Archiwum lipiec 2023

Remi "Enigma" Lucidi
31.07.2023 21:00 Nie żyje słynny zdobywca wieżowców. Spadł z 68. piętra

30 lipca w niedzielę zginął słynny francuski wspinacz Remi "Enigma" Lucidi. Sportowiec spadł z 68. piętra wieżowca Tregunter Tower w Hongkongu. Pod budynkiem znaleziono kamerę należącą do 30-latka. Enigma zasłynął w świecie swoimi ekstremalnymi wspinaczka bez zabezpieczeń. Relacjonował zdobywanie kolejnych obiektów i publikował nagrania ze swych wyczynów w sieci. 

Busy w Zakopanem
31.07.2023 19:15 Te nielegalne praktyki paraliżują Zakopane od lat. Strażnicy miejscy mają dość

W turystycznym mieście takim jak Zakopane nietrudno o klienta. Jednak, gdy w grę wchodzą poważne pieniądze, niektórzy zrobią wszystko, aby z ich usług skorzystało jak najwięcej turystów. Wykorzystają nawet nielegalne praktyki, byle tylko czerpali z nich finansowe korzyści. W Zakopanem jest to nagminne zjawisko, z którym postanowili walczyć strażnicy miejscy.Kierowcy podjeżdżają na przystanek autobusowy. Twierdzą, że autobusy miejskie nie kursują, a oni zostali wysłani w zastępstwie. W ten sposób zabierają ze sobą niczego nieświadomych pasażerów. Nie zdają sobie sprawy z tego, że zostali wprowadzeni w błąd.

Schronisko Samotnia
31.07.2023 18:01 Już jest oficjalna petycja ws. kultowego schroniska. “Apel o ponowne rozpatrzenie sprawy”

Internauci bardzo żywo zareagowali na doniesienia ws. schroniska "Samotnia" w Karkonoszach. Obiekt od 57 lat jest prowadzony przez rodzinę Siemaszko, teraz ma się to zmienić. W Internecie ruszyła oficjalna petycja dot. schroniska.Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK nie przedłużyła umowy najmu rodzinie Siemaszko. Turyści i "ludzie gór" chcą uratować kultowe schronisko przed komercjalizacją.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie
31.07.2023 17:02 Wiadomo, kiedy otwarcie największego hotelu w Polsce. Niemcy mogą pozazdrościć nam luksusów

Największy hotel w Polsce niebawem otworzy swoje drzwi dla pierwszych turystów. Inwestycja, która trwa od 2018 roku nad Morzem Bałtyckim powoli dobiega końca. Mowa o hotelu Gołębiewskim w Pobierowie, który znajduje się zaledwie ok. 60 km od granicy z Niemcami.To będzie największy i najbardziej luksusowy tego typu obiekt w Polsce. Ostatnia inwestycja zmarłego Tadeusza Gołębiewskiego od lat budzi spore kontrowersje. 

Lotnisko Chopina
31.07.2023 16:01 Polak nie poleciał na wakacje do Turcji. Pilot kazał mu opuścić pokład

W sobotę 29 lipca na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu, którego bohaterem był pewien pijany mężczyzna. 47-letni podróżny chciał polecieć na wakacje do Turcji, jednak służby nie pozwoliły mu wejść na pokład. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny, na lotnisku musieli interweniować funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

Trzęsacz
31.07.2023 15:05 W tym miejscu Bałtyk to “toń umarłych”. Wiążę się z nim tragiczna historia

Z tą miejscowością wiążę się pewna tragiczna historia. Według podania bogini morza Zielenica została uwięziona przez proboszcza w lokalnym kościele. Jej tęsknota za Bałtykiem sprawiła, że bogini zmarła, a jej ciało pochowano na cmentarzu. Od tamtej pory jej ojciec wysyłał w kierunku kościoła olbrzymie fale, które miały przenieść ciało córki z powrotem do morza. Ta lokalna legenda jest związana z miejscowością Trzęsacz i jego dawnym kościołem. Znajduje się na Pomorzu Zachodnim i sąsiaduje z popularnym Rewalem. Oprócz oglądania unikalnego zabytku, to miejsce oferuje turystom piękne widoki na Bałtyk oraz czystą, piaszczystą plażę.

Morze Bałtyckie (zdjęcie poglądowe)
31.07.2023 14:20 Koniec poszukiwań ojca i 12-letniego syna, którzy weszli do Bałtyku. Policja wydała komunikat

W sobotę 29 lipca rozpoczęły się poszukiwania na Bałtyku 50-latka i jego 12-letniego syna, którzy weszli do wody i ślad po nich zaginął. W poniedziałek rano policja zakończyła swoje działania. Poszukiwania prowadzone były na szeroką skalę. W sobotę wieczorem pracownicy wypożyczalni sprzętu w gdańskim Jelitkowie zaalarmowali służby. 

Majorka
31.07.2023 12:19 Agresywne ryby zmorą turystów w wakacyjnym kurorcie. To już prawdziwa plaga

Kąpiele w morzu to jeden z najlepszych sposobów na ochłodę w upalne dni. Jednak turyści, którzy postanowili popływać na Majorce padli ofiarami agresywnych ryb.Majorka pozostaje bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich turystów. Jednak wczasowicze, którzy decydują się tam na morskie kąpiele, muszą mieć się na baczności. Wszystko przez niewielkie 30-centymetrowe rybki.

Smażona ryba
31.07.2023 11:35 Zakaz smażenia ryb nad Bałtykiem. To ostateczny cios w turystów szukających oszczędności

Tegoroczny wypoczynek nad Bałtykiem wiąże się z wysokimi kosztami. Turyści starają się wypoczywać oszczędniej i znajdują na to różne sposoby. Jednym z nich jest samodzielne gotowanie obiadów. Jednak w niektórych miejscach turyści muszą uważać na to, co gotują.Szczególnie problematyczne może okazać się samodzielne smażenie ryb w apartamentach. W niektórych obiektach jest to zakazane. Za niedostosowanie się do regulaminu grożą wysokie kary.

Plaża z leżakami
31.07.2023 10:20 Wielka bitwa o leżaki jeszcze przed śniadaniem. Wczasowiczka nie wytrzymała

Wczasowicze nie mają lekko w wakacje. Przekonała się o tym pewna turystka, wypoczywająca w jednym z hoteli. Nie mogła cieszyć się w pełni urlopem przez czynność, którą nagminnie wykonywali goście hotelowi. Ostatniego dnia wakacji postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.Ta jedna rzecz, którą robią nad basenami turyści, sprawia największy problem innym wczasowiczom. Turystka miała tego dosyć i postanowiła pokonać “konkurencję” ich własną bronią.

Kajakarze
31.07.2023 08:27 Nagle stracił grunt pod nogami i już nie wypłynął. Tragedia podczas wakacji na Wiśle

Wakacje to idealny czas na spędzenie urlopu nad wodą. Wiele osób wybiera Bałtyk, ale nie brakuje turystów, którzy wybierają rzeki, czy jeziora. Niestety dla 54-latka z woj. świętokrzyskiego aktywne wakacje na Wiśle zakończyły się tragicznie.Spływy kajakowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Widać wyraźnie nową modę na aktywne spędzanie wolnego czasu. Niestety podczas jednej z takich imprez doszło do tragedii.

Plaża w Gdyni
31.07.2023 07:17 Weszli do Bałtyku i ślad po nich zaginął. Ojca i syna szukają wszystkie służby

Choć prognozy pogody nie były obiecujące, w weekend nad Bałtykiem nie brakowało słońca. Z dobrych warunków postanowili skorzystać ojciec i syn. Nadal nie wiadomo, jak zakończyła się ich wyprawa na SUP-y.Od soboty wieczorem trwa duża akcja poszukiwawcza w regionie gdyńskiego Jelitkowa. To właśnie stąd w kierunku Sopotu mieli wypłynąć 50-latek i jego 12-letni syn. Poszukiwania trwają od soboty i na razie nie przyniosły żadnych skutków.

wrak turystyczny raj
30.07.2023 17:00 Kiedyś był to turystyczny raj. Dzisiaj urlopowicze i mieszkańcy mają dosyć rozdzierających serce scen

Wciąż przybywa migrantów, ale nie brakuje też turystów. Od kilku lat mała, włoska wyspa Lampedusa ma duży problem z presją migracyjną. Codziennie od wielu tygodni przybywa tam nawet do tysiąca migrantów z północy Afryki. Mieszkańcy  rozpoczynają protest. Chcą walczyć o "utrzymanie turystycznego charakteru wyspy".Druga twarz Lampedusy to bowiem turystyczny raj. Napływ imigrantów nie odstraszył znacznie turystów, którzy również tłumnie chcą tu przyjeżdżać. Tym samym wyspa ma teraz problem z przeludnieniem. 

Sanktuarium Święta Lipka
30.07.2023 16:16 "Częstochowa Północy". Niewielu pielgrzymów zna tajemniczą legendę tego miejsca

Już w średniowieczu pielgrzymi licznie odwiedzali to sanktuarium na północy Polski. Opowieści o cudownych uzdrowieniach krążyły wśród okolicznych mieszkańców wiosek. Do cudownej drewnianej figurki Matki Boskiej przybywali pielgrzymi z różnych zakątków dawnej Europy. Dzisiaj to miejsce nadal jest jednym z najsławniejszych celów pielgrzymek w Polsce.Nie bez przyczyny sanktuarium w Świętej Lipce nazywane jest Częstochową Północy. Co roku to miejsce odwiedza ponad 100 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy.

schronisko górskie samotnia
30.07.2023 16:05 Sprawa górskiego schroniska podzieliła turystów. Jest apel o pomoc, ale są też głosy sprzeciwu

Historia legendarnego schroniska poruszyła wiele osób. Turyści natychmiast rozpoczęli akcję przeciwko wprowadzeniu planowanych zmian w tym miejscu. Do walki o uratowanie kultowego schroniska "Samotnia" w Karkonoszach włączyło się wielu internatów. Nie brakuje jednak również głosów sprzeciwu.Jedni rozpoczęli akcję wspierającą dotychczasowych gospodarzy miejsca, inni punktują braki w działaniu schroniska. Sprawa “Samotni” podzieliła turystów i internautów. 

Hel
30.07.2023 14:12 Miejsca z najwyższymi cenami nad Bałtykiem. Lepiej ich unikać w wakacje

W tegoroczne wakacje ceny w bałtyckich kurortach przyprawiają o zawrót głowy. Noclegi i wizyty w restauracjach pochłaniają większość rodzinnego budżetu. Polacy zaczynają szukać sposobów na mniejsze wydatki. Czy da się uniknąć wszechobecnej drożyzny nad polskim morzem?Z pewnością jednym ze sposobów jest unikanie miejsc, w których ceny są najdroższe. W tych miejscowościach nad Bałtykiem turyści dużo zapłacą nie tylko za posiłki w restauracjach. Trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem nawet w przypadku noclegów z pełnym wyżywieniem. 

poszukiwania bałtyk morze
30.07.2023 13:22 Trwa akcja służb na Bałtyku. Ojciec zaginął wraz z 12-letnim synem

Trwają poszukiwania 50-latka, który wraz z 12-letnim synem zaginął prawdopodobnie wczoraj po południu w wodach Zatoki Gdańskiej. Policję zaalarmowała wypożyczalnia sprzętu, w której zostawili swoje rzeczy. Mężczyzna miał z dzieckiem wybrać się na pływanie na deskach SUP.Policja prosi o pomoc w sprawie zaginionych. Do tej pory nikt z bliskich oficjalnie nie zgłosił się do służb.

Góry Pieprzowe
30.07.2023 11:31 Sandomierskie góry pełne dzikich róż. Są uważane za najstarsze w Polsce

W Polsce turyści znajdą wiele pięknych gór, w które warto się wybrać na kilkugodzinną wycieczkę. Jednak niewielu decyduje się na odwiedzanie tych mniej popularniejszych miejsc. A szkoda, gdyż to właśnie w nich turyści znajdą ciszę i spokój, bez wielkich tłumów na szlakach.Tego typu miejsce można znaleźć niedaleko słynnego Sandomierza. Jest uznawane za najstarsze w Polsce, a występująca w nim flora to ewenement na skalę europejską.

schronisko samotnia
30.07.2023 10:34 Przez 60 lat opiekowali się najpiękniejszym z górskich schronisk. Teraz zostali z niczym

To jedno z najstarszych i najpiękniej położonych schronisk w Polsce. Schronisko Samotnia w Karkonoszach od wielu lat jak magnes przyciągało turystów wspaniałym klimatem. Dzięki temu to miejsce stało się legendarne. Od 60 lat częścią tej legendy byli również opiekunowie tego miejsca.Teraz osoby, które od 57 lat związane są ze schroniskiem będą musiały je opuścić. PTTK żąda zmiany najemcy miejsca bez podania żadnego wytłumaczenia. W internecie zawrzało. Turyści zorganizowali specjalną akcję. 

włodawa cud polski 2023
30.07.2023 09:01 Ta niepozorna miejscowość została Cudem Polski 2023. Nazywana jest Miastem Trzech Kultur

Co roku magazyn National Geographic Traveler organizuje wakacyjny plebiscyt. W ciągu miesiąca głosujący mają za zadanie wybrać cuda Polski. W tym roku o zwycięstwo walczyło aż 48 miejsc. Jedną z laureatek została niepozorna miejscowość na wschodzie kraju. Nic dziwnego, gdyż historia i różnorodność kulturowa są sławnym symbolem tego miasta. National Geographic Traveler ogłosił zwycięzców plebiscytu Cuda Polski 2023. Głosujący wybrali najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w każdym województwie. Jednym z tegorocznych laureatów zostało tzw. Miasto Trzech Kultur.

Pasażerka z dużym biletem w PKP
29.07.2023 17:33 Konduktor PKP nie wierzył własnym oczom. Czegoś takiego jeszcze nie widział

Konduktor, który sprawdzał bilety w pociągu jadącego w stronę Wrocławia w sobotę 29 lipca przecierał oczy ze zdziwienia. Jedna z pasażerek przygotowała bardzo nietypowy dokument potwierdzający przejazd.Podróżując PKP nie ma obowiązku drukowania biletu, można okazać go np. na telefonie. Z tej opcji jednak nie skorzystała jedna z pasażerek. 

Lotnisko
29.07.2023 17:02 Tak oszukują nas lotniska. Kluczowa jest "złota godzina"

Nie jest tajemnicą, że ceny produktów na lotniskach są bardzo wygórowane. Właściciele portów korzystają z tego, że pasażerowie spędzają w hali odlotów po kilka godzin. Nie wszyscy mają ze sobą prowiant, co skłania ich do skorzystania z oferty gastronomicznej na lotniskach. Pasażerowie zwykle przyjeżdżają na lotnisko kilka godzin przed lotem. Zapachy z restauracji i spoglądające z półek przekąski aż się proszą, by ich spróbować. Według ekspertów najważniejsza jest “złota godzina”.

Egipt
29.07.2023 16:01 Nowy lider rankingu na najtańsze all inclusive. Tu w sierpniu zapłacisz najmniej

Sierpień zbliża się dużymi krokami. Wiele osób nadal nie wykupiło tegorocznych wakacji i zastanawia się, dokąd pojechać. Jak się okazuje, w rankingu na najtańsze all inclusive wyłania się nowy lider. Tanie all inclusive zazwyczaj kojarzy się nam z wczasami w Bułgarii, Turcji czy Albanii. Nic bardziej mylnego. 

Warszawa
29.07.2023 15:01 Warszawa nie jest już największym miastem w Polsce. Nowy lider może zaskoczyć

Nieoczekiwanie Warszawa straciła pozycję lidera w rankingu największych miast w Polsce. Obecnie już nie jest największa pod względem powierzchniowym. W wyniku zmiany w przepisach inne polskie miasto prześcignęło stolicę o ponad 100 km2.Nowe przepisy wydłużyły granice nadmorskich miast. W rezultacie ich powierzchnie znacznie się zwiększyły w porównaniu do reszty miejscowości. Wprowadzanie zmian w przepisach zaczęło się od mola. 

Kokpit pilota
29.07.2023 14:03 Pijany pilot za sterami samolotu. Na pokładzie blisko 300 pasażerów

63-letni pilot przyszedł do pracy pijany. Wieczór wcześniej miał wypić dwa kieliszki wina. Alkomat wykrył u mężczyzny 1,3 promila alkoholu. Pilot został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu.We wtorek 25 lipca francuski sąd skazał pilota na pół roku więzienia w zawieszeniu. 

Hotel w Tajlandii
29.07.2023 13:30 Tak wakacje spędzają duchowni. Niektórzy na swoje zachcianki biorą kredyty

Jedni spędzają wakacje skromnie w rodzinnych stronach i w towarzystwie najbliższych. Z kolei drudzy wykorzystują w pełni swój czas wolny, podróżując w ciekawe, egzotyczne miejsca. Prawdopodobnie niewiele osób sądzi, że urlopy duchownych nie różnią się niczym od urlopów reszty turystów.Gazeta Wyborcza postanowiła porozmawiać z duchownymi o tym, w jaki sposób spędzają wakacje. Niektórzy podróżują do odległych, egzotycznych krajów. Przy okazji wydając na ten cel niemałe pieniądze.

Fremantle Highway
29.07.2023 12:52 Trwa akcja gaszenia 500 aut elektrycznych na płonącym statku. Ryzyko katastrofy ekologicznej

25 lipca we wtorek wybuchł pożar na 199-metrowym statku Fremantle Highway. Jedna osoba z załogi zginęła, pozostałe udało się uratować. Śledczy uzgadniają przyczyny katastrofy. Początkowo ustalono, że na statku znajduje się 25 aut elektrycznych. Japońska firma, która wyczarterowała prom oznajmiła, że na pokładzie jest łącznie 3783 samochodów, w tym aż 498 "elektryków".

Schronisko pod Łabskim Szczytem
29.07.2023 11:24 Szczyt, na który nie wejdzie żaden turysta. Na jego zboczu znajdziesz najpiękniejsze panoramy i schronisko z 300-letnią tradycją

Zwykle wybierając się na górską wycieczkę, turysta ma zamiar zdobyć jeden z okolicznych szczytów. W sezonie wakacyjnym wybiera te najpopularniejsze górskie trasy. Czy słusznie? W Polsce istnieje jeszcze kilka mniej znanych szlaków, którymi warto pospacerować.Jednym z takich mniej popularnych szlaków jest droga na Łabski Szczyt w Karkonoszach. Przed zakończeniem trasy polecamy zatrzymać się w 300-letnim schronisku. Nie tylko dla odpoczynku, co zastanowienia się nad kontynuowaniem wycieczki. Albowiem tego karkonoskiego szczytu nie jest w stanie zdobyć żaden turysta.

Sukiennice
29.07.2023 11:09 Najstarszy dom handlowy w Polsce świętuje. Turyści kochają to miejsce

2 sierpnia w środę odbędą się uroczyste obchody krakowskich Sukiennic. Święto odbędzie się w celu upamiętnienia odnowienia hali przez architekta Tomasza Prylińskiego w latach 1875-79. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez Towarzystwo Kram, które na co dzień zrzesza sprzedawców handlujących na terenie Sukiennic. 

Trąba powietrzna w powiecie garwolińskim
29.07.2023 10:30 Pod Warszawą nagle pojawiła się wirująca kolumna. "Widok jak z amerykańskiej Alei Tornad"

W piątek 28 lipca wieczorem w powiecie garwolińskim w województwie mazowieckim nagle pojawiła się trąba powietrzna. Nagranie z przejścia kolumny mrozi krew w żyłach. W wyniku przejścia trąby powietrznej kilka budynków zostało uszkodzonych. 

dom chorwacja
29.07.2023 09:09 Dom nad morzem kilka kroków od plaży. Makłowicz: "kosztował tyle, co dom na prowincji w Polsce"

Czy dom w Chorwacji naprawdę może kosztować tyle co w Polsce? Przekonuje o tym Robert Makłowicz, który opowiada jak sam znalazł dla siebie idealne miejsce w ulubionym kraju Polaków. "Kosztował tyle, co dom na prowincji w Polsce".Znany podróżnik i krytyk kulinarny od kilku lat wolne chwile spędza w swoim ukochanym domu nad Adriatykiem. Dziennikarz zwraca także uwagę na ceny nieruchomości w naszym kraju, które według niego "są abstrakcją". 

Albania
29.07.2023 08:37 "Europejskie Malediwy" przyciągają Polaków. To jeden z najtańszych kierunków wakacyjnych

Rajskie plaże, nowoczesne hotele i widoki niczym na Malediwach - tym polskich turystów kusi Albania. Ta nadal nieodkryta perła Bałkanów to idealny pomysł na tanie wakacje. Albania znajduje się pomiędzy Grecją a Czarnogórą na Półwyspie Bałkańskim. Kraj ten zamieszkuje ponad trzy miliony mieszkańców.

lotnisko katowice
28.07.2023 20:18 9-latek wraz z mamą nie poleciał na egzotyczne wakacje. Zatrzymali ich na lotnisku w Katowicach

9-letni chłopiec wraz z mamą miał spędzić wymarzone wakacje w Tunezji. Ich podróż skończyła się jednak na katowickim lotnisku. Pracownicy lotniska nie wpuścili chłopca na pokład samolotu. Wszystko przez jeden ważny szczegół. Straż Graniczna wystosowała specjalny apel do pasażerów. Podobne przypadki zdarzają się regularnie. 

parawany morze
28.07.2023 18:31 Królowie parawaningu przyłapani nad Bałtykiem. To nie Polacy

Niepisane prawo przywłaszczania sobie kawałka plaży obowiązuje nad Bałtykiem od lat. Parawany pojawiają się na piasku już od wczesnych godzin porannych. Tym razem jedna z turystek wypoczywająca w Rewalu jednak nie wytrzymała."Parawaning", choć momentami śmieszny i wręcz absurdalny, może nieść za sobą poważne konsekwencje, łącznie z mandatem, o czym przypominają ratownicy.

Sopot
28.07.2023 17:03 "Blichtr i splendor". Turyści zza granicy tego się w Polsce nie spodziewali

Polskim wybrzeżem zachwyca się wielu turystów zza granicy. Zachwalają piękne, piaszczyste plaże, pozbawione wielkich tłumów. Dzięki korzystniejszym cenom Polska stała się lepszą alternatywą na tanie, nadmorskie wakacje. Nawet Brytyjczycy chętnie korzystają z tanich lotów do Gdańska, aby przez weekend wypocząć na okolicznych plażach.Niedawno Trójmiasto odwiedził brytyjski dziennikarz Daily Mail. Na miejscu zastał “blichtr i splendor”. Jeden z bałtyckich kurortów porównał do luksusowych miejscowości na południu Francji. 

odkrycie w górach
28.07.2023 16:12 Przerażające odkrycie w górach. Rozwiązali zagadkę sprzed 40 lat

W połowie lipca grupa turystów natrafiła na szwajcarskim lodowcu na dziwne znalezisko. Po chwili okazało się, że w lodzie ukryte są ludzkie szczątki i kilka elementów górskiego wyposażenia. Porównując próbki ze znaleziska, biegli dokonali szokującego odkrycia. Rozwiązali zagadkę sprzed 40 lat.Wszystko działo się na turystycznym szlaku wiodącym przez lodowiec Theodule w południowej Szwajcarii, tuż przy granicy z Włochami.

Plaża Rewal
28.07.2023 14:01 Tajemnicze zwierzę zaalarmowało polskich plażowiczów. “Wcale nie jest to nienormalne zjawisko”

Plażowicze w spokoju wypoczywali na plaży w Trzęsaczu. Nieoczekiwanie bawiące się nieopodal dzieci zaczęły krzyczeć. Powodem zamieszania było tajemnicze zwierzę pływające w Bałtyku. Turyści zebrali się na plaży i zaczęli wypatrywać je w wodzie.Plażowicze z daleka obserwowali tajemnicze stworzenie pływające przy falochronach. Z początku sądzili, że to foka. Gdy zwierzę podpłynęło bliżej, zaskoczyło nagrywających turystów. 

Wnętrze samolotu
28.07.2023 13:01 Mężczyzna leciał na pielgrzymkę z dziećmi. Teraz żąda zwrotu pieniędzy od Ryanaira

W samolotach można doświadczyć przeróżnych sytuacji. Niejednokrotnie pasażerowie dzielili się swoimi przeżyciami z lotów. Udostępniali nagrania lub zdjęcia przedstawiające dziwne zachowania współpasażerów. Niekiedy rejestrowali awantury czy bójki na pokładzie.Tym razem jeden z pasażerów Ryanaira postanowił pokazać, w jakich warunkach był zmuszony podróżować na pielgrzymkę. “Ja i dzieci chcemy zwrotu pieniędzy” - napisał sfrustrowany mężczyzna.

Lotnisko we Frankfurcie
28.07.2023 11:39 Zakażenie malarią u sąsiada Polski. Przypadków może być więcej

Na popularnym lotnisku wykryto przypadek zakażenia człowieka malarią. Chorobę miał przenieść komar na przełomie czerwca i lipca. Nie wiadomo, skąd pochodził owad.Zakażoną okazała się pracownica portu lotniczego we Frankfurcie. Lotnisko to jest również bardzo popularne wśród Polaków. Wiele połączeń Lufthansy ma swój punkt przesiadkowy właśnie w największym niemieckim porcie.

Grecja
28.07.2023 10:54 Czy Polacy rezygnujący z wakacji w Grecji dostaną odszkodowanie? Prawnik nie pozostawia złudzeń

Od kilku dni lokalne służby walczą z pożarami, które trawią greckie wyspy. Jak się okazuje, Polacy podróżujący na Rodos, Korfu czy Kretę mogą żądać zwrotu kosztów. Co z odszkodowaniem? Zwrotu mogą domagać się Polacy, którzy mają zaplanowane wakacje w obszarach dotkniętych pożarami. 

Plaża na Rodos
28.07.2023 10:06 Oferują zniżki za pobyt w nadpalonych hotelach. Zwrot kosztów nie jest możliwy

Sytuacja na południu Europy jest dramatyczna. W wyniku gwałtownych upałów wiele krajów musiało walczyć z licznymi pożarami. Tysiące turystów ewakuowano z obszarów o wysokim stopniu zagrożenia. Nadal nie wiadomo, czy sytuacja w najbliższych tygodniach ulegnie poprawie.Pomimo katastrofalnych warunków w południowej Europie, biura turystyczne wciąż oferują wycieczki do zagrożonych pożarem miejsc. Dodatkowo zapewniają zniżki na pobyt w uszkodzonych hotelach.

Połonina Wetlińska
28.07.2023 09:07 Kazał 10-letniej córce samej zejść ze szlaku w Bieszczadach. Kuriozalne tłumaczenia ojca

We wtorek 25 lipca pewna polska rodzina wybrała się na Połoninę Wetlińską w Bieszczadach. 10-letnia dziewczynka poczuła się bardzo zmęczona i nie chciała dalej iść. Ojciec dziecka polecił jej samodzielnie zejść ze szlaku do schroniska. Teraz się tłumaczy.Ojciec 10-latki nie widział problemu w tym, że kazał małej dziewczynce samodzielnie iść szlakiem czerwonym w stronę schroniska. Na szczęście po drodze podłączyła się pod grupę harcerzy, którzy zawiadomili policję. 

Zalipie
28.07.2023 08:14 Najbardziej kolorowe miejsce w Polsce. Japończycy zachwycają się "malowaną wsią"

Wieś Zalipie od lat przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Ręcznie malowane bajkowe domy cieszą oko przyjezdnych, którzy chętnie je fotografują. Zalipie to niewielka miejscowość w województwie małopolskim w powiecie dąbrowskim. Słynie z ręcznie malowanych chat. Wieś zamieszkuje zaledwie ok. 750 mieszkańców, jednak rocznie odwiedzają ją tysiące turystów.

Sum gigant
28.07.2023 07:38 Prawdziwe monstrum wyłowione z Odry. "Każdy mógł poczuć tego dinozaura"

Łowienie ryb dla wielu jest odskocznią od codzienności. Wędkarze polują na jak najlepsze okazy, a najlepszymi z nich chwalą się w sieci. Nie inaczej było tym razem, gdy dwóch mężczyzn wyłowiło z Odry olbrzymiego suma. Ryba ważyła ok. 100 kg i mierzyła 245 cm. To prawdziwe monstrum! 

czarnogóra podgorica
27.07.2023 20:21 Bałkański kraj otwiera się na Polaków. "Tu jest jak u nas 20 lat temu"

O tym miejscu zwykło się mówić, że to Bałkany w pigułce. Na terenie wielkości jednego, polskiego województwa znajdziemy dzikie góry, malownicze kaniony i piękne plaże. Na każdym kroku znajdziemy też relikty minionej epoki komunizmu. To małe, ale wspaniałe państwo położone na Półwyspie Bałkańskim, urzekło także turystów z Polski. Ci przyznają, że "tu jest jak u nas 20 lat temu".

turyści mieszkańcy plaża
27.07.2023 18:40 Mieszkańcy poszli na wojnę z turystami. Przepychanki na plaży trwają od szóstej rano

Zacięta walka pomiędzy mieszkańcami i turystami trwa w najlepsze w jednym z najpopularniejszych hiszpańskich kurortów. Miejscowi ze słynnego miasteczka Benidorm rozpoczęli otwartą wojnę z turystami. Wszystko przez “skandaliczne” w ich opinii zachowanie gości kurortu.Turyści domagają się surowych kar dla mieszkańców Benidorm. Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają miejscowe władze. 

egzotyczne wakacje
27.07.2023 16:15 Miał być chory, ale poleciał na egzotyczne wakacje. Teraz może trafić za kraty

Polityk najpierw przyjechał do Polski w podróż służbową. Następnie udał się na "chorobowe", chociaż w rzeczywistości poleciał z rodziną na egzotyczne wakacje na Malediwy. Tam spędził dwa tygodnie w 5-gwiazdkowym hotelu.Teraz wysoki rangą urzędnik musi się słono tłumaczyć. Stracił już swój urząd, a za "wakacje" czekają go nawet 3 lata więzienia. 

śmierć rodzina góry
27.07.2023 15:38 Chcieli przeżyć przygodę w górach. Tragiczna śmierć całej rodziny

Przerażającego odkrycia w niedostępnym, górskim terenie dokonał jeden z turystów. Początkowo znalazł poszarpany namiot na wysokości około 2900 metrów. Zwłoki dwóch sióstr i 14-letniego syna jednej z nich odkrył chwilę później. Rodzina planowała przeżyć przygodę z dala od cywilizacji, ale była do tego zupełnie nieprzygotowana.Okazuje się, że ponad 40-letnie siostry nie miały żadnego doświadczenia surwiwalowego, a swoją wiedze czerpały z filmów. Teraz biegli ujawniają szczegóły sprawy. 

Tatry
27.07.2023 15:12 Akcja ratunkowa TOPR w Tatrach. Przez wiele godzin walczyli ze śniegiem

W dniu 26 lipca TOPR podjął akcję ratunkową w Tatrach. Dwóch turystów nie mogło samodzielnie zejść z wierzchołka Świnicy. Powodem okazały się złe warunki pogodowe, w tym padający śnieg. Na poszukiwania turystów wysłano trzech ratowników.Z pomocą ratowników TOPR turystom udało się bezpiecznie zejść z góry. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin i zakończyła się o północy. To nie był jedyny wypadek, który miał miejsce tego dnia.

Tłum na plaży
27.07.2023 13:59 Chciał uprowadzić dziewczynkę z plaży. Całował ją po twarzy

Na jednej z popularnych wśród turystów plaż doszło do groźnej sytuacji. Pewien mężczyzna dwukrotnie próbował uprowadzić małą dziewczynkę. Sytuacja miała miejsce na Ibizie. Matka z córką wypoczywały na hiszpańskiej plaży Talamanca. Według lokalnej policji mężczyzna próbował porwać dziecko. 

Lotnisko Chopina
27.07.2023 12:51 Narkotyki zamiast akcesoriów samochodowych na Lotnisku Chopina. Chcieli przemycić 34 kg towaru

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o próbie przemytu 34 kg marihuany w przesyłce lotniczej. Paczka została namierzona na Lotnisku Chopina. Szacuje się, że wartość rynkowa towaru to ok. 630 tys. zł.  

Zamek Kliczków
27.07.2023 12:05 Francuski zamek w polskiej wsi. Dziś zachwyca niezwykłym wyglądem

Ten zamek przez stulecia przechodził z rąk do rąk polskich i niemieckich rodów szlacheckich. W wyniku licznych modernizacji budowla zmieniała swój wygląd na przestrzeni lat. Obecnie jest jednym z popularniejszych zabytków polskiej wsi Kliczków i swoim niezwykłym wyglądem przyciąga rzesze turystów.Zamek w Kliczkowie znajduje się w małej miejscowości na Dolnym Śląsku, oddalonej o 14 kilometrów od Bolesławca. Wieś leży w dolinie Kwisy, w otoczeniu Borów Dolnośląskich.

Rzeka
27.07.2023 11:01 Alarm na Odrze. W rzece pojawiły się śnięte ryby

W środę 26 lipca Wody Polskie przekazały niepokojący komunikat za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Odrze pracownicy zauważyli śnięte ryby, w okolicach miejscowości Chałupki. Służby zapewniły, że to zjawisko nie miało miejsca na terenie Polski. Prawdopodobnie ryby przypłynęły od strony Czech.O sprawie niezwłocznie poinformowano najbliższe polskie instytucje. Wiadomość o śniętych rybach dotarła też do ministra środowiska Czech Petra Hladika.

Biała substancja na plaży
27.07.2023 10:05 Podejrzana biała substancja przy brzegu. Władze zamknęły popularne plaże

Złe wieści dla osób podróżujących do Hiszpanii. W związku z pojawieniem się przy nabrzeżu nieznanej substancji, władze zamknęły niektóre plaże. Eksperci pobrali próbki nieznanej materii. Substancja najprawdopodobniej pochodzi z wycieku z jednego ze statków. 

 Lotnisko w Bydgoszczy
27.07.2023 09:10 Dwuletnie dziecko straciło przytomność na lotnisku. Wstrząsające chwile rodziców w Bydgoszczy

24 lipca w poniedziałek na lotnisku w Bydgoszczy dwuletnie dziecko nagle straciło przytomność. Na pomoc ruszył Brytyjczyk lecący do Bristolu. Dziecko udało się uratować. Bohater apeluje do internautów o pomoc w odnalezieniu rodziców chłopca.Cała sytuacja rozegrała się w poniedziałek przed południem. 

Fremantle Highway
27.07.2023 08:03 200-metrowy statek idzie na dno. Pożar opanował cały pokład

W nocy z wtorku (25 lipca) na środę u wybrzeży Holandii wybuchł pożar na 199 metrowym statku towarowym Fremantle Highway. Władze donoszą o śmierci jednej osoby i wielu rannych. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zapalenie się auta elektrycznego. 

Arabowie w Zakopanem
26.07.2023 20:37 Fasiągi pełne Arabów. Górale znaleźli sposób na skąpych Polaków

Nie da się ukryć, że ceny wakacji w Polsce są wysokie. Za kilkudniowy pobyt w Zakopanem trzeba zapłacić tyle, co za all inclusive w niektórych popularnych kurortach. Na szczęście dla górali, Podhale staje się coraz bardziej popularne wśród turystów z bogatych krajów arabskich. Sprawdziłam, jak to wygląda na miejscu. Nie chodzi tylko o ceny noclegów czy wyżywienia, ale również atrakcji. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych są fasiągi, czyli pojazdy konne na Morskie Oko. 

Ratownicy wodni
26.07.2023 18:02 Dantejskie sceny nad Bałtykiem. Napastnik rzucił się na polskich ratowników

23 lipca w niedzielę doszło do groźnej sytuacji w Sarbinowie nad Morzem Bałtyckim. Młody mężczyzna zaatakował znajdujących się kwaterze ratowników wodnych. Napastnik przeciął kobiecie policzek, a mężczyznę ugodził ostrym narzędziem w szyję. 

Czarny Staw Gąsienicowy
26.07.2023 17:04 W skarpetach i klapkach po Tatrach. "Nie mogłem znaleźć siatki z Biedronki"

Przygotowanie turystów do górskich wędrówek często jest kwestią dyskusyjną. Wiele osób nie tylko zabiera niewłaściwe obuwie. Problemem bywa nawet sprawdzenie prognozy pogody. Na problem, jakim są nieprzygotowanie turyści, uwagę zwrócił Krzysztof Libera.We wtorek po południu media społecznościowe rozgrzał filmik ze szczytu Kościelca. Widać na nim turystę w bardzo charakterystycznym stroju. Na nogach ma klapki i białe skarpety, a w ręku trzyma reklamówkę z Żabki. Okazuje się, że całość nie jest przypadkowa.

pszustwo bałtyk policja
26.07.2023 16:24 Zdemaskował najpopularniejsze oszustwo nad Bałtykiem. Postrzelili go w głowę

W popularnej, nadmorskiej miejscowości Sarbinowo jeden z policjantów wypoczywający na urlopie stanął w obronie turystów. Mężczyzna zwrócił uwagę oszustom, którzy żerowali na plażowiczach, organizując tak zwaną grę w trzy kubki. Oszuści wpadli w furię i postrzelili policjanta w głowę.Zdemaskowani mężczyźni posiadali przy sobie broń śrutową. 21-letni oszust, który postrzelił funkcjonariusza, usłyszał już zarzuty. 

Pożary w Turcji
26.07.2023 16:06 Wakacje w Turcji zagrożone? Biuro podróży pisze do polskich turystów

Od połowy lipca w Europie dochodzi do bardzo wielu pożarów. Z żywiołem próbują poradzić sobie władze m.in. wyspy Rodos czy Chorwacji, Gran Canarii i Sycylii. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się też w popularnym wśród Polaków Kemer w tureckiej prowincji Antalya. Polskie biuro podróży zwróciło się z ważnym apelem do rodaków. 

Licheń
26.07.2023 15:14 Pielgrzymi, szykujcie portfele. Za wizytę w Licheniu zapłacicie tyle, co na all inclusive za granicą

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku na plaży. Dla wielu osób to idealny okres na pielgrzymkę do któregoś z polskich sanktuariów. Jasna Góra, Licheń, Łagiewniki czy Toruń cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wiernych. Jak się okazuje, odwiedzający muszą przygotować się na spory wydatek. Sanktuaria w Polsce przyciągają wiernych z całego kraju. Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na nocleg czy choćby obiad w docelowym miejscu pielgrzymki. Niektóre ceny naprawdę wołają o pomstę do nieba. 

10-latka sama góry
26.07.2023 13:42 Ojciec zostawił 10-latkę samą w górach. "Miała sama zejść i znaleźć sobie transport"

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Dziewczynka została zauważona przez przewodnika, który prowadził grupę harcerzy. Podczas wycieczki zauważył, że za jego grupą idzie dziewczynka, której nie towarzyszy nikt dorosły. Okazało się, że ojciec dziewczynki polecił jej samemu zejść ze szlaku i znaleźć transport do Wetliny.Ojciec sam ruszył dalej drogą na szczyt wraz z młodszymi dziećmi. Na miejsce wezwano patrol policji. 

Dolina Pięciu Stawów
26.07.2023 12:05 “Nie dla takich widoków przychodzimy do parku”. Pracownicy TPN bezradnie rozkładają ręce

W sezonie wakacyjnym mnóstwo turystów wybiera się w góry. Lato jest idealną porą na górskie wycieczki z uwagi na lepszą pogodę i większą dostępność szlaków turystycznych. Niestety nie wszyscy wyruszają w nie z myślą o poszanowaniu dzikiej przyrody.Tatrzański Park Narodowy po raz kolejny musiał zwrócić uwagę na liczne akty wandalizmu widoczne na tatrzańskich szlakach. “Nie dla takich widoków przychodzimy do parku narodowego!” - piszą pracownicy parku na Facebooku.

Wizualizacja parku Kleks Świat Filmu
26.07.2023 10:26 Polska będzie miała niesamowity park rozrywki. Magiczny świat rodem z popularnej książki

Dla wielu ta popularna polska książka to sentymentalna podróż do dzieciństwa. Na jej podstawie powstał też film z Piotrem Fronczewskim w roli głównej, który podbił serca najmłodszych. Za stworzenie niezwykłego świata pełnego magii odpowiada Jan Brzechwa. Dzięki pewnemu projektowi obecne pokolenie będzie miało szansę odkryć na nowo unikalne uniwersum polskiego pisarza.Już wkrótce “Akademia Pana Kleksa” może stać się znacznie bliższa najmłodszym odbiorcom. Wszystko za sprawą parku tematycznego, który ma szansę powstać w kolejnych latach.

Schronisko Markowe Szczawiny
26.07.2023 09:42 "Zbliżając się do nich, wyrządzasz im krzywdę i sam ryzykujesz". Ważny apel polskiego parku narodowego

Szczyt sezonu wakacyjnego właśnie się zaczyna. Większość turystów najpewniej spędzi go nad Bałtykiem, jednak i na górskich szlakach z pewnością będzie głośno. Dlatego ważny apel do turystów wydał Babiogórski Park Narodowy.Wakacje to idealny moment, żeby poznać uroki naszego kraju. Wiele osób w tym czasie decyduje się na wyprawy, których celem jest zdobycie Babiej Gór. Niestety niektórzy turyści nie potrafią się tam właściwie zachować.

Samolot Ryanair
26.07.2023 08:32 Ryanair będzie musiał odwołać loty. Polacy mogą mieć problemy

W najbliższym czasie polscy pasażerowie planujący wakacyjną podróż liniami Ryanair mogą napotkać na problemy. W dniach 29-30 lipca może zostać odwołanych mnóstwo połączeń. Prawdopodobnie loty też zostaną anulowane z i do Polski.W dniach 29-30 lipca piloci Ryanaira po raz kolejny będą strajkować w Belgii. Ostatni strajk odbył się dwa tygodnie temu (15-16 lipca) i w tamtym czasie przewoźnik musiał odwołać setki lotów. 

Turysta na Kościelcu
26.07.2023 07:17 W klapkach i białych skarpetach na tatrzańskim szczycie. 14 sekund nagrania rozgrzało internet

Sezon w Tatrach trwa, a kolejne szczyty próbują zdobywać dziesiątki tysięcy turystów. Pośród nich pojawiła się prawdziwa osobliwość. Na jednym z najtrudniejszych szczytów pozował "prawdziwy Janusz".Legendy o wędrowcach w klapkach i z reklamówką z Biedronki krążą po sieci od lat. Każda legenda zawiera jednak ziarenko prawdy, a żarty o turystach w klapkach i sandałach nie są tylko dowcipami. Jednak to, co stało się na Kościelcu, trudno ubrać w słowa.

Gęsi i kapibary na straganach
25.07.2023 21:07 Gęsi mają dużą konkurencję. Dzieci oszalały na punkcie nowej pamiątki

Pluszowe gęsi stały się najpopularniejszą pamiątką tegorocznych wakacji. Można je kupić na straganie od morza aż po Tatry. Jak się okazuje, powoli wyrasta konkurencja dla słynnej już maskotki. Białe gęsi z długą szyją można dostać w różnych zakątkach Polski. Ludzie nie tylko kupują je na pamiątkę z odwiedzanego miejsca, ale również jako gadżet. Przechadzając się po turystycznych miastach tj. Kraków czy Zakopane można odnieść wrażenie, że tę maskotkę pokochali zarówno starsi, jak i najmłodsi. 

polacy lotnisko
25.07.2023 19:25 Zapomnieli o 200 Polakach. Czekają drugi dzień na lotnisku na Rodos

Od ponad doby 200 turystów z Polski oczekuje na lot z Rodos do domu. Na lotnisku ma panować chaos, ponieważ wielu zagranicznych turystów opuszcza wcześniej wyspę. Linie lotnicze Enter Air wydają specjalny komunikat w tej sprawie. Turyści mówią, że przewoźnik “zapomniał o nich”, ponieważ inne samoloty tej linii odleciały planowo. Dodają, że “polski koordynator TUI Poland już nie odbiera telefonów”, a godziny ich odlotu są ciągle przesuwane.  

Zapiekanki na Kazimierzu
25.07.2023 19:21 Te słynne krakowskie przysmaki nie straszą paragonami grozy. Tłumy zajadają się nimi od lat

Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Zwłaszcza w sezonie wakacyjnym główne atrakcje są oblegane przez turystów, którzy nie tylko chcą zobaczyć słynne zabytki, ale też zasmakować lokalnych przysmaków. Jednym z nich są zdecydowanie zapiekanki na Kazimierzu. Zapiekanki z Okrąglaka na krakowskim Kazimierzu są dla wielu wizytówką dzielnicy. Przed okienkami z bułkami z rozmaitymi dodatkami ustawiają się często nawet godzinne kolejki. 

Zakrzówek
25.07.2023 18:07 Odwiedziłam w weekend “polską Chorwację”. Brak tłumów to nie jedyne, co mnie zaskoczyło

22 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie publicznego kąpieliska na krakowskim Zakrzówku. Miesiąc później pojechałam sprawdzić tę wakacyjną atrakcję. Wiele rzeczy mnie zaskoczyło.Nieczynny kamieniołom wapienia przemieniono na bezpieczne kąpielisko miejskie, do którego codziennie zjeżdżają się tłumy. Lokalni mieszkańcy i przyjezdni mogą korzystać z aż pięciu strzeżonych basenów za darmo.

upały sycylia
25.07.2023 17:29 Bez wody i prądu w piekielnym upale. "Sycylia na kolanach"

Sytuacja na południu Włoch jest krytyczna. Na wyspie utrzymują się rekordowe upały, sięgające nawet 47 stopni. Z powodu piekielnych temperatur mieszkańcy i turyści zostali bez wody i prądu. Na Sycylii sprawę pogarszają szalejące pożary. W poniedziałek nad krajem zapanował kolejny wyż, który w kolejnych dniach przyniesie na południu kraju temperatury od 45 st. C w Apulii do 48 st. C na Sardynii. Taka temperatura to wyrównanie historycznego rekordu ciepła w Europie. 

Lody w Zakopanem
25.07.2023 16:20 Ten smak lodów w Zakopanem to lokalny hit. Spróbujesz go tylko w Tatrach

Zakopane należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce w trakcie wakacji. Miasto jest dobrą bazą wypadową do okolicznych atrakcji. Posiada rozwiniętą bazę noclegowo-gastronomiczną oraz oferuje wiele zajęć dla rodzin. Jak się okazuje, turyści mogą spróbować tam też bardzo nietypowego smaku lodów. Przechadzając się Krupówkami można natrafić na wiele straganów i budek z pamiątkami czy lokalnym jedzeniem. 

ścieki Bałtyk
25.07.2023 15:07 Tony ścieków wpłynęły do Bałtyku. Zamknięto kolejne plaże

Nawet 400 ton na godzinę - tyle nieczystości płynęło po awarii w oczyszczalni ścieków w Lipawie do Morza Bałtyckiego. Zamknięte są plaże i kąpieliska na odcinku 100 kilometrów wzdłuż wybrzeża.Władze miasta poradziły okolicznym mieszkańcom i turystom, aby "spłukiwać jak najmniej wody w toalecie”. Wszystkie ścieki odprowadzane są na otwarte morze. Chwilowo, z powodu kierunku wiatru, skażenie nie powinno się szybko rozprzestrzeniać. Służby badają próbki wody. 

odszkodowanie są kolor wody
25.07.2023 14:04 Turystka walczy w sądzie. "Nie podobał się kolor morza"

Biura podróży otrzymują coraz więcej reklamacji od swoich klientów. Z jednej strony, turyści są coraz bardziej świadomi swoich praw i standardu usług, jaki jest im oferowany. Z drugiej strony zgłaszane skargi takie jak zatrucia na wakacjach czy wytarte guziki w pilotach TV stają się nowym trendem, również w polskich biurach podróży. Tym razem turystka postanowiła zawalczyć w sądzie o odszkodowanie, ponieważ "nie podobał jej się kolor morza".Czasem aż trudno uwierzyć w powody, dla których klienci biur podróży reklamują swoje wycieczki. Często powody są naprawdę abstrakcyjne.

Walizka
25.07.2023 13:01 Koniec z prasowaniem ubrań na wakacjach? Wszystko dzięki tym kilku sztuczkom

Największym koszmarem turysty jest pakowanie ubrań do walizek. Szczególnie, gdy po przybyciu do hotelu zastanie je wymięte w bagażu. Mało kto ma wtedy ochotę chwycić za żelazko i prasować. Czy da się uniknąć tego przykrego obowiązku w wakacje?Okazuje się, że tak. Wystarczy zastosować te kilka sztuczek, aby uniknąć prasowania ubrań na wakacjach.

Szlak na Giewont
25.07.2023 11:29 Szukali go w Tatrach przez całą noc. Przed południem TOPR przekazało najsmutniejszą wiadomość

Sezon wakacyjny trwa. Podczas gdy większość turystów woli odpoczywać nad morzem, w Tatrach również nie brakuje gości. Niestety wyprawa jednego z nich zakończyła się tragicznie.Od poniedziałku od godziny 22 trwała akcja poszukiwawcza w Tatrach. Turysta wybrał się na Giewont, po czym kontakt z nim nagle się urwał. We wtorek TOPR poinformowało o tragicznym finale.

Rezydent w Chorwacji
25.07.2023 11:10 Nietypowa interwencja polskiego rezydenta w Chorwacji. "Wziąłem sprawy w swoje ręce"

O rezydentach biur podróży mówi się bardzo dużo. Turyści nie raz narzekają, że są leniwi i zależy im wyłącznie na sprzedaniu wycieczek. Seweryn, polski rezydent w Chorwacji, przeczy tej zasadzie.Praca rezydenta może być niezwykle ciekawa. Nierzadko wiele młodych osób właśnie w ten sposób stawia pierwsze zawodowe kroki. Na taką karierę zdecydował się również Seweryn, który o swoich doświadczeniach opowiada na TikToku.

Plaża
25.07.2023 10:36 Polacy łapią się za głowę w raju all inclusive. Wszystko przez ceny naszego "narodowego trunku"

Ceny na lotniskach nigdy nie należały do najtańszych. To głównie przez nie turyści nie czują się zachęceni do robienia zakupów w sklepach wolnocłowych. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy przyjezdni wiedzą, że nie uda im się nabyć konkretnego towaru poza terenem lotniska.Przykładowo tego typu problem dotyka turystów, których hotele znajdują się daleko od portu lotniczego w Hurghadzie. Wobec tego muszą skorzystać ze sklepu wolnocłowego, jeśli któryś z towarów jest dla nich niezbędny. Niestety na miejscu muszą liczyć się z wysokimi kosztami, szczególnie używek takich jak alkohol czy papierosy.

Klatki nad Bałtykiem
25.07.2023 09:03 Widziałeś taką klatkę nad Bałtykiem? Nawet się do niej nie zbliżaj

Na wielu rzadziej uczęszczanych polskich plażach pojawiły się tajemnicze metalowe klatki. Na pierwszy rzut oka mogą przypominać śmieci, ale tak naprawdę pełnią bardzo ważną funkcję.Podczas gdy na wielu plażach trwa prawdziwe oblężenie, nad Bałtykiem nadal nie brakuje miejsc, do których ludzie zaglądają bardzo rzadko. To właśnie w nich spokój i miejsce do życia odnajdują dzikie zwierzęta. Niestety nawet tam trzeba je chronić przed człowiekiem.

Krynica Morska
25.07.2023 08:34 To ulubiona ryba Polaków nad Bałtykiem. Ekspertka stanowczo odradza

Co roku wielu turystów wybiera wypoczynek nad Bałtykiem. Swój czas wolny urlopowicze chcą spędzić nie tylko na plaży. Będąc nad polskim morzem, nie wypada nie spróbować lokalnych przysmaków. W szczególności świeżych, smażonych ryb.Z uwagi na tegoroczne wysokie ceny, wielu Polaków mogą skusić tańsze ryby z menu. Jednak ekspertka ostrzega, że ich wybór nie zawsze jest dobry dla zdrowia.

Fažana w Chorwacji
25.07.2023 07:25 Tragedia polskiej rodziny w Chorwacji. 2-letni chłopczyk nie wróci z wycieczki

Chorwacja niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Niestety nawet podczas wymarzonych wakacji może dojść do tragedii. W szpitalu w Puli zmarł polski 2-latek. Pod opieką lekarzy pozostaje jego matka.Chorwackie media w poniedziałek 24 lipca poinformowały o tragedii, do jakiej doszło w Puli. W tamtejszym szpitalu zginął 2-letni chłopczyk, który w sobotę został ranny w wypadku samochodowym na Wyspach Briońskich. W szpitalu nadal przebywa jego matka.

gorące źródła śmierć chłopca
24.07.2023 18:44 Tragiczny finał kąpieli w gorących źródłach. Dwulatek zakaził się "zjadającą mózg" amebą

Fatalna w skutkach wizyta w gorących źródłach. Dwuletni chłopiec zmarł na skutek zakażenia rzadkim gatunkiem ameby. Po 7 dniach walki, lekarzom nie udało się mu pomóc.Do zakażenia amebą dochodzi podczas kontaktu z brudną wodą. Z doniesień medialnych wynika, że początkowo chłopiec miał objawy podobne do grypy, ale z czasem jego stan się pogorszył. 

meduzy bałtyk
24.07.2023 18:08 Atak meduz w Bałtyku. Ponad 50 osób poparzonych tylko w jeden weekend

Ponad 50 osób kąpiących się w Bałtyku w weekend zostało poparzonych przez meduzy . Za poparzenia odpowiada bełtwa festonowa, która określana jest też mianem Feuerquallen - ognistej meduzy. Zwierzęta są prawie całkowicie przezroczyste i z daleka trudno rozpoznawalne.Meduzy zazwyczaj występują w głębi morza, jednak wiatr wypchnął je w kierunku wybrzeża. Ciepła w ostatnich dniach woda Bałtyku sprawiła natomiast, że meduzy rozwijają się znacznie szybciej.

Trąba wodna w pobliżu Darłowa
24.07.2023 17:07 Była 5:30 rano. Podczas spaceru nad Bałtykiem nagle zobaczył niesamowite zjawisko

Poranne spacery nad Bałtykiem potrafią być niezwykle przyjemne. Brak tłumów, morska bryza i chwila tylko dla siebie. Naszemu czytelnikowi dodatkowo udało się uwiecznić nietypowe zjawisko na wodzie.Pogoda w ostatnich dniach nie sprzyjała plażowaniu. Jednak jeszcze przed weekendem pierwsze skrzypce grały tam upały i burze. Podczas spaceru w czwartkowy poranek panu Piotrowi udało się zauważyć efekt takiej pogody. Na wodzie tańczyła trąba wodna.

pożary ewakuacja grecja itaka
24.07.2023 16:19 Ewakuacja Polaków na Korfu. Turyści boją się, ale nie mogą odwołać rezerwacji

Coraz więcej turystycznych miejsc w Grecji trawią ogromne pożary. Sytuacja na popularnej wyspie Korfu doprowadziła do ewakuacji wielu Polaków przebywających tam na wakacjach. Itaka informuje, że pomimo ostatnich wydarzeń, loty z Polski na wyspę będą się odbywać zgodnie z planem. Klienci boją się i pytają o możliwości odwołania wycieczek."Pożar na wyspie, a loty mają być bez zmian. Nie jest to rozsądne. Mam rezerwację na 26 lipca i nie wiem czego się spodziewać, na pewno nie odpoczynku i relaksu z myślą o pożarach za plecami" - komentuje jedna z turystek.  

Plaża
24.07.2023 15:01 Parawaniarze straszą nie tylko w Polsce. Przyłapali ich na gorącym uczynku

Tak zwani parawaniarze nie są obcy polskim turystom. Zazwyczaj pojawiają się wczesnym rankiem na bałtyckich plażach. O tej porze jeszcze widać piasek, lecz w godzinach szczytu oczom plażowiczów ukazuje się morze parawanów. Jest to unikatowy polski zwyczaj, który każdego lata terroryzuje nadmorskie kurorty.W przypadku parawanów można powiedzieć, że co kraj, to inny obyczaj. We Włoszech lokalni parawaniarze posługują się innym sposobem na rezerwację plaży.

Prom
24.07.2023 13:21 Zabrała na prom z Polski ukochane psy. Na miejsce dotarła bez nich

Tej podróży 69-letnia kobieta nie zapomni na długo. Wracała promem ze swoimi psami, gdy na miejscu okazało się, że nie będzie mogła pojechać z nimi do domu. Pomimo protestów i usilnych nalegań, władze były nieugięte.Służby celne w porcie uśpiły pięć psów, w tym trzy szczeniaki. “Jestem zrozpaczona, tak bardzo je kochałam” - mówiła załamana kobieta dziennikowi Expressen.

Tatry
24.07.2023 12:19 Odpowiednik Morskiego Oka tuż za polską granicą. Łatwy szlak, piękne widoki i brak tłumów

W sezonie wakacyjnym miłośnicy górskich wycieczek nie mają lekko. W Polsce mnóstwo turystów wyrusza w Tatry, przez co dostęp do popularnych atrakcji jest utrudniony. Nawet jeden z łatwiejszych szlaków nad Morskie Oko co roku przeżywa istne oblężenie.Czy istnieje takie miejsce, gdzie turysta zazna spokoju i równie pięknych widoków, co nad Morskim Okiem? Okazuje się, że tak. W tym celu wystarczy udać się kawałek dalej za polską granicę.

Rekin na plaży we Francji
24.07.2023 11:28 Nagła ewakuacja plaży w popularnym kurorcie. "Ludzie zaczęli krzyczeć we wszystkich kierunkach"

Ochłoda nad brzegiem morza bywa bezcenna podczas fali upałów. Jednak w sobotę temperaturę podniosła nie tylko pogoda, ale i widok 2-metrowego drapieżnika w wodzie. Plażę błyskawicznie ewakuowano.Plażowicze we francuskim regionie Pireneje Wschodnie przeżyli w sobotę 22 lipca chwile grozy. Na widok rekina pływającego zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu zarządzono ewakuację.

Lotnisko Modlin
24.07.2023 10:15 Jeden z najważniejszych przedmiotów na wakacjach. Z nim planowanie wyjazdu jest dużo prostsze

Do bagażu chcecie zmieścić jak najwięcej przedmiotów, które okażą się przydatne na wakacjach. Jeden z nich zabieracie ze sobą wszędzie. Pomaga wam w niemal każdej sytuacji, od płatności po wyszukiwanie transportu. Z nim nawet planowanie wyjazdu okaże się dużo łatwiejsze niż zwykle.Smartfon jest jednym z tych przedmiotów, bez których nie wychodzimy z domu. Dzięki swoim licznym funkcjom okazuje się bardzo przydatnym narzędziem. Czy może być równie pomocny dla turystów na wakacjach?

Korfu
24.07.2023 08:39 Pożary nie tylko na Rodos. W środku nocy uciekali z uwielbianej przez Polaków wyspy

Od piątku trwa wielka ewakuacja w hotelach na Rodos. Niestety wielokilometrowy pożar stanowi tam realne zagrożenie dla turystów. Żywioł zagraża również osobom przebywającym na Korfu.Korfu to kolejna grecka wyspa, którą pokochali Polacy. To, co wyróżnia ją od pozostałych miejsc, to bujna roślinność, piękne lasy i niezwykły górzysty teren. Niestety tamtejsze lasy właśnie trawi ogień, a w niedzielę wieczorem konieczna była ewakuacja ludzi. 

Rodos
24.07.2023 07:16 "Zatrzymaj się i przeczytaj do końca". Itaka wydała pilny komunikat

Podczas gdy jedni wakacje organizują samodzielnie, drudzy wolą zdać się w tej kwestii na biuro podróży. W związku z pożarami na Rodos pilny komunikat do swoich klientów wydała Itaka.Od kilku dni an Rodos szaleje ogromny pożar. Ogień ruszył w kierunku regionów turystycznych, dlatego zapadła decyzja o ewakuacji części wczasowiczów. Niektórzy koczują w spartańskich warunkach, m.in. w szkołach, czy na hotelowych leżakach. Wiele osób z hoteli została ewakuowana na plaże, skąd zabrały ich motorówki i statki wycieczkowe.

Valletta
23.07.2023 19:01 "Poczujesz się, jakbyś był w siódmym niebie". Ten wyspiarski kraj stał się drugim domem Polaków

Wakacje trwają. Podczas gdy wiele osób wypoczywa na all inclusive w Turcji, Egipcie, czy Grecji, inni szukają niestandardowej formy wypoczynku. Piękne plaże, cudowną architekturę i gościnnych ludzi spotykają na Malcie. Ten mały wyspiarski kraj w ostatnich latach stał się prawdziwym drugim domem Polaków. A turyści z naszego kraju podróżują tu przez cały rok.Na czym polega magia Malty? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Johnem Mary Attardem, regionalnym dyrektorem Maltańskiej Organizacji Turystycznej. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie da się tego zamknąć w kilku zdaniach. Najlepiej zobaczyć to na własne oczy.

Bazylika w Wambierzycach
23.07.2023 17:33 Polska Jerozolima zaachwyca turystów. To sanktuarium jest perłą w koronie

Do tego sanktuarium przybywają tysiące pielgrzymów z całej Polski. Wyjątkowości temu miejscu dodaje nie sam wygląd świątyni, co najdłuższa na Dolnym Śląsku kalwaria. Zrobi ono wrażenie też na turystach, którzy szukają dodatkowych atrakcji w okolicy Gór Stołowych.Sanktuarium w Wambierzycach nazywane jest polską Jerozolimą. Przez cały rok pielgrzymi tłumnie przybywają do bazyliki, co czyni ją jednym z najbardziej popularnych miejsc kultu religijnego w Polsce.

Rekiny
23.07.2023 16:33 "Kokainowe rekiny" to już plaga w popularnym regionie. Zwierzęta są nieprzewidywalne

W ostatnich dniach w mediach pojawia się coraz więcej informacji o rekinach, które pojawiają się między kąpiącymi się turystami. Na szczęście do ataków dochodzi niezwykle rzadko. Jednak zagrożeniem niebawem mogą stać się “kokainowe rekiny”, które zauważono w USA.Szczególną uwagę naukowców zwróciły rekiny, które żyją w wodach w okolicy Florydy. Ich zachowanie jest nieobliczalne, a wytłumaczenie tego zjawiska zaskakuje. Zwierzęta mogą być uzależnione od kokainy.

Odprawa
23.07.2023 15:34 Nigdy nie wkładaj tego gadżetu do walizki. Możesz doprowadzić do katastrofy

Elektronika stała się nieodłącznym elementem naszego życia. W podróż zabieramy telefony, aparaty, zegarki, czy powerbanki. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że wszystkie te przedmioty mogą stać się niebezpieczną pułapką podczas lotu samolotem.Znacie ten moment, kiedy nadajecie bagaż podczas odprawy, a osoba z obsługi pyta was, czy w środku są baterie lub powerbanki? Zastanawialiście się kiedyś, o co w tym chodzi? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, a może oszczędzić ci wielu zmartwień.

Ewakuacja turystów na Rodos
23.07.2023 14:07 Największe biuro podróży wstrzymuje loty do Grecji. Wiadomo, co z turystami

Pożary na greckiej wyspie Rodos stanowią duże zagrożenie dla tysięcy wczasowiczów, którzy spędzają tam wakacje. Pewne jest, że walka z żywiołem potrwa wiele dni. To wymusiło stanowcze działania na biurach podróży.To już pewne. Biuro podróży TUI wstrzymuje loty na greckie Rodos. Dodajmy, że jest to jedno z największych biur podróży w Europie. W 2022 roku obsłużyło najwięcej turystów z Polski. Jednak nie tylko ono podjęło drastyczna, ale koniczną decyzję ws. wczasów w Grecji.

Bułgaria
23.07.2023 12:10 Polka pojechała na all inclusive do Bułgarii. Zaznała "luksusowego więzienia z basenem"

Wczasy all inclusive to marzenie wielu polskich turystów. Takie wakacje mają gwarantować wypoczynek i kilka dni wolnych od wszelkich trosk. Jednak luksusowy hotel może stać się złotą klatką.Polscy turyści generalnie dzielą się na dwie grupy. Jedni marzą o all inclusive i darmowych drinkach, drudzy podczas urlopu szukają przygody. Jednak nawet ci, którzy wybierają wczasy wolne od zmartwień, czasami chcą coś zwiedzić. Niestety okazuje się, że bywa to niemożliwe.

Madera
23.07.2023 10:49 "To też może być przewagą nad biurem podróży". Już nigdy nie będziecie chcieli jechać na all inclusive

Świat podróży zmienia się na naszych oczach. Polacy ruszają w coraz dalsze zakątki świata i szukając przygód, nowych doświadczeń. Za tym trendem próbują nadążyć biura podróży, jednak nietrudno uniknąć wrażenia, że ten pociąg już im odjechał. Na rynku pojawiła się oferta, która wyprzedza ich o lata świetlne.Czy wykupienie urlopu w pełni dostosowanego do naszych potrzeb może być równie łatwe, jak zamówienie Ubera? Okazuje się, że tak. Gwarantuje to Getaway, prężnie rozwijający się startup turystyczny. Dzięki technologii i doświadczeniu zaprojektują wakacje spełniające wszystkie wymagania i to taniej niż wyjazd z biurem podróży.

Pożary na Rodos
23.07.2023 09:46 Dramat polskich turystów na Rodos. Uciekali przed ogniem na motorówki i statki

Grecja mierzy się z falą największych od kilkudziesięciu lat upałów. Podczas weekendu 22-23 lipca temperatury miały sięgać 45-50 st. C. Równocześnie na wielu wyspach szaleją niszczycielskie pożary. Z ich powodu polscy turyści musieli uciekać z hoteli.Pożary w Grecji tlą się w kilku miejscach, jednak to na popularnej wśród Polaków wyspie Rodos sytuacja wydaje się być bardzo trudna. Z Hellady docierają do Polski kolejne informacje o ewakuowanych turystach i relacje naszych rodaków.

Plaża w Barcelonie
23.07.2023 08:34 Toksyczne glony w uwielbianych przez Polaków kurortach. Można się zarazić nawet nie wchodząc do wody

Wakacje kojarzą się wielu ludziom z wypoczynkiem i leniuchowaniem na plaży. Niestety, nie wszędzie można oddawać się tym przyjemnościom. Hiszpańskie służby apelują o ostrożność. Na tamtejszych wybrzeżach występują groźne dla człowieka algi.Skutki zakażenia mogą utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni. 

Zanzibar
22.07.2023 18:00 "Dużo białych turystów nauczyło tutejsze dzieci żebractwa". Polka opowiada o życiu na Zanzibarze

Zanzibar od kilku lat sukcesywnie staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. Nasi rodacy przylatują na tę tanzańską wyspę nie tylko na wczasy, ale również do pracy. Na facebookowej grupie “Polacy na Zanzibarze” jest ponad 35 tys. użytkowników, a ta liczba stale rośnie. Afrykański przewodnik o nazwisku Lewandowski mówiący po polsku czy slogany reklamowe tj. “taniej niż w Biedronce” nikogo tu już nie dziwią. Na temat życia na Zanzibarze, lokalnej ludności i Polaków w Tanzanii rozmawialiśmy z Kamilą Topór, autorką kanału na YouTube ZanziRaj.

Plaża w Sopocie
22.07.2023 17:07 Najcieplejsze kąpieliska nad Bałtykiem. Sprawdź, gdzie warto pływać w wakacje

Nad Bałtykiem główną rolę odgrywają nie tylko dobre miejsca na plażach czy słoneczna pogoda. W gorętsze dni plażowicze chcą też zaznać ochłody pływając w morzu. Niestety temperatura wody nie zawsze sprzyja pływakom. Prędzej woda zmrozi im krew w żyłach niż zachęci do kontynuowania kąpieli.Jak zatem wybrać najlepsze miejsce do pływania nad Bałtykiem w wakacje? Z pomocą mogą przyjść wyniki pomiarów temperatury wody.

Trąba powietrzna na Bałtyku
22.07.2023 16:36 Nieopodal Darłówka nagle zrobiło się ciemno. Po chwili plażowicz zobaczył to na Bałtyku

Pogoda nad morzem w ostatnich dniach uległa gwałtownej zmianie. Jeszcze w piątek nad Bałtykiem wypoczywało wiele osób. Jednak z plaży urlopowiczów wygoniły burze. Nieopodal Darłówka nie tylko one były niebezpieczne.Sobota nad Bałtykiem upływa pod znakiem silnego wiatru i ochłodzenia. Na całym wybrzeżu obowiązuje alert pierwszego stopnia przed burzami. Niebezpiecznie zrobiło się tam już w piątek. Właśnie wtedy jeden z plażowiczów uwiecznił trąbę wodną.

Buty i droga
22.07.2023 15:14 Ponad 11 tys. zł kary za wyjście na szlak w japonkach. Nie mają najmniejszej litości dla turystów

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego na nowo rozgorzała dyskusja o przygotowaniu turystów do górskich wędrówek. Niestety wiele osób ignoruje apele i ostrzeżenia, a na szlakach pojawia się w nieodpowiednim stroju. Najwięcej do życzenia najczęściej pozostawiają buty.Już wiosną pisaliśmy o turystce, która Świnicę postanowiła zdobyć w sandałach. W takich butach wędrowała po skałach, a nawet płatach śniegu. W Polsce pozostała bezkarna. We Włoszech mogłaby za to słono zapłacić.

Vera Zvonareva
22.07.2023 14:04 Lotnisko Chopina powiedziało stop. Rosyjska tenisistka odprawiona z kwitkiem

Zasady dotyczące podróży Rosjan do Europy są bardzo restrykcyjne. Tym samym przepisom podlegają zwykli obywatele, biznesmeni, ale również sportowcy. Boleśnie przekonała się o tym jedna z rosyjskich tenisistek.Od wybuchu wojny w Ukrainie, Rosjanie mają bardzo utrudnioną drogę do Europy. Wjazd na teren Starego Kontynentu spoza strefy UE jest w zasadzie niemożliwy. Ofiarą tych zasad padła Vera Zvonareva, która zmierzała wystąpić na kortach Legii Warszawy.

Plaża w Cannes
22.07.2023 13:00 Za co składać reklamację na wakacjach? Trzeba to zrobić "tak szybko jak to możliwe"

Na wakacjach nie wszystko idzie zgodnie z planem. I niestety nie wliczają się w to tylko zmiany pogodowe. Gdy turyści wybierają się na wakacje z biurami podróży, muszą liczyć się z tym, że może wydarzyć się sytuacja, która skutecznie popsuje radość z ich pobytu w wymarzonym miejscu. I to niekoniecznie z ich winy.Co zrobić, gdy biuro podróży nie zapewniło wam warunków ustalonych w umowie? Na to pytanie odpowiadają prawnicy. Jednocześnie doradzają, w jaki sposób sporządzić reklamację.

Plaża w Mielnie
22.07.2023 12:15 Samotny parawan nad Bałtykiem. Plażowicza nie pokonała nawet pogoda

Osoby, które najbliższy weekend postanowiły spędzić nad Bałtykiem, nie mogą liczyć na piękną pogodę. Po kilku upalnych dniach, na niebie pojawiły się chmury, wiatr przybrał na sile, a temperatury zaczęły błyskawicznie spadać. To jednak nie zatrzymało plażowiczów.O polskim parawaningu napisano już wiele. Równie często co z osłon, żartuje się z pogody nad Bałtykiem. Jednak kiedy na plaży zaczyna wiać, parawan okazuje się niezbędnym rekwizytem.

Szczyrbskie Jezioro
22.07.2023 10:56 "Wepchnął ofierze głowę do wody i trzymał". Brutalne morderstwo nad tatrzańskim jeziorem

Wiele osób spędza wakacje w Tatrach. Szlaki zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie zachwycają niesamowitymi widokami. Niestety jedna z najpiękniejszych miejsc u naszych sąsiadów stało się miejscem zbrodni.Słowackie media w piątek 21 lipca przekazały bardzo niepokojące informacje. Nad Szczyrbskim Jeziorem doszło do brutalnego morderstwa. Sprawca jest już w rękach policji.

Obóz
22.07.2023 10:01 Harcerz dostał zadanie na obozie i zaginął. Poszukiwania na dużą skalę

Nie tak miał przebiegać obóz harcerski w Kuźni Raciborskiej. Harcerze planowali dobrze się bawić i zdobywać nowe sprawności. Niestety jeden z nich nie wrócił do obozu podczas wykonywania zadania.W Kuźni Raciborskiej od rana trwały poszukiwania 15-latka. Jego zaginięcie zgłoszono w piątek wieczorem. Na szczęście po wielu godzinach poszukiwań historia zakończyła się szczęśliwie. Na zaginionego trafił patrol policji.

Hala Targowa w Budapeszcie
22.07.2023 08:23 Podróż za "grosze". To jedna z najtańszych stolic na wakacyjny wyjazd

Szukasz taniego i ciekawego miejsca na kilkudniową podróż? Wcale nie musisz ograniczać się do poszukiwań w Polsce. Okazuje się, że jedna z europejskich stolic oferuje całkiem sporo atrakcji. Dodatkowo nie wymaga od turysty wydania dużej sumy pieniędzy, aby spędzić w niej przyjemnie wakacje.Pobyt w europejskiej stolicy za niecałe 300 zł? Jest to możliwe i wcale nie musisz jej daleko szukać. Wystarczy, że wyjedziesz na Węgry.

Lech Wałęsa i Kleopatra
21.07.2023 20:55 Lech Wałęsa jak Kleopatra. Pochwalił się zdjęciami z tegorocznych wakacji

Lech Wałęsa słynie z nietypowych wpisów i zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych. Tym razem pokazał, jak spędza tegoroczne wakacje. Niektóre atrakcje, które wypróbował, były bardzo nietypowe.Były prezydent od lat nie ukrywa, że mierzy się z problemami zdrowotnymi. Z tego powodu regularnie odwiedza Arłamów, gdzie korzysta z dobrodziejstw kąpieli w wodach mineralnych i innych zabiegów. Tym razem jego wybór padł na inne miejsce.

Lotnisko Chopina
21.07.2023 20:13 "Grzywna, kara pozbawienia wolności a może zakaz wylotu". Lotnisko Chopina ostrzega

Zagraniczne wakacje w większości przypadków wiążą się z podróżą samolotem. Jednak mimo upływu lat wiele osób nie potrafi się tam właściwie zachować. Jak przypomina Lotnisko Chopina, wystarczy jedno słowo, żeby trafić na czarną listę.Polskie lotniska notują rekordy popularności. W wielu miejscach już w czerwcu udało się przebić wyniki sprzed pandemii, a szczyt sezonu jest dopiero przed nami. Być może dlatego Lotnisko Chopina postanowiło ostrzec pasażerów.

Krynica Morska
21.07.2023 19:01 Wzięli pod lupę ceny nad morzem i w górach. Różnice są kosmiczne

"Paragony grozy" zalewają internet. Ale gdzie tak naprawdę jest drożej – nad morzem czy w górach? Okazuje się, że różnica jest ogromna.Nie da się ukryć, że wyjazd na tegoroczne wakacje z pewnością nie należy do tanich. Z powodu wysokich cen wiele osób zdecydowało się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Smażą kotlety, robią kanapki i tak wędrują na plażę lub ruszają na szlaki. Jednak ceny w sklepach również nie należą do najniższych.

Wnętrze samolotu
21.07.2023 17:20 Dlaczego samoloty się spóźniają? Odpowiedź stewarda rozwścieczy turystów

Opóźnienia lotów to prawdziwa zmora podróżnych. Niekiedy na wejście na pokład trzeba czekać godzinami. Jednak jak podkreśla polski steward, loty bywają opóźnione nie tylko z powodów technicznych.Kolejne wakacje upływają pod znakiem opóźnień. Choć nie jest tak źle jak przed rokiem, to liczne strajki, a także bardzo ciasna siatka połączeń sprawiają, że samoloty startują i lądują później, niż powinny. Jak się okazuje, w wielu przypadkach winni są pasażerowie.

Zabzibar
21.07.2023 15:17 Poleciała na Zanzibar i nie mogła uwierzyć. Miejscowy przewodnik zaczął mówić po polsku

Zanzibar to od kilku lat bardzo popularny kierunek podróży Polaków. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że polskich turystów jest tam tak wielu, że miejscowi przewodnicy mówią w naszym języku.Popularność Zanzibaru ma związek z ogromną akcją promocyjną sieci hoteli Pili Pili. Choć inwestycja wywołała kontrowersje, a "Wojtek z Zanzibaru" jest ścigany przez polskie służby, to popularność wyspy należącej do Tanzanii stale rośnie.

Ryanair
21.07.2023 13:57 Ryanair rozgrzeje podróżujących z Wrocławia. Te trasy staną się hitem

Wakacje trwają w najlepsze, a wiele osób właśnie pakuje walizki, żeby ruszyć w wymarzoną podróż. Jednak linie lotnicze już teraz dopracowują swoją jesienno-zimową ofertę. Nowymi kierunkami zaskoczy m.in. Ryanair.Ryanair niezmiennie pozostaje najczęściej wybieraną linią lotniczą w Europie. Na podróże z irlandzkim przewoźnikiem decyduje się również wielu Polaków. Za sprawą nowych tras z Wrocławia chętnych na latanie może być jeszcze więcej.

woda ścieki podhale
21.07.2023 12:42 Górale nie chcą dłużej milczeć. Mieszkańcy i turyści "piją szambo"

Od lat mieszkańcy tatrzańskiej gminy borykają się z poważnym problemem. Przez mętną wodę w kranach skarżą się na różne dolegliwości brzucha czy skóry. Starają się jak najczęściej korzystać z wody butelkowanej, lecz nie w każdej sytuacji jest to możliwe. Problem jest na tyle poważny, że nawet sanepid zabrania korzystać z kranówki.  Woda w gminie Biały Dunajec może też stanowić zagrożenie dla turystów. Mieszkańcy utrzymują się z turystyki, gdyż wielu przyjezdnych decyduje się nocować poza terenem Zakopanego. Górale uważają, że gmina niewiele robi w celu poprawienia sytuacji.

lotnisko chopina zamknięte
21.07.2023 11:23 Lotnisko Chopina w Warszawie zostanie zamknięte. Zapadła oficjalna decyzja

To koniec spekulacji. Zapadła oficjalna decyzja o zamknięciu głównego warszawskiego portu. Lotnictwo cywilne zniknie z Lotniska Chopina w Warszawie po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego .To jedno z założeń opublikowanego niedawno projektu rządowej strategii dla branży lotniczej. Jakie inne decyzje się w nim znajdują?

Jezioro
21.07.2023 10:34 To najcieplejsze jezioro w Polsce. Woda ma aż 30 stopni

Na pierwszy rzut oka to niepozorne polskie jezioro nie wyróżnia się niczym szczególnym od pozostałych. Dopiero w jego głębinach można znaleźć fascynujące stworzenia, nie występujące w innych wodach. W tym jeziorze mogą swobodnie się rozwijać dzięki jego wysokiej temperaturze.Wody Jeziora Licheńskiego osiągają temperaturę 30 stopni. Dzięki temu w głębinach mogą rozwijać się gatunki rzadko spotykane w innych polskich jeziorach.

darmowe all inclusive wakacje
21.07.2023 09:23 Rodzina chwali się sposobem na darmowe all inclusive. Pomysł dzieli internautów

Beztroskie wakacje w stylu all inclusive mogą sporo kosztować. W tym przypadku turyści nie zapłacili dosłownie nic. 39-letnia Roxanne Balciunas pochwaliła się na TikToku "sprytnym" sposobem na darmowe jedzenie i picie w tureckich kurortach all inclusive.Ten “patent” na all inclusive nie przypadł jednak wszystkim do gustu. Filmik wywołał burzę w sieci.

rekiny plaża panika
21.07.2023 07:38 Turyści przerażeni rekinami tuż przy plaży. To już prawdziwa plaga w popularnych kurortach

Turyści uciekali z wody, a dzieci zaczęły krzyczeć. To kolejny przypadek, kiedy na najpopularniejszy plażach w europejskich kurortach pojawiają się rekiny. Tym razem miało to miejsce w Portugalii. Rekin pojawił się na bardzo płytkiej wodzie, przy samym kąpielisku. Zdarzenie zarejestrowali sami plażowicze.W tym roku przypadki pojawienia się rekinów tuż obok ludzi wypoczywających na plażach są bardzo częste. Naukowcy próbują wyjaśnić nietypowe zachowanie zwierząt. 

Stacja PKP
20.07.2023 19:11 PKP dodaje opcję, na którą wszyscy czekali. To znacznie ułatwi podróżowanie

We wtorek 18 lipca PKP Intercity dodało nową opcję w swojej aplikacji mobilnej. Z uwagi na jej rosnącą popularność polski przewoźnik postanowił rozszerzyć swoja ofertę w zdalnych kanałach sprzedaży. Od paru dni pasażerowie nie muszą kupować biletów międzynarodowych tylko w kasie.Od niedawna w aplikacji mobilnej PKP Intercity można zakupić bilety międzynarodowe. Ta opcja może znacznie ułatwić podróżowanie pasażerom. Nie będą musieli nabywać ich w stacjonarnych kasach biletowych.

Chania
20.07.2023 18:01 Poćwiartowane zwłoki w czarnym worku. Przerażające odkrycie w ulubionym kraju Polaków

We wtorek 18 lipca dokonano przerażającego odkrycia w ulubionym kraju Polaków. W jednym z worków na śmieci pracownicy znaleźli odciętą ludzką głowę. Zszokowani natychmiast przerwali pracę i wezwali na miejsce policję.Tego samego dnia policja rozpoczęła poszukiwania reszty części ciała. Niestety w ostatnich tygodniach nie była to pierwsza niepokojąca zbrodnia, do której doszło na terenie Grecji.

Samolot Wizz Aira
20.07.2023 17:01 Wizz Air nie wpuścił Polaków do samolotu. "Miejsca mamy na za dwa dni"

Ostatnimi czasy loty po Europie stają się dość problematyczne. Niedawno przekonali się o tym polscy pasażerowie lecący samolotem powrotnym z Włoch do Polski. Kilkugodzinne opóźnienia i szwankujący system nie były jedynymi problemami czyhającymi na podróżnych.Wśród pechowców znalazł się również dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jasina. O swoich doświadczeniach postanowił podzielić się z innymi. Niestety nie był jedyną poszkodowaną osobą.

Plaża w Świnoujściu
20.07.2023 15:23 Niemcy chwalą polskie wybrzeże. "Gdyby nie złotówki i polskie nazwy ulic, można by pomyśleć, że jest się po drugiej stronie"

Polskie wybrzeże jest ponownie wychwalane przez zagranicznych turystów. Tym razem to Niemcy docenili walory spędzania nadmorskich wakacji w Polsce. Szczególnie jedno miejsce stało się wiodącym punktem turystycznym dla naszych zachodnich sąsiadów.Mowa tutaj o Świnoujściu, gdzie obecnie panuje szczyt sezonu. Według portalu “Ostsee Zeitung” na ten moment w Niemczech “sezon zapowiada się skromnie”.

Ryanair
20.07.2023 15:19 Błyskawiczna wyprzedaż Ryanaira. Loty za bezcen z jednego polskiego miasta

Ryanair lubi zaskakiwać swoich klientów promocjami niespodziankami. Tym razem informację o wyjątkowej promocji przekazała Alicja Wójcik-Gołębiowska. Na kupienie tańszych biletów jest tylko chwila.W tym roku Łódź świętuje swoje 600 urodziny. Do hucznych obchodów tej rocznicy postanowił dołączyć Ryanair. Turyści tylko przez kilka godzin będą mieli szansę na kupienie biletów lotniczych w bardzo niskich cenach.

broad peak polka
20.07.2023 15:08 Polka zrobiła to jako pierwsza kobieta na świecie! Historyczny wyczyn w górach

To wielki sukces Polki. Alpinistka Anna Tybor jako pierwsza kobieta na świecie zjechała na nartach z Broad Peak na granicy Chin i Pakistanu (8051 m n.p.m.). Oficjalnie potwierdziło to w komunikacie biura prasowego Polki.Cała akcja szczytowa zajęła dobę. Alpinistka ma już na koncie podobne sukcesy.

Zakopane
20.07.2023 14:08 Wakacyjny kurort tonie w śmieciach. "Kosze wręcz kipiały w upale"

W sezonie wakacyjnym kurorty w Polsce przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Na ulicach robi się nie tylko tłoczno. W jednym z tych kurortów kosze na śmieci nie są w stanie pomieścić wszystkich odpadków. Część z nich ląduje na ulicach, co nie jest przyjemnym widokiem dla mieszkańców miasta i przyjezdnych.Władze wiedzą o narastającym problemie ze śmieciami. Uważają, że główną przyczyną była duża liczba turystów, która odwiedziła miasto w ostatni weekend, tj.: 15-16 lipca.

Wiktoria Głowienkowska
20.07.2023 12:00 Skandaliczne zachowanie pilota Wizz Air. Upokorzył Polkę na wózku przed resztą pasażerów

Do oburzającego incydentu doszło na pokładzie samolotu linii Wizz Air lecącego do Warszawy w środę 19 lipca. Pilot upokorzył przed resztą pasażerów poruszającą się na wózku managerkę gwiazd, Wiktorię Głowienkowską.Wiktoria Głowienkowska choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni, przez co na co dzień porusza się o wózku. W żadnym stopniu nie przeszkadza jej to w rozwijaniu swoich pasji i kariery. Pracuje jako managerka rapera Tymka, dużo podróżuje i stara się czerpać z życia pełnymi garściami. 

Kontrola paszportowa
20.07.2023 11:21 Dwie tożsamości i trzy paszporty. Podejrzany mężczyzna próbował wtargnąć na terytorium Polski

Straż Graniczna poinformowała o bardzo nietypowym incydencie, jaki miał miejsce na Lotnisku Chopina. Pewien Irakijczyk próbował dostać się na teren Polski z trzema wizami i podwójną tożsamością. Mężczyzny nie wpuszczono do kraju. Wszczęto postępowanie w sprawie przekroczenia granicy państwowej podstępem. 

katastrofa chrycynno ofiary
20.07.2023 10:45 Katastrofa w Chrcynnie. Zginęła mistrzyni Polski i Europy

W poniedziałek samolot Cessna uderzył skrzydłem w ziemię, a następnie staranował hangar na płycie lotniska pod Warszawą. Na miejscu zginęło pięć osób, a ośmioro zostało rannych.Okazuje się, że ofiarą katastrofy była również utytułowana mistrzyni.Dziś, po kilkudniowej walce o życie zmarła szósta ofiara katastrofy. Teraz poznajemy tożsamość kolejnych ofiar tej tragedii. 

lew berlin
20.07.2023 09:27 Po mieście grasuje lwica. Trwa policyjna obława

Policjanci z długą bronią oraz myśliwi pojawili się na ulicach stolicy Niemiec. Polują na drapieżnika - prawdopodobnie lwicę - który grasuje w południowych dzielnicach Berlina. Dzikiego kota widać na opublikowanym nagraniu.Służby proszą, aby turyści i mieszkańcy kilku dzielnic nie wychodzili na ulice miasta.  

polak zjazd na nartach osmiotysiecznik
20.07.2023 08:40 Polak znów dokonał niemożliwego! "Zjazd był całkiem przyjemny"

Znów to zrobił! Andrzej Bargiel zdobył kolejny ośmiotysięcznik, a następnie zjechał z niego na nartach. To jeszcze nie koniec akcji, bo po 2 dniach odpoczynku podejmie próbę wejścia i zjazdu z kolejnego szczytu.Bez użycia dodatkowego tlenu zdobył na Gaszerbrum II, teraz będzie atakował kolejny - Gaszerbruma I. "Zjazd był przyjemny. Śniegu było dostatecznie dużo. Sporo jest lodu, ale udało się znaleźć logiczną linię" - mówił po całej akcji.

katastrofa chrycynno
20.07.2023 07:36 Kolejna ofiara katastrofy w Chrcynnie. Wdowa napisała poruszający apel

W warszawskim szpitalu zmarła kolejna ofiara katastrofy w Chrcynnie.  Artur "Zielony" Zieliński był instruktorem spadochronowy poszkodowany w katastrofie samolotu. O śmierci poinformowała jego żona w mediach społecznościowych. Wdowa zwróciła się też z przejmującym apelem.To szósta ofiara tragicznego wypadku lotniczego koło Nasielska na Mazowszu.  Artur był także oficerem wojsk powietrznodesantowych i operacji niekonwencjonalnych WOT. "Był najlepszy" mówi gen. broni Wiesław Kukuła

Rysy
19.07.2023 21:01 Turysta cudem uniknął śmierci w Tatrach. Jeden przedmiot zaważył o jego życiu

We wtorek 18 lipca doszło do niebezpiecznego wypadku w Tatrach. Turysta spadł z dużej wysokości, z Rysów. Po dotarciu TOPRu na miejsce okazało się, że mężczyzna przeżył upadek. Życie ocalił mu jeden przedmiot, bez którego prawdopodobnie nie zostałby odnaleziony żywy przez ratowników.Tamtego dnia ratownicy TOPR podejmowali jeszcze parę interwencji w Tatrach. Na szczęście w reszcie przypadków turyści nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Gradobicie w Korzennej
19.07.2023 19:50 Środek lata, a oni musieli złapać za łopaty i odśnieżać. Pogoda na południu Polski oszalała

Letnie upały dokuczają nam już od kilku dni. Wysoka temperatura w połączeniu z dużą wilgotnością prowadzi do powstawania burz. Jednak to, co spotkało mieszkańców powiatu nowosądeckiego, przechodzi wszelkie pojęcie.Letnie burze bywają bardzo niebezpieczne. Na początku tygodnia przekonali się o tym mieszkańcy Rabki. Po gwałtownej ulewie pobliski potok wystąpił z koryta, doprowadzając do podtopień. Jednak nic nie zmieni zaskoczenia po gradobiciu w Korzennej.

Kraków
19.07.2023 19:20 Zagraniczni turyści kochają spędzać wakacje w Polsce. Niemcy mają poważną konkurencję

Podczas gdy Europa zmaga się z falami upałów przekraczającymi 40 st. C, a ceny w euro skutecznie uderzają po kieszeni, Polska wyrasta na raj turystyczny. Temperatura zachęca do plażowania i aktywności, a ceny są znacznie niższe. To wszystko sprawia, że zagraniczni turyści coraz chętniej odwiedzają nasz kraj.Jeszcze kilka lat temu w Polsce można było spotkać głównie zagranicznych turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Ci pierwsi okupowali wybrzeże, a drudzy pokochali Kraków. Teraz sytuacja się odwróciła, a do naszego kraju na wakacje przyjeżdżają nawet Hiszpanie.

Spływ Dunajcem
19.07.2023 18:01 Drożyzna w Pieninach. Polscy turyści uciekają do słowackich atrakcji

Czy górale z Pienin mają powody do niepokoju w tegoroczne wakacje? Według nich coraz mniej polskich turystów decyduje się na jedną z popularniejszych atrakcji. Powodem ma być wkradająca się do tego rejonu drożyzna.Coraz droższa popularna atrakcja w Pieninach zniechęca turystów do korzystania z niej. Jej cena jest na tyle wysoka, że Polacy decydują się na słowackie usługi.

Jezioro Czorsztyńskie
19.07.2023 17:01 Zwłoki młodej kobiety nad Jeziorem Czorsztyńskim. Turyści kochają to miejsce

Jezioro Czorsztyńskie wyrasta na prawdziwy hit tego lata. Turyści doceniają przede wszystkim piękne otoczenie zbiornika. Wokół nie brakuje szlaków wzdłuż szczytów Pienin, a także ścieżek rowerowych. Niestety w tych pięknych okolicznościach doszło do tragedii.W środę 19 lipca "Tygodnik Podhalański" poinformował o zwłokach kobiety w aucie nad Jeziorem Czorsztyńskim. Na miejsce od razu wezwano służby.

rekord kilimandżaro
19.07.2023 16:01 Polak z Bytomia ustanowił górski rekord świata. Cały czas żonglował przy tym butelkami

Niesamowity wyczyn Polaka. Krzysztof Drabik na co dzień jest zawodowy barmanem flair. Tym razem wykorzystał swój talent do pobicia rekordu świata. Mężczyzna wszedł na najwyższy szczyt Afryki cały czas żonglując butelkami.Sama akcja jest niezwykła dlatego, że wspaniały był również cel, na który zbierano środki.

Kuracjusze w sanatorium
19.07.2023 15:02 "Co się dzieje w sanatorium, zostaje w sanatorium". Tak się bawią kuracjusze na wczasach

Zazwyczaj kuracjusze jeżdżą do sanatoriów, aby poddać się leczeniu dokuczliwych dolegliwości. A przynajmniej tak można przypuszczać. Jednak okazuje się, że w tych miejscach ludzie zmieniają się nie do poznania. Picie alkoholu czy potańcówki do białego rana to nie jedyne “grzechy” kuracjuszy.W sanatoriach nie ma chwili na nudę. O tym doskonale przekonały się pracujące w nich fizjoterapeutki. Agnieszka i Natalia postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami z redakcją Wirtualna Polska. Lista występków kuracjuszy jest długa.

Chorwacja, Bułgaria i Egipt
19.07.2023 14:01 Tutaj zaoszczędzisz na wakacjach. Te miejsca Polacy wybierają na last minute

Inflacja oraz liczne polskie paragony grozy nie zachęcają Polaków do spędzania wakacji w kraju. Bardziej kuszącą alternatywą stały się kraje europejskie. W niektórych z nich polscy turyści wydadzą mniej pieniędzy niż nad Bałtykiem. Gdzie warto spędzić tanio wakacje last minute?Oto kilka propozycji wyjazdów na tegoroczne wakacje last minute. W tych miejscach masz szansę spędzić je najtaniej.

Polscy policjanci w Chorwacji
19.07.2023 12:09 Bohaterski wyczyn polskich policjantów w Chorwacji. Uratowali tonącego mężczyznę

Polscy policjanci, którzy pełnią służbę w międzynarodowym patrolu na plaży w Chorwacji uratowali 29-letniego Chorwata. Mężczyzna nagle zniknął pod wodą przez uraz barku. 18 lipca we wtorek polscy policjanci wskoczyli do wody i wyciągnęli na brzeg 29-letniego Chorwata. 

Grecja
19.07.2023 11:23 Turysta otrzymał “grecki dar” od kapłana. Po wszystkim zgłosił sprawę na policję

Turysta, który spędził wakacje na Rodos nie będzie miło wspominał wizyty w jednym z klasztorów. Mężczyzna otrzymał “grecki dar” od duchownego. Później zgłosił sprawę na policję.30-latek chciał kupić pamiątkowy krzyżyk w jednym z grekokatolickich klasztorów.

PKP zablokował Włocławek
19.07.2023 10:35 Ruch w połowie miasta sparaliżowany. Pociąg PKP zablokował przejazd

18 lipca we wtorek we Włocławku doszło do zablokowania jednej z głównych ulic . Winny był pociąg PKP. Przejazd na Zazamczu został zablokowany. Sparaliżowało to chwilowo ruch w mieście.

kurorty bałtyk turyści
19.07.2023 09:03 "Wyzywają nas od złodziei". Pracownicy w nadmorskich kurortach mają dość zachowania turystów

W tym roku nad Bałtykiem, zamiast wakacyjnego luzu, czuć duże napięcie. Według obsługi popularnych, polskich kurortów docinki, obrażanie, a nawet agresja klientów to już codzienność. Według nich, wysokie ceny i galopująca inflacja sprawiły, że urlopowiczom często puszczają nerwy."Pracuję tu od czterech lat, ale tak źle jeszcze nie było" - powiedziała Interii pani Magda ekspedientka z Międzyzdrojów. Najbardziej pokrzywdzeni czują się pracownicy sezonowi w turystycznych miejscowościach. "Traktują nas jak bydło" - przyznają.

Zakrzówek
19.07.2023 09:01 Dwugodzinny pościg na Zakrzówku. Pływak nie dawał szans służbom na łódce

Kąpielisko na Zakrzówku to niewątpliwie największa atrakcja Krakowa tego lata. Tłumy chętnie zjeżdżają się nad akwen, by zaznać kąpieli wodnej. Jak się okazuje, jeden z pływaków postanowił sprawdzić cierpliwość ratowników. Na facebookowym profilu "Co jest nie tak z Krakowem" opublikowano zdjęcie, które zostało bardzo szeroko komentowane w Internecie. 

utonięcie chłopiec wisła
19.07.2023 07:58 Dramatyczne doniesienia ze Złotorii. Nurt Wisły porwał dwóch 14-latków

Przykre doniesienia ze Złotorii w woj. kujawsko-pomorskim. Pięcioosobowa grupa chłopców w wieku około 14 lat pływała w Wiśle.  Dwoje z nich zostało porwanych przez nurt rzeki. W pewnym momencie jeden z nastolatków zniknął pod powierzchnią wody.  Strażacy i nurkowie prowadzili akcję poszukiwawczą. Niestety, w rzece znaleziono ciało jednego z chłopców. To kolejna taka tragedia nad Wisłą. 

Pluszowe gęsi i plaża we Władysławowie
18.07.2023 22:01 Największy hit tego lata na celowniku. Wydano oficjalne ostrzeżenie

Gęsi opanowały każdy turystyczny skrawek Polski. Można je kupić na wielu stoiskach od morza, przez mazury, aż po Zakopane. Choć moda na nie opanowała cały kraj, to UOKiK ostrzega rodziców.Gęsie szaleństwo opanowało Polskę. Maskotki i plecaki z białym ptakiem chce mieć każde dziecko. Najmniejsze pluszaki można kupić już za ok. 30 zł. Za te większe trzeba zapłacić nawet 120 zł. Niezależnie od ceny rodzice powinni zachować czujność. 

Dziwny obiekt na plaży w Australii
18.07.2023 21:02 Woda wyrzuciła na brzeg tajemniczy obiekt. Pochodzi z kosmosu!

Poranne spacery po plażach potrafią być niezwykle ciekawe i to nie tylko ze względu na urokliwe wschody Słońca. W Australii turyści od kilku dni snuli teorie spiskowe na temat tajemniczego cylindra, który na plażę wyrzuciła woda.Zaskakującego odkrycia na plaży w pobliżu Green Hea na zachodzie Australii dokonano już kilka dni temu. Zarówno internauci, jak i eksperci prześcigali się w teoriach spiskowych. Nie brakowało nawet opinii, że obiekt pochodzi z kosmosu. Co ciekawsze, to właśnie oni mogą mieć rację.

Dzik z Gdyni
18.07.2023 20:03 Gang dzików opanował Gdynię. Zwierzęta zaglądają do toreb turystów i chodzą do restauracji

Dziki opanowały plażę w Gdyni. W mediach społecznościowych regularnie pojawiają się kolejne nagrania, na których widać, jak całe stada spacerują również ulicami miasta. Jednak najnowsze materiały pokazują, że zwierzęta posuwają się jeszcze dalej.Problem dzików w Trójmieście jest znany od lat. Jednak z sezonu na sezon dzikie zwierzęta poczynają sobie coraz śmielej. Wiele z nich nie boi się już człowieka. Wręcz przeciwnie, próbują okradać turystów.

Rekiny w Hiszpanii
18.07.2023 19:03 Rekiny pływały kilka metrów od turystów. Niektórzy nie zdążyli dopłynąć do brzegu

W niedzielę 16 lipca u wybrzeży Katalonii doszło do bardzo groźnej sytuacji. W wodzie między turystami nagle pojawiły się dwa żarłacze ludojady. Ludzi od rekinów dzieliły zaledwie metry. Nie wszystkim udało się samodzielnie dopłynąć do brzegu. Niektórych musiały ratować łodzie. 

Zakopane
18.07.2023 18:03 Zarezerwowała nocleg w Zakopanem i straciła pieniądze. Oszuści nie mieli litości

Wakacje trwają. Wiele osób swój nocleg zarezerwowała już wiele miesięcy temu. Nadal nie brakuje jednak tych, którzy szukają ciekawej oferty "na ostatnią chwilę". To właśnie na nich polują oszuści.Zakopane w sezonie wakacyjnym przeżywa prawdziwe oblężenie. Ceny pewnie wystraszyły część turystów, jednak prawdziwi miłośnicy gór i tak postanowili ruszyć pod Giewont. Wśród osób zainteresowanych noclegiem w Zakopanem była również mieszkanka woj. świętokrzyskiego. 

Delfin
18.07.2023 17:03 Delfin połamał pływakowi kości. To nie pierwszy taki atak

Niedawno w zagranicznych mediach było głośno na temat stada orek, które regularnie atakują łodzie u wybrzeży Gibraltaru. W płytkich wodach niedaleko hiszpańskich plaż coraz częściej można też spostrzec agresywne rekiny. Jak się okazuje pozornie łagodne delfiny również mogą narobić wielu szkód. W niedzielę 15 lipca cztery osoby ucierpiały z powodu ataków delfinów. Wszystko działo się nieopodal plaży Suishohama w Japonii. 

porwanie rajd taksówka
18.07.2023 15:56 Jechali taksówką przez pół Polski. Porwali kierowcę, napadli na stację, a to był dopiero początek

Tragicznie mógł skończyć się rajd taksówką przez pół Polski. Cztery osoby, w tym 21-letnia kobieta i mężczyźni w wieku od 27 do 34 lat, trafili do aresztu. Grupka znajomych początkowo zamówiła kurs z Krakowa do Gdańska. Podczas jazdy pojmali kierowcę i ukradli samochód, a to był dopiero początek.  Nie były to pierwsze takie wykroczenia dla całej grupy. Napastnicy usłyszeli właśnie akty oskarżenia.

Pożar w Grecji
18.07.2023 15:01 Ewakuacja 1200 dzieci z obozów letnich w Grecji. Ogień pustoszy wakacyjne kurorty

Fala upałów przechodzi przez południową część Europy. W związku z tym dochodzi do niebezpiecznych sytuacji tj. pożary czy susza. W związku z tym ewakuowano blisko 1200 dzieci z letnich obozów w Grecji. W niektórych regionach na południu Europy temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Taka ciepłota jest bardzo niebezpieczna dla ludzi, zwłaszcza osób starszych i dzieci, a także zwierząt. 

Katastrofa w Chrcynnie
18.07.2023 14:00 Katastrofa Cessny w Chrcynnie. Na miejscu zginął pilot PLL LOT

Przyczyny katastrofy samolotu szkoleniowego Cessna na razie nie są znane. Na miejscu cały czas trwają prace, których celem jest zebranie jak największej liczby dowodów. Śledczy mają aż trzy hipotezy.Od godziny 11 na lotnisku w Chrcynnie trwają prace prokuratorów i przedstawicieli Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Prokuratura w Pułtusku przekazała jednak kilka nowych faktów na temat tragicznego zdarzenia.

Przemyt narkotyków
18.07.2023 13:06 Polka próbowała przemycić narkotyki za 4,5 tys. zł. Kobieta wpadła na lotnisku

18 gramów - tyle kokainy próbowała przemycić na lotnisku 43-letnia Polka przed swoimi wakacjami w bułgarskim Burgas. Teraz czeka ją dochodzenie pod nadzorem prokuratury.Kobieta wpadła 12 lipca w środę w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin podczas rutynowej kontroli. 

Pociąg na stacji w Warszawie (zdjęcie poglądowe)
18.07.2023 10:50 Koszmarna podróż z PKP. 360 minut opóźnienia i “przystanek” bez wody w szczerym polu

Pasażerowie, którzy w niedzielę 16 lipca jechali pociągiem TLK "Lubomirski" na trasie Gdynia - Kraków przez Warszawę nie będą mile wspominać tej podróży. Z powodu awarii lokomotywy, przy ponad 30 stopniach i braku zapasu wody musieli schronić się w pobliskim lesie. O zdarzeniu jako pierwsza poinformowała Wyborcza.pl.  

katastrofa chrycynno film
18.07.2023 10:22 Kamera uchwyciła moment katastrofy w Chrcynnie. Nagranie z wypadku samolotu

W wypadku samolotu w Chrcynnie pod Warszawą zginęło pięć osób, a osiem jest rannych. Służby badają teraz wrak samolotu. Jako przypuszczalną przyczynę wypadku podaje się warunki meteorologiczne. Internet obiegło nagranie, które będzie ważnym dowodem dla śledczych.Z informacji przekazanych przez Monikę Nowakowską-Bryndę z Komendy Głównej PSP wynika, że wypadku doszło podczas lądowania. Próbę  posadzenia maszyny zarejestrowała kamera. 

katastrofa chrycynno
18.07.2023 08:50 Bilans po całonocnej akcji w Chrcynnie. Dziecko wśród poszkodowanych w katastrofie samolotu

Tragiczny wypadek na lotnisku pod Warszawą. Samolot Cessna przed godziną 20 w poniedziałek wbił się w hangar miejscowego aeroklubu. Po całonocnej akcji, służby informują o 5 ofiarach śmiertelnych. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Stan dwóch mężczyzn jest nadal bardzo ciężki.Wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski poinformował, że w wśród rannych jest również dziecko.

wypadek chrcynno cessna
18.07.2023 07:21 Katastrofa w Chrcynnie. Eksperci mówią o przyczynach wypadku samolotu

Wypadek samolotu Cessna pod Nowym Dworem Mazowieckim to najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w Polsce od blisko dekady. Nie żyje pięć osób, osiem jest rannych. Służby nadal pracują na miejscu. Eksperci mówią o przyczynach wypadku.  Przyczyny tragedii będą ustalane na podstawie oględzin i opinii biegłych. W samolocie nie było rejestrator parametrów lotu, czyli tzw. "czarnej skrzynki".

Kataastrofa w Chrcynnie
17.07.2023 21:54 Katastrofa lotnicza pod Warszawą. Samolot runął prosto na ludzi chowających się przed burzą

Do katastrofy doszło w poniedziałek wieczorem. Z informacji przekazanych przez TVN24 wynika, że na miejsce ściągane są ogromne siły służb ratunkowych.Niewielki samolot spadł na budynek w miejscowości Chrcynno pod Nowym Dworem Mazowieckim nieopodal Warszawy. W jego murach znajdowało się wiele osób. Służby ratunkowe oficjalnie informują o wielu ofiarach śmiertelnych.

Świnoujście
17.07.2023 20:20 Dramat dziecka w Świnoujściu. Chłopiec zalał się gorącym olejem

Wakacji w Świnoujściu dobrze nie będzie wspominał 13-latek, który w poniedziałek trafił do szpitala. Podczas pobytu na plaży doszło do fatalnego wypadku.O całym zajściu na plaży w Świnoujściu poinformowała redakcja TVN24. Sytuacja była na tyle poważna, że na miejsce wezwano śmigłowiec LPR.

Giewont
17.07.2023 20:01 Kulisy ataku gazem pieprzowym na Giewoncie. To nie był przypadek!

W niedzielę po południu na Giewoncie doszło do bardzo nietypowej i niebezpiecznej sytuacji. Jeden z turystów został obezwładniony przy użyciu gazu pieprzowego. Ze szlaku został ewakuowany śmigłowcem TOPR.Wieczorem do sprawy odniosła się policja. Jednak dopiero informacje do jakich dotarł Polsat News, nieco wyjaśniają tajemniczą sytuację. Okazuje się, że na szczycie doszło do awantury.

Split
17.07.2023 20:01 Alarmy bombowe w chorwackich kurortach. Tysiące Polaków spędza tam wakacje

W poniedziałek 17 lipca rano chorwacka gazeta "Večernji list" poinformowała o alarmach bombowych w chorwackich Splicie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i bałkańskie media otrzymały anonimowe wiadomości na ten temat. Dotychczas nie ustalono, kto był nadawcą maila. 

Mały samolot
17.07.2023 19:02 79-letni pilot zasłabł w trakcie lądowania. Za ster złapała pasażerka

W sobotę 15 lipca doszło do groźnego zdarzenia na jednym z amerykańskich lotnisk. 79-letni pilot małego samolotu zasłabł w trakcie podchodzenia do lądowania. Za sterami usiadła jedna z pasażerek.Samolot rozbił się w pobliżu pasa startowego. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Lotnisko w Radomiu
17.07.2023 18:02 Turcy zabiorą Polaków na zimowe wakacje ukraińskimi samolotami. Wszystko z lotniska w Radomiu

Choć w kalendarzach mamy pełnię lata, biura podróży i linie lotnicze już teraz prężnie pracują nad zimową ofertą. Anex Tour, nowy gracz na polskim rynku właśnie poinformował, że będzie latał z Radomia.Anex Tour to tureckie biur podróży, które od kilku lat prężnie rozwija się na europejskim rynku. Wiosną tego roku wszedł na polski rynek i od razu sporo na nim namieszał. Zainteresowanie wakacjami jest ogromne, a zimowa oferta może być równie ciekawa.

Akcja policji w Bytomiu
17.07.2023 17:44 Chcieli dokonać samosądu na basenie. Zatrzymany w Bytomiu usłyszał zarzuty

O sprawie z bytomskiego basenu informują wszystkie media. Podejrzany miał tam dopuścić się "innych czynności seksualnych" wobec trojga dzieci. Kiedy został przyłapany na gorącym uczynku, z opałów uratowali go funkcjonariusze policji.To jednak nie koniec sprawy. Jak poinformował Polsat News, zatrzymany obywatel Gruzji w poniedziałek usłyszał zarzuty. Za kratami więzienia może spędzić wiele lat.

Plaża w Sarbinowie
17.07.2023 17:03 Mistrzowie parawaningu w akcji. Letnia rezydencja rozbita na plaży w Sarbinowie

Słoneczna aura i bardzo wysokie temperatury zachęciły plażowiczów do odpoczynku nad brzegiem Bałtyku. Traf sprawił, że w tym samym czasie na plaży w Sarbinowie pojawiło się kilku ogromnych fanów parawaningu. Wszystkich na gorącym uczynku przyłapały tamtejsze kamery.Sezon wakacyjny wielkimi krokami zbliża się do szczytu przypadającego na przełom lipca i sierpnia. Widać to zwłaszcza na plażach, które w upalne dni bardzo chętnie odwiedzają turyści. Niektórzy postanowili tam nawet rozbić letnie rezydencje.

utonięcie dziewczynka jezioro
17.07.2023 16:13 "W trakcie zabawy zniknęła pod wodą". Nie żyje 10-letnia dziewczynka

To bardzo smutny finał niewinnej zabawy na kąpielisku. Do tragedii doszło wczoraj w miejscowości Jeżewo w województwie kujawsko-pomorskim. Dziewczynka podczas zabawy zniknęła pod wodą. Mimo resuscytacji, nie udało jej się przywrócić życia.Upalny weekend przyniósł ogromną liczbę wypadków nad wodą. Niestety również śmiertelnych. Ratownicy apelują o rozwagę na kąpieliskach.

Raki w Poznaniu
17.07.2023 15:01 Inwazja tysięcy drapieżnych raków w Poznaniu. Miasto wypowiedziało wojnę szkodnikom

W Poznaniu nieoczekiwanie do olbrzymich rozmiarów rozmnożył się gatunek raka luizjańskiego. Miasto rozpoczęło akcję odławiania szkodnika, która ma potrwać do października. Skorupiaki te są groźne dla środowiska. Rak najprawdopodobniej został podrzucony do Lasu Dębińskiego przez akwarystę amatora. Szacuje się, że zwierzę mogło rozmnożyć się do liczby nawet kilku tysięcy. 

Majorka (zdjęcie poglądowe)
17.07.2023 14:00 Brutalny gwałt zbiorowy na turystce w Hiszpanii. Jeden ze sprawców wszystko nagrał

W środę 12 lipca na jednej z hiszpańskich wysp miało dojść do zbiorowego gwałtu na turystce z Niemiec. Wszyscy sprawcy zostali aresztowani i czekają na postawienie zarzutów. Majorka należy do ulubionych wakacyjnych destynacji Niemców. Z Berlina na tę hiszpańską wyspę można dolecieć za grosze, z czego chętnie korzystają nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. 

pożar lotnisko
17.07.2023 12:55 Pożar na popularnym lotnisku. Odwołane loty Wizz Aira, Ryanaira i wakacyjne czartery

Popularne wśród polskich turystów lotnisko zostanie natychmiast zamknięte. Wszystko przez pożar, do którego doszło w nocy. Strażacy walczyli z nim dziś aż do 6 rano.Pasażerowie wybierający się na Sycylię muszą zwrócić szczególną uwagę - wszystkie loty, w tym wakacyjne czartery do Katanii są odwołane lub przeniesione na inne lotniska.

Odnaleziony mężczyzna dryfujący po oceanie
17.07.2023 12:40 Przez dwa miesiące dryfował z psem po oceanie. Przetrwali dzięki surowym rybom

W poniedziałek rano BBC poinformowało o odnalezieniu australijskiego żeglarza Tima Shaddocka. Mężczyzna spędził na oceanie dwa miesiące. Towarzyszył mu pies Bella. Rozbitek wyznał, że przetrwał dzięki nietypowej diecie. Na co dzień wraz z psem żywili się surowymi rybami i popijali deszczówkę. 

Akcja gaszenia pożaru w Ełku
17.07.2023 11:01 Dramatyczny pożar kampera w Ełku. Rodzice osierocili dwoje dzieci

W poniedziałek 17 lipca przed 8 rano strażacy w Ełku otrzymali zgłoszenie o pożarze kampera. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że przebywały w nim dwie osoby. Nie udało się ich uratować.29-latka i 34-latek osierocili dwoje dzieci.

Lufthansa
17.07.2023 10:31 Linia lotnicza zepsuła wakacje Polakom. Po dwóch dniach wrócili do kraju

Jak podało radio rmf24.pl, w sobotę grupa 40 polskich turystów miała wylecieć na wakacje do Szkocji z biurem podróży ITAKA. Ze względu na opóźnienie pierwszego połączenia, nie zdążyli na drugi lot. Noc spędzili na lotnisku w Niemczech.Biuro podróży miało sprowadzić wczasowiczów autokarami do Polski.

tragedia jezioro materac
17.07.2023 09:46 Młode kobiety pływały na dmuchanym materacu. Skończyło się tragicznie

Tragiczny finał zabawy nad wodą. Dwie koleżanki pływały na dmuchanym materacu na jeziorze pod Tarnowskimi Górami. Nagle kobiety wpadły do wody. Mimo błyskawicznej akcji ratunkowej WOPR, zmarła 27-latka.Niewinna zabawa zakończyła się tragedią. Chociaż obie kobiety zostały przetransportowane do szpitala, jedna z nich zmarła po kilku godzinach od wypadku.

akcja ratunkowa wisła
17.07.2023 08:33 Akcja ratunkowa na Wiśle. Nurt rzeki porwał nastolatka i jego wujka

Trwa akcja ratunkowa na Wiśle. W miejscowości Holendry w województwie mazowieckim silny nurt porwał 50-latka. Mężczyzna tuż przed zdarzeniem wypoczywał z rodziną nad rzeką.Policja w Garwolinie informuje, że mężczyzna wraz z nastolatkiem chcieli przejść na drugi brzeg. Z wody udało się o własnych siłach wyjść tylko młodszemu członkowi rodziny. 

lincz basen bytom
17.07.2023 07:45 Próba linczu na basenie w Bytomiu. Cudzoziemcy zaczepiali dzieci. Policja użyła w tłumie gazu

Podczas sobotniego wypoczynku na basenach w Bytomiu omal nie doszło do linczu. Wszystko przez obcokrajowców, którzy mieli zaczepiać dzieci na basenie. Na miejscu policja musiała chronić grupkę sprawców przed agresywnym tłumemem. Próbę samosądu nagrały kamery.Agresywny tłum próbował sam wymierzyć sprawiedliwość. Teraz, po głośnej awanturze na basenie miejskim, zatrzymano cztery osoby. 

Akcja ratunkowa w Łebie
16.07.2023 17:05 Tragedia nad Bałtykiem. Para turystów nie była w stanie dopłynąć do brzegu

W sobotę 15 lipca doszło do tragicznego wypadku nad Bałtykiem. Para turystów nie była w stanie dopłynąć do brzegu i zaczęła się topić w morzu. Pomimo reakcji służb ratunkowych i wyciągnięciu pływaków, nie udało się uratować 39-letniego mężczyzny.Poszkodowana 34-latka trafiła do szpitala. Ratownicy apelują o ostrożność.

Kuba
16.07.2023 16:07 W tym kraju kurze jaja kupisz tylko na czarnym rynku. Cmokanie i gwizdanie na kobiety jest tu normą

Kuba jest jednym z nielicznych miejsc, w których czas się zatrzymał. Dla jednych jest to istny raj dla ziemi, a dla drugich oznaka zmarnowanego urlopu. Czy rzeczywiście jest tak źle, jak twierdzą turyści?    O Kubie krąży wiele opinii. Niektóre z nich sugerują, że ta wyspa granicząca z Meksykiem i USA, nie ma w sobie niczego ciekawego, co mogłoby przyciągnąć turystę. Nawet poziom obsługi i pokoi hotelowych pozostawia wiele do życzenia. Jednak czy taki jest w istocie obraz Kuby? Sabina Lawrów, która aktualnie przebywa na wyspie, postanowiła opowiedzieć nam, czego turyści mogą doświadczyć w tym kraju.

Giewont
16.07.2023 15:16 Atak gazem pieprzowym na Giewoncie. TOPR wysłał śmigłowiec

Okazuje się, że nie tylko warunki atmosferyczne lub kiepskie przygotowanie do wyprawy mogą zagrażać turystom w Tatrach. W niedzielę 16 lipca TOPR otrzymał zgłoszenie do bardzo nietypowego wypadku, który miał miejsce na Giewoncie.Gdy ratownicy TOPR dotarli na miejsce, czekał na nich poszkodowany mężczyzna. Według uzyskanych informacji, został on zaatakowany przez innego turystę gazem pieprzowym.

Kościół Wang
16.07.2023 14:30 Polski kościół inny niż wszystkie. Wyglądem przypomina świątynię wikingów

Mało który kościół w Polsce może się pochwalić takim stylem architektonicznym. Został on wybudowany w stylu nordyckim i podarowany ewangelikom. Dość nietypowa konstrukcja ma swoje uzasadnienie w swojej niezwykłej historii.Kościół Wang jest jednym z bardziej wyjątkowych zabytków sakralnych. Wzorowany na skandynawskim drewnianym budownictwie stanowi niezwykły punkt turystyczny na mapie Polski.

Rysy
16.07.2023 13:53 Impreza pod Rysami. Tłumy turystów stały w kolejce

Jak skusić turystów do wycieczki w góry? Wystarczy, że zorganizujecie imprezę na szczycie. W sobotę 15 lipca tłumy turystów czekały w kolejce, aby wziąć udział w wyjątkowym jubileuszu jednego ze schronisk.W sobotę słowackie schronisko Chata pod Rysami obchodziło swoje 90-lecie. Z tej okazji turyści masowo wyruszyli w góry, aby wspólnie z pracownikami świętować to wydarzenie.

Latoszyn
16.07.2023 12:01 Polskie uzdrowisko, które narodziło się na nowo. Dawniej konkurowało z Krynicą i Szczawnicą

Po II wojnie światowej to miejsce popadło w ruinę. Dawniej swoją sławą przyćmiewało uzdrowiska w Krynicy-Zdrój i Szczawnicy. Jednak dzięki zaangażowaniu władz miasta Dębica, udało się na nowo wybudować i otworzyć nowe miejsce dla kuracjuszy z całej Polski.W 2017 r. rozpoczęto prace nad uzdrowiskiem Latoszyn. Dzisiaj to miejsce cieszy się rosnącą popularnością, a władze gminy Dębica już planują jego dalszy rozwój.

Samolot Ryanair
16.07.2023 11:03 Ryanair odwołuje loty z Polski. Wielkie zmiany dla pasażerów

Kilka dni temu pojawił się zimowy rozkład lotów Ryanaira z Polski. Pojawiły się w nim nowe trasy do krajów europejskich, ale jednocześnie czasowo lub na stałe zrezygnowano z połączeń krajowych. I to takich, które cieszyły się popularnością wśród polskich pasażerów.Ryanair zrezygnował z kilku krajowych tras. Niektóre z nich na stałe znikną z oferty przewoźnika. Zmiany wejdą w życie już jesienią. O których trasach mowa?

kopalnia zlota
16.07.2023 09:24 Turystyczna "żyła złota". Odwiedzają ją ludzie z całego świata

To prawdziwa perła wśród atrakcji turystycznych. Zlokalizowana w górach, jest jedną z najstarszych kopalni złota w Polsce, której początki sięgają średniowiecza. Daj się porwać prawdziwej “gorączce złota” i spróbuj swoich sił w poszukiwaniach.  

Śnieżka
15.07.2023 16:06 Wielu turystów ignoruje ten istotny nakaz. “Ludzie i tak robią co chcą”

Co roku w sezonie wakacyjnym przybywa turystów w polskich górach. Dlatego też Karkonoski Park Narodowy przypomina im o jednym istotnym szczególe, który może znacznie ułatwić wchodzenie na górskie szczyty. Niestety nie wszyscy z niego korzystają.Nie wiedzieć czemu, wielu turystów ignoruje nakazy i zakazy. O ich zachowaniach postanowili wypowiedzieć się obserwatorzy pod postem Karkonoskiego Parku Narodowego.

Santorini
15.07.2023 15:05 "Nie chodzisz po nocach i nie rozmawiasz z dziwakami". Podróżniczka zdradza sekrety wakacji w pojedynkę

Europa to niezwykle ciekawy kontynent do zwiedzania. Bogata w różnorodność kulturową, językową i kulinarną potrafi zaskoczyć niejednego podróżnika. Chciałoby się dosłownie rzucić wszystko i urządzić niezapomnianą wycieczkę po Europie. Niestety, koszta sprawiają, że pomysł o europejskiej przygodzie trafia do półki z niespełnionymi marzeniami. Czy jest to w ogóle możliwe, aby taka przygoda życia nie pochłonęła większości naszych oszczędności?Jak się okazuje, taki eurotrip nie jest niemożliwy do zrealizowania. Niedawno udowodniła to Sabina Lawrów, autorka bloga podróżniczego Sama przez świat. W rozmowie z redakcją Turyści.pl opowiedziała o swoich doświadczeniach oraz ograniczeniach, jakie mogą pojawić się w trakcie podróży przez Europę.

Szamocin
15.07.2023 14:18 Miłosne igraszki na oczach plażowiczów. Kochanków może czekać surowa kara

Kilka dni temu na plaży w Szamocinach para kochanków postanowiła oddać się miłosnym igraszkom. Problem w tym, że robili to na oczach dorosłych i dzieci, przebywających w tamtym momencie nad wodą. Bulwersujące nagranie ze zdarzenia obiegło całe miasto.“Bohaterką” nagrania jest miejscowa tiktokerka, która swoimi filmikami budzi zgorszenie wśród lokalnej społeczności.

Piramida w Rapie
15.07.2023 13:10 Egipska piramida w Polsce. Ten wielki grobowiec do dziś skrywa wiele tajemnic

Piramidy w Egipcie cieszą się olbrzymią popularnością wśród turystów. Wokół nich przez lata zrodziło się bardzo dużo teorii i tajemnic. Jak się okazuje, w Polsce też możemy poszczycić się tego typu budowlą. Nie do końca wiadomo, kiedy powstała. Według jednych źródeł zbudowano ją w 1811 r., według innych w 1808 r. lub 1795 r. Znajdujący się w mazurskiej wsi Rapa pruski grobowiec baronów rodu von Fahrnheid od lat wzbudza ciekawość odwiedzających. Piramida jest wysoka na 15,9 m, a długość boku podstawy wynosi 10,4 m. 

Rodos
15.07.2023 12:36 Oto pułapki turystyczne, które mogą czyhać na turystów. Nie daj się naciągnąć

Sezon wakacyjny to nie tylko mile spędzony czas w wymarzonym miejscu. Czasami wakacje mogą zamienić się w przykre wspomnienie, o ile turyści stracą czujność i dadzą się oszukać. Na zwiedzających czyha masa pułapek turystycznych, które mają na celu opróżnić ich portfele.Przykładowo na greckiej wyspie Rodos należy wystrzegać się tego typu pułapek. Jednak na co dokładnie turysta musi zwracać uwagę, będąc na Rodos? O tym opowiedziała Anna Konecka w swoim materiale na Tiktoku.

Zakopane
15.07.2023 11:27 Pijana turystka opiekowała się 8-miesięcznym dzieckiem. Interweniowała policja

W wakacje wielu turystów korzysta z czasu wolnego i stara się odpocząć. Jednym wystarczy aktywny wypoczynek na górskich ścieżkach, a drugim jedzenie i picie w restauracjach. W czasie wolnym turystów bardziej nachodzi ochota na alkohol, lecz w takich momentach nie powinni zapominać o środkach ostrożności.Niestety o bezpieczeństwie zapomniała pewna turystka, która pod wpływem alkoholu opiekowała się 8-miesięcznym dzieckiem. O zdarzeniu zawiadomiono policję w Zakopanem.

Solina
15.07.2023 10:20 Prawdziwy skarb Bieszczad. Tamtejsze widoki są nie do opisania

Wiele osób nadal zastanawia się, gdzie spędzić tegoroczne wakacje. Nie wszyscy wykupili wczasy all inclusive. Nadal duża część Polaków planuje odwiedzić ciekawe miejsca w kraju. Jednym z nich zdecydowanie będą Bieszczady i tamtejsza gondola w Solinie.W Parku Rozrywki Tajemnicza Solina znajduje się wiele atrakcji dla najmłodszych, jak i nieco starszych. To świetny pomysł na wakacyjną przygodę. 

Pożar na lotnisku
15.07.2023 09:42 Kłęby czarnego dymu nad lotniskiem w Gdańsku. Służby w akcji

W piątek 14 lipca wybuchł pożar na jednym z polskich lotnisk. Na pobliskim parkingu zapaliło się kilkanaście samochodów. Do pożaru przyjechało pięć zastępów straży pożarnej i przez najbliższą godzinę strażacy próbowali szybko opanować ogień.Służbom udało się opanować sytuację. W wyniku pożaru spłonęło 11 samochodów.

Rekin
14.07.2023 18:12 W Morzu Bałtyckim też są rekiny. Największy mierzy aż trzy metry

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o atakach rekinów na ludzi lub po prostu o zwiększonej populacji tych drapieżników przy plażach. Jak się okazuje, w Morzu Bałtyckim też występują rekiny, z którymi raczej nie chcielibyśmy mieć styczności.Morze Bałtyckie jest akwenem śródlądowym, które jest połączone z Morzem Północnym poprzez Cieśninę Duńską. W związku z tym trudno spotkać tu rekiny na co dzień występujące w głębinach oceanów. Istnieje jednak kilka gatunków rekina, który występuje w polskim morzu. 

Lotnisko Chopina
14.07.2023 17:05 Chciał przewieźć ostrą amunicję do Paryża. Polak miał duże kłopoty

W czwartek 13 lipca na Lotnisku Chopina doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z pasażerów próbował przewieźć aż 12 sztuk ostrej amunicji w bagażu podręcznym. Mimo tłumaczeń, mężczyzna nie uniknął kary.Przy okazji Straż Graniczna przypomniała o zasadach przewodu broni palnej i amunicji

Terminal lotniska
14.07.2023 16:12 Podejrzany bagaż w toalecie na polskim lotnisku. Interweniowali pirotechnicy

Podejrzany bagaż w toalecie na polskim lotnisku. Interweniowali pirotechnicy  W piątek 14 lipca na lotnisku w Łodzi doszło do ewakuacji. Jak czytamy na stronie Straży Granicznej, powodem był niezabezpieczony bagaż w toalecie. Właścicielka została ukarana mandatem. Straż Graniczny po raz kolejny przypomina, aby na lotnisku nie pozostawiać bagażu bez nadzoru. 

puste hotele
14.07.2023 15:59 Hotele w Polsce świecą pustkami. Wyjazdy na ostatnią chwile coraz bardziej opłacalne

Właściciele hoteli narzekają na brak wczasowiczów w tegorocznym sezonie wakacyjnym. Ten problem najłatwiej dostrzec na wybrzeżu. Na początku lipca obłożenie hoteli w niektórych miejscach w Polsce wynosiło tylko 30–40 proc. Aby zachęcić turystów do wypoczynku, hotelarze są zmuszeni obniżyć swoje ceny, czasem nawet o połowę.W tym roku Polacy, wybierając się na wakacje, rezerwują zakwaterowanie "na ostatnią chwilę". Branża hotelarska przyznaje, że turystów zwyczajnie odstraszają obecne ceny. 

opóźnienia pkp awaria
14.07.2023 12:45 Horror w PKP. Straż pożarna ewakuowała pasażerów. Utrudnienia na wiele godzin

Dziś po godzinie 6 rano jeden z pociągów na linii kolejowej Poznań-Berlin zerwał sieć trakcyjną. Pasażerowie zostali ewakuowani przez straż pożarną. Awaria na wiele godzin wstrzymała ruch pociągów. Służby zapowiadają, że normalny ruch zostanie przywrócony po godzinie 16. Do tego czasu podróżnych czekają spore utrudnienia.Pasażerowie próbujący odjechać z Poznania w stronę Warszawy lub Gdańska skarżą się, że zostali pozostawieni bez żadnych informacji. Pociągi, na które PKP zmieniło bilety, również nie przyjeżdżały. 

Wizz Air
14.07.2023 11:20 Wizz Air ostrzega pasażerów. Gehenna turystów zacznie się już w sobotę

Wakacje we Włoszech to spełnienie marzeń niejednego polskiego turysty. Na Półwysep Apeniński każdego roku podróżują tłumy. Niestety osoby, które planowały tam lecieć w najbliższą sobotę, czeka niełatwa przeprawa.Na sobotę 15 lipca obsługa naziemna włoskich lotnisk zaplanowała dużą akcję protestacyjną. Niestety dla pasażerów lecących do Włoch, ale również startujących z tego kraju, oznacza to ogromne utrudnienia. Swoich pasażerów ostrzegł już Wizz Air.

pożar chorwacja
14.07.2023 09:21 Kłęby dymu nad plażami w ulubionym kraju Polaków. Polska ambasada wydała pilny komunikat

Pożar szaleje od wczoraj  w środkowej części Chorwacji. Trwa akcja ewakuacji turystów i mieszkańców. Ogień doprowadził do zniszczenia jednej wsi i stanowi zagrożenie dla innych. Chorwackie media donoszą o rannych. Akcję gaśniczą utrudnia wiatr. W kraju już panuje ogromny upał, a temperatury nadal rosną. Pożar rozprzestrzenia się niedaleko wybrzeża i wakacyjnej miejscowości Szybenik. Dym widoczny jest z plaży. Ostrzeżenie dla turystów wydała Polska Ambasada w Zagrzebiu. 

Hotel w Grecji
14.07.2023 08:34 To miały być luksusowe wakacje w Grecji. Polka musiała spać w hotelu jak z horroru

Grecja pozostaje od lat jednym z najczęściej wybieranych kierunków przez Polaków. Na spędzenie wakacji w tym wyspiarskim kraju zdecydowała się również Kornelia, którą wiele osób zna z występów w "Hotel Paradise". Influencerka nie spodziewała się jednak tego, co spotka ją na miejscu.Oferty biur podróży i hotelarzy nieustannie kuszą zdjęciami pięknych hoteli i plaż. Niestety czasami fotografie publikowane w sieci i katalogach mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ofiarą nieuczciwej oferty padła Kornelia.

Ryanair
14.07.2023 07:17 Ryanair będzie musiał masowo odwoływać loty. Na liście jest Polska

Podczas wyjazdu na wakacje mamy nadzieję, że będzie to czas beztroskiego odpoczynku. Niestety problemy i nerwowe sytuacje często zaczynają się już na lotniskach. Podczas najbliższego weekendu zmierzą się z tym pasażerowie Ryanaira.W dniach 15-16 lipca w Belgii odbędą się kolejne strajki pilotów Ryanaira. Nie jest to dobra wiadomość dla pasażerów. Oznacza bowiem, że przewoźnik będzie musiał odwołać ponad 100 lotów.

Samolot Enter Air
13.07.2023 20:30 Chwile grozy w przestworzach. Pasażerowie myśleli, że lecą uszkodzonym samolotem

Późną nocą w poniedziałek 10 lipca doszło do bardzo dziwnej sytuacji w polskim samolocie. Miał on ulec nieoczekiwanej awarii na lotnisku. Według załogi usterka była poważna i pasażerowie musieli czekać na nowy samolot. Ten jednak nie pojawił się i ostatecznie podróżni wrócili tą samą maszyną. Załoga nie powiedziała pasażerom, czy usterka została naprawiona.O sprawie dowiedział się Kontakt 24. Redaktorzy próbowali wyjaśnić przyczynę całego zamieszania i to, co mogło spowodować tajemniczą awarię.

Zapora Solina
13.07.2023 19:30 Uważaj, co fotografujesz. Za zdjęcia tych popularnych polskich miejsc grozi mandat

Podczas tegorocznych wakacji Polacy będą musieli uważać nie tylko na paragony grozy. Okazuje się, że zwykłe robienie zdjęć może się dla nas skończyć przykrymi konsekwencjami. W najgorszym wypadku nieświadomemu turyście grozi zatrzymanie przez policję.Ustawa antyszpiegowska została przyjęta przez Sejm. Zgodnie z nowymi przepisami nie tylko podniesiono wymiar kary za udowodnienie działań wywiadowczych dla obcego państwa, ale również rozszerzono zakaz fotografowania miejsc ważnych dla państwa.

Kolorado
13.07.2023 19:02 Wstrząsające odkrycie jednego z turystów podczas wędrówki. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii

Jeden z turystów samotnie przemierzających Gunnison National Forest w Kolorado przeraził się, gdy w trakcie wędrówki niespodziewanie natrafił na zwłoki trzech osób. Sprawą zajmują się obecnie amerykańskie służby.Jak podała telewizja CNN, przypadkowy spacerowicz miał samotnie zwiedzać kemping w Kolorado i przypadkowo odkryć trzy ciała. 

Wizz Air
13.07.2023 18:22 Wizz Air zostawił na lodzie 250 polskich turystów. Od kilku dni próbują wrócić do kraju

Aż 250 Polaków od 11 lipca usiłuje wrócić do kraju. Wizz Air odwołał dwa loty, przez co rodacy zaczęli szukać alternatyw “na własną rękę”. Nadal nie wiadomo, czy i kiedy przewoźnik podstawi samolot.Turyści narzekają, że Wizz Air pozostawił ich na lodzie bez konkretnej informacji, co dalej. 

Nawigacja
13.07.2023 18:21 Posłuchali się zepsutej nawigacji. Kosztowało ich to dodatkowe 1000 km

Jak donosi niemiecki portal rosenheim24.de, pewna rodzina przeżyła bardzo niemiłe chwile podczas wyjazdu na wakacje. Przez błąd w nawigacji musieli nadrobić blisko 1000 km!8 lipca pewna rodzina wywodząca się z Górnej Austrii chciała wybrać się na wakacje do słynnego Salzburga. Niestety, na miejsce dotarli o wiele później, niż pierwotnie planowali. 

Minorka
13.07.2023 17:30 Rewolucja w turystyce. Zaplanują ci idealne wakacje, a ty zapłacisz za nie mniej niż w biurze podróży

Wakacje to idealny czas na odpoczynek i rodzinne wyjazdy. Niestety przygotowania do nich bywają bardzo męczące. Planowanie lotów, rezerwowanie hoteli i szukanie atrakcji bywa przyjemne, ale czasem chcielibyśmy, żeby ktoś zrobił to za nas. W takim momencie z pomocą przychodzi nowa oferta pakietowania dynamicznego w eSky.pl.Jak wygląda urlop idealny? To pytanie zadaje sobie Jarosław Grabczak z eSky.pl, a także cały jego team. Wspólnie analizują każdy aspekt podróży, aby wyeliminować z niego wszelkie niedoskonałości. W opcji pakietowania dynamicznego eksperci zaplanują twoje wakacje od A do Z. Na koniec klient nie dość, że dostanie pełen plan wycieczki, to zapłaci za nią nawet 30 proc. mniej niż w biurze podróży.

Lotnisko w Hamburgu
13.07.2023 17:01 Przykleili się do płyty lotniska. Cały ruch lotniczy został sparaliżowany

W czwartek 13 lipca lotnisko zostało sparaliżowane. W godzinach porannych samoloty nie mogły wystartować, gdyż na płytę główną wtargnęły nieupoważnione osoby. Okazało się, że byli to aktywiści klimatyczni.W ramach protestu przeciwko zanieczyszczaniu środowiska, aktywiści postanowili przykleić swoje dłonie do płyty lotniska. Na miejsce zostały wezwane służby.

Alarm bombowy
13.07.2023 16:01 Groził, że ma w bagażu bombę. 52-letni Polak słono zapłacił za swój żart

Od czasu do czasu na lotniskach zdarzają się nieodpowiedzialni żartownisie, którzy myśląc, że są zabawni, zgłaszają obsłudze pokładowej przewożenie np. bomby. Nie inaczej było w środę 12 lipca na lotnisku w Bydgoszczy.Straż Graniczna poinformowała o ukaraniu żartownisia wysokim mandatem. 

wakacje nad morzem
13.07.2023 15:06 Nasi sąsiedzi zaskoczeni wakacjami w Polsce. Mówią szczególnie o tych miejscach

Z roku na rok Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznym dla naszych południowych sąsiadów. Z racji, że wakacje w Chorwacji podrożały, zagraniczni turyści decydują się na pobyt nad polskim Bałtykiem. Jednak nie tylko nadmorskie miejscowości cieszą się ich uznaniem.Z uwagi na rosnące zainteresowanie Polską wśród Czechów otwiera się kolejny oddział Polskiej Organizacji Turystycznej w Pradze. Pojawiają się też liczne propozycje w internecie, gdzie warto spędzić wakacje, a także porady dotyczące podróżowania po naszym kraju.  

noclegi nad morzem
13.07.2023 14:19 Właściciele hoteli mają dość. Chcą skończyć z "paragonami grozy"

Z jednej strony nagłówki: „Drożyzna”, „paragony grozy”, z drugiej – zalewające internet zachwyty nad rajskimi plażami w Albanii, Grecji i Bułgarii.  "Ten hejt na wakacje w kraju stał się nieznośny" - mówią przedstawiciele branży turystycznej.Hotelarze chcą rozliczyć się z mitami i pokazać jak dużo jest powodów do wypoczywania w Polsce. Wyliczają wydatki na wakacje w kraju i zagranicą. 

zakopane parkingi
13.07.2023 12:26 Największy problem Zakopanego. "Z każdym rokiem coraz gorzej"

Przemieszczanie się po Zakopanem to w sezonie dramat zarówno dla turystów, jak i dla miejscowych. Problem z parkingami pozostaje od lat nierozwiązany. Miejsc postojowych jest "jak na lekarstwo". Co roku sytuacja się pogarsza. Władze miasta oraz TPN tłumaczą teraz, że to turyści mają zmienić swoje nawyki.Rozwiązaniu komunikacyjnego paraliżu nie pomagają wprowadzone ostatnio podwyżki cen parkingów. Niedawno wspominaliśmy, że parking TPN w Palenicy Białczańskiej kosztuje nawet 75 zł. Mimo to, turyści nadal nie chcą przesiąść się na komunikację publiczną w kurorcie. 

Lotnisko Chopina
13.07.2023 10:19 Lotnisko Chopina jest na skraju. I to na chwilę przed historycznym rekordem

Polacy wakacje spędzają nie tylko w kraju, ale również za granicą. Zainteresowanie wczasami nad ciepłym morzem jest ogromne. Widać to zwłaszcza w statystykach lotnisk. Lotnisko Chopina właśnie przebiło wynik z 2019 roku.Turystyka wróciła do poziomów sprzed pandemii. Tak można wywnioskować na podstawie statystyk Lotniska Chopina. Największy port w Polsce ma za sobą najlepszy czerwiec w historii, a lada moment może ustanowić nowy rekord wszech czasów. Równocześnie ma jednak ważny problem.

burze alert
13.07.2023 09:40 Nawałnice w górach to dopiero początek. Ludzie dostają SMS-y z ostrzeżeniami

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed ekstremalną pogodą. Dziś spodziewać można się nawałnic, a nawet lokalnych podtopień. Szczególnie uważać muszą turyści w górach, ale burzowo będzie niemal w całym kraju.Do urlopowiczów i mieszkańców kilku regionów w Polsce wysłano specjalne ostrzeżenia. Miejscami może spaść aż 65 mm wody! Szereg ostrzeżeń wystosował również IMGW.

dziecko na lotnisku
13.07.2023 08:31 8-latek zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Nie polecieli na wymarzone wakacje do Bułgarii

W niedzielę straż graniczna zatrzymała na krakowskim lotnisku 8-latka wraz z matką. Przez jedno małe niedopatrzenie, rodzina nie mogła wyjechać na wymarzone wakacje. Samolot do Warny odleciał bez nich.Podróżowanie za granicę z dzieckiem może stanowić poważne wyzwanie dla niejednego rodzica. Aby uniknąć niepotrzebnych trudności, warto dobrze się przygotować i zaopatrzyć we wszystkie niezbędne dokumenty.

Plaża nad Bałtykiem
13.07.2023 07:13 Nowy trend nad Bałtykiem. Turyści szukają bardzo konkretnego miejsca

Wakacje nad Bałtykiem trwają w najlepsze. Choć w ostatnich dniach temperatury nieco spadły, to na plażach nie brakuje wczasowiczów. Nic dziwnego, w końcu swoje urlopy planuje tu spędzić ponad połowa Polaków.Wakacje nad morzem to spełnienie wielu dziecięcych marzeń. Ucieczki od codziennych obowiązków szukają tu również dorośli, jednak oni mają świadomość, jak bardzo wzrosły ceny. Z danych udostępnionych przez serwis OLX wiadomo, że Polacy znaleźli sposób na radzenie sobie z drożyzną.

Kraków
12.07.2023 19:10 Przeszedł 2800 km. Dokonał tego nie wychodząc poza granice Krakowa

Człowiek podejmuje się przeróżnych wyzwań w życiu. Dla jednych wejście na szczyt Mount Everest zalicza się do prawdziwych osiągnięć, a dla drugich wystarczy “przechadzka” po Krakowie. I to nie byle jaka, gdyż do pokonania było aż 2961 ulic.Przez ponad trzy lata bloger Kamil Bąbel realizował swój projekt o nazwie “Pieszo przez Kraków”. W tym czasie miał pokonać ponad 2800 kilometrów bez przekraczania granic miasta.

Bangkok
12.07.2023 18:11 Odnaleziono zaginionego turystę w Tajlandii. Jego ciało znajdowało się w zamrażarce

Na początku lipca w Tajlandii zaginął niemiecki biznesmen. W poniedziałek 10 lipca jego ciało zostało odnalezione w zamrażarce w jednej z posiadłości pod Bangkokiem. Sprawą zajmuje się lokalna policja.Najprawdopodobniej motywem zbrodni było wymuszenie.

Wyspy Owcze
12.07.2023 17:13 Krwawa masakra na oczach turystów. Zostali świadkami prawdziwej rzezi

Turyści na długo nie będą mogli się pozbierać, po tym, czego byli świadkami. Mieli popłynąć tylko na wycieczkę statkiem, a przypadkowo zobaczyli krwawe widowisko na morzu. Firma musiała przeprosić za drastyczne doświadczenie, którego nikt tego dnia się nie spodziewał.Turyści doświadczyli jednego z najbardziej krwawych obrządków w tradycji ludu wyspiarskiego. Na ich oczach zamordowano aż 78 delfinów.

Ścieżka w koronach drzew
12.07.2023 16:25 Długo wyczekiwana atrakcja Małopolski wkrótce otwarta. Turyści nie mogą się już doczekać

Mamy dobre wieści dla wszystkich osób spragnionych przygody! Spacer w koronach drzew to będzie hit tego lata. Zapierające dech w piersiach widoki, wszechobecna zieleń i świeże powietrze - czego chcieć więcej? Najnowsza atrakcja Małopolski zostanie otwarta już 20 lipca. Poniżej zdradzamy szczegóły inwestycji.

Zakopane
12.07.2023 15:10 Hulajnogi zmorą Zakopanego. Władze podejmują radykalne kroki

Z nastaniem cieplejszych dni na ulicach polskich miast pojawiają się masowo hulajnogi. Sprawdzają się świetnie jako środek transportu, lecz nagminne zostawianie ich na środku chodnika sprawia, że pieszym trudniej jest się poruszać. Szczególnie robi się to problematyczne dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z wózkiem dziecięcym.Z podobnym problemem boryka się Zakopane. W sezonie wakacyjnym ruch turystyczny jest wzmożony, przez co swobodne poruszanie się po chodnikach staje się bardziej skomplikowane. Władze miasta planują rozwiązać tę kwestię.

Aquapark Sopot
12.07.2023 14:10 Paragon grozy z sopockiego aquaparku. Rodzinny wypad wyczyści portfel

Nie wszyscy chętnie pływają w Bałtyku. Niektórzy bardziej preferują korzystanie z basenów w aquaparkach. Szczególnie w upalne dni, kiedy turyści szukają sposobu na ochłodę. Jednak tegoroczne cenniki mogą zniechęcać do częstszych wizyt w aquaparkach.Tegoroczne korzystanie z basenów może turystów sporo kosztować. Ceny okazują się na tyle duże, że rodzinom będzie ciężko skusić się na całodniowy pobyt w aquaparkach.

alert pogodowy
12.07.2023 13:40 Cała Polska na żółto. Eksperci alarmują i ostrzegają przed niebezpiecznymi zjawiskami

IMGW wydaje szereg ostrzeżeń pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Bardzo gwałtowne zjawiska pogodowe przemieszczają się dziś z zachodu na wschód naszego kraju.Najbardziej zagrożony jest pas od Pomorza przez centrum aż do południowego krańca Polski. W górach można spodziewać się nagłego wzrostu stanów rzek.

Wnętrze samolotu
12.07.2023 12:50 Najbardziej obrzydliwe zachowanie w samolocie. Gołe stopy to przy tym nic!

Latanie samolotami już na stałe wpisało się w wakacyjne plany wielu osób. Pasażerowie mają nadzieję, że ich podróż będzie szybka i przyjemna. Niestety często jest inaczej. Swoją historią podzieliła się z nami jedna z czytelniczek.Pasażerowie w samolotach potrafią być bardzo kłopotliwi. Regularnie tworzone są rankingi najgorszych zachowań, a czołowe miejsca zajmują osoby kopiące w fotele, płaczące dzieci, czy pasażerowie z gołymi stopami. W przypadku naszej czytelniczki problemem okazała się guma do żucia.

parawany hel
12.07.2023 11:58 "Polskie Koloseum". Zdjęcia parawanów na Helu stały się hitem w sieci

"Parawaning" to zjawisko znane nie od dziś. Można powiedzieć, że w ostatnich latach wchodzi już niemal do grona "sportów narodowych". Polacy od wielu lat cenią sobie prywatność na plaży, a widok "ogrodzeń" utworzonych z parawanów nikogo nad Bałtykiem nie dziwi. Plażowicze z Helu swoim popisem zdecydowanie podnieśli jednak innym poprzeczkę."Polskie Koloseum" stało się hitem w internecie, już nie tylko w Polsce. W komentarzach toczą się dyskusje o granicach takiego absurdu. 

barszcz sosnowskiego ostrzezenie
12.07.2023 10:46 Niebezpieczna roślina na popularnych górskich szlakach. Park bije na alarm: Bezwzględnie unikać kontaktu

Pieniński Park Narodowy ostrzega turystów przed zagrożeniem na popularnych szlakach. Tę roślinę należy omijać z daleka. Kontakt z nią wywołuje głębokie oparzenia!  Roślina o której mówią, choć może wydawać się zwyczajnym elementem przyrody, jest w rzeczywistości niebezpiecznym gatunkiem inwazyjnym, który może poważnie zagrażać zarówno zdrowiu ludzi, jak i całej przyrodzie parku. 

kontrola celna mandat
12.07.2023 08:51 Zabierasz gotówkę na wakacje? Uważaj, bo możesz zapłacić wysoki mandat

Nie wszyscy turyści zdają sobie sprawę, że zabranie ze sobą większej ilości gotówki, chociażby na urlop, łączy się z odpowiednimi formalnościami. Przez niewiedzę lub nieroztropność można w ten sposób zarobić słony mandat. Służby przypominają o tym, szczególnie w okresie wakacji!Służby Celno-Skarbowe ujawniły  ostatnio, że tylko na przejściach granicznych w województwie lubelskim zauważyły kilkadziesiąt przypadków nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej znacznych ilości gotówki.

Costa Dorada
12.07.2023 07:27 Makabryczne odkrycie na plaży w wakacyjnym raju. Ludzie nie wierzyli w to, co widzą

Wschody słońca na plaży i poranne spacery po piasku bywają wyjątkowo urokliwe. Jednak turyści, którzy we wtorek rano pojawili się na brzegu morza w hiszpańskim kurorcie Roda de Bara, przeżyli szok.Cisza, spokój i brak tłumów wczasowiczów – tak kojarzą się nam poranki na plażach. W hiszpańskim rejonie Costa Dorada tę wakacyjną sielankę przerwało makabryczne odkrycie. Morze wyrzuciło tam na brzeg ciało małego dziecka. Zwłoki nie miały głowy.

Skałki Piekło pod Niekłaniem
11.07.2023 21:00 Najbardziej diabelskie miejsce na mapie Polski. Te "piekielne" wrota trzeba zobaczyć

Turyści mają wiele okazji, aby zachwycić się polskimi lasami. Niektóre z nich są częścią rezerwatów przyrody i skrywają w swoich wnętrzach niejedną intrygującą tajemnicę. Szczególnie jedno miejsce jest o tyle wyjątkowe, że od razu skojarzy się spacerowiczom z Piekłem.Skałki Piekło pod Niekłaniem przybierają nietypowe kształty, a kolorystyką budzą skojarzenia z samymi piekielnymi czeluściami.

Benidorm
11.07.2023 20:13 Na zachodzie “parawaning” by nie przeszedł. Władze wprowadzają duże ograniczenia na plażach

Popularny nad Bałtykiem “parawaning” ma wielu przeciwników. Kolorowe połacie materiału wbitego w piasek zabierają dużo miejsca na plaży oraz ograniczają dostęp do swobodnych spacerów brzegiem morza. W wielu hiszpańskich kurortach byłoby to nie do pomyślenia.W hiszpańskim Benidorm władze rozprawiają się z uporczywymi turystami, którzy już w godzinach porannych “rezerwują” sobie leżaki na plaży.

Lotnisko w Amsterdamie
11.07.2023 20:01 Koniec z dużym bagażem rejestrowanym na lotnisku. Turyści nie będą zadowoleni

W sezonie wakacyjnym turyści chętniej wyjeżdżają na dłuższy czas. W związku z tym zabierają ze sobą większe bagaże rejestrowane, aby zmieścić w nich najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak pewne lotnisko ma zamiar pokrzyżować plany pasażerom i “skutecznie” odwieźć ich od zabierania tego typu bagaży.Według nieoficjalnych doniesień, lotnisko Schiphol w Amsterdamie planuje zmniejszyć limit bagaży rejestrowanych. Zmiana miałaby nastąpić już tej jesieni.

Chorwacja
11.07.2023 19:01 Groźne wirusy na plaży w turystycznym kurorcie. Polacy lubią tam spędzać wakacje

Zagraniczne media powiadomiły o występowaniu rotawirusów na słynnych plażach. Objawami są gorączka, biegunka i wymioty. Władze badają sprawę. Na plażach w zachodniej części Zadaru pojawiły się rotawirusy. Władze ostrzegają przed kąpaniem się w morzu.

Gerlach
11.07.2023 18:01 Całonocna akcja w Tatrach. Zaginęli polscy turyści

W poniedziałek 10 lipca wieczorem w Tatrach odbyła się akcja poszukiwawcza dwóch polskich turystów. Powiadomili oni ratowników górskich na temat tego, że nie wiedzą, gdzie się znajdują i potrzebują pomocy.Turyści nie byli w stanie kontynuować swojej górskiej wyprawy.

Los Angeles
11.07.2023 17:03 Katastrofa na lotnisku. Pilot cudem uniknął śmierci

W poniedziałek 10 lipca doszło do niecodziennego wypadku. Na lotnisku samolot wbił się w dach hangaru. Na pokładzie był jedynie mężczyzna sterujący maszyną. Służby szybko przystąpiły do akcji ratunkowej, aby uwolnić z wraku uwięzionego pilota.W wyniku zdarzenia pilot odniósł niewielkie obrażenia. Okoliczności wypadku są nieznane.

Plaże w Kołobrzegu, Ustce i Dębkach
11.07.2023 16:01 Te plaże nad Bałtykiem warto odwiedzić. Pięć propozycji na nadmorskie wakacje

Polscy plażowicze mają wiele miejsc, w których mogą cieszyć się słońcem i morską wodą. Opcji jest na tyle dużo, że trudno będzie wybrać tylko jeden tegoroczny kierunek podróży nad Bałtykiem. Gdzie warto pojechać na wakacje? Która plaża może okazać się dobrym miejscem na odpoczynek?Na liście zostało wytypowanych pięć polskich plaż, które warto odwiedzić w tegoroczne wakacje. 

wypadek everest
11.07.2023 14:58 Tragedia pod Mount Everest. Nie żyje sześć osób

Dziś rano u podnóża najwyższego szczytu świata, doszło do tragicznego wypadku śmigłowca. Na zboczu Mount Everestu zginęło sześć osób.Kontakt z maszyną urwał się około godziny 10 rano. Kilka godzin temu odnaleziono wrak helikoptera. Lokalne władze oraz agencja Reuters potwierdzają, że na jej pokładzie znajdowali się turyści.

plaża śmierci
11.07.2023 13:18 "Plaża śmierci" ponownie otwarta. Polacy też tam spędzają wakacje

Oficjalnie to Palm Beach, ale bardziej znana jest jako "plaża śmierci". Z powodu ogromnej liczby śmiertelnych wypadków na wodzie, władze Egiptu były zmuszone do jej zamknięcia. Przez trzy lata była ogrodzona drutem kolczastym, dziś po raz kolejny otworzy się dla turystów.W najczarniejszym dniu na tej plaży zginęło aż 16 osób. Władze utrzymują teraz, że przeszła gruntowny remont i będzie podlegać bardzo rygorystycznym zasadom.

modlin lotnisko ewakuacja
11.07.2023 11:17 Ewakuacja lotniska w Modlinie. Służby postawione w stan gotowości

Wczoraj wieczorem pasażerowie oczekujący na warszawskim Modlinie znaleźli się w bardzo stresującej sytuacji. Dyżurny portu zarządził natychmiastową ewakuację terminala i dróg dojazdowych do parkingu lotniska. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze grup interwencyjnych, specjalny robot oraz straż pożarna.To był pracowity dzień dla służb w Warszawie. Tego samego dnia rano ewakuacja została ogłoszona również na Lotnisku Chopina. 

śmiertelny trend tiktok
11.07.2023 10:03 Nowy trend na TikToku zbiera śmiertelne żniwo. Wakacyjna zabawa z tragicznym końcem

To kolejny niebezpieczny trend z social media, który kosztował już życie przynajmniej czterech osób. Wyzwanie staje się coraz popularniejsze, szczególnie na TikToku. Chodzi o ekstremalne skoki do wody.W trakcie nagrywania jednego z filmików, ojciec wyskoczył z pędzącego statku i zginął na oczach swoich przerażonych dzieci.

Ludzie na plaży
11.07.2023 09:37 Polka miała spędzić urlop marzeń w Turcji. "Mówili tylko: ciesz się, że żyjesz"

Turcja to niezmiennie najchętniej wybierany kierunek przez polskich turystów. Na Riwierze Tureckiej urlop marzeń spędza ponad milion Polaków rocznie. W tym gronie była również Renata i jej rodzina. Jednak ich urlop z pewnością nie był spełnieniem marzeń.Turcja oferuje wczasowiczom piękną pogodę, wyśmienitą kuchnię i przystępne ceny. Z tego powodu kierunek ten każdego roku wybierają miliony turystów z całego świata. Ucieczki od codziennych obowiązków w Alanyi na południu kraju szukała również Renata – Polka na co dzień mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Jednak jej urlop mógł skończyć się tragicznie z powodu pożaru.

odwołane loty
11.07.2023 08:24 Tanie linie odwołują 1700 wakacyjnych lotów. Na liście połączenia z Polski

Tanie linie lotnicze odwołują ponad 1700 lotów już na samym początku sezonu wakacyjnego. Chodzi o popularne linie EasyJet. Powodem, jak podano, są "opóźnienia w kontroli ruchu lotniczego". Wciąż aż 9 tys. pasażerów pozostało bez żadnej alternatywy – donosi "Guardian".Problemy dotkną aż 180 tys. pasażerów. Na liście znalazły się także połączenia do i z Polski. EasyJet najczęściej lata m.in. do Krakowa. 

Akcja ratowników na Bałtyku
11.07.2023 07:33 Wielkie poszukiwania na Bałtyku. Turyści nagle zniknęli z oczu plażowiczów

Wakacje nad Bałtykiem trwają w najlepsze. Niestety z wymarzonego odpoczynku nad wodą nie wszyscy wrócą. Tylko w miniony weekend utonęło aż 13 osób. Dwie duże akcje poszukiwawcze przeprowadziło sopockie WOPR.Statystyki dotyczące utonięć w 2023 roku nie napawają optymizmu. Z danym udostępnionych przez policję wynika, że tylko w lipcu pod wodą zginęło aż 21 osób. Podczas minionego weekendu nad Bałtykiem toczyła się walka o życie wielu plażowiczów. Niestety dwie duże akcje zakończyły się niepowodzeniem.

śmierć podróżnika
10.07.2023 20:49 Nie żyje polski podróżnik. Poszukiwano go od kilku miesięcy

Nie żyje polski podróżnik i fotograf Grzegorz Gawlik. Ostatnio relacjonował swoją wyprawę do Japonii, jednak w kwietniu tego roku nagle urwał się z nim kontakt. Jego ciało zostało odnalezione na czynnym wulkanie Ontake w piątek 7 lipca.Jego największą pasją była eksploracja wulkanów. Od 2006 roku konsekwentnie realizował "Projekt 100 wulkanów". Udało mu się zdobyć ponad połowę.

sinice baltyk
10.07.2023 18:36 Toksyczne sinice opanowały największe kurorty nad Bałtykiem. Turyści ignorują ostrzeżenia i wskakują do wody

Toksyczne sinice pojawiły się w największych nadbałtyckich kurortach. Dziś zamknięto kolejne, niemal wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Mimo zakazu, turyści omijają strzeżone kąpieliska i wskakują prosto do skażonej wody."Nie po to przyjechałam 700 kilometrów, żeby czerwone flagi oglądać. Chciałam widzieć morze i wejść do morza" - mówi w radiowym wywiadzie jedna z plażowiczek. 

lotnisko chopina ewakuacja
10.07.2023 17:25 Ewakuacja na Lotnisku Chopina. Służby natychmiast zamknęły hale przylotów

Dzisiejszy dzień na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie zaczął się bardzo nerwowo. W godzinach porannych w hali przylotów lotniska zarządzono ewakuację pasażerów. Powodem był podejrzany bagaż.Część pasażerów musiała opuścić miejsce, w którym oczekiwała na wyjście z portu. Do akcji wkroczyli pirotechnicy i policja. 

jezioro straz graniczna
10.07.2023 16:36 Mimo ostrzeżeń wpłynęli do Rosji. Straż Graniczna zatrzymała turystów

Wczoraj na jeziorze Gołdap została zatrzymana para polskich turystów. Nie zważając na na znaki i ostrzeżenia dotyczące granicy państwa wpłynęli na teren należący do Federacji Rosyjskiej. Mandat to najmniejsza kara, jaka mogła ich za to spotkać.Całe zdarzenie zauważył jeden ze strażników, który w czasie wolnym wypoczywał nad jeziorem. 

Rzeka w Bieszczadach
10.07.2023 15:15 Tajemniczy pleń na szlaku w Bieszczadach. Zachwyca i obrzydza równocześnie

W Bieszczadach można spotkać wiele fascynujących gatunków zwierząt. Jednak wśród nich znajdziemy również takie stworzenia, które równocześnie zachwycają i obrzydzają swoim wyglądem. Niejednemu turyście na ich widok zmroziłoby krew w żyłach.Na Facebooku nadleśnictwo Baligród udostępniło film przedstawiający niezwykle rzadki i odrażający widok. Tysiące pełzających owadów wzbudziło fascynację i obrzydzenie w internautach.

Akcja ratunkowa w Quito
10.07.2023 13:44 Chwile grozy podczas jazdy kolejką górską. Ludzie uwięzieni kilkaset metrów nad ziemią

W czwartek 6 lipca grupa turystów utknęła na kolejce linowej. Sytuacja była na tyle poważna, że służby musiały rozpocząć akcję ratunkową. Akcja służb odbywała się w trudnym terenie, więc przeciągnęła się do późnych godzin nocnych.W piątek 7 lipca władze miasta przekazały, że akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem. Strażacy uratowali 27 osób z kolejki oraz 47 osób pozbawionych transportu na szczycie góry.

Ludzie na plaży
10.07.2023 13:04 Polak bohaterem w Turcji. Rzucił się do wody bez chwili zawahania

Turcja to wakacyjny kierunek marzeń wielu turystów. Kochają go Polacy, ale na plażach nie brakuje również Niemców, Rosjan, czy Brytyjczyków. Jednak gdyby nie polski turysta, jeden z plażowiczów nie wróciłby z wakacji.To, czego dokonał polski policjant na plaży w tureckim Kemer można określić mianem bohaterstwa. Sierżant Paweł Nietrzebka nie wahał się nawet przez chwilę, kiedy zauważył, że w morzu tonie mężczyzna.

Split
10.07.2023 12:03 Cała prawda o drożyźnie w Chorwacji. Polka zdradza, jak sobie z nią poradzić

W tym sezonie wakacyjnym wyjazd do Chorwacji kojarzy się głównie z wysokimi cenami. Drożyzna panująca w restauracjach czy hotelach przyprawia o ból głowy. Czy rzeczywiście to euro sprawiło, że jest drożej? W jaki sposób da się zaoszczędzić na wakacjach w Chorwacji?Na te pytania odpowiedziała Monika Zymon Waligórska w ostatnim odcinku programu Onet Wakacje. Wyjaśniła pochodzenie wysokich cen w Chorwacji oraz doradziła, jak Polacy mogą zaoszczędzić na jedzeniu.

Plaża nad Bałtykiem
10.07.2023 11:00 90 minut przerażenia na plaży w Sopocie. 8-latka nagle zniknęła z oczu matki

Pogoda od kilku dni rozpieszcza temperaturami. Podczas weekendu wiele osób postanowiło wraz z dziećmi wypocząć na plażach nad Bałtykiem. Jednak opalanie w Sopocie przysporzyło wielu zmartwień jednej z plażowiczek.Sopot, a także całe Trójmiasto niezmiennie cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Podczas minionego weekendu wypoczywały tu tłumy. Wśród osób szukających wytchnienia nad Bałtykiem była również matka z 8-letnią córką. Ich odpoczynek był jednak niezwykle stresujący z powodu nagłego zniknięcia dziewczynki.

Obłoki srebrzyste
10.07.2023 10:07 Niesamowity spektakl na polskim niebie. Zdjęcia rzadkiego zjawiska was oczarują

Co jakiś czas na niebie można zaobserwować ciekawe zjawiska pogodowe i astronomiczne. Czasami warto też przyjrzeć się uważniej chmurom, aby nie ominął was piękny i rzadki widok.W niedzielę 9 lipca mieliście okazję zaobserwować obłoki srebrzyste, które występują dość rzadko, ale za to gwarantują świetny widok.

Orla Perć
10.07.2023 09:36 Najsłynniejszy szlak w Tatrach zamknięty do odwołania. Park nie mógł tego uniknąć

W okresie wakacji przypada szczyt ruchu turystycznego w Tatrach. Niestety wielu wędrowców będzie rozczarowanych. TPN poinformował bowiem o zamknięciu fragmentu słynnej Orlej Perci.Tegoroczny sezon w Tatrach rozpoczynał się wyjątkowo długo. Z powodu złej pogody na wielu szczytach nadal zalega śnieg. Nie najlepsze warunki spowodowały, że część remontów trzeba było przełożyć na lato. W związku z tym na początku wakacji park zamyka kilka słynnych szklaków.

Pendolino
10.07.2023 08:24 Pędzące Pendolino przejechało nad człowiekiem. Pociąg jechał aż 200 km/h

Pociągi to jedne z najpopularniejszych środków transportu. Szczególnie chętnie korzystamy z nich podczas wakacji. Niestety na torach często dochodzi do tragicznych wypadków. Tym razem udało się go jednak uniknąć.Mianem cudu można określić to, co w miniony piątek zdarzyło się na torach w miejscowości Świercze Siółki. Pędzące z prędkością ok. 200 km/h Pednodlino przejechało tam nad człowiekiem. Na miejsce wezwano straż pożarną.

Szlak nad Morskie Oko
10.07.2023 07:20 Grad mandatów nad Morskim Okiem. Turyści zapłacą nawet 3,5 tys. zł!

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, co widać zwłaszcza w Tatrach. Podczas weekendu prawdziwe oblężenie panowało nad Morskim Okiem. Jednak nie wszyscy przestrzegali przepisów. Dlatego policjanci urządzili tam żniwa.Wakacje to dobry moment na górskie wyprawy. Przed wyjściem na szlak trzeba sprawdzić prognozę pogody, a w przypadku wędrówek w okolicy Palenicy Białczańskiej również liczbę miejsc parkingowych. W innym przypadku wyjście może być bardzo drogie.

Sinice (zdjęcie poglądowe)
09.07.2023 19:38 Sanepid zamknął kąpieliska nad Bałtykiem. Te plaże należy omijać

Trwa wakacyjny sezon nad polskim morzem. Nad Bałtyk zjeżdżają się tłumy turystów, którzy pragną nie tylko się poopalać, ale też popływać w wodzie. W niedzielę 9 lipca sanepid zamknął niektóre kąpieliska ze względu na występujące tam sinice.Aż siedem kąpielisk został zamkniętych przez sanepid w niedzielę. Poniżej znajduje się lista miejsc, w których przez następne dni nie zażyjemy kąpieli.

Mężczyzna został wyproszony z samolotu
09.07.2023 16:52 Kazali mu opuścić pokład z powodu protezy. Mężczyzna lecący do Warszawy zalał się łzami

Do oburzające sytuacji doszło w samolocie lecącym z Tel Awiwu do Warszawy. Weteran wojenny został zmuszony do opuszczenia pokładu jeszcze przed startem samolotu. Mężczyzna ma protezę nogi.Sieć obiegło nagranie, na którym mężczyzna poruszający się o kulach został wyproszony z samolotu.

Samolot United
09.07.2023 15:52 Mężczyzna ubił interes swojego życia dzięki promocji linii lotniczej. "“Żył jak sułtan”

Wielu pasażerów chciałoby latać samolotami jak najtaniej. O dziwo taka możliwość istnieje. I wcale nie trzeba śledzić przecenionych biletów od rana do wieczora, aby trafiła się świetna okazja do podróżowania. Jedyne, co trzeba zrobić, to… zainwestować ponad milion złotych.Tak pokaźnej inwestycji dokonał pewien Amerykanin. Za kwotę 290 tys. dolarów kupił dożywotni bilet lotniczy, z którego korzysta regularnie od 1990 r.

Łoś
09.07.2023 14:36 Ewakuacja nad polskim morzem! Rozjuszony łoś zaatakował turystę

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w sobotę 8 lipca nad polskim morzem. Rozjuszone zwierzę poturbowało jednego z plażowiczów. W związku z incydentem władze wprowadziły ograniczenia na plaży. Coraz więcej dzikich zwierząt grasuje w miejscach publicznych. Dziki nad polskim morzem już nikogo nie dziwią. Teraz dołączył do nich łoś.

upał plaża
09.07.2023 13:04 Takie zachowania w upał to prosta droga do tragedii. RCB ostrzega

Podczas nadchodzącej fali upałów pierwszym pomysłem, jaki przychodzi do głowy, jest relaks na plaży i schłodzenie się w wodzie. W ciepłe dni trzeba jednak bardzo uważać na szok termiczny. "Skoki do wody podczas plażowania to ogromne ryzyko nawet dla zdrowego organizmu" - ostrzegają lekarze.Trzeba pamiętać, że upały mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, zwłaszcza dla osób z problemami kardiologicznymi.

Dzik nad morzem
09.07.2023 11:57 Nierówna walka nad polskim morzem. Dzik stanął w szranki z plażowiczem

Obecność dzików nad polskim morzem coraz mniej nas dziwi. Zwierzęta te w poszukiwaniu jedzenia chętnie szturmują plaże w poszukiwaniu resztek pozostawionych przez turystów. W sobotę 8 lipca w Sopocie doszło do bardzo nietypowej sytuacji z udziałem dzika. Nagranie w mig obiegło sieć i rozbawiło internautów. 

wakacje samochodem
09.07.2023 10:05 Paliwo tańsze niż w Polsce. Tutaj warto jechać samochodem na wakacje

Paliwo to jeden z największych wydatków w wakacyjnym budżecie. Wybierając się na urlop samochodem warto najpierw sprawdzić ceny paliw - nie tylko w miejscu docelowym, ale też w krajach, przez które będziemy przejeżdżać. Na szczęście w Europie są jeszcze miejsca, gdzie możemy się miło zaskoczyć.

Łagów Lubuski
09.07.2023 09:13 Turystyczny skarb na mapie Polski. Kusi nie tylko malowniczymi jeziorami

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda przekonują wielu turystów do podjęcia wypoczynku nad wodą. W Polsce mamy wiele jezior, lecz te dwa są szczególnie interesujące. Oba sąsiadują ze sobą i można je znaleźć niedaleko wsi Łagów, która ma znacznie więcej do zaoferowania dla zwiedzających.Nie tylko Jeziora Łagowskie i Trześniowskie są warte zobaczenia. Wieś Łagów Lubuski to kawał historii wartej bliższego poznania.

Foka
08.07.2023 14:50 Agresywne foki zaatakowały turystów. Do takich zdarzeń będzie dochodzić częściej

Foki kojarzą się wszystkim bardzo pozytywnie. Ten morski ssak licznie występuje w Morzu Bałtyckim, a w fokarium na Helu można obserwować specjalne pokazy karmienia, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Jak się okazuje, nie wszystkie foki są tak przyjazne, ja jakie wyglądają. W Kaliforni doszło do bardzo nietypowej sytuacji. Foki bowiem zaatakowały turystów, przez co plaże musiały zostać zamknięte. 

Unclaimed Baggage
08.07.2023 13:11 Tu sprzedają rzeczy z zagubionych bagaży lotniczych. Markowe ciuchy, Rolexy czy iPhone’y kupisz za bezcen

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z zagubionym bagażem na lotnisku? Dokąd trafiają przedmioty, które nie przejdą kontroli bezpieczeństwa na bramkach i gdzie szukać rzeczy, które zgubiliście na pokładzie samolotu?W samej Wielkiej Brytanii liczba zagubionych bagaży i rzeczy osobistych liczona jest w milionach. Często z powodu opóźnień samolotu czy zamieszania na lotnisku dochodzi do zagubienia czyjejś należności. 

Ustronie Morskie
08.07.2023 12:26 Kamery wszystko widzą. Już przed 12 w Ustroniu Morskim nie było gdzie wbić parawanu

Nawet jeśli do wymarzonego urlopu pozostało nam jeszcze kilka tygodni, weekend to idealna okazja do tego, by odetchnąć. Wiele osób wybrało się nad polskie morze, gdzie od rana dokazują na plaży. Na nagraniach z kamer dokładnie widać, jak dużą popularnością cieszą się niektóre kurorty.Choć temperatura w sobotę 8 lipca nad polskim morzem według synoptyków będzie oscylować wokół 20-23 stopni, nasi rodacy szturmują plaże. 

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich
08.07.2023 11:18 Nie trzeba jechać do Włoch, by zobaczyć Krzywą Wieżę. O tej polskiej miejscowości rzadko się mówi

Włochy słyną z wielu atrakcji. Każde miasto ma coś, czym co roku przyciąga tysiące turystów. Jednym z popularniejszych budynków jest Krzywa Wieża w Pizie. Jak się okazuje, w Polsce też mamy jej odpowiednik. Ząbkowice Śląskie znajdują się na południu Polski w województwie dolnośląskim, niecałe 60 km od Wałbrzycha. Mało kto wie, że słyną nie tylko z pięknych widoków, ale też niezwykłej wieży.

Zakrzówek
08.07.2023 10:10 Czarna flaga w “polskiej Chorwacji”. Od soboty nie wszyscy mogą korzystać z kąpieliska

Choć początkowo Zakrzówek miał być otwarty i dostępny dla wszystkich, a władze Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie uspokajały, że nie będą liczyć osób korzystających z uroków kąpieliska, od soboty 8 lipca się to zmieni. Po przekroczeniu limitów zostanie wywieszona czarna flaga.600 osób - taki limit nałożono na nowo otwarte kąpielisko miejskie w miejscu starego kamieniołomu na Zakrzówku. W upalne dni gołym okiem było widać, że liczba ta jest nawet kilkukrotnie przekroczona, a przecież pomosty mają swoją wytrzymałość. 

plaża mandaty
08.07.2023 09:12 Nawet 1000 złotych mandatu! Nigdy nie rób tych rzeczy na plaży

Lato to czas, kiedy wielu z nas cieszy się wakacjami i spędza czas na pięknych plażach. Jednak ważne jest, aby pamiętać o pewnych zasadach i przepisach obowiązujących na plaży, niezależnie od tego czy jesteśmy nad morzem czy nad jeziorem. Kary za wykroczenia mogą być bardzo wysokie. Za co możemy dostać mandat ?Mandat za wejście na plaże z psem, picie alkoholu czy opalanie topless. Przez nieuwagę możemy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych kary. 

plaza piaski
07.07.2023 19:59 "Dzika plaża na końcu świata". Tutaj nie ma tłumów i budek z goframi

Nadbałtyckie tłumy, uciążliwe hałasy i straganowa tandeta wydają się wakacyjną codziennością? Niekoniecznie. Jeśli się wie, gdzie szukać, można dotrzeć na jedną z prawdziwych, dzikich plaż. Ta maleńka miejscowość na końcu Polski to prawdziwa gratka dla turystów spragnionych spokojnego wypoczynku.

arktyka
07.07.2023 17:55 Polacy pokazali zakupy w "arktycznej Biedronce". To chyba najdroższe i najzimniejsze miejsce świata

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie na dalekiej północy? Para blogerów z Polski odwiedziła jedno z najodleglejszych miast Arktyki. "Po obejrzeniu jest mi zimno od samego patrzenia" - komentuje jedna z internautek. Temperatury spadające regularnie do -50 stopni to nie jedyny problem mieszkańców."Jest to najdroższe miejsce, w którym jak do tej pory byliśmy" - przyznają sami podróżnicy, którzy pokazują, jak wygląda codzienność mieszkańców Nunavut.

piorun góry
07.07.2023 16:48 Piorun uderzył w turystów. Nie żyje nastolatka i jej ojciec

Do tragedii doszło w drodze na najwyższy szczyt Beskidów Wschodnich. Ekipa ratunkowa otrzymała sygnał w czwartek około godziny 15. Okazało się, że poszkodowana 11-letnia dziewczynka oraz jej ojciec zginęli na miejscu. Na górze przebywała także zrozpaczona matka dziecka.Wysokie temperatury w górach wiążą się z występowaniem nagłych, niebezpiecznych burz. Ratownicy apelują o zachowanie zasadach bezpieczeństwa podczas wycieczek!  

Plaża
07.07.2023 15:05 Takich tłumów na plaży jeszcze nie było. Ludzie opalają się na stojąco

Słoneczna pogoda dopisuje, więc nic dziwnego, że turyści tłumnie zaatakowali plaże. Na wielu z nich ciężko o komfortowe miejsce leżące. Jednak mało która może pochwalić się takim obłożeniem jak ta uchwycona na wideo przez jednego z turystów. Nawet opalanie na stojąco stanowiło wyzwanie.Na Telegramie pojawił się film z nadmorskiej miejscowości Witiaziewo, oddalonej o 10 kilometrów od kurortu Anapa. Widać na nim Rosjan próbujących przecisnąć się przez liczny tłum na plaży.

Rekin
07.07.2023 12:59 Stado 50 rekinów przy popularnych plażach. Urlopy spędzają tam też Polacy

Duże stado ok. 50 rekinów pojawiło się niedaleko popularnej wśród turystów plaży. Przez ostatnie dni doszło też do niegroźnych ugryzień przez te drapieżniki. Władze wydały ostrzeżenia i zachęcają plażowiczów do pozostania na lądzie. U wybrzeży Nowego Jorku w ostatnich dniach zauważono pojawienie się dużego stada rekinów. Jak dotąd nie odnotowano groźnego ataku na człowieka.

Wyspy Kanaryjskie
07.07.2023 12:05 Nie uwierzysz, co znaleźli we wnętrzu wieloryba. Odkrycie warte miliony

W poniedziałek 3 lipca pojawiły się zdjęcia martwego kaszalota, wyrzuconego na brzeg. Ustalaniem przyczyny śmierci zwierzęcia zajęli się naukowcy z lokalnego uniwersytetu. W trakcie badań zespół dokonał niezwykłego odkrycia.Grupa naukowców z Uniwersytetu w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich postanowiła dokładnie zbadać martwego kaszalota, aby odkryć przyczynę jego zgonu. Nikt nie spodziewał się, że dokonają odkrycia wartego miliony.

Legnica
07.07.2023 11:17 Alert dla 800 tys. mieszkańców Polski. Przekroczone normy rakotwórczych substancji w powietrzu

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska poinformował o przekroczeniu docelowego poziomu stężenia arsenu i benzo(a)pirenu na Dolnym Śląsku. Jest to związane z emisją hut przemysłowych znajdujących się na tym terenie. Na podstawie wyników GIOŚ wydał komunikat o występowaniu rakotwórczych pierwiastków w powietrzu. 

Krzywy Las
07.07.2023 10:20 W tym polskim lesie można by kręcić horrory. Drugiego takiego nie znajdziecie

Lasy są świetnym miejscem na spędzanie wolnego czasu bliżej natury. Z pozoru ciche, spokojne i pełne przeróżnych pospolitych drzew, nie zaskakują niczym niespotykanym spacerujących po nich turystów. Można pomyśleć, że fauna i flora polskich lasów nie jest już w stanie niczym zdziwić.I tutaj turyści są w błędzie. Wystarczy, że pojadą z wizytą na Pomorze Zachodnie, gdzie czeka na nich zjawisko unikalne na całą Polskę.

Pyton królewski w Warszawie
07.07.2023 09:06 Wielki gad pełzał ulicami Warszawy. Strażnicy z Ekopatrolu nie kryli zdziwienia

Mieszkaniec warszawskiej Białołęki na długo zapamięta ten dzień. W środę 5 lipca w godzinach porannych natrafił na ulicy na wielkiego gada. Wezwana na miejsce straż nie kryła swojego zdziwienia. Około godz. 8 rano w środę do Ekopatrolu wpłynęło pilne wezwanie w związku z napotkanym na ulicy wężem.

Zakrzówek
07.07.2023 08:21 Będą zamykać kąpielisko w “polskiej Chorwacji”. Zaledwie kilka tygodni po otwarciu

22 czerwca oficjalnie otwarto “polską Chorwację”. Na krakowskim Zakrzówku pojawiły się tłumy przyjezdnych zarówno z miasta, jak i turystów. Każdy chciał skorzystać z uroków nowego kąpieliska. Jak się okazuje, pojawiło się kilka problemów i władze byłego kamieniołomu planują go tymczasowo zamykać.Na krakowski Zakrzówek wybrałam się w środę 5 czerwca. Dużym zdziwieniem dla mnie było, że jeden z basenów został otoczony biało-czerwoną taśmą, na stanowiskach nie było ratowników, a zgromadzonych ludzi było wyraźnie więcej, niż wskazywałby na to limit 600 osób. 

jagody
06.07.2023 18:18 Groźna choroba w polskich lasach. Ostrzeżenie z Lasów Państwowych

Służby, w tym Lasy Państwowe alarmują przed chorobą, którą może wywołać jedzenie leśnych owoców. "Choroba ta jest trudna do zdiagnozowania ze względu na długi okres bezobjawowy. Śmiertelność chorych nieleczonych przekracza 90% " - ostrzegają leśnicy.

Wizualizacja lotniska CPK
06.07.2023 16:38 Tak ma wyglądać port lotniczy w Baranowie. "Chyba tylko w snach"

Już wkrótce w Baranowie powstanie nowe lotnisko przesiadkowe. Dla jednych jest to przełomowa polska inwestycja, a dla drugich kolejny powód do śmiechu i porównań z lotniskiem w Radomiu. Czy projekt ma szansę się udać? Czas pokaże.Tymczasem brytyjska firma odpowiedzialna za projekt lotniska w Baranowie przedstawiła wizualizację przyszłego terminala pasażerskiego. Prezentuje się iście imponująco i… drogo. 

grecja gwałty rodos
06.07.2023 15:47 Gwałty na greckiej wyspie. 21-letnia turystka zaatakowana w hotelu

To kolejne zdarzenia z czarnej serii, jaka dotknęła turystów wypoczywających w Grecji. Tym razem na greckiej wyspie Rodos zaatakowana została 21-letnia turystka. Młoda kobieta została odurzona w sklepie, a potem zaatakowana w hotelu. 47-letni  Grek usłyszał już oskarżenie o gwałt. Noc wcześniej inna 18-letnia turystka miała zostać odurzona i skrzywdzona kilkanaście kilometrów dalej.Dwie młode kobiety powiedziały, że zostały zaatakowane w oddzielnych incydentach w ciągu 24 godzin na greckiej wyspie Rodos, co skłoniło policję do wszczęcia dochodzenia.

pot
06.07.2023 14:50 Kreatywni, nieszablonowi, odkrywczy. Poznaliśmy laureatów VI Turystycznych Mistrzostwa Vlogerów – czołowego konkursu dla polskich youtuberów podróżniczych!

Po dwóch miesiącach wyrównanej rywalizacji ogłoszone zostały wyniki VI Turystycznych Mistrzostwa Vlogerów, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Konkurs, tym razem w wiosennej odsłonie, skierowany był do twórców wideo prowadzących autorskie kanały w serwisie YouTube, na których publikują filmy o charakterze podróżniczym, górskim, kulinarnym lub lifestyle’owym.Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów są konkursem, który nie tylko pozwala odkryć unikatowe atrakcje szesnastu województw Polski, ale przede wszystkim zachęcić do podróżowania po kraju. 

Baska Voda
06.07.2023 13:13 Tak zaoszczędzisz na wakacjach w Chorwacji. "Kiedyś wydawałoby się to januszowskie"

Coraz trudniej szukać tańszych alternatyw wakacyjnych za granicą. Niegdyś jeden z ulubionych krajów Polaków kusił lazurowymi morzami oraz niskimi cenami. Obecnie turyści wydają tam astronomiczne sumy na samo jedzenie w restauracjach czy sklepach.Euro w Chorwacji funkcjonuje od stycznia bieżącego roku. Turyści już widzą pierwsze poważne zmiany w cenach, które mogą sprawić, że mniej chętnie będą decydować się na wakacje w tym kraju. Najbardziej przerażają ceny w restauracjach i sklepach.

Brzuchacze
06.07.2023 12:42 “Stop golasom na ulicy”. Zbulwersowani turyści odwracają wzrok

Poza połaciami różnokolorowych parawanów rozstawionych na plaży, nieodłącznym elementem wakacji nad polskim morzem są z dumą prezentujący swoje wdzięki mężczyźni, którzy nie czują potrzeby zakrywania torsu w miejscach publicznych. Władze jednego z miast chcą wyjść temu naprzeciw. Na drzwiach coraz większej liczby lokali w Sopocie można natrafić na informację, że nieubrani goście nie zostaną obsłużeni. W ten sposób właściciele walczą z plagą osób, które pomyliły plaże z restauracją. 

Wawel
06.07.2023 11:01 Główna atrakcja Krakowa nigdy nie była tak droga. Nowa "promocja" rozsierdziła turystów

Nie tylko głodni turyści mogą mieć pod górkę w wakacje. Dawna stolica królów uraczy zwiedzających nie tyle urokliwym rynkiem, co kosmicznymi cenami za wejściówki do jednej z głównych atrakcji polskiego miasta. Taką informacją podzielił się pewien użytkownik Twittera.Osoba posługująca się pseudonimem Dewolaj napisała na Twitterze, ile musiała zapłacić za pokazanie swoim dzieciom zamku królewskiego na Wawelu i to bez przewodnika.

Chorwacja
06.07.2023 09:56 Wakacje w Polsce za drogie dla rodaków? Wolą wypoczywać za granicą

Polska jest coraz droższym turystycznie krajem. Ceny nad Bałtykiem czy w górach w sezonie letnim przyprawiają o ból głowy i coraz więcej Polaków decyduje się na urlop za granicami kraju, który w ostatecznym rozrachunku wychodzi taniej. Z analizy businessinsider.com.pl wynika, że z powodu wysokiej inflacji i umocnienia złotego Polska Polska jest coraz droższa w porównaniu z innymi europejskimi krajami. Według danych portalu, kraj nad Wisłą plasuje się na 12. miejscu (na 31) w rankingu najniższych cen restauracyjno-hotelowych w Europie. 

Goczałkowice-Zdrój
06.07.2023 08:33 Nieodkryte uzdrowisko nad “śląskim morzem”. To urokliwe miejsce zachwyca od 165 lat

Zaledwie około 40 km na południe od Katowic znajduje się miejscowość, w której kuracjusze odczują ulgę od wszelkich boleści reumatoidalnych. Uzdrowisko oferuje ponad 50 zabiegów, m.in. opartych na borowinie i solance.Uzdrowisko w Goczałkowicach-Zdroju świadczy swoje usługi od ponad 165 lat. Kuracjusze mogą skorzystać z zabiegów służących zachowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. 

turysci lublin
05.07.2023 20:26 Tym miastem zachwycają się za granicą. Polacy rzadko je odwiedzają

"Nie tego spodziewałem się po mniej znanym polskim mieście: budynki w pastelowych kolorach z ozdobnymi białymi gzymsami (...) wokół starego ratusza. Tętniące życiem restauracje łączą sznury bajkowych światełek". Tak swoim pobytem w Lublinie zachwycają się dziennikarze brytyjskiego The Guardian. Ale to nie wszystko, bo tegoroczna Europejska Stolica Młodych 2023 ma do zaoferowania znacznie więcej!Choć nie jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce, zachwyciło zagranicznych turystów. Brytyjski dziennik opisuje bogate życie kulturowe i kulinarne miasta. Zwraca też uwagę na wielokulturowość i to w jaki sposób pamięta się tu o historii. 

albania
05.07.2023 19:14 "Druga Chorwacja". Ten kraj bije rekordy popularności wśród Polaków

Turkusowa woda, gwarancja słonecznej pogody i niższe ceny. W te wakacje na popularności zyskuje alternatywa dla ukochanej przez Polaków Chorwacji. Mowa o Albanii - bałkańskim sąsiedzie. Kraj ten spodziewa się w tym roku nawet 10 mln turystów!Kilka lat temu mało kto decydował się na spędzenie urlopu w Albanii. Teraz kraj staje się przebojem polskich biur podróży.

gubałówka szlak
05.07.2023 16:50 Afera na Gubałówce. Góralka zagrodziła szlak i pobiera prywatne opłaty

Turyści w Zakopanem mocno się zdziwili. Dziś, w połowie szlaku na Gubałówkę stanął drewniany płot, a obok kasa, w której góralka pobiera do swojej kieszeni opłaty za przejście. Szlak do tej pory był bezpłatny, a PKL twierdzi, że to nielegalne działania."To moje pole z dziada pradziada" - skarży się góralka, która zagrodziła przejście. To nie pierwszy przypadek, kiedy właściciele działek w górnej części zbocza chcą pobierać dodatkowe od turystów opłaty.

Kołobrzeg
05.07.2023 16:01 Ceny zapiekanek nad morzem przyprawiają o ból głowy. Nie wszystkich będzie na nie stać

Z początkiem wakacji przyszedł czas na wysyp paragonów grozy z całej Polski. Internauci zalewają social media zdjęciami z cenami, które niejednego turystę wprawią w osłupienie. W tym roku nawet fast foody to pokaźny wydatek.Niedawno na Twitterze pojawił się paragon za kupno zapiekanek i coli w Kołobrzegu. W podobnej cenie dostalibyśmy porządny posiłek w restauracji.

Stena Line
05.07.2023 15:01 Wiadomo, czym zajmowała się matka z promu Stena Line. 36-latka była dobrze wykształcona

Na jaw wychodzą kolejne informacje na temat 36-letniej Pauliny i jej 7-letniego syna Lecha, którzy 29 czerwca płynęli promem Stena Line w kierunku Szwecji. Polska prokuratura zajmuje się tą sprawą. Redakcja “Faktu” podała informacje na temat zmarłej kobiety i jej syna. 

topr poszukiwania
05.07.2023 14:02 Koniec akcji poszukiwawczej w Tatrach. Pod Rysami odnaleziono ciało turysty

W poniedziałek 3 lipca w Tatrach zaginął Białorusin. Mężczyzna miał udać się samotnie w góry i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z bliskimi. TOPR poinformował o odnalezieniu ciała turysty. To najprawdopodobniej Dzmitry Krautsou.We wtorek TOPR rozpoczął akcję poszukiwawczą turysty, który zaginął dzień wcześniej w Tatrach.

Półwysep Helski
05.07.2023 13:10 Brytyjczycy docenili polską plażę. “Jedna z najpiękniejszych w Europie”

Polskie plaże nad Bałtykiem mają w sobie urok, który przyciąga liczne grono turystów. Przekonali się o tym Brytyjczycy. Szczególnie jedno miejsce zachwyciło ich na tyle, że zyskało nazwę “raju na ziemi” i porównali je do swoich ojczystych Wysp Scilly.Mowa tutaj o Półwyspie Helskim. Jak się okazuje, zyskał on na popularności wśród Brytyjczyków głównie dzięki długiemu odcinkowi niezatłoczonych plaż w najbardziej ruchliwym sezonie w roku.

Wypadek w Terespolu
05.07.2023 12:26 Wypadek autokaru w Polsce. Kierowca nagle zjechał do rowu. Na pokładzie były dzieci

W środę rano w województwie lubelskim autokar jadący w stronę granicy zjechał nagle do rowu. Na pokładzie znajdowało się 49 osób. Przyczyny wypadku są wyjaśniane.Do wypadku doszło w środę ok. 6 rano rano w Terespolu na drodze serwisowej przy drodze krajowej numer 2, o czym poinformowało radio RMF FM. 

Ewakuacja
05.07.2023 11:30 Polak chciał wyjechać na wymarzone wakacje. Chwilę później ewakuowano 300 osób

W sezonie wakacyjnym na lotniskach może się zdarzyć wiele rzeczy, które spotkają się z reakcją funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie dbają nie tylko o przestrzeganie przepisów panujących w portach lotniczych, co pilnują, aby każdy szczegół w dokumentach czy biletach zgadzał się ze stanem faktycznym.Na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej opisano dwa incydenty z udziałem pasażerów, które miały miejsce w niedzielę 2 lipca. Przy okazji zwrócono uwagę na to, co robić, aby do nich nie dochodziło.

Zaginiony mężczyzna
05.07.2023 11:13 Ratownicy z psami tropiącymi poszukują Białorusina w Tatrach. Chciał samotnie podbić Rysy

W poniedziałek 3 lipca w Tatrach zaginął Białorusin Dzmitry Krautsou. Mężczyzna dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zwróciło się do mieszkańców o pomoc. W sprawie pojawiły się nowe informacje. TOPR poinformował, że od wtorku trwają poszukiwania mężczyzny.

PKP (zdjęcie poglądowe)
05.07.2023 10:45 Spędziłam cztery godziny w PKP. Na samo wspomnienie fetoru mnie mdli

Zdawać by się mogło, że poza rokiem akademickim ruch pasażerki w Polskich Kolejach Państwowych może się nieco zmniejszyć, jednak nic bardziej mylnego. Przekonałam się o tym jadąc w środku tygodnia z zachodu Polski do Krakowa. Co jakiś czas PKP informuje swoich klientów o nowych połączeniach kolejowych. Pociągiem możemy zwiedzić wiele zakamarków Polski, a nawet wybrać się za granicę, np. do Berlina, Wiednia, Pragi czy Bratysławy. O ile ceny biletów z sezonu na sezon coraz bardziej biją pasażerów po kieszeni, wciąż wiele osób wskazuje, że komfort jazdy jest nieporównywalny z innym środkiem transportu. Ja też kiedyś też należałam do tej grupy. 

Zaginiony mężczyzna
05.07.2023 09:09 Zaginął młody mężczyzna w Tatrach. TOPR apeluje o pomoc

3 lipca w Tatrach zaginął mężczyzna i dotychczas nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wystosowało w swoich mediach społecznościowych apel do swoich odbiorców. TOPR prosi o pomoc w odnalezieniu mężczyzny, który wyszedł w Tatry 3 lipca i dotychczas nie wrócił do miejsca zamieszkania. 

Pasażer w Ryanair
05.07.2023 08:10 Ryanair zakpił z pasażera lecącego do Polski. Zawstydził go przed ponad 1,6 mln osób

Ryanair upokorzył pasażera lecącego do Polski. Ludzie wyśmiewają go w sieciOd czasu do czasu Ryanair dokazuje w mediach społecznościowych i wdaje się w dyskusję z internautami. Znane są przypadki, kiedy linia lotnicza tworzyła humorystyczne obrazki z wizerunkiem pasażerów. Nie inaczej było tym razem.Irlandzki przewoźnik zażartował sobie z jednego z pasażerów na Twitterze, co wywołało mały skandal w mediach społecznościowych Ryanaira. Nie wszystkim spodobał się wpis linii lotniczej.

śmierć uczniów grecja
04.07.2023 21:12 Śmierć dwóch nastolatków na greckiej wyspie. Policja bada sprawę

Dwóch nastolatków wjechało wraz z wycieczką szkolną świętować zakończenie egzaminów na grecką wyspę Ios. NIestety, 18-latkowie zostali znalezieni martwi w niedzielę 2 lipca. Wycieczka zakończyła się tragedią. Teraz sprawę badają greckie służby."To jest dokładnie koszmar, którego obawia się każdy rodzic, gdy wyjeżdżają na wakacje dzieci"- mówi dyrektor ich szkoły.

plaza jantar
04.07.2023 18:18 Zapomniana perełka nad Bałtykiem. Noclegi znajdziesz tu za grosze

W sezonie nad Bałtykiem tylko dwie rzeczy wydają się pewne -  wysokie ceny oraz tłumy turystów. To miejsce to spokojna przystań na polskim wybrzeżu. Znajdziemy tu piękne plaże i nie wydamy fortuny na wczasy. Nie trzeba będzie się również przeciskać przez las parawanów. Miejsce na nocleg można znaleźć już od 40 złotych!Niewiele jest miejscowości nad morzem, w których możemy odpocząć z dala od zgiełku, tandety i straganów. 

zamkniete kapieliska
04.07.2023 16:28 Zamknięte plaże i kąpieliska. Służby przygotowują się na najgorsze

Wakacyjny sezon dopiero się rozpoczyna, tymczasem pierwsze kąpieliska i plaże muszą zostać zamknięte. Główny Inspektorat Sanitarny poinformował już o kilku przypadkach zakwitu sinic. Gorące dni sprzyjają pojawianiu się bakterii w kolejnych miejscach.Niektóre kąpieliska są zamknięte z powodu szalejącej ptasiej grypy, odkrycia śniętych ryb lub obecności innych bakterii. To nie będzie łatwy sezon dla służb i turystów. 

Mazury (zdjęcie poglądowe)
04.07.2023 15:18 Jacht na Mazurach stanął w płomieniach. Załoga w panice wskakiwała do wody

W niedzielę po południu doszło do groźnego incydentu na jeziorze Śniardwy. W płomieniach stanęła łódź, a jej pasażerowie musieli w popłochu wyskakiwać do wody. Rozpoczął się sezon wakacyjny. Wiele osób spędza urlopy w polskich górach czy nad morzem. Dużą popularnością jak co roku cieszą się Mazury. To właśnie tam niedawno doszło do groźnego incydentu.

Zoom Natury w Janowie Lubelskim
04.07.2023 14:01 Zdewastowali popularną atrakcję polskiego miasta. “Po każdej imprezie zostaje ponad pół tony śmieci”

W wakacje wiele popularnych atrakcji w Polsce przeżyje masowe oblężenie turystów oraz lokalnych mieszkańców. Z jednej strony jest to świetny czas dla właścicieli tych miejsc, ale z drugiej muszą mierzyć się ze sporymi kłopotami, jakie niekiedy sprawiają im odwiedzający.Ostatnio pracownicy parku Zoom Natury w Janowie Lubelskim musieli zmierzyć się ze skalą zniszczeń, jaka nastąpiła po odbytej imprezie.

Stena Line
04.07.2023 12:55 Nocna akcja polskich służb na morzu. Ewakuowano pasażera z promu

W nocy z poniedziałku (3 lipca) na wtorek w trakcie rejsu z Karlskrony do Gdyni doszło do groźnej sytuacji na pokładzie. Jeden z pasażerów został przetransportowany helikopterem ratunkowym do szpitala. Sezon wakacyjny powoli się rozpoczyna. Dużą popularnością cieszy się oferta firmy Stena Line, która proponuje swoim klientom rejsy promem do Szwecji.

Dolina Pięciu Stawów
04.07.2023 12:01 TPN zamyka popularne szlaki w górach. Duże utrudnienia dla turystów

Tatrzański Park Narodowy wydał ważny komunikat dla turystów. Jeśli w najbliższym czasie planujecie spędzać wakacje w Tatrach, to musicie się przygotować na utrudnienia w korzystaniu ze szlaków górskich. Niektóre z tras zostaną zamknięte aż do odwołania.W najbliższych miesiącach będą prowadzone remonty na ścieżkach górskich w Tatrach. Oto miejsca, które zostaną wyłączone z użytku dla turystów.

Samolot Wizz Air
04.07.2023 11:01 Nie mieści się w głowie, jak Wizz Air potraktował matkę z chorą córką. Przeżyły koszmar na odprawie

Zaplanowanie podróży samolotem nie należy do najprostszych zadań. Szczególnie, gdy rodzic podróżuje wraz z chorym dzieckiem, wymagającym stałej opieki. W takiej sytuacji trzeba zadbać niemal o każdy szczegół, aby lot odbył się bezstresowo dla rodziny.Niestety dla Anny ostatnia podróż samolotem przebiegła bardzo nieprzyjemnie. Końcem maja razem z chorą córką Emilią leciały z Gdańska do Paryża liniami Wizz Air. Jak wyjawiła w mailu do Dziennika Bałtyckiego, na odprawie spotkała się z dużymi problemami.

Akcja na wodzie straży pożarnej (zdjęcie poglądowe)
04.07.2023 10:07 Matka-bohaterka chciała uratować tonącego syna z rzeki. Osierociła sześcioro dzieci

Do tragedii doszło we wtorek 27 czerwca w Kaliszu. 42-letnia kobieta spacerowała po Parku Miejskim z 13-letnim synem chorującym na autyzm. W pewnym momencie chłopiec miał wbiec do rzeki, z pomocą ruszyła mu zatroskana matka. 13-latek wydostał się na brzeg, kobiety nie udało się uratować.Jak podała we wtorek Polska Agencja Prasowa, matka osierociła sześcioro dzieci. Zdaniem świadków kobietę można było uratować.

OceanGate
04.07.2023 09:12 W takich warunkach pasażerowie Titana spędzili ostatnie chwile na łodzi. Doniesienia wdowy chwytają za serce

Nie cichną echa podwodnej katastrofy, która miała miejsce w drugiej połowie czerwca na dnie Oceanu Atlantyckiego. Łódź podwodna Titan została zniszczona przez implozję, śmierć poniosło pięć osób. Wdowa po jednym z pasażerów opowiedziała, jak wyglądały przygotowania do ekspedycji.18 czerwca załoga firmy OceanGate odpowiedzialnej za komercyjne wycieczki w głąb oceanu by zobaczyć wrak Titanica straciła łączność z łodzią podwodną Titan. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa trwała pięć dni. Turyści ponieśli śmierć na miejscu. 

Krupówki Zakopane
04.07.2023 08:06 Cena parkingu w Zakopanem to jakiś żart. Za tę kwotę możesz nakarmić całą rodzinę

Wakacyjne ceny mogą przyprawić o ból głowy. Na każdym kroku w turystycznych miejscach czyhają “paragony grozy”. Trudno się dziwić, że wiele osób skraca tegoroczne urlopy. Jak się okazuje, nawet właściciele parkingów nieźle się w tym roku obłowią. A turyści muszą płacić.Jak co roku turyści narzekają na wysokie ceny w górach i nad morzem. W niektórych przypadkach oburzenie jest uzasadnione. 

kontrola lotnisko
03.07.2023 20:27 "Celnik doznał ataku paniki". Zobaczył, co turysta zabrał do samolotu

Podczas rutynowych kontroli bagażu, służba celna poszukuje przedmiotów, które z pewnością nie powinny znaleźć się na pokładzie samolotu. Z reguły są to zbyt duże ilości papierosów, nieodpowiednia żywność, a w najgorszym przypadku broń. Tym razem służby zszokowało to, co udało się przewieźć turyście. Po tej kontroli, celnik potrzebował pomocy lekarza!Podczas prześwietlenia, wykryto dziwne "ruchy" w bagażu. Turysta został natychmiast aresztowany.

tragedia nanga parbat
03.07.2023 17:58 Tragedia na Nanga Parbat. Nie żyje polski himalaista

Polski himalaista, Paweł Kopeć, zginął w trakcie zejścia ze szczytu ośmiotysięcznika w Pakistanie. W niedzielę aż trzech wspinaczy z Polski, niezależnie od siebie, zdobyło szczyt Nanga Parbat. Tego dnia wieczorem poinformowano, że "po kilkunastogodzinnej wspinaczce na szczycie zameldowali się Piotr Krzyżowski, Paweł Kopeć i Waldemar Kowalewski".Przed chwilą o śmierci jednego z nich poinformowała Agencja Nanga Parbat Climbers. To kolejna tragedia na szczycie Nanga Parbat. Góra mierzy 8126 m n.p.m. i jest dziewiątym co do wysokości szczytem świata. W 2018 r. polski himalaista Tomasz Mackiewicz zginął podczas schodzenia z tego szczytu. 

Plaża
03.07.2023 16:50 WOPR pokazał nagranie z niestrzeżonej plaży. "Głupota nie zna granic"

W sobotę 1 lipca WOPR musiał zareagować na jednej z niestrzeżonych plaż. Ratownicy zauważyli dwójkę mężczyzn, którzy w godzinach popołudniowych weszli do morza. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie niepokojące zachowanie plażowiczów, które od razu wzbudziło podejrzenia.Jak się okazało, dwójka mężczyzn była pod wpływem alkoholu. Nie byli w stanie utrzymać się na nogach.

komunikat MSZ
03.07.2023 16:01 Polski autokar zaatakowany we Francji. MSZ apeluje do turystów

Ulice francuskich miast nadal są niebezpieczne. MSZ od dawna zaleca podróżującym szczególną ostrożność. Z powodu trwających od kilku dni zamieszek, ministerstwo wydaje kolejne ostrzeżenia przed podróżą do Francji. Zagrożone są nie tylko Paryż i jego przedmieścia, ale wszystkie większe miasta, o czym przekonali się kierowcy polskiego autobusu, którzy musieli uciekać z pojazdu."Jeśli udajesz się do Francji (...), musisz liczyć się z kontrolami na drogach i kolejkami pojazdów" informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Samolot Emirates
03.07.2023 15:15 Alarm na lotnisku. Pasażerowie opuszczali pokład w kłębach dymu

Lipiec nie zaczął się szczęśliwie dla pasażerów Emirates. W wyniku problemów technicznych, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ewakuowano wszystkich ludzi z samolotu. Początkowo nie było wiadomo, co było przyczyną opuszczenia pokładu.Okazało się, że samolot Emirates zapalił się i konieczna była natychmiastowa reakcja straży pożarnej.

Stena Line
03.07.2023 14:29 Pasażerka statku zdradziła, co unosiło się na wodzie po tragicznym wypadku. Łzy same cisną się do oczu

Nie cichną echa tragedii, do jakiej doszło w czwartek 29 czerwca na promie płynącym z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. 36-letnia Paulina i jej 7-letni syn Lech nagle znaleźli się za burtą, ich życia nie udało się uratować. Współpasażerowie wyjawili, jak wyglądały ostatnie chwile rodziny na promie Stena Line. Uwagę zwraca jeden szczegół.Około godz. 16:20 kapitan statku Stena Line nadał wiadomość radiową mayday “człowiek za burtą”. Po ponad godzinnej akcji ratunkowej z wody wyłowiono 36-letnią Paulinę i 7-letniego Lecha. W piątek polskie służby podały, że ich życia nie udało się uratować. 

Solanki Uzdrowisko Inowrocław, Szczawnica i Cieplice Śląskie-Zdrój
03.07.2023 13:10 Wybraliście mniej znane polskie uzdrowiska. Niektóre propozycje zaskakują

Ostatnio wyłoniliście najlepsze uzdrowiska w Polsce. Na liście znalazły się popularne i wyjątkowo piękne miejsca. Jednak nie uszło naszej uwadze to, że wśród propozycji znalazły się równie ciekawe uzdrowiska, które ostatecznie nie trafiły do rankingu.Te miejsca pojawiały się w waszych komentarzach na tyle często, że postanowiliśmy o nich wspomnieć w osobnym artykule. Oto trzy interesujące uzdrowiska, do których warto się wybrać.

Kołobrzeg
03.07.2023 12:45 Kamery nie kłamią. Nagranie pokazuje, co dzieje się na polskim morzu

Wiele osób wybiera zagraniczne wakacje ze względu na gwarancję pogody. Plaże w Hiszpanii, Grecji czy we Włoszech w okresie letnim są zazwyczaj bardzo słoneczne, a temperatura wody kusi, by do niej wskoczyć. W Polsce niestety jest nieco inaczej.Osoby, które rozpoczęły urlop nad polskim morzem z pewnością nie tak go sobie wyobrażały. W poniedziałek 3 lipca w godzinach popołudniowych na morzu pojawiły się wzburzone fale i silny wiatr. 

Zamek na plaży
03.07.2023 11:12 Bajeczna budowla na polskiej plaży. Przechodnie nie kryli zachwytu, natychmiast złapali za telefony

Wakacje nad morzem to nie tylko opalanie się, kąpiele w wodzie czy smakowanie lokalnych przysmaków. Wiele osób lubi wybrać się na spacer wzdłuż plaży. Jak się okazuje, tam też nie brakuje atrakcji. Dla osób, które przebywają w Kołobrzegu lokalny artysta przygotował nie lada gratkę! Na plaży powstała bajeczna budowla, która zachwyca wszystkich przechodniów. 

Straż Graniczna
03.07.2023 10:45 Wysyp interwencji na polskich lotniskach. Turyści wciąż ignorują przepisy

Straż Graniczna przedstawiła zachowania turystów, przez które dochodziło do interwencji ze strony służb. Turystom niejednokrotnie przychodziła ochota na żarty typu przewożenie niebezpiecznych materiałów w bagażu podręcznym, co zazwyczaj skutkowało niepotrzebnym wprowadzaniem procedur bezpieczeństwa. Niestety nie były to jedyne powody interwencji.W pierwszym półroczu roku 2023 Straż Graniczna musiała reagować aż 279 razy na zgłoszenia w samolotach i terminalach lotniczych.

Kolejka na Kasprowy Wierch
03.07.2023 09:57 Kryzysowe lato pod Giewontem. Atrakcyjne zarobki nie kuszą pracowników

Sezon wakacyjny w polskich górach powoli się rozkręca. W Tatrach nie tylko znajdzie się miejsce dla turystów, ale też dla obsługi. Jak się okazuje, w Zakopanem i okolicach można napotkać wiele wakatów. - To nie jest problem tego sezonu. Nam w Zakopanem przynajmniej od roku drastycznie brakuje osób w gastronomii, jak i hotelarstwie - powiedział w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim Łukasz Filipowicz z pensjonatu “Fian”. 

Stena Line (zdjęcie poglądowe)
03.07.2023 08:50 Ustalili, co pokazał monitoring na promie. Wstrząsające ostatnie chwile matki i 7-letniego syna

Na jaw nadal wychodzą nowe fakty w sprawie śmierci 36-letniej Pauliny i jej 7-letniego syna Lecha, którzy w 29 czerwca w czwartek płynęli promem z Gdyni do szwedzkiej Karlskrony. Mimo sprawnej akcji ratunkowej, rodziny nie dało się uratować. Media dotarły do nagrań z monitoringu, które przedstawiają ostatnie chwile matki z synem.Do tragedii doszło w czwartek ok. godz. 16:20. Matka jak i syn nagle znaleźli się w wodzie. Początkowo spekulowano, że 7-latek wypadł za burtę, a 36-latka skoczyła za nim, by go ratować, jednak rzeczniczka prasowa Stena Line zdementowała te informacje. 

Bazylika św. Piotra
02.07.2023 18:13 Jedziesz na wakacje do turystycznego kraju? Oto co zrobić, aby nie zostać okradzionym na miejscu

W popularnych miejscach turystycznych aż roi się od turystów… i kieszonkowców. Jest dość duże prawdopodobieństwo, że to właśnie zwiedzający padną ofiarą kradzieży. Dlaczego tak się dzieje? W jaki sposób kieszonkowcy rozpoznają turystę?Okazuje się, że złodzieje w łatwy sposób rozpoznają, kto dokładnie jest turystą. Jego znakiem rozpoznawczym jest jeden charakterystyczny przedmiot.

Plaża w Świnoujściu
02.07.2023 17:06 Polska perła wśród bałtyckich plaż. Drugiej takiej nie znajdziecie

Mamy wiele pięknych plaż w Polsce, lecz ta jedna szczególnie się wyróżnia. Znajduje się na wyspie Uznam i stanowi jedną z największych atrakcji okolicznego nadmorskiego miasta. Dodatkowo może szczycić się czystą wodą oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa na kąpielisku.Mowa tutaj o plaży w Świnoujściu, która już 18. raz z rzędu zdobyła znane ekologiczne wyróżnienie o nazwie Błękitna Flaga.

Katalonia
02.07.2023 16:26 Ważna zmiana w popularnym wśród turystów kraju. Koniec kontrowersyjnego zakazu

W 2020 r. wprowadzono nowe prawo, które nie spodobało się właścicielom basenów. Aktywiści wielokrotnie zgłaszali nieprzestrzeganie przez nich zasad i wysyłali liczne skargi dotyczące dyskryminacji. W szczególności dotyczyła ona kobiet.Władze regionalne postanowiły działać i wydały list z prośbą do wszystkich gmin.

Samolot LOT
02.07.2023 15:33 Podróż samolotem po Polsce tańsza niż PKP? Możliwa, gdyby nie ten jeden szczegół

Czy to możliwe, aby podróże samolotem były tańsze od PKP? Taki wniosek wysnuł pewien ekonomista, który podzielił się screenshotem ze swoimi obserwującymi. Porównał na nich ceny biletów za podróż z Wrocławia do Warszawy.Co prawda cena za lot wyniosła kilka złotych mniej, lecz internauci wytknęli ekonomiście pewne szczegóły, które mogą mieć znaczny wpływ na wybór środka transportu.

wandale  w tatrach
02.07.2023 14:08 Zdewastowali dolinę w Tatrach. "Pseudoturyści niczego się nie nauczą"

Wandale po raz kolejny zdewastowali piękne miejsce w Tatrach. Graffiti w różnych miejscach pojawiły się w prowadzącej do Pięciu Stawów Dolinie Roztoki."Skały zostały oszpecone tuż przy szlaku. Po prostu masakra" - dodaje Jakub Brzosko, wysokogórski przewodnik tatrzański, który wykonał zdjęcia.

Plaża w Sopocie
02.07.2023 12:10 Pływanie w tym miejscu może skończyć się tragicznie. Ratownik pokazuje, dlaczego

Co roku wraz z wakacjami przychodzi wzrost wypadków nad wodą. Obecnie wielu turystów udało się nad Bałtyk i pomimo obecności ratowników na plażach, może dojść do tragedii. Ich bezpieczeństwo będzie zależało od tego, czy ustosunkują się do obowiązujących zakazów.Na TikToku pojawił się materiał ratownika Patryka, który pokazał jedno z niebezpieczeństw czyhających na lekkomyślnych pływaków nad polskim morzem.

Toaleta dla psów
02.07.2023 11:08 Coraz popularniejszy trend na lotniskach. Psiaki dostają swoje toalety

Przed długą podróżą samolotem wyprowadzamy swoje pupile na spacer, aby w jej trakcie nie sprawiły “przykrej” niespodzianki obsłudze lotniska. Jednak w pewnych miejscach właściciele nie muszą się martwić o pęcherze swoich podopiecznych, gdyż przed lotem mogą… skorzystać z toalety.Nietypowe toalety dla psów można już znaleźć w kilku miejscach na świecie. Na TikToku pojawił się krótki film, który pokazał, jak wyglądają w rzeczywistości.

Plaża
02.07.2023 10:05 Ewakuacja na polskiej plaży. Z morza wypłynęła beczka z trupią czaszką

Policjanci i strażacy zarządzili ewakuację na jednej z polskich plaż. Według informacji podanych przez świadków zdarzenia, z morza wypłynęła tajemnicza beczka z nieznaną zawartością. Służby zdradziły, co znajdowało się w środku.Plażowicze skontaktowali się ze służbami, po tym jak na brzeg wyrzucona została beczka z namalowaną trupią czaszką.

Prom Stena Line
02.07.2023 09:09 Ustalono kim były ofiary tragedii na Stena Line. Pasażerka wyjawiła jak zachowywała się matka

W czwartek 29 czerwca doszło do tragicznego wypadku na promie Stena Line, płynącym z Gdyni do Karlskrona w Szwecji. W piątek policja oficjalnie potwierdziła, że 36-letniej matki i 7-letniego syna, którzy rzekomo wypadli za burtę pokładu, nie udało się uratować. Policja wszczęła śledztwo, a w sprawie pojawiają się nowe fakty.Redakcji Faktu udało się ustalić, kim były ofiary czwartkowego wypadku na Stena Line. Dziennikarze dotarli również do pasażerki, która widziała matkę z synem na kilka godzin przed tragedią.

Kraków
01.07.2023 17:29 Maleje liczba zagranicznych turystów w Polsce. Sześć razy mniej niż przed pandemią

27 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja pt. “Turystyka i technologia” organizowana przez producenta translatorów Vasco Electronics. Spotkanie dotyczyło omówienia sytuacji branży turystycznej w Polsce, przyszłych perspektyw oraz potrzeb klientów.W “okrągłym stole” wzięli udział przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, mediów, linii lotniczej Ryanair oraz operatora punktów informacji turystycznej w stolicy Małopolski Kraków5020. 

OceanGate
01.07.2023 15:23 OceanGate planuje kolejne wyprawy do Titanica. Chętni będą mogli zwiedzić wrak

W czerwcu łódź podwodna Titan implodowała z pięcioma pasażerami na pokładzie, którzy wzięli udział w wycieczce organizowanej przez OceanGate, by zobaczyć wrak Titanica. Jak się okazuje, mimo złej prasy na stronie internetowej przedsiębiorstwa nadal widnieją oferty na nadchodzące wyprawy.W niedzielę 18 czerwca organizatorzy stracili łączność z łodzią podwodną Titan. Po pięciu dniach poszukiwań szczątki batyskafu zostały odnalezione na dnie Oceanu Atlantyckiego, zaledwie 500 m od wraku Titanica. Wiele osób sądziło, że po tragedii firma OceanGate zamknie swoją działalność. Jak się okazuje, planowane są kolejne ekspedycje. 

Alicante
01.07.2023 15:02 Wakacje w Hiszpanii o 25 proc. tańsze. Wystarczy kilka prostych trików

Planowanie wakacji nie jest łatwe. Z tego powodu wiele osób decyduje się na usługi biur podróży, które zadbają zarówno o nocleg, transport, wyżywienie, a nawet dodatkowe atrakcje na miejscu. Jak się okazuje, organizując wakacje na własną rękę można naprawdę sporo zaoszczędzić. Portal eSky.pl dokoał analizy kosztów wakacyjnych wyjazdów organizowanych przez osoby prywatne oraz biura podróży. Jak się okazuje, organizując urlop indywidualnie można sporo zaoszczędzić. Jak to zrobić? Dzięki licznym portalom wystarczy wybrać interesujące nas loty (np. eSky.pl, Ryanair, Wizzair), noclegi (np. booking.com) czy dodatkowe atrakcje (np. getyourguide.pl) i samemu zająć się logistyką wyjazdu. Gwarantujemy, że choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość skomplikowane, dzięki takiemu rozwiązaniu można pod koniec czuć sporą satysfakcję, a i zaoszczędzić nieco pieniędzy w portfelu.

Plaża
01.07.2023 14:02 Czy nagie dzieci na plaży to poważny problem? Zdania internautów są podzielone

Sezon wakacyjny już trwa i część turystów spędzi go nad bałtyckim lub zagranicznym morzem. Ostatnio w sieci pojawił się post, który podzielił internautów w sprawie nagich dzieci na plażach. Z jednej strony nie powinny bać się w przyszłości swoich ciał, a z drugiej rodzice mogą je narazić na poważne niebezpieczeństwo.Nad tematem pochyliła się policjantka, która postanowiła zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na nago biegające dzieci po plażach.

Stena Line (zdjęcie poglądowe)
01.07.2023 12:52 Tak wyglądała akcja ratunkowa na Stena Line. “Byliśmy zmuszeni do zatrzymania statku”

W czwartek 28 czerwca na Morzu Bałtyckim doszło do tragedii, w wyniku której zginęło 7-letnie dziecko i jego 36-letnia matka. Przyczyny śmierci wyjaśnia prokuratura. Integrnet obiegło nagranie z dnia wycieczki, które przedstawia akcję ratunkową. Po wypadku media obiegła informacja o tym, że 7-latek wypadł za burtę, a jego matka rzuciła się, by go ratować. Rzeczniczka Stena Line zdementowała te pogłoski na podstawie zapisu z kamer monitoringu.

Stena Line
01.07.2023 11:51 Na statku Stena Line doszło do morderstwa? Nowe fakty w sprawie śmierci matki i 7-letniego syna

W czwartek 29 czerwca doszło do dramatycznego wypadku na promie wycieczkowym Stena Line płynącym z Gdyni do szwedzkiej miejscowości Karlskrona. Początkowo media informowały, że 7-letni chłopiec przez nieostrożność wypadł za burtę, a matka wskoczyła do wody, by ratować syna. W sprawie pojawiają się jednak nowe fakty.W rozmowie z “Faktem” rzeczniczka Stena Line Agnieszka Zambrzycka zdementowała te doniesienia. Jak czytamy na portalu, “zabezpieczone nagrania z kamer monitoringu nie potwierdzają wersji wydarzeń rozpowszechnionej przez media”.

Wnętrze samolotu
01.07.2023 11:01 Zapomnij o tej garderobie w samolocie. Stewardessa tłumaczy, dlaczego

Podczas długich podróży samolotem pasażerowie chcą zaznać komfortu. Aby go osiągnąć, dobierają bardziej swobodny strój. Okazuje się, że ubiór ma znaczenie i zbyt casualowy wygląd może zostać źle odebrany przez załogę.Była stewardessa zdradziła, w jakich okolicznościach lepiej jest zadbać o swój strój i czego nie zakładać na podróż samolotem.

srebrna góra
01.07.2023 10:03 Ta wieś to "mała Italia". Klimatyczna propozycja na letni weekend

Mówi się, że to namiastka południowego klimatu w Polsce. To magiczne miejsce na Dolnym Śląsku skrywa widoki, których nie powstydziłaby się mała miejscowość w Toskanii. Turyści przyjeżdżają tu zwiedzać twierdzę, ale niewielu poświęca czas na odwiedzenie tej miejscowości. A to duży błąd!

Rzeźba Genius Loci
01.07.2023 09:10 Ogromna “pajęczyna” wyrosła nad głowami turystów. Niezwykła instalacja w polskim uzdrowisku

W polskim uzdrowisku pojawiła się nowa atrakcja. W koronach drzew turyści mogą zaobserwować przezroczystą i białą strukturę, która z wyglądu przypomina pajęczynę. Jak się okazuje jest to projekt jednej z polskich rzeźbiarek.W Busko-Zdroju powstała niezwykła rzeźba, od niedawna ciesząca oczy przechodzących pod nią turystów.