Turysci.pl
plaża kwestia czasu

Fot. Wikimedia Joymaster Public Domain

Nad Bałtykiem mają powody do zmartwień. Sanepid nie ma wątpliwości. Kwestia czasu

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Plaża to obecnie miejsce, w którym Polacy bardzo często zapominają o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Natomiast w całym kraju resort zdrowia odnotowuje wyraźny wzrost zarażeń koronawirusem. Pojawiają się kolejne powiaty zagrożone szczegól

Plaża obecnie przyciąga Polaków, którzy podczas wakacji ruszyli w kierunku popularnych kurortów nadmorskich. Jednak znaczny wzrost zarażeń koronawirusem jest zauważalny już także na Pomorzu. Przypominamy, że 21 sierpnia Ministerstwo Zdrowia przekazało raport dobowy, w którym odnotowano rekordową liczbę zakażeń w skali krajowej. Aż 903 testy na obecność SARS-CoV-2 dały pozytywny wynik.

Wystarczy krótki spacer w godzinach szczytu w nadmorskich kurortach, aby przekonać się, że plaża to miejsce, w którym o zaleceniach sanitarnych się często zapomina. Czy wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek nad kąpieliskami miałoby sens? Okazuje się, że sanepid nie wyklucza takiej ewenutalności. Dowodem może być powiat pucki, który już znalazł się na liście ostrzegawczej. W jego skład wchodzą między innym Jurata, Hel oraz Jastarnia.

Plaża objęta dodatkowymi obostrzeniami? Sanepid nie wyklucza

Plaża może stać się miejscem, które zostanie objęte dodatkowymi restrykcjami. Dotyczy to obszarów, które zostanął włączone do stref o wyższym ryzyku - czerwonych i żółtych. Jeszcze niedawno Pomorze cieszyło się niskim wzrostem zarażeń koronawirusem, jednak w całej Polsce od pewnego już czasu widzimy zauważalny skok. W związku z tym powiat pucki, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów, znalazł się już na liście zagrożenia.

Dołączenie powiatów do stref z dodatkowymi obostrzeniami, mogłoby oznaczać, że także plaża w nadmorskich kurortach będzie miejscem objętym choćby obowiązkiem noszenia maseczek. Chociaż dla Polaków wydawać się to może absurdalne, służby sanepidu nie wykluczają takiej ewentualności. Wraz z 21 sierpnia w czerwonej strefie będzie już 7 powiatów: Nowy Sącz, powiat nowosądecki i nowotarski, wieluński, Rybnik i powiat rybnicki oraz lipski.

- Nie namawiam turystów, by nie korzystali z uroków lata, wręcz odwrotnie. Natomiast cały czas prosimy, by przestrzegać tych standardów bezpieczeństwa, które są obecnie narzucone przepisami prawa - słowa Tomasza Augustyniaka, szefa pomorskiego sanpeidu cytuje Radio Zet.

Szef pomorskiego sanepidu przyznał, że w przypadku wprowadzenia strefy czerwonej, plaża również stanie się miejscem, w którym wczasowicze będą musieli nosić maseczki lub przyłbice. Augustyniak zaapelował również do turystów o odpowiedzialność. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o apelu mieszkańcu czerwonych stref do ministerstwa.

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >