Turysci.pl > Europa > "Europejskie Malediwy" przyciągają Polaków. To jeden z najtańszych kierunków wakacyjnych
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 29.07.2023 08:37

"Europejskie Malediwy" przyciągają Polaków. To jeden z najtańszych kierunków wakacyjnych

Albania
Albania fot. Mazur Travel / Shutterstock

Rajskie plaże, nowoczesne hotele i widoki niczym na Malediwach - tym polskich turystów kusi Albania. Ta nadal nieodkryta perła Bałkanów to idealny pomysł na tanie wakacje. 

Albania znajduje się pomiędzy Grecją a Czarnogórą na Półwyspie Bałkańskim. Kraj ten zamieszkuje ponad trzy miliony mieszkańców.

Tanie wakacje w Albanii

Wyszukując w Internecie hasła "Albania" łatwo można się natknąć na zdjęcia piaszczystych i szerokich plaż, krystalicznie czystej wody i dziewiczej natury. Nie bez powodu region ten nazywany jest "europejskimi Malediwami". 

W lecie termometry wskazują między 27 a 32 stopnie. Nie jest tajemnicą, że Albanię gospodarczo nakręca m.in. turystyka. Z tego powodu przyjezdni mogą liczyć na pobyt w nowoczesnych hotelach i na wiele atrakcji. 

Loty do Albanii

Do stolicy Albanii, Tirany, można w łatwy sposób dostać się z Polski. W szczycie sezonu w dwie strony można polecieć już za 600 zł. 

Najwięcej połączeń do Tirany oferuje Wizz Air. Na pokładzie węgierskiego przewoźnika można dolecieć do stolicy Albanii z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Poza sezonem promocyjne loty startują od ok. 300 zł w dwie strony.

All inclusive w Albanii

Najtańsze all inclusive w Albanii oferowane przez portal wakacje.pl kosztuje już 2099 zł za osobę. Cena obejmuje tygodniowy pobyt na Riwierze Albańskiej, pełne wyżywienie i bilet na samolot. 

Warto rozważyć też dojazd własny. Wówczas ceny zaczynają się od 1254 zł za osobę za siedmiodniowy pobyt.