10-dniowa kwarantanna. Z drugiej zaś strony, nowe rozporządzenie rządu w Oslo nie ułatwi życie również Polakom mieszkającym w regionie - Polonii odradza się m.in. urlop w kraju.

Polska w oczach norweskiego rządu jest kierunkiem potencjalnie niebezpiecznym pod względem zakażeń. Oslo odradza obywatelom podróże nie tylko nad Wisłę, ale i do Andory, Belgii, Bułgarii, Wysp Owczych, Francji, Islandii, Chorwacji, Cypru, Luksemburga, Malty, Monako, Holandii, Polski, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwajcarii, Czech. Co więcej, niepokojące w opinii rządu są również niektóre regiony Szwecji i Danii.

Norwegia z kolejnymi wyjatkami. Polska nadal na liście

Pomimo faktu, iż Polska nadal znajduje się na norweskiej “czerwonej liście”, rząd w Oslo zdecydował się na wyłączenie regionu, którego rząd krajowy w sposób relatywnie liberalny podchodził do przepisów pandemicznych. Chodzi o szweckie Norrbotten, jednak Szwecja jako całość nadal rozpatrywana jest jako “sanitarnie niestabilna”. W środę (19 sierpnia) norweski rząd dopisał do czerwonej listy Wielką Brytanię, Irlandię, Grecję i Austrię.

Dzisiaj grzeje: 1. Lekarze ostrzegają. Ulubiony napój milionów Polaków podwyższa ryzyko nowotworu
2. Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

W przypadku czterech wyżej wymienionych państw rząd w Oslo odnotował na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni więcej niż 20 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Podobne wskaźniki występowały w duńskim Aarhus na Jutlandii oraz stołecznej Kopenhadze. Obecnie Polska notuje najwięcej przypadków w województwie śląskim. Od początku pandemii rząd potwierdził 58 611 zakażeń.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Światowe media potwierdzają rewelacyjną wiadomość. Legenda boksu wraca na ring, chce znów być najlepszym
  2. TVP z gigantycznymi problemami? Internauci alarmują, zadziwiające doniesienia
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Syn Małgorzaty Rozenek zdradził sekret o ich buldożkach. Prawda wyszła na jaw podczas spaceru Radka z Heniem

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł