Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Wizz Air ostrzega pasażerów. Gehenna turystów zacznie się już w sobotę
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 14.07.2023 11:20

Wizz Air ostrzega pasażerów. Gehenna turystów zacznie się już w sobotę

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wakacje we Włoszech to spełnienie marzeń niejednego polskiego turysty. Na Półwysep Apeniński każdego roku podróżują tłumy. Niestety osoby, które planowały tam lecieć w najbliższą sobotę, czeka niełatwa przeprawa.

Na sobotę 15 lipca obsługa naziemna włoskich lotnisk zaplanowała dużą akcję protestacyjną. Niestety dla pasażerów lecących do Włoch, ale również startujących z tego kraju, oznacza to ogromne utrudnienia. Swoich pasażerów ostrzegł już Wizz Air.

Wizz Air z powodu strajków musiał odwołać loty do Włoch

W piątek przed południem Wizz Air przesłał dziennikarzom informację prasową dotyczącą piątkowych strajków na włoskich lotniskach. Przewoźnik przekazał, że dokłada wszelkich starań, żeby protesty w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na zaplanowane loty.

Niestety przewoźnikowi nie udało się uniknąć odwoływania lotów. "Mimo że strajki są poza naszą kontrolą, Wizz Air robi wszystko, co możliwe, aby zminimalizować zakłócenia. Linia jest niestety zmuszona odwołać w tym dniu część lotów z i do Włoch. Pasażerom, których dotyczą zmiany, Wizz Air oferuje, zwrot kosztów oraz opcje zmiany rezerwacji" – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Niestety przewoźnik nie poinformował, które połączenia zostaną anulowane. Dlatego pasażerowie powinni dokładnie sprawdzić swoje skrzynki mailowe, w tym również kategorię SPAM. "Jeśli pasażer zarezerwował bilet za pośrednictwem agencji turystycznej, uprzejmie prosimy, aby skontaktował się z agentem w celu uzyskania aktualnych informacji o statusie lotu" – dodano. 

Utrudnienia na włoskich lotniskach będą poważne

Aktualny status lotu pasażerowie mogą sprawdzić również na stronie internetowej Wizz Aira. Wystarczy wejść w zakładkę Informacje i usługi, następnie w sekcji status lotu wybrać Aktualne statusy lotów. Tam wystarczy podać nazwę lotniska początkowego i końcowego lub numer lotu.

W związku z zapowiedzianymi na sobotę strajkami Wizz Air zaapelował do swoich pasażerów, aby ci odpowiednio zaplanowali swoją podróż na lotnisko. Jeśli twój lot nie został odwołany, przyjedź na miejsce odpowiednio wcześniej, aby zdążyć przejść odprawę bagażową i kontrolę osobistą.

"Wizz Air pragnie poinformować, że czas podróży na lotniska, odprawa i kontrole bezpieczeństwa mogą potrwać dłużej niż zwykle" – dodał przewoźnik.

Weekend pod znakiem strajków. Problemy ma również Ryanair

Niestety zamieszanie na włoskich lotniskach to nie jedyny problem podczas nadchodzącego weekendu. W sobotę i niedzielę (15-16 lipca) protestować będą również piloci Ryanaira w Belgii. Przewoźnik musiał odwołać ponad 100 lotów.

Na liście znalazły się również połączenia z i do Polski. Do Brukseli na pewno nie polecą pasażerowie z Warszawy, Łodzi i Krakowa.