Turysci.pl > Na topie > Coraz popularniejszy trend na lotniskach. Psiaki dostają swoje toalety
Magda Antoł
Magda Antoł 02.07.2023 11:08

Coraz popularniejszy trend na lotniskach. Psiaki dostają swoje toalety

Toaleta dla psów
Fot. Pixabay/Flickr/Daniel Lobo

Przed długą podróżą samolotem wyprowadzamy swoje pupile na spacer, aby w jej trakcie nie sprawiły “przykrej” niespodzianki obsłudze lotniska. Jednak w pewnych miejscach właściciele nie muszą się martwić o pęcherze swoich podopiecznych, gdyż przed lotem mogą… skorzystać z toalety.

Nietypowe toalety dla psów można już znaleźć w kilku miejscach na świecie. Na TikToku pojawił się krótki film, który pokazał, jak wyglądają w rzeczywistości.

Oto jak się prezentuje toaleta dla psów

Na profilu TikTok użytkownika king_memeswww pojawił się film, który w szczególności przykuje uwagę właścicieli czworonogów. Pokazał na nim jak wygląda przykładowa toaleta dla psów na lotnisku.

Posiadają one specjalne oznaczenia w kształcie psa. Po wejściu do środka zastajemy umywalkę, kosz, woreczki na odchody oraz wyznaczone miejsce, w którym nasz pupil może załatwić swoje potrzeby. Gdy pies skończy korzystać z toalety, naszym obowiązkiem jest posprzątanie po nim i wyrzucenie woreczka z zawartością do jednego z koszów.

Już kilka miejsc na świecie stworzyło toalety dla psów

Jeśli myślicie, że tego typu toaleta powstała całkiem niedawno, to jesteście w błędzie. Już w 2015 r. na lotnisku O’Hare w Chicago pomyślano o czworonożnych pasażerach i specjalnie dla nich stworzono osobne pomieszczenie, w którym mogły załatwiać swoje potrzeby, bez wychodzenia na zewnątrz. W kolejnych latach inne lotniska zabrały się za tworzenie podobnych miejsc dla psów, m. in. Helsinki-Vantaa, Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich czy Itami w Osace. Z pewnością takie inicjatywy znacznie ułatwiają podróżowanie z czworonogiem, a ich właściciele już nie muszą się martwić o to, że zwierzak sprawi “niemiłą” niespodziankę obsłudze lotniska.

Toaleta dla psów istnieje też w Polsce

Jak się okazuje, wcale nie musimy doświadczyć toalet dla psów poza terenem Polski. Na zewnątrz lotniska Chopina w Warszawie znajduje się Pet Relief Area, gdzie pupile mogą bez problemu załatwiać swoje potrzeby na wyznaczonym obszarze. Można ją znaleźć na poziomie przylotów, naprzeciwko zejścia do stacji kolejowej. Jest czynna całodobowo i w każdy dzień tygodnia. Podobne miejsce znajdziecie też na lotnisku Kraków-Balice, ale dodatkowo pupile mają tam zapewniony wybieg, na którym mogą spędzić aktywnie czas w oczekiwaniu na lot.