Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Wakacje w Hiszpanii o 25 proc. tańsze. Wystarczy kilka prostych trików
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 01.07.2023 15:02

Wakacje w Hiszpanii o 25 proc. tańsze. Wystarczy kilka prostych trików

Alicante
fot. Canva

Planowanie wakacji nie jest łatwe. Z tego powodu wiele osób decyduje się na usługi biur podróży, które zadbają zarówno o nocleg, transport, wyżywienie, a nawet dodatkowe atrakcje na miejscu. Jak się okazuje, organizując wakacje na własną rękę można naprawdę sporo zaoszczędzić. 

Portal eSky.pl dokoał analizy kosztów wakacyjnych wyjazdów organizowanych przez osoby prywatne oraz biura podróży. Jak się okazuje, organizując urlop indywidualnie można sporo zaoszczędzić. Jak to zrobić? Dzięki licznym portalom wystarczy wybrać interesujące nas loty (np. eSky.pl, Ryanair, Wizzair), noclegi (np. booking.com) czy dodatkowe atrakcje (np. getyourguide.pl) i samemu zająć się logistyką wyjazdu. Gwarantujemy, że choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość skomplikowane, dzięki takiemu rozwiązaniu można pod koniec czuć sporą satysfakcję, a i zaoszczędzić nieco pieniędzy w portfelu.

Wakacyjne wyjazdy na własną rękę

Jak się okazuje, sierpniowy wyjazd do Hiszpanii na własną rękę może kosztować nas aż o 25 proc. mniej, niż gdybyśmy mieli za tę samą destynację i warunki na miejscu zapłacić touroperatorowi. W planowaniu wyjazdu dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług internetowych platform. 

- Jest to możliwe dzięki technologii, która łączy setki regularnych linii lotniczych z tysiącami różnorodnych ofert hotelowych, aby zagwarantować klientom elastyczność i największy wybór (...). Sami touroperatorzy dostrzegli zalety tego rozwiązania i powoli wdrażają pakiety do swojej oferty. Wciąż jednak muszą gonić internetowe platformy do organizacji podróży - tłumaczy Nicholac Smith z eSky.pl.

Hiszpania tańsza nawet o 25 proc.

Według raportu przeprowadzonego przez platformę eSky.pl. tygodniowy pobyt w Hiszpanii dla dwóch osób z minimum dwoma posiłkami w cenie i minimum trzygwiazdkowym hotelu wyniesie nas aż o 25 proc. mniej, niż ta sama oferta zakupiona w biurze podróży.  Na jednej osobie podróżni mogą zaoszczędzić ok. 850 zł.

Według portalu, najtańszymi kurortami w trakcie tegorocznych wakacji będą: Costa Blanca (Alicante, Marbella), Costa Calida (Kartagena) oraz uwielbiana przez Polaków Majorka. Ceny startują już od 2,7 tys. zł przy dwóch podróżnych. Analogiczny pakiet z biurem podróży będzie już wynosił 3,2 tys. zł.

Wakacje w Grecji na własną rękę też wychodzą taniej

Samodzielnie planowany urlop w Grecji wyniesie nas ok. 5 proc. mniej, niż gdybyśmy mieli skorzystać z usług touroperatora, co będzie miało wartość ok. 350 zł. 

Najbardziej przystępne cenowo destynacje w Grecji w tym roku to: Kreta, Korfu czy Zakynthos. Samodzielnie zorganizowane wakacje w tych rejonach będą kosztowały nawet 3,1 tys. zł.