Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Turcy zabiorą Polaków na zimowe wakacje ukraińskimi samolotami. Wszystko z lotniska w Radomiu
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 17.07.2023 18:02

Turcy zabiorą Polaków na zimowe wakacje ukraińskimi samolotami. Wszystko z lotniska w Radomiu

Lotnisko w Radomiu
Fot. Lotnisko Warszawa-Radom

Choć w kalendarzach mamy pełnię lata, biura podróży i linie lotnicze już teraz prężnie pracują nad zimową ofertą. Anex Tour, nowy gracz na polskim rynku właśnie poinformował, że będzie latał z Radomia.

Anex Tour to tureckie biur podróży, które od kilku lat prężnie rozwija się na europejskim rynku. Wiosną tego roku wszedł na polski rynek i od razu sporo na nim namieszał. Zainteresowanie wakacjami jest ogromne, a zimowa oferta może być równie ciekawa.

Anex Tour zabierze Polaków na zimowe wakacje do Egiptu

Pewne jest już, że po udanym lecie, nowe biuro postanowi namieszać również zimą. Najmocniejszym kierunkiem w ofercie Anex Tour będzie Egipt. To świetna wiadomość dla Polaków, którzy uwielbiają ten kierunek w sezonie zimowym.

Anna Dermont, rzeczniczka PPL, poinformowała, że Turcy będą latać z lotniska w Radomiu. – Duże zainteresowanie przewoźników i touroperatorów jest efektem bardzo dobrych wyników przewozowych. Od końca kwietnia, kiedy lotnisko rozpoczęło działalność, odprawiliśmy już ponad 36 tys. osób. Cieszymy się, że kolejny touroperator dostrzegł potencjał radomskiego portu, a pasażerowie chętnie rozpoczynają tu swoje podróże – poinformowała.

Przypomnijmy, że dotychczas na loty z nowego lotniska w Radomiu w sezonie zimowym zdecydował się tylko LOT. Polski przewoźnik zabierze pasażerów samolotami rejsowymi do Rzymu i Paryża.

Do Egiptu z Turkami na pokładzie ukraińskich linii lotniczych

Wiadomo już, że loty do egipskiego kurortu Szarm el-Szejk będą odbywały się w każdy piątek od 27 października aż do 12 kwietnia. To jednak nie koniec ciekawostek. Na miejsce Polacy polecą bowiem ukraińskimi liniami lotniczymi.

Wszystkie loty mają być realizowane na pokładzie Boeingów 757-300 ukraińskich linii Skyline Express Airlines. To nie pierwsza współpraca Anex Tour z tym przewoźnikiem. Dwoma samolotami ukraińskiej firmy Polacy latają już na tegoroczne wakacje.

Anex Toru poleci do Egiptu również z Warszawy i Katowic

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Anex Tour poinformował w poniedziałek 17 lipca, że tras z Polski do Egiptu będzie znacznie więcej. Do ulubionego zimowego kraju Polaków będzie można polecieć również z Warszawy i Katowic. W obu przypadkach wczasowicze będą latać do kurortu Marsa Alam.

Z Warszawy loty będą dostępne w każdy poniedziałek. Natomiast z Katowic samoloty będą startowały aż dwa razy w tygodniu. Na wakacje będzie można polecieć w każdą środę i sobotę.