plaża kwestia czasuFot. Wikimedia Joymaster Public Domain

Nad Bałtykiem mają powody do zmartwień. Sanepid nie ma wątpliwości. Kwestia czasu

Plaża to obecnie miejsce, w którym Polacy bardzo często zapominają o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Natomiast w całym kraju resort zdrowia odnotowuje wyraźny wzrost zarażeń koronawirusem. Pojawiają się kolejne powiaty zagrożone szczególną sytuacją, która skutkuje wprowadzaniem dodatkowych obostrzeń. Niedługo plażowiczów może spotkać rozczarowanie.

Plaża obecnie przyciąga Polaków, którzy podczas wakacji ruszyli w kierunku popularnych kurortów nadmorskich. Jednak znaczny wzrost zarażeń koronawirusem jest zauważalny już także na Pomorzu. Przypominamy, że 21 sierpnia Ministerstwo Zdrowia przekazało raport dobowy, w którym odnotowano rekordową liczbę zakażeń w skali krajowej. Aż 903 testy na obecność SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik.

Ponad 670 osób nie żyje. Dramatyczna sytuacja nie ma końca. Świat przekazał złe wieściPonad 670 osób nie żyje. Dramatyczna sytuacja nie ma końca. Świat przekazał złe wieściCzytaj dalej

Wystarczy krótki spacer w godzinach szczytu w nadmorskich kurortach, aby przekonać się, że plaża to miejsce, w którym o zaleceniach sanitarnych się często zapomina. Czy wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek nad kąpieliskami miałoby sens? Okazuje się, że sanepid nie wyklucza takiej ewenutalności. Dowodem może być powiat pucki, który już znalazł się na liście ostrzegawczej. W jego skład wchodzą między innym Jurata, Hel oraz Jastarnia.

Plaża objęta dodatkowymi obostrzeniami? Sanepid nie wyklucza

Plaża może stać się miejscem, które zostanie objęte dodatkowymi restrykcjami. Dotyczy to obszarów, które zostanął włączone do stref o wyższym ryzyku - czerwonych i żółtych. Jeszcze niedawno Pomorze cieszyło się niskim wzrostem zarażeń koronawirusem, jednak w całej Polsce od pewnego już czasu widzimy zauważalny skok. W związku z tym powiat pucki, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów, znalazł się już na liście zagrożenia.

Dołączenie powiatów do stref z dodatkowymi obostrzeniami, mogłoby oznaczać, że także plaża w nadmorskich kurortach będzie miejscem objętym choćby obowiązkiem noszenia maseczek. Chociaż dla Polaków wydawać się to może absurdalne, służby sanepidu nie wykluczają takiej ewentualności. Wraz z 21 sierpnia w czerwonej strefie będzie już 7 powiatów: Nowy Sącz, powiat nowosądecki i nowotarski, wieluński, Rybnik i powiat rybnicki oraz lipski.

- Nie namawiam turystów, by nie korzystali z uroków lata, wręcz odwrotnie. Natomiast cały czas prosimy, by przestrzegać tych standardów bezpieczeństwa, które są obecnie narzucone przepisami prawa - słowa Tomasza Augustyniaka, szefa pomorskiego sanpeidu cytuje Radio Zet.

Dzisiaj grzeje: 1. Usuwa toksyny, normalizuje pracę żołądka oraz poziom cukru we krwi. Napar z liści laurowych niesamowicie wpływa na organizm
2. Skandaliczne zachowanie polskiego aktora na plaży. Jego słowa nie mieszczą się głowie. Teraz się tłumaczy
3. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

Szef pomorskiego sanepidu przyznał, że w przypadku wprowadzenia strefy czerwonej, plaża również stanie się miejscem, w którym wczasowicze będą musieli nosić maseczki lub przyłbice. Augustyniak zaapelował również do turystów o odpowiedzialność. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o apelu mieszkańcu czerwonych stref do ministerstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kibice zamarli. Skoczek narciarski przyznał się do chorowania na koronawirusa, wszystko przed zawodami w Polsce
  2. O czym milczy Agnieszka Woźniak-Starak. Kilka faktów, które mogą być zaskoczeniem dla wielu
  3. Niestety. W Polsce stała się rzecz, której wszyscy się obawiali
  4. Niestety, koniec. Zacznie się już w weekend, wielu Polaków będzie zrozpaczonych
  5. Tragiczne doniesienia zza granicy, są ofiary. Dym widać z wielu kilometrów, spłonął hotel w kurorcie
  6. Syn Małgorzaty Rozenek zdradził sekret o ich buldożkach. Prawda wyszła na jaw podczas spaceru Radka z Heniem

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł