Turysci.pl
Chorwacja wielkie rozczarowanie

Pikist

Stało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystów

18 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Chorwacja podjęła decyzję. W kraju uwielbianym przez polskich turystów, zachodzą ogromne zmiany. Przez państwo przechodzi niebezpieczna fala zarażeń koronawirusem. W związku z tym, że sytuacja pandemiczna zmienia się bardzo dynamicznie, wprowadzane

Chorwacja obecnie zmaga się z poważnym problemem związanym ze wzrostem potwierdzonych przypadków koronawirusa. W ostatnim czasie ministerstwo zdrowia obserwuje wyraźną tendencję rosnąca, podobnie jak ma to miejsce w Hiszpanii. Coraz mniej bezpieczna sytuacja w uwielbianym przez Polaków kraju wymusiła na resorcie wprowadzanie nowych obostrzeń. Austriacy już tłumnie wracają do swojej oczyzny po tym, jak rząd postanowił wpisać Chorwację na czerwoną listę. 

Chorwacja podczas pandemii nadal była bardzo popularnym kierunkiem wybieranym przez Polaków. Przez pewien czas kraj ten nie był mocno dotknięty przez epidemię koronawirusa. Jednak sytuacja uległa dynamicznej zmianie. Niestety możliwe, że jest to efekt ignorowania zaleceń rządowych dotyczących zachowania środków ostrożności - choćby w kwestii noszenia maseczek. Z informacji przekazanych przez TVN24 wynika, że w piątek 14 sierpnia resort odnotował aż ponad 200 nwych zakażeń. Aż 2/3 z nich miała zarazić się właśnie w lokalach.

Chorwacja wprowadza dodatkowe obostrzenia. Jest apel konsula Rzeczpospolitej

Po tym, jak sytuacja epidemiczna uległa znacznemu pogorszeniu, Chorwacja zdecydowała się wprowadzić dodatkowe restrykcje. Postanowiono, że kluby bary i restauracje po północy muszą być zamknięte. Ogłoszono również obowiązek noszenia maseczek. Do społeczeństwa zwrócił się także dyrektor Krajowego Instytutu Zdrowia Publicznego Chorwacji Krunoslav Capak, który zaapelował o to, by pamiętać o przestrzeganiu wprowadzonych zaleceń i traktować je poważnie.

- Apelujemy, by w zamkniętych przestrzeniach, gdzie przebywa więcej osób, zakładali państwo maseczki częściej niż dotychczas - słowa Krunoslava Capaka cytuje TVN24.

Chociaż Chorwacja zareagowała na wyraźny wzrost zakażeń, Włochy i Austria postanowiły już umieścić kraj z Półwyspu Bałkańskiego na czerwonej liście. Turyści - szczególnie Austriacy, jak wskazuje TVN24 - zaczynają już wracać do ojczyzny w obawie przed nałożeniem na nich obowiązku wykonania testu na obecność SARS-CoV-2 oraz przejścia kwarantanny. Na taki krok nie zdecydował się jeszcze rząd Polski, jednak ambasada zaapelowała do polskich wczasowiczów o szczególną ostrożnośc.

- Spotykaliśmy się z sytuacjami, że restauracje, które lubią Polacy, są oblężone przez turystów polskich. Szukajmy miejsc, gdzie jest troszkę luźniej. Bądźmy ostrożni, tak jak ostrożni bylibyśmy w kraju - słowa konsula Rzeczpospolitej w Zagrzebiu, Dagmary Lucovic cytuje TVN24.

Chorwacja odnotowała jak dotąd 6571 przypadków zakażeń koronawirusem. W kraju na COVID-19 zmarło 166 turystów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ewakuacji setek mieszkańców na zachodzie Polski. Sytuacja może zagrażać życiu.

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >