wiadomości podjął decyzję

fot. google.com/maps/ screen

Polska na czerwonej liście. Kolejny kraj podjął decyzję, cios w turystów

25 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wiadomości z zagranicy rozczarują część Polaków - zwłaszcza tych, którzy planowali jeszcze podróż do europejskich miast. Ze względu na dynamicznie rosnącą liczbę zarażeń w naszym kraju Łotwa podjęła decyzję o wpisaniu Polski na czerwoną listę. To natomiast wiąże się z kolejnymi surowymi restrykcjami, które obejmą podróżnych. Pojawił się szereg utrudnień oraz zawieszenie połączeń.

Łotewski rząd przekazał niepokojące wiadomości w sprawie Polski. Ustalony przez tamtejszy rząd wskaźnik zachorowalności na COVID-19 został już przekroczony przez nasz kraj. To natomiast wpłynęło na decyzję o wpisaniu Polski na czerwoną listę krajów, gdzie ryzyko zarażenia się SARS-CoV-2 jest bardzo duże. Przewoźnik Air Baltic zawiesił już połączenie Ryga-Warszawa.

Ważne wiadomości dla podróżnych. Polska na czerwonej liście Łotwy

Według wiadomości przekazanych przez media sytuacja pandemiczna w Polsce już wcześniej zaczęła niepokoić rząd łotewski. Dlatego 2 tygodnie temu podróżni przyjeżdżający do Łotwy z Polski musieli już przechodzić obowiązkową kwarantannę. Wówczas jednak nasz kraj znajdował się jeszcze na żółtej liście. W piątek 21 sierpnia postanowiono umieścić Polskę na liście czerwonej.

Z wiadomości przekazanych przez łotewskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób wynika, że zachorowalność na COVID-19 dla Polski wyniósł 26 na 100 tysięcy obywateli w ciągu ostatnich 14 dni. Ambasada RP w Rydze wyjaśniła, co w praktyce oznacza dla podróżnych umieszczenie Polski na czerwonej liście. Wszystko wskazuje na to, że obowiązkowa kwarantanna nie będzie dotyczyła jedynie osób przybywających z Polski, które podróżują tranzytem do innego kraju. Jednak po przekroczeniu granicy z Łotwą mają jedynie 6 do 8 godzin na opuszczenie kraju oraz zakaz zatrzymywania się.

Wiadomości o zawieszeniu kursów na trasie Ryga-Warszawa przekazał także przewoźnik Air Baltic. Linie lotnicze poinformowały, że lista będzie aktualizowana w każdy piątek. Decyzja o odwołaniu regularnych lotów obowiązuje do 31 sierpnia, jednak w każdym momencie ten termin może ulec zmianie w związku ze zmieniającymi się statystykami w Polsce. W innym z naszych artkułów pisaliśmy również o władzach, które zdecydowały, że już do końca roku nie wpuszczą turystów.

Źródło: Fly4Free

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!