Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Jeden z najważniejszych przedmiotów na wakacjach. Z nim planowanie wyjazdu jest dużo prostsze
Magda Antoł
Magda Antoł 24.07.2023 10:15

Jeden z najważniejszych przedmiotów na wakacjach. Z nim planowanie wyjazdu jest dużo prostsze

Lotnisko Modlin
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Do bagażu chcecie zmieścić jak najwięcej przedmiotów, które okażą się przydatne na wakacjach. Jeden z nich zabieracie ze sobą wszędzie. Pomaga wam w niemal każdej sytuacji, od płatności po wyszukiwanie transportu. Z nim nawet planowanie wyjazdu okaże się dużo łatwiejsze niż zwykle.

Smartfon jest jednym z tych przedmiotów, bez których nie wychodzimy z domu. Dzięki swoim licznym funkcjom okazuje się bardzo przydatnym narzędziem. Czy może być równie pomocny dla turystów na wakacjach?

Bagaż nie musi stresować podczas planowania wyjazdu

W 2019 r. Allison Daminger z Uniwersytetu Harvarda wykonała badanie poświęcone zagadnieniu “Pracy emocjonalnej”. Porozmawiała z 35 parami o pracy poznawczej, czyli planowaniu i kontrolowaniu obowiązków domowych. Okazało się, że głównie kobiety wykazują większą tendencję do monitorowania prac domowych. Do tego zaliczono również planowanie wyjazdu i wakacji.

Jeśli turyści chcą czuć komfort na wakacjach i mieć wszystko pod kontrolą, to warto do tego wykorzystać smartfon. Pomoże już przy pierwszym wyzwaniu jakim jest pakowanie bagażu na wyjazd. Może ułatwić selekcję potrzebnych przedmiotów za pomocą aplikacji PackPoint. Wystarczy, że będzie ona znała miejsce i porę pobytu, czas trwania wakacji, a nawet warunki pogodowe i planowane przez turystów aktywności. Natomiast przed odprawą bagażu warto umieścić w nim lokalizator połączony ze smartfonem. Dzięki temu turysta wie, gdzie dokładnie znajduje się walizka.

Planowanie wakacji może być dużo łatwiejsze niż dotychczas

Podczas wakacji turyści bardzo często chcą odwiedzić wszystkie możliwe atrakcje. Jednak czy warto? Jest duża szansa, że nie wszystko spodoba się członkom wyjazdu. W ten sposób zmarnujecie swój czas, który mógł zostać przeznaczony na dużo ciekawsze aktywności. Aby tego uniknąć, wystarczy poznać oczekiwania swoje oraz członków rodziny. Dzięki temu znacznie prościej zaplanujecie swój pobyt, który spełni wymagania każdego.

A skoro już mowa o atrakcjach i podróżowaniu, warto do przechowywania biletów wykorzystać smartfon. W ten sposób nie ryzykujecie, że je zgubicie lub przypadkowo zniszczycie.

“Posiadanie wszystkich dokumentów w jednym miejscu daje nam komfort dostępu do nich zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Warto również z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować ramy czasowe podróży - o której godzinie należy opuścić hotel, aby swobodnie oddać auto do wypożyczalni i zdążyć odprawić bagaż, czy też wcześniej sprawdzić godziny otwarcia atrakcji, do której danego dnia się wybieramy. To tzw. “małe rzeczy”, które sprawią, że nasz urlop ma większe szanse na przebieg bez zakłóceń” - mówi Joanna Cedrych, specjalistka ds. produktu i obsługi klienta w Getaway.

Smartfon ułatwi też turystom poruszanie się

Na wakacjach nie wszyscy lubią poruszać się publicznym transportem. W tej sytuacji turyści albo biorą własny samochód, albo wynajmują go na miejscu. Jednak jazda autem nieznanymi trasami może być stresująca. Dlatego warto i tutaj skorzystać z pomocy smartfona.

“Zawsze wychodzę z założenia, że już na etapie tworzenia planu wyjazdu warto pomyśleć o kwestiach organizacyjnych, które pozwalają podczas pobytu na urlopie oszczędzić czas, pieniądze i nerwy. Przykładem jest uwzględnienie w nim informacji o tym, gdzie znajduje się najbliższy, łatwo dostępny parking. Ponadto technologia pozwala nam porównać ceny na stacjach benzynowych, np. w okolicy lotniska, z którego odbywa się lot powrotny. Polecam też korzystanie z aplikacji umożliwiających zdalną płatność za parking i np. automatyczne wydłużenie ważności biletu, kiedy “zasiedzimy się” w restauracji” - mówi Joanna Cedrych.